Iron Man 3

• Česko Iron Man 3 (viac)
USA / Čína, 2013, 130 min

Réžia:

Shane Black

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (viac)

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (viac)

Ve filmu společnosti Marvel Studios Iron Man 3 je svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark / Iron Man nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se Stark na pouť s cílem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Na každém jejím kroku bude nucen prokázat své odhodlání a sílu vůle. Zahnán do kouta bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude moci spolehnout jen na svou geniální mysl a své instinkty. Při své odvetě současně objevuje odpověď na otázku, která ho ve skrytu duše dlouho sužovala: je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (oficiálny text distribútora)

blondboss

Geniálne ukončenie marvellovskej trilógie, ktorá dokonale rozpytvala postavu Iron Mana do nepredstaviteľných detailov. Zaujímavý dej prešpikovaný množstvom kvalitných akčných scén, z ktorých najviac vyčnieva zničenie Starkovho sídla. Záporák fajn a Robert Downey je jednoducho pán herec s brutálnou charizmou. Gwyneth nádherná ako vždy. Proste takmer dokonalé akčné sci-fi dielo, na ktoré sa dá opakovane pozrieť a nebude vás to nudiť. 90 % ()

Marty_cz

Nevěřil bych nikdy tomu, že film, který nese název a štítek Iron Man, tak že by mě mohl zklamat. A hned to rozeberu, proč jsem byl zklamán. Ale nejdřív od začátku, tenhle film byl dobrý plný skvělé akce a dobře pro pracovaný kdyby to nemělo nálepku iron man, tak dám plný počet, ale kdyby tu nálepku tenhle film neměl, tak by to taky nebylo ono tudíž to muselo zůstat jako iron man. A zklamalo mě to, že i přes úžasného Roberta tu chyběla jedna jeho verze a to verze v obleku opravdu bych od Iron Mana čekal, že bude ve filmu hlavní postava více iron. A konec úplný zklamání jak si rozbije všechny svoje obleky a udělá ze sebe obyčejného chlápka. Teda alespoň po fyzické stránce. Největší otazník na konci filmu sekl iron man s oblekem nebo se můžeme těšit na další pokračování. Myslím, že odpovědi jsou jasné a snadno dohledatelné i v komixu, tak už aby tu byly ty nový díly. Jediný zklamání asi tedy bylo to, že předchozí díly byly povedenější, ale i přes tento fakt tenhle film zůstává skvělí. ()

pojta

Záchvaty úzkosti věčně sarkastického Tony Starka jsou nedocenitelné. Robert Downey Jr. předvádí své herecký repertoár a dá se na to koukat. Pro mě jeden ze dvou nejlepších Avengerů. ()

gefr

Změna je život a podle mě se Iron Man 3 povedl ze všech dílů nejvíc. Konečně ukazuje Tonyho v jiném světle než jako bezstarostného miliardáře. Celý film mi hodně připomněl Posledního skauta (díky rejžo) a perfektně to sem zapadlo. Dávka robotických obleků se postupně stupňuje, až dostaneme neskutečnej nářez v podobě finální bitky. Jediná věc co mě jako komiksového fandu zklamala, bylo představení Mandarina. Ale to nejsem sám, co? ()

zerk0

Ako samostatný snímok je to veľmi zábavný počin, vyzretejší, než jeho predchodcovia. Záhadou však ostáva prečo to tvorcovia až tak prehnali s tými všetkými robotmi. Ak ich je Tony schopný vyrobiť celú armádu (podstatne lepších než predtým), bude vôbec potrebovať svojich kolegov z Avengers? ()

Keen.lady

Parádní vyvrcholení. Nemohla jsem si přát víc, i Paltrow byla najednou přijatelnější :) Navíc můj oblíbený fenomenální Kingsley, už se těším, až si tuhle kovovou porci znovu dopřeju. ()

koza3

Nějak už mě unavuje to klišé zpracování každého marveláku. Šablona je stejná, liší se jen v detailech. Iron man dodává trošku vtípků a drzého hlavního hrdinu, ale jinak už mi ten americký přístup přestává chutnat. Možná by to chtělo do budoucna zvolit jinou metodu, ale jakou? Neříkám, že jsem se nebavil, ale kdyby snímek zkrátili o 30 minut, nic by se podle mě nestalo. Průměrné tři hvězdy... ()

