Komisár Clouseau na stope

• Slovensko Inšpektor Clouseau na stope (viac)

Inšpektor Clouseau je poverený vyšetrovaním vraždy španielskeho šoféra Miguela, z ktorej podozrivá jeho milenka, komorná Maria. Zamiluje sa do nej na prvý pohľad a nič ho nedokáže presvedčiť, že krásna a krehká žena je vrahyňou. Miguel však nebude poslednou obeťou. (STV)

honajz

Výstřel ve tmě, jak se v originále jmenuje tento díl, vznikl podle divadelní hry (nastojte!), a již na scénu přivádí jak Clouseaova nadřízeného, šéfinspektora Dreyfuse, tak i oddaného Clouseauova asijského pomocníka Kata, jenž trénuje jeho pohotovost a ve volných chvílích vaří a stará se vůbec o domácnost. Tentokrát dojde k vraždě španělského řidiče na venkovském zámeckém sídle a první se nedopatřením připlete na místo zločinu právě Clouseau. Ačkoliv všechny stopy ukazují na služebnou Marii, šéfinspektor je ignoruje a kdovíproč podezřívá majitele sídla. Nejspíše proto, že se do Marie sám zamiloval. Pokud byste stále tápali, kam v sérii film zařadit, možná vám jej připomene slavná scéna na nudistické pláži, kde dojde k další vraždě a Clouseau s Marií musejí v autě prchat napříč Paříží. ()

MM11

Ano, jednoznačně vyzrálejší a schopnější než první díl. Prostor pro Sellerse je v podstatě bezbřehý a záleží jedině na originalitě scénáristů, jak s jeho úžasným talentem naloží. V takovém případě je režisér statista a jediná jeho práce je nekazit rutinu. To sebedůvěrou hrdého Edwardse pořádně zamávalo, a když k tomu připočteme aroganci a manýry zlaté hvězdy.... Divíte se ještě systému pokračování téhle proslulé série připomínající spíš bitevní pole? Nad tím však ať nikdo nezoufá, zákulisní tahanice Vás při sledování ani nenapadnou. Budete se totiž skvěle bavit. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČST 1 = 16.2.1974+ČESKÁ (Obnovená) TELEVÍZNA PREMIÉRA: ČT 2 = 17.1.2015, réžia českého znenia (ČST Praha 1973) = MIROSLAV KRATOCHVÍL+SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = ?.?.199?, réžia českého znenia (NOVA 1996) = JIŘÍ KODEŠ (6.1.2015) ()

Othello

Když mi bylo osm let, tak jsem eskapády kníratého dementa, který se přerazí o co může a viní z toho kohokoli, jen ne sebe žral. Dokonce i rodiče mi začali říkat, šmejdi, Clouseau díky absenci některých základních motorických dovedností a trvalé nesoustředěnosti. No a tak jsem se s nostalgickou slzou ve svých třiadvaceti docela těšil na oživení mladistvé legendy. Ovšem smůla. Shot in the Dark se drží pořád na hranici humoru pro osmileté. Closeau pořád někam padá, rozbíjí, kazí atd s takovou vervou, že už to po krátké chvíli začne lézt na nervy. Příšerný Sellers tomu věru moc nepřidává stejně jako vrcholně rutinní interiérová režie. Některé momenty jsou vtipné, ne že ne (je jich asi pět), ale celkově je to fakt celkem křečovitý brak těžící z té nejzákladnější (a tedy nejinfatilnější premisy) vtipu a to "Šel pán a šlápnul do hovna". Hodnocení je důkazem dementního zvyku uživatelů hvězdičkovat filmy, které viděli v dětství a pamatujou si, že to byla "docela bžunda a s bráchou sme se nasmáli" a částečně samozřejmě chyba kejvačů. ()

eraserhead666

Tak konečně začíná být Clouseau roztržitý a troubovitý přesně, jak ho máme rádi. Nějak si nevybavuji, že bych tenhle film někdy viděl, pravděpodobně mi dosud unikal, i když u některých scén jako bych měl deja vu. Scéna s kulečníkem je naprosto výborná. Trošku mi občas vadil takový jednoduchý a hodně tlačený humor, hlavně v první půlce filmu, která mi přijde slabší, takové ty očividné a šestákové vtípky, kdy si jacques něco postaví do cesty, mrkne na nás a pak o to jakoby náhodou zakopne. Ale globus nikdy nezklame. Ve druhé půli se to už rozjede a člověk si rochní. ()

