Iron Man 3

• Česko Iron Man 3 (viac)
USA / Čína, 2013, 130 min

Réžia:

Shane Black

Predloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (viac)

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (viac)

Ve filmu společnosti Marvel Studios Iron Man 3 je svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark / Iron Man nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se Stark na pouť s cílem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Na každém jejím kroku bude nucen prokázat své odhodlání a sílu vůle. Zahnán do kouta bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude moci spolehnout jen na svou geniální mysl a své instinkty. Při své odvetě současně objevuje odpověď na otázku, která ho ve skrytu duše dlouho sužovala: je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (oficiálny text distribútora)

DaliborekD

No teda. Po rozporuplně přijatém druhém dílu Marvel přiklepnul režii svého nejzářivějšího klenotu Dawneyho kámošovi Shane Blackovi, který má za sebou jeden film a to komorní černohumornou detektivku. První dva díly byly, i přes neoddiskutovatelné kvality, popkornové jednohubky stojící na Downeyho šarmu a vtipu. Pod Blackem série nečekaně dospívá, aniž by ztrácela na humoru nebo sympatičnosti hlavního hrdiny. Režisér si tak trochu dělá co chce, neuvěřitelně mně bavilo neustálé střídání tempa i pohled na Starka, odtrženého od svého obleku i technických serepetiček. Scénář není dokonalý, ale je neuvěřitelně vynalézavý (první Tonyho setkání s Mandarinem, souboj s postupně se sestavujícím oblekem, pád z letadla...) a postavy v něm působí přirozeně. Dokonce i hlavní hrdina na svých ramenou nenese úplně celý film sám a dává dostatek prostoru i zbytku osazenstva. Například malý chlapec, kterého Tony potká v jednom malém městečku, je od Super 8 první dětská postava, která mi nelezla na nervy. Je mi jasné, že ne každému musí Blackův přístup k sérii sednout, ale u mě vládne milé překvapení a naprostá spokojenost. ()

nikus120

Marvel v poslednom čase začal vydávať samé hitovky. A medzi najväčšie tento rok určite patrí Iron man. Oproti nedomyslenej a menej úspešnej 2 je oveľa lepší. Robert Downey Jr., lepšieho herca v kovovom obleku si neviem prestaviť. Jeho sarkazmus a vtip robia film zábavnejším. Tento film môžem pozerať viac krát a vždy tam objavím nové detaily ktoré mi predtým unikli. Film zaujme nielen hereckým výkonom na jednotku ale aj efektami a celkovým príbehom. Jediná škoda je že som ho nevidela 3D. Vrelo odporúčam aj zložitejším osobám. ()

maniacxl

Do třetího pokračování jsem se moc neměl,a když jsem se tedy konečně odhodlal,tak s obamami jak bílý dům.UF!Jsem strašně rád,že se mé proroctví nenaplnilo ani v nejmenším.Novej režisér to měl pevně v rukou.Nasadil tomu nový,lepší kabát,Robert skvěle a trefně hláškuje,navíc si už dělá prdel i ze sebe a padouch je výborně padoušsky nakořeněnej.Zkrátka tenhle Iron Man byl nadupanej od samýho začátku.Mega akční a hlavně srozumitelný scény a výborná hudba Briana Tylera posunuje tenhle díl zase na výsluní komiksu!A ta zmínka o Thorovi....no to by nesměl být Marvel,aby si něco takovýho neodpustil.Já se snad budu těšit na další díl.90%. ()

BlackAngels

Já toho chlapa žeru :-D Jak si dělám vždycky srandu, že po čtvrtým pokračování nějakého filmu se stává seriálem tak tady by mi ani další tři čtyřiceti dílový série nevadili! V první řadě se na Downeyho suprově dívá, navíc ty jeho vtípky jsou kouzelný a vždycky sedí přesně tam kde mají a za další všechny díly Iron Man jsou parádně nářezový pro můj adrenalin! Ale v tomhle díle musím uznat, že asi nejvíc mě pobavil vtípek malého Simpkinse o tom, že táta šel koupit losy, tím mě fakt dostal. Své místo pro mé pobavení měla dokonce i celkem kladná záporná Mandarinka. Jo byl to vážně super díl a jen jedná věc co mě u tohodle dílu dost silně zasáhla a zklamala je to, že byl poslední :-( ()

gotham

Vynikající, ale jen skoro excelentní. Záporák Pearce není špatný, ale když si vzpomenu na záporáky z prvních dvou dílů, nedej bože z Temného rytíře, tak zas tak úchvatný ten Guy není. Nicméně v trojce se zajímavě rozkládá postava samotného nepřemožitelného Tonyho, který se dostane do totálních sraček (s prominutím) a my pak s radostí sledujeme, jak se z nich postupně hrabe opět zpátky na vrchol. Ovšem nejlepší není rozložení samotného Iron Mana, ale jeho skromného ubytování. Akční scéna vybombardování jeho baráčku je naprosto perfektní, dlouho jsem neviděl takhle nadupanou scénu, naprostá paráda, stokrát lepší než výbuchy mistra Bruckheimera. 80% ()