Hezonja7

Omlouvám se ale byl to třetí pokus a na těch pět hvězd to znovu nestačí, pro tentokrát mě to velmi mrzelo protože na Iron-mana 3 jsem se velmi těšil, film má výborné efekty ovšem mě po hodině a půl přestal bavit koncept filmu a mrezlo mě že to jde s kopce dolů. Tony Stark se na Iron-mana skvělě hodí, jsem rád že to v tomto věku nezabalil, pořád na to má, vlastně si v obleku nedokážu představit kohokoliv jiného než jeho, už jenom když Gwyneth Paltrow musela do toho obleku aby jí zachránil život, bylo to takové nemastné,neslané. Záporák byl klasický zazobaný dobře vypadající egoistický debílek, ovšem to jsem samozřejmě čekal. 70% ()

vodkasesemte

Ta jeho holka se mi líbí. Hodně líbí - Failure is the fog through which we glimpse triumph - Its very deep and I have no idea what it means (a to jsem to přeložil) - Myslim, že na začátku na něj koukala o dost víc nadrženě než ted. Znám ten pocit z totálně podělanýho rande - Happy! - Hm, Audina - Kde je ta brunetka? - Co zmuže negr z puště proti Starkovi? Co tam dělá? - Advisor to the king - You are not the Mandarin, are you? - To je ona. Stojí mi - Co to dělá s tím jazykem? - Homeland security (to mě rozesmálo, uplně jsem na ně zapomněl) - The fun ways always good - Proč jde s tou brokvnicí až k ní? - Není náhodou Stark liliput? - Nechat si namlátit od takový malý coury muže jen trpaslík - Tak já nevim, jestli jí bude vadit ohen, todle není Alone in The Dark - Stark na něco přijde. Stark něco vymyslí - Cheap trick and a cheesy one-liner - Bullies - We are connected. Im cold - Ty vole, ten sráč by mě dostal… - Its right thing to do - Seš sráč měkkej - You are lunatic, you motherfucker - Má jinou Audinu, debil - Jdu spát - War machine 68 (třeba to znamená něco jinýho než číslo na zádech Jaromíra Jágra…) - All caps - Nerozumim, co je tady xmíchu - Hispanic Scott Baio - No way - Tony needs Gary - And Gary needs …be quiet about it - Vomládl - Once misfits, cripples… you are the next iteration of human evoltion (a sakra) - The idealistic Werner von Braun dreamed of space travel. He stargazed. (ta je nádherná) - Then the EGO steps in obsession - We are a long way from shore - Yes, you are FREE, if you werent before (to je největší chyba, ty čubky nás zničí) - Happy to help (tak je nemám jasný, kdo za to muže) - On má vážně infarkty? To je hustý. Just breathe - Ta pistole (Sig P229) je vážně menší - You have a minute of live. Fill it words - He created you - Custom-made terror threat (to je moc) - His think-tank thinked it up, the pathology of the serial killer - The manipulation of western iconography - My PERFORMANCE to bring motherfucker in life - Costumes, green screen - Ty kráso.. - Todle je víc vzdělávací program než popcornová zábava (škola hrou), vhled do zákulisí… - Ppl are going bang - You give evil a FACE (jenže v reálu je to právě ta umělá inteligence, nakonec) - Bin Laden, Gaddafi, The Mandarin - Its times like this my temper is tested somewhat - Break it you bought it - Dragon (fire) - I will have the wests most powerful leader in one hand and the worlds most feared terrorist in the other - I will own War on Terror - Creates supply and demand for you and your brothers and sisters - Trust me, you are going in a puddle of blood on the ground in 5432.. - Im just beyond terrified (tvl, to sou hlášky) - Cool your boots - Ppl, everybody grab your monkey - That came from nowhere - Vining funeral - Six, high, back. Alright - Take them church - Everybody needs a hobby - Hlavně tě to nesmí sebrat. Najdeš si jinou blondýnu - I would caught her (to je parchant) - Mark 42 (týdnu – Jesus). The prodigal SON returns - No more FALSE faces (co si na něj jen hrají – antikristu) - Zacharjáš 11 (todle je vážný) - Kdyby chtěli jet podle biblickýho proroctví, a ukázat, jak jsou dobří katolíci, tak by to tak nemaskovali - Whos the hot mess now? - Why dont you dress like this at home? Sports bra, the whole deal? - Thats what I do, fix things (ME – Slum) - We create our own DEMONS - Progress is dangerous - Rebecca Hall () (menej) (viac)

Drozdo57 odpad!

