Komisár Clouseau na stope

• Slovensko Inšpektor Clouseau na stope (viac)

Inšpektor Clouseau je poverený vyšetrovaním vraždy španielskeho šoféra Miguela, z ktorej podozrivá jeho milenka, komorná Maria. Zamiluje sa do nej na prvý pohľad a nič ho nedokáže presvedčiť, že krásna a krehká žena je vrahyňou. Miguel však nebude poslednou obeťou. (STV)

Stejšn

Sám o sobě by byl Výstřel ve tmě za čtyři hvězdičky, ale díky neuvěřitelnému Fišerovu dabingu si pět zaslouží. Arogantní Closeau je excelentní. Zboří kulečníková tága a pokřikuje: "Ten kdo vymyslel ten stojan by se měl nechat vyšetřit!" a hned na to, poté co se netrefí do dvěří: "A být Vámi, posvítil bych si i na architekta!" Zajímavé je, že existují dva dabingy s Fišerem - jeden z roku 1973, kde Dreyfuse mluví Vinklář, a pak novější z roku 1996, kde ho mluví Štěpnička a kde má Clouseau známé přeřeky a akcent. Ten starší dabing vůbec není vtipný. ()

OJan

Film, který přímo srší vtipem. Konečně dali Peterovi Sellersovi větší prostor, poprvé se objevil také Dreyfus a Kato (Kato je frajer). |100%|, Můj 2. nejoblíbenější film. ()

subic

Tohle byl vlastně první Clouseau, co jsem v těch devadesátkách viděl. Na začátku ještě před titulky padnou v 1 pokoji 4 výstřely. Nakonec mrtvol je ještě víc, protože on se z toho vyvine takový zapletenec, ten s tou, ta jeho s tatmím, ta tamtoho zase s dalším atd. A není tu řečeno, jak se vlastně inspektor Clouseau dostal po roce ven z vězení a jeho nevěrná manželka je fuč. Za to je tu jeho sluha asiat Kato, se kterým se furt mlátí a pak taky nový nadřízený komisaře Dreyfus s celou řadou tiků. Jednička byla taková lepší. 7/10 ()

ostravak30

Po úspěchu Růžového pantera se producenti klasicky snažili vytřískat z úspěchu co nejvíc. Výsledek byl Komisař Clouseau na stopě, který asi jako jediný neměl s panterem nic společného. Film byl inspirován divadelní hrou a v komorním pojetí si myslím, že by děj byl strukturovanější a vtip údernější. Zde stál humor především na nehodách Petera Sellerse. I když o výborné scény nouze není. Přesto si stále myslím, že jak Růžový panter, tak tento díl jsou pouze předvojem před tím lepším, co přišlo. ()

JosefTomas

Výlet do zlaté éry crazy komedií mi úplně nesednul a na vině je přílišná repetitivnost gagů v podání Petera Sellersa. Celý film je tak sestaven převážně z jeho pádů do vody, z pohovky, z postele, z okna a pak zase do vody... Někomu to může stačit, ale od Britů očekávám trochu jiný druh zábavy. Neříkám, že v některých momentech film neumí pořádně pobavit (scéna se seřizováním hodinek a kráječ doutníků), ale v těch dalších zkrátka jen neustále jede několik running joků dokola (zatýkání Crusoa, neúspěšné zabití Crusoa, vyskakující Asiat a již zmíněné pády). 99 prázdných minut, kde mě u televize držela snad jen kriminální zápletka, fantastický Herbert Lom a krásná Elke Sommer (+ parádní český dabing). Příště se však koukám někde jinde. ()

Petr59

Oproti prvnímu dílu - Růžový panter, už to je skutečně jiná káva. A to i přesto, že byl tento film natočen jen o rok později. Bylo to hlavně tím, že Sellers dostal daleko více prostoru, či-li se vytvořilo i více gagů a vtipných momentů. I výkony ostatních herců byly lepší, než v prvním dílu. Film také oživil Helbert Lom se svými nápady Closeaua zabít. Děj byl také celkem dobrý a smysluplný. Patří to k těm lepším filmům série. I když je pravda, že stále to chvílemi nudí, něco toho špatného z filmu Růžový panter si to přineslo. Chvílemi nezáživné, suché, nudné. Ale není to zas až tak citelné, že by film spadl na úroven průměru, či ještě hůře. ()

hwnd

Možná se ze mě stal během těch desetiletí suchar (což si teda úplně nemyslím), každopádně humoru v této komedii moc není... ()

vladi87

Patrím síce k mladej generácii, ale mám pocit, že komédie, ktoré vznikali v 60.- 80. rokoch v Európe už zrejme nebudú nikdy prekonané. Taká je aj séria o nešikovnom inšpektorovi, ktorému sa vždy pritrafí nejaká nepríjemnosť (resp. ľuďom okolo neho). Nezabudnuteľná je aj postava Kato, pomocník, ktoré musí svojho pána neustále prepadávať, aby nestratil postreh. V tomto prvom diely však tie ich bitky boli poslabšie. Príbeh je dosť rozvinutý, na rozdiel od neskorších dielov, tie sú však vtipnejšie, takže aj tak je to všetko za 5*. Nezabudnuteľné sú aj jeho hlášky: "Haló Miguel?..A teda vlastne Hercule"..."Človek, ktorý navrhol tento stojan na tága, by sa mal dať vyšetriť"...Inak, napadá vás po vzhliadnutí tohto filmu ešte nejaká skomolenina priezviska Ballon? ()

EnneX

Tohle je naprostý posun oproti Růžovému Panterovi. Peter Sellers dostal maximální prostor pro svojí životní roli inspektora Clouseau. Navíc se zde objevuje výborný komisař Dreyfus, se svojí posedlostí zničit Clouseau a šílený Kato. Z celé série se jedná o druhý nejlepší film. ()