Iron Man 3

• Česko Iron Man 3 (viac)
USA / Čína, 2013, 130 min

Réžia:

Shane Black

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (viac)

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (viac)

Ve filmu společnosti Marvel Studios Iron Man 3 je svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark / Iron Man nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se Stark na pouť s cílem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Na každém jejím kroku bude nucen prokázat své odhodlání a sílu vůle. Zahnán do kouta bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude moci spolehnout jen na svou geniální mysl a své instinkty. Při své odvetě současně objevuje odpověď na otázku, která ho ve skrytu duše dlouho sužovala: je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (oficiálny text distribútora)

IZFNP

Asi sa skutočne jedná o najlepšieho Iron Mana, i keď možno nie o môjho najobľúbenejšieho. To však nič nemení na tom, že film je temnejší a hlbší než jeho predchodcovia a možno je dokonca najdospelejší zo všetkých svojich marveláckych bratov. Postava Tonyho Starka po psychologickej stránke dostáva viac priestoru, čo je jedine dobre, pretože ho považujem za nesmierne zaujímavú postavu. Nevraviac o presvedčivosti Roberta Downeyho, ktorému postava rozpolteného miliardára so silnými ochranárskymi sklonmi sadla ako riť na šerbel. Epické scény boli epické, romantické boli romantické, dojemné dojemné a akčné boli akčné. V druhej polovici sa k tomu pridal i perfektne dávkovaný humor, soundtrack je na úrovni vždy, scenár bol prekvapivo chytrý a nevykrádal sám seba. Takže u mňa veľká spokojnosť, druhá marvelácka vlna zrejme nebude marná. ()

martinvloren

Neurazí, nezamrazí, nezabije, ale ani neposílí. Psychicky labilní Tony Stark se přes svoje výkyvy konečně dostane k tomu, co jsem očekával od prvního dílu železného muže - přestane vyrábět svoje hračky a konečně napne svého génia k podstatným věcem - vyjmutí život ohrožujících střepin z hrudní oblasti. Jasně, sice už to nebude takovej ultra-magic-lasershow-sex v posteli jako před tím, ale i tak si myslím, že mu zbývá spousta dalších předností, třeba jeho účes na bradě. Filmová nálada spadla s tragikomickým odhalením Mandarina, které bylo podle mého příliš brzy, od té chvíle bylo již jasné, jak to dopadne, ale jinak solidní výkon, který jsem očekával. 4 z 5 hvězd. ()

Domas88

Pecka.. Robert říkal, že je tahle trojka úplně jíná. Souhlasím, nebylo to už o Iron Manovi (o tom brnění) , ale bylo to o Tony Starkovi.. Osobně nejlepši z trilogie.. ()

LordMack

Byl jsem hodně navážkách, jestli dát pět. nakonec mě odradil fakt, že i když člověk odchází z kina úplně jako u vytržení, přesto mu časem docvakne pár hodně velkých scénaristických nesmyslů a štve ho, že se na ně autoři vykašlali, protože věděli, že jim to projde :) ()

BenchPress

Třetího dílu Iron Mana se chopil Shane Black, který je známý Hollywoodský scénárista, takže se dal čekat trochu jiný pohled na plechového hrdinu Marvelu. Pár desítek minut po skončení filmu můžu říct, že očekávání byla splněna, ba možná i překonána. Film začíná trochu pomaleji, což mě malinko překvapilo, ale neodradilo. Moderní trend komiksových adaptací se dotkl i Marvelu a Shane Black rozehrává velice atraktivní akční podívanou plnou skvělého humoru, smíchaných se skvělou akcí a dobrým příběhem. Nemám daleko od toho dát plný počet, protože ve filmu je i skvělá hudba. Ten progres oproti předešlým dvou dílům je znatelný, ale opět jsem byl nespokojen se záporňákem (y). Z Bena Kingsleyho, jakožto neznámého teroristy šel v první polovině snímku docela strach. Nečekal jsem, že v průběhu filmu se z něj stane to, co se stalo, ale to je zase ten nečekaný moment překvapení. A ty do moderních komiksů taky patří. Na druhou stranu bych nečekal, že tohle někdy Ben Kingsley bude hrát. Opět mě potěšila spousta odkazů na Avengers ( událost v New Yorku), ale i na Thora. Suma sumárum: Trojka je rozhodně nejlepší díl celé trilogie a dojem z ní celou trilogii hodně zvedá, nýbrž přesto nemůžu dát ani poslednímu dílu plnej počet, protože natolik jsem se zase u filmu nebavil. I přes dobré tempo nejsem po skončení z filmu odvařenej. Shane Black nezklamal. 4/5. ()

mArtinko5MB

Akosi ma tento posledný Iron Man nadchol najmenej z celej trilógie. Veľmi často sa striedali mŕtve scény s tými, ktoré mali veľký náboj. Veľmi ma štvalo to rozpadávanie robotíkov, kde tu spadne z kilometrovej výšky na zem, všetko drží. Naproti tomu sa jeden Iron man ťukne so stenou a bum, je po ňom. Taktiež to decko, ako mu odlomilo prst, wtf ? :) Bezpochyby je u mňa najlepšia scéna zbombardrovanie Starkovho domu, potom som sa už trošku nudil. ()