Prečo? Prečo? Prečo?!?! Najprv zabijete Mandarina, potom urobíte zo Starka psychicke labilného blbca a nakoniec film zakončíte Gwyneth Paltrow, ktorá zachráni deň v legínach a športovej podprsenke. Úplný záver doteraz nikto nevysvetlil v žiadnom nasledujúcom filme. Toto je obdoba vysrania sa na plátno: Sú ľudia, ktorí to ocenia ako netradičné poňatie umenia a odvážny alternatívny prístup. Vo výsledku je to ale iba roztreté hovno a nie umenie. Tento film je iný, netradične poňatý. Ale to vôbec neznamená, že je dobrý. Ľudia, čo tomuto poňatiu tlieskajú, lebo vlastne nemajú radi komiksy by mali pozerať úplne iný žáner, pretože toto naozaj nie je cesta. Naozaj. Ak sa vám tento film páči práve preto, že na ňom zmenili úplne všetko, čo by Iron Man mal byť, prečo to potom musí byť film o Iron Manovi. Môže to byť film o čomkoľvek. Edit: Práve som sa dočítal, že v čínskej verzii tohto filmu vysvetlia, že Tony až na konci tohto folmu našiel tak výborného chirurga, z Číny, ktorý dokázal odstrániť tie šrapnely z jeho srdca. Tu asi niekde začal úplný predaj Marvelu. Znižujem hodnotenie na Odpad! ()

swinevenca

Hrdina (potemnělej vtipálek) - **** , support (Bombař a frcin)- *** , kočenka (nesmrtelná přítulkyně) - *****, tokání - ***, záporák (horkokrevný Gáj) - ***, akce (hoří hektolitry handlovaného Hennesse) - *** ()

BaronMartin

SPOILERS! Vždycky mě hrozně mrzelo, jak moc se na Iron Mana 3 zapomíná. Jasně, nikdy není zmiňován jako ten nejhorší film MCU, ale podle mě se mu nedostává tolik pozornosti, kolik by mělo. Protože za mě je to naprosto vynikající film, který hravě strká do kapsy oba dva své předchůdce. Je to totiž snímek, který na rozdíl od předchozích Iron Manů má nějaký zajímavý děj, který není prázdný a natáhnutý jako v případě jedničky, není ani naprosto překombinovaný a urychlený, jako u dvojky, Iron Man 3 je takový krásný kompromis a za mě to funguje. K tomu si navíc přidejte perfektní vánoční atmosféru, upřímně notak, kolik Marvelovek se odehrává na Vánoce :D K filmu samotnému, herci jsou samozřejmě stále stejně dobří, pořád je tu úžasný RDJ a i vedlejší postavy, i když některé mají opět žalostně málo prostoru (Maya), konečně to působí jako postavy, které nějak ovlivňují děj, mají nějaký význam a mají vlastní dějové linky, což se nedalo říct o dvojce Iron Mana a vlastně ani moc o jedničce. K příběhu a ději, konečně můžu říct, poprvé v historii této série, že je opravdu dobrý. Konečně tu máme Iron Man film, který má kvalitní, poutavý a zábavný příběh, zajímavé zvraty, dobré tempo a výbornou atmosféru, která dokáže být jak příjemná a vánoční, tak tísnivá a nepříjemná. Celkově je strašně super, že Tony si tu prochází opravdu velkým charakterovým vývojem, což se upřímně u trilogií moc nevidí. Většinou máte charakterový vývoj v prvním filmu a pak už jsou postavy tak nějak stejné. Ale tady ne. Tady si Tony musí uvědomit svoje chyby, které až doposud dělal a musí si uvědomit, co je vlastně za člověka. A to je prostě fajn. Sice tenhle vývoj byl v podstatě smazán v Age of Ultron, ale... to není chyba tohohle filmu přece :D Každopádně nápad, že celý film vlastně vůbevc nebude o Iron Manovi, ale spíš o Tonym Starkovi, který si musí uvědomit, že i on sám jako člověk za něco stojí, to je naprosto super nápad na děj, který je zpracován velmi dobře. Film má navíc neskutečně boží prostředí, ať už zapadlé městečko v zasněženém Tennessee, Miami nebo třeba finále na lodi. Navíc je tu i krásné provázání s prvními Avengers v podobě Tonyho PTSD, které dává perfektní smysl a velice pěkně to sedí k samotné postavě a tématům filmu. Jako další postavu bych chtěl zmínit Mandarina. A nehledě na to, co všichni říkají, za mě je Mandarin hrozně boží záporák. Všechny jeho televizní vstupy, všechny jeho hacknutá televizní vysílání jsou totálně atmosférický a fantasticky zpracované scény. Z Mandarina jde strach, jde z něj respekt a to, že ho vidíme jenom jako teroristu, který se naboural do vysílání v telce, odbude si svůj proslov a pak zase zmizí a víc informací k němu nemáme, to je tak strašně mystický a tajuplný a je to prostě hrozně super záporák. Bohužel, pak samozřejmě dojde k tomu pověstnému odhalení, které ano, je zklamání, ale možná jsem trochu divný, ale nevytáčí mě to tolik, jako hromadu dalších lidí :D Jasné, je to hrozné zahození kvalitního záporáka, ale upřímně, to je tak nějak všechno. A jen tak mimochodem, pro všechny, kdo byli zklamání, že nedostali kung-fu mistra s deseti magickými prsteny... ne všechno, co je v komiksech, tak musí být i ve filmech :D Dále, k největším kladům filmu patří rozhodně ten příběh, sympatické postavy a soundtrack... ach bože, ten soundtrack je tak zatraceně epický. Například ústřední skladba je totálně skvělá a celkově hudba je výborná. Brian Tyler naprosto dokonale věděl, jaký hudební podkres se hodí k Iron Manovi a film má prostě skvělý soundtrack. Třetí Iron Man je taky podle mě nejvtipnější díl z celé trilogie, má nejlépe napsané vtipy a hlášky a celkově je to asi nejzábavnější Iron Man snímek. Teď se ale přesuňme ke negativům. Tak zaprvé, hlavní záporák Killian je hrozně nevýrazný a takový fádní a obyčejný. Ano, jeho úvodní scéna v roce 1999 je super, má díky tomu celkem fajn motivace, ale to je tak nějak všechno. Kromě tohoto momentu není vůbec výrazný, děsivý, sympatický, vůbec nic a díky tomu zapadá mezi naprosto generické Marvel záporáky. Ještě jsem ale nezmínil můj největší problém s filmem, který mám. A to je samotné finále. Specificky, finále samotného finále :D Konkrétně mluvím o jedné jediné scéně, kdy Pepper rádoby umře (v jinak mimochodem naprosto výborné emocionální scéně), následně se ale ukáže, že žije a začne brutálně masakrovat Iron Manovy obleky a nakonec zabije Killiana. A tenhle konec je podle mě příšerný, strašně antiklimatický a vůbec se nehodí jako završení celého konfliktu. Vůbec to nesedí k charakteru Pepper, která je prostě taková plachá a bojácná, a najednou získá superschopnosti a hned se vrhá do akce zabít záporáka filmu. Navíc to působí tak strašně nahodile, jak kdyby autoři nevěděli, jak to ukončit. Celkově to působí strašně špatně a zvládl bych si představit spoustu jiných variant, jak film ukončit. Ať už třeba to, že by Pepper zemřela doopravdy a Tony by její smrt na Killianovi pomstil. Myslím si, že by to fungovalo mnohem lépe a bylo by to daleko přirozenější. Celkově je celá tahle část podle mě dost scénáristicky nezvládnutá a je to taková černá tečka v jinak fakt vynikajícím filmu. Kromě toho je ale Iron Man 3 super pohodový film, s výborným dějem, zajímavými zvraty a dost super vyprávěním, který sice má pár svých chyb, ale na rozdíl od svých předchůdců to konečně nepůsobí jako hloupý akční blockbuster, ale jako opravdu dobrý film. A upřímně, Iron Man 3 je jediný Iron Man film, který si vždycky rád pustím, protože ten film je prostě zábavný, poutavý a neskutečně boží. Vynikající zakončení trilogie se skvělým a zábavným dějem a dobrými postavami. Konečně opravdu výborný Iron Man film, který je podle mě hodně přehlížen. Hodnocení: 80% () (menej) (viac)

