Arthur Bishop (Jason Statham) je „mechanik“  – elitný zabijak s unikátnym talentom pre čisté odpratávanie cieľov. Je to práca, ktorá si vyžaduje profesionálnu presnosť a absolútnu nestrannosť... A Bishop je ten najlepší! Keď však zabijú jeho radcu a kamaráta Harryho McKennu (Donald Sutherland), Bishop stráca jednu zo svojich predností - nezaujatosť. Ďalší útok tak prichádza od neho samého: zodpovední budú pykať! Jeho misia sa však skomplikuje, keď sa Harryho syn Steve (Ben Foster) k nemu pridá s rovnakou túžbou po pomste a odhodlaním priučiť sa jeho remeslu. Mechanik zabijak totiž až doteraz vždy pracoval sólo - no k Harryho synovi sa skrátka nemôže obrátiť chrbtom... A tak napokon metodický nájomný vrah zasvätí impulzívneho študenta do tajov svojho temného sveta - a smrteľné partnerstvo je spečatené! (TV Markíza)

Lefty86

Akční nálož s Jasonem Stathamem, který je jediný pořádný akční tvrďák dnešního filmu, z té mladší generace. V tomto filmu hraje nájemného zabijáka Arthura bishop, jednoho den dostane zakázku zabít svého jediného přítele Harryho Mckennu, po ověření že jde opravdu o tuhle zakázku, úkol splní. Zjeví se Harryho syn Steve a chce se stát tím čím je Arthur. Bishopovi výčitky svědomí že zabil jeho otce ho donutí vycvičit ho ve výborného zabijáka, neví ale že si svičísvého budoucího vraha, nebo muže kterého bude muset nakonec sám zabít??? Koukněte na film :-D ()

Strandmon

Nadprůměrná stathamovka se slabším rozjezdem a o to lepší druhou polovinou. Zprvu film vypadá jako další průměrné béčko se Stathamem, ovšem akční scény jsou zde velmi kvalitně a obratně natočené, příběh není zase tak ohraný, jak už to v těhlech filmech bývá a také je zde celkem zajímavé rozuzlení. The Mechanic je výborně natočený, drsný a správný. ()

rossi001

souhlasim s uzivatelem Mustafou, ze po pomalem a vlaznem zacatku druha pule byla moc fajn, pekne akce ,promyslene zabijeni lidi s robotickou presnosti:-) me to bohate stacilo na 75% ()

Bucounit

U mňa teda spokojnosť a o triedu lepšie ako nedávny Faster. Príbeh slušný, akcia nadupaná a Statham typicky drsný. Akurát postavám sa mohol scenár venovať viac a ísť do hĺbky (hlášky by tiež nezaškodili). Potom by bol pocit po dopozeraní o dosť silnejší. Ale čo, mňa to tentokrát netrápilo a užil som si to hlavne, keď v dnešnej dobe vidím niečo v eRkovom ratingu. 7/10 ()

Matros

Relativně dlouhé rozhodování mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami skončilo nakonec na čtyřech. A to i přes naprosto debilní závěr. Film nemá žádné výrazně hluché místo a digitální krví se nešetří. Jason Statham hraje svůj standard (tváří se drsně, mluví drsně a vůbec..., dělá samé drsné věci) a proto je podle mě naprosto válcován výkonem Bena Fostera, který je tu opravdu výborný a jeho postava je mnohem živější a zajímavější. ()

Zombi

Těšil jsem se hodně, ale bohužel, nedopadlo to dle očekávání. Celý film je prodchnutý melancholickou atmosférou a jako by odosobněným přístupem, jak postav, tak režiséra. Ono by to bylo fajn, kdyby se víc řešily charaktery a vazby mezi nimi, ale scény které tomu mohli pomoci jsou zkratkovité, naopak scény které se mohli trochu zkrátit jsou zase krapet natažené. Důsledkem je, že chemie mezi hlavníma postavama je nulová, jejich motivace silně nepřesvědčivé a filmu chybí gradace a strach o hlavní postavu. Závěrečná akce jde přesně podle plánu, žádnej laps, žádné napětí, žádnej pamětihodnej souboj, fuj. Natočeno je to slušně, kamera, hudba atd., i akce je fajn, je jí dost a je pěkně krvavá, ale chybí tomu šťáva. Škoda, průměr. ()