JASON_X

Druhý film s postavou komisaře Clouseaua, ale první plnohodnotně "clouseauovský". A i když od prvního dílu uplynul pouhý rok, jsou to dva naprosto odlišné kousky. Posun od extrémně nudné statické konverzační pseudokomedie ke ztřeštěné komedii francouzského stylu se suchým britským humorem, je myslím posunem tím správným směrem. Clouseau je tu už ve své obvyklé formě, takže poráží a demoluje nábytek, naráží do zdí, padá z oken, mele nesmysly a leze na nervy svému nadřízenému Dreyfusovi tak silně, že ten se postupně mění v lidskou trosku a několikanásobného vraha. A představí se i zavilec Kato, moje postava v dětství nejoblíbenější. A jelikož mám konečně celou sérii o Růžovém panterovi v originálním znění, tak teprve až teď zjišťuju, že Kato byl celou dobu vlastně Keito! No a ještě nesmím zapomenout na nádhernou úvodní píseň: https://www.youtube.com/watch?v=tH25Baubkew ()

5150

Humor je inteligentní, má hranice a oproti crazy dílům 70. let (RŮŽOVÝ PANTER ZNOVU ZASAHUJE, POMSTA RŮŽOVÉHO PANTERA) výborně funguje. Příjemné překvapení a patrně nej díl série. ()

erl

Skvělá komedie převyšující prvního růžového pantera jelikož je postavená na geniálním herectví Petera Sellesrse zatímco v předchozím filmu hrál pouze vedlejší roli. Tady se konečně rozehrává to pravé maso ! Nejlepší z celého filmu je pro mně Kato a Herbert Lom jako Dreyfus . ()

corpsy

Inspektor Jacques Clouseau je tu opäť pomilovania hodná postava a má opäť tie svoje ´´stavy´´, ale príbeh akosi pokulháva. Niežeby bolo málo humoru a gagov, ale pôsobí to o niečo viac nútene, akoby tvorcovia museli každých 25 sekúnd prísť s nejakou komickou situáciou, aby sa náhodou divák nenahneval. ()

bloom

Souhlas s Oskarem, že asi nejlepší díl série. Přitom mělo být všechno úplně jinak (aspoň podle IMDB). Původně se mělo jednat o adaptaci broadwayské detektivní komedie, ve které měli Sellers a Walther Matthau hrát detektivy. (Byla by to zajímavá komická dvojice.) Ale Sellersovi se to nějak nezamlouvalo, a tak zavolal Blakeu Edwrdsovi (to bylo v době, kdy spolu ještě dokázali komunikovat), který v té době dělal dokončovací práce na Růžovém panterovi. A Edwardse napadlo, aby hlavní postavou byl inspektor Jacques Closeau z ještě neuvedeného filmu. Do role Marie Gambrelliové chtěl obsadit Sophii Loren nebo Romy Schneider, ale ty odmítly, a tak se musel spokojit s německou hvězdičkou Elke Sommer, kterou u nás známe ještě z mayovky Mezi supy. Zatímco Edwards přepisoval původní scénář (ze kterého vlastně nic nezbylo), tak Sellers přizval své přátele Herberta Loma a Grahama Starka. První vytvořil nezapomenutelného Dreyfuse, druhý seržanta Hercula LaJoye, který sice ze série (až na Stopu) zmizel, Stark však hrál jiné vedlejší role, například se s Harveym Kormanem (Hedley Lammar ze Žhavých sedel) střídal v roli profesora Ballse. Pak se přidal ještě Burt Kwouk jako Cato a André Maranne, jehož kouzelný seržant Francois je tak trochu neprávem opomíjen. A tak se tu objevuje vlastně všechno, co na Closeauovské sérii máme rádi a to, co vlastně v prvním filmu chybí. Stanislav Fišer si zaslouží pochvalu za všechny díly (tři dokonce namlouval dvakrát), ale za tento speciálně. V originále se totiž onen pověstný přízvuk vlastně téměř nevyskytuje a tak především díky němu se zde vyskytují například zkomoleniny jména Ballon. Doporučuji se kouknout na celkem zábavný trailer. ()

bublajsa

Hlavní pilíř, ze kterýho vycházejí následující Růžoví panteři. Skvělé herecké obsazení, dnes již klasický hlášky a situace, úžasnej humor. Jako divák si užívám každou minutu, ale šampión může být jen jeden. ()