srolyma

Po té první půlhodince, kdy se ale lautr nic nedělo a vše zachraňovaly jen hlášky mistra Downeyho ml., nic nenasvědčovalo tomu, že z toho nakonec bude ten nejzábavnější, nejvtipnější, nejnahláškovanější a prostě úplně nejlepší Iron man na světě. Aspoň z mého pohledu. Ta počáteční nuda je tak na půl hvězdy dolů. ()

Luckyboy

Nebýt chvilkových záblesků starého dobrého cool Iron Mana, tak bych to asi vypnul. Buď jsem těmhle filmům odrostl, anebo mne tenhle díl jednoduše nesedl. Škoda. I přes předem jasnou zápletku jsem se nebyl schopný "jen" kochat. Mozek se mi nevypnul, a tak mne během některých scén bolel. "Detektivní" linka byla zbytečná, protože to všem bylo jasné od začátku, místo toho mohlo alespoň přijít další akční intermezzo. A co se stalo s rockovou muzikou? ()

Mira00

Sice nejsem velkej fanoušek Iron Mana, ale tomuhle nemůžu po filmovej stránce skoro nic vytknout. Vtip, napětí, akce a skvělí herci. ()

Mišísek

Pro mě v tomto ohledu docela zklamání. Nelíbil se mi konec, celý to bylo takový podivný. Na dvojku to nemá a na jedničku už ani náhodou. Škoda. ()

AnVu

Tak tohle bylo slušné. Tempo trojky je oproti předešlým dílům poněkud volnější a děj je rovněž vstřízlivější - Strak už není ten všemocný dokonalý boss v až směšně odolném obleku. Ukazuje se, že je zranitelnější, než si jeho obří ego připouští. A to jak psychicky, tak (bez svého superbrnění) fyzicky. Konečně tedy vidím RDJ hrát "naživo"- není už v polovině filmu zavřený v plechovce s tím, že mu jde vidět jenom obličej. Film vyzrál i v ohledu realističnosti obleků. Stark sice spustil jejich téměř sériovou výrobu, avšak s nezničitelností si s těmi v jedničce a dvojce nezadají. Každou chvíli se rozpadají a nedejbože i vybíjejí. Už tu proto nejsou vůbec žádné scény a la "jak-Rambo-tam-vletím-a-všechno-roztřískám", což sice neuspokojilo mé destruktivní já, ale celku to hodně pomohlo. (to, že náloketníky uletí 1300km radši nechám bez poznámky...). Závěrečná bitva mi poněkud připomínala souboj IronManů s upíry z Twilight. Zvláštní... ()

fatalista

Lietajúci oblek, ok. Oblúkový reaktor, ok. Nový prvok. ok. Roztavenie kovu holou rukou, okamžité dorastanie končatín a GRCANIE OHŇA? Sorry ale toto už nepožeriem. Veľa Tonyho a strašne málo Iron Mana. Pre mňa jednoznačne najhorší diel a ukrutné sklamanie. Protestne za 2*. ()

generalmagor

Iron Man to zabil svou epičnosti. Tento díl je tajemnější, ovšem zase je tam moc srandy a to mě prostě sere. Očekával jsem víc, že dostane na prdel a bude tento díl brán fakt vážně, ale oproti předchozím dvou je rozhodně vážnější. V traileru vypadal Iron Man 3 fakt vážně a protrpeně. Samotný film je ale opět absurdní, komický a místy i trapný, ale i přesto Robert to drží a proto 90% ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu

01.11.2022

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Ambulance) se musel kvůli nabitému diáři vzdát role v prequelu Šíleného Maxe Furiosa, jeho oceňovaná hra Topdog/Underdog na Broadwayi ale brzy končí (nebo minimálně… (viac)

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (viac)

Úžasňákovi trhají rekordy

Úžasňákovi trhají rekordy

18.06.2018

Na pokračování oblíbeného animovaného hitu Úžasňákovi čekali fanoušci něco málo přes čtrnáct let. Letos se však téhle superhrdinské rodinky konečně dočkali a už můžou být klidní, protože film… (viac)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain

15.06.2017

Simonu Kinbergovi, dlouholetému producentovi a scenáristovi x-menovské série, se splnil velký sen. Po mnoha letech se totiž probil do režisérské sesle a dohlédne na X-Men: Dark Phoenix, přímé… (viac)