Facerr

Velká dostávačka. Dostalo mě to, jako šestiletýho prcka návštěva Ježíška s plným pytlem dárků. Tyhle dárky vybuchovaly, měnili svý tvary, komunikovaly, pomáhaly proti hajzlíkům a navíc plnily funkci pěkně sednoucího plechovýho outfitu. Iron menovi zůstaly jeho hlášky, i když už ne tak úderný, jako dřív, ale o to víc se člověk pousmál při dějovejch skečích a zvratech. O napětí a akci rozhodně taky nebyla nouze, takže třetí pokračování týhle železný pecky, opět s originálním námětem, bylo na výbornou. ()

only_serials

Komentuji a hodnotim asi týden po shlédnutí... Bohužel vím jen že mě to docela bavilo, ale nemůžu si skoro vzpomenout o čem to sakra bylo... V Avengers je Iron Man naprosto super.. v Iron Manovi je Iron Man naprosto obyčejnej.. ()

Mr.Keli

Robert Downey Jr. už ve filmu Avenger dokázal, že je zpět v první lize, tady to jenom potvrzuje. Finální zakončení této trilogie je rázným důkazem marvelovského vstřebávání pod diváckou kůži. Naleznete zde všechny ingredience, které zabírají na celou rodinu (hrdina, vztahové problémy, chlapec rádce, pád a vzestup). takže v zásadě žádné překvapení, krom hlavního padoucha se nekoná. Nebo ano? 70%. ()

14krejca14

Rozhodně jedna z nejpovedenějších "marvelovek". Shane Black je prostě borec! Akce nadupaná a hodně vyvedená. Jen doufám v další spolupráci Marvelu a Blacka páč podobný tah byl opravdu geniální. ()

davistercz

Režisér si konečně uvědomil, že jestli chce zpracovat kvalitní film.. bude muset přidat víc akcí a zajímavých faktů. První a druhý díl byl.. řekněme jako "rohlík bez másla". Příliš akcí tam nebylo, když už něco bylo tak nudné.. mohl bych pokračovat dále a dále. Třetí díl je kombinace všeho nejlepšího co mohli dát dohromady. Opravdu velmi povedené.90%. ()

pafka

Zabava, zabava, zabava. Presne to ocekavate a presne to dostanete. Vcetne hromady humoru, o ktery je v mnoha akcnich filmech naprosta nouze. A fantasticky Ben Kingsley. Tomuhle se rika hit. ()

VanBradley89

Perfektní. Politický thriller, sci fi o moderních technologiích, akční film ze skvělými scénami, zábavná komedie nebo snad drama. Přesně takoví koktejl to je. A kupodivu absolutně funguje. Nic není navíc, nic nechybí. Mandarin skvělý, v obou svých polohách. První díl sem viděl přiopilej s kamarádama, takže mě bavil, druhý jsem si až na několik momentů spíš protrpěl. A od tohohle jsem nevěděl pořádně co čekat. Jen jsem byl zvědavý jak se s tím Black popere. A popral se skvěle. Nejlepší díl trilogie. I o hodně lepší než Avengers. Naprostá spokojenost. Ještě takoví malý dodatek. Možná jsem až moc paranoidní, ale v dost často mi to připomínalo Smrtonosnou zbraň. Vánoce, útok na dům. Krátké proběhnutí v lesíku vánočních stromků, finále v přístavu. A poslední věc zábavná po titulková scéna. ()

jack_scott

Výborný, nebojím se říct nejlepší Iron man. Každopádně nejpropracovanější. Musim přiznat, že po trailerech jsem byl lehce zklamán tím, co se vyklubalo z Mandarína..Ale budiž. Snímek není zdaleka tak přímočarý jako předchozí díly - a docela mu to prospívá. Dal bych pět hvězdiček, ale ve stín Star Treku...člověk zjištuje, ža TAK dobré, to zase není. Čili 80%. ()

NightScene

Prostě bomba! Celá trilogie Iron Mana byla suprová. Úspěšně rozjetá a úspěšně zakončená. Akorát mě trochu zaráží to, že pokud Tony zanechal práci Iron mana jak chtějí natočit Avengers 2? Na to sem celkem zvědavý. No prostě se jim to výborně povedlo a sem potěšen! Celá trilogie 100% ALE - 1. díl: 95% 2. díl: 100% 3. díl: 95% ()

pivomamrad

Vše šlape jak má, ale nějak pro mě celý film vyzněl tak nějak naprázdno. Možná jsem byl naladěn na jinou notu, ale tento díl mně přišel ze všech dílů nejslabších. Padá tu jedna hláška za druhou, a občas sem se i pořádně zasmál (Mandarín mně celkem rozsekal), ale akce mě prostě nějak nenadchla. Takže za mě čisto čistý průměr. /// můj 100 komentář /// ()

ejay

Ale jo.. Rozhodně lepší než dvojka a jako zakončení trilogie dostačující. V první hodince mohlo být víc akce a míň řečí. Má to několik vtipných momentů, junior si ze sebe dělá neustále srandu a Ben Kingsley, ten je prostě suprovej. Čtvrtej díl už ale netočit..díky ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (viac)

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Úžasňákovi trhají rekordy

Úžasňákovi trhají rekordy

18.06.2018

Na pokračování oblíbeného animovaného hitu Úžasňákovi čekali fanoušci něco málo přes čtrnáct let. Letos se však téhle superhrdinské rodinky konečně dočkali a už můžou být klidní, protože film… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)