Ollie235

Čekal jsem daleko víc. Statham hraje svou klasickou roli chladnokrevného zabijáka- proti němu výhrady nemám, ale Foster mi do toho filmu vůbec neseděl. Je to taková průměrná akční nuda- nic, co bych si dlouho pamatoval. ()

Santino7

Hneď na úvod - nie som fanúšikom nesmrteľného superhrdinu Jasona Stathama, celkovo nemusím a nevyhľadávam akčné bijáky, nemám záľubu v efektných filmových bitkách, prestrelkách, auto-naháňačkách či výbuchoch. Nuž a možno práve to je hlavný dôvod, prečo som bol týmto filmom celkom milo prekvapený. Nechápte ma zle, nijak ma to nefascinovalo, nezanechalo to vo mne žiaden väčší dojem stojaci za zmienku, prekvapil ma viacmenej len samotný onen fakt, že som sa po fyzicky pomerne náročnom dni, kedy som sa k pozeraniu dostal čisto náhodne, na danú snímku dokázal pomerne sústrediť a dopozeral som ju až do konca. To je pre mňa samo o sebe dosť veľký úspech, že ma onen akokoľvek plytký či hlboký príbeh akýmsi spôsobom dokázal udržať pri televíznej obrazovke a to i za vcelku slušnej pozornosti. Už len z toho dôvodu dávam z môjho pohľadu pomerne slušné, priemerné ohodnotenie (čo sa mi u čistokrvne akčných záležitostiach často nestáva - i keď je pravda, že sa ich ku mne, či skôr ja ku nim, dostáva len minimum). Čiže za mňa solídna jednohubka, avšak obsiahlejší a viac vecný komentár k filmu odo mňa prosím nežiadajte. 55% ()

Laky.

Jason Statham zahrál svou roli dobře (taky už v tom má zkušenosti po všech jeho filmech takovéhoto typu), bohužel námět filmu už je docela ohraný. Takže takový průměrný film s pár docela pěknými akčními scénami. Očekával jsem trochu víc, ale i tak si tento film zaslouží 3*. ()

Luukec

dlouho sem se rozmýšlel jak budu tento film hodnotit.. taky sem přemýšlel jaké pocity ve mě film vlastně zanechal.. pak sem si ale uvědomil, že je to klasický příběh, kde je ze začátku vraždící mašina zrazena a zbytek filmu se mstí.. moje pocity byly sice dobré, protože jsem se bavil, ale přece jenom něco(hlavně trochu originálnější námět) tomu prostě chybělo.. i když na druhou stranu rozuzlení na konci a ukázka toho že Bishop zas není takovej hodnej zabiják za kterýho ho celej film máte tomu trochu pomohla.. ()

(Z)denny

Stathamovi svědčí role "kurýrů" a "mechaniků". Jestli od tohoto snímku očekáváte nějaké umění, tak si raději pusťte Shakespeara. Pokud však máte chuť na svižný snímek plný dobré akce, tak to jste narazili na správný titul ()

JK-Stinger

Sice trochu zklamání, na nájemného zabijáka Stathama jsem se docela těšil a tak si nemůžu pomoct, ale mohlo to být lepší. Akční scény zmáknuté na jedničku, povedená stříkající krev, žádná zbytečně dlouhá stopáž se taky nekoná a Foster zdatně sekunduje. Navíc ten konec mě fakt celkem zklamal a přišel mi značně odbytý, ale to je možná jen můj názor. Příště snad v něčem lepším Jasone... ()

ursinko

50 %. Statham hrá rovnako ako vždy, takže som chvíľami nevedel, či nesledujem ďalšieho Kuriéra. Čo bolo zaujímavé, bol výber obsadenia jeho cieľov - obetí. to mi celkom pasovalo. Nesedel mi jeho "nanútený" parťák. Film sa ako oddychovka dal zvládnuť,je kratší ako hodinu a pol, tak nestihne príliš nudiť. ale jedenkrát a dosť. ()

Illy

Statham i Foster mě hodně baví a já byl spokojen. Nijak přehnaně akční, ale atmosféru má film dobrou a děj šlape. ()

Domec

Jason je na tyhle role jak delanej a diky nemu ma film tu spravnou atmosferu, presto tomu hodne chybelo. Postavy byly na muj vkus dosti opominute a urcite by si zaslouzily vykresleni jejich psychiky, zejmena pak Steva. Na to, ze je to akcnak, tak