muti

Do you have PTSD? Aj Iron ma svoje dni, predsa len boj s mimozemšťanmi v Avengers na ňom zanechali stopu. Jeho hračky sa začínajú kopiť a vymykať sa z rúk. Fungujú dokonca aj bez pohonu, podľa potreby ako si Tony práve zmyslí. No neber to 🙂 a inokedy, napr pri útoku vrtuľníkov, nerobia vôbec nič 🤷 film sa mal volať Ironman: Extremis, ale nejak to tam zabudli dať 🤷 ()

megajalec

Tretí Iron man je...iný. Ľudskejší, civilnejší sú asi tie pravé slová. V niečom to je fajn (je uveriteľnejší, prezentuje sa ako človek s citmi), v niečom zas slabšie (viacero poslabších zívajúcich pasáží). Čo bolo fajn boli záporáci, aj ten twist s Mandarínom. Relatívne spokojnosť. Na rozhraní 3 a 4. ()

Kanee

Nejlepší díl doposud, Tony zase naplnil očekávání a udělal večerní trhák. Iron Man dostává rozum a i přes zabíjení zločinců a padouchů, mutantů a tupců, kteří nemají rozum a bojují pro další zločince, dostává rozum a věnuje se i rodině a svému budoucímu já. Skvělý to celovečerní trhák do kin, s rodinou, kamarády nebo přitelkyní. Rozpočet: 150 milionů $, Výdělek: 1,2 miliardy $. ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (viac)

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Úžasňákovi trhají rekordy

Úžasňákovi trhají rekordy

18.06.2018

Na pokračování oblíbeného animovaného hitu Úžasňákovi čekali fanoušci něco málo přes čtrnáct let. Letos se však téhle superhrdinské rodinky konečně dočkali a už můžou být klidní, protože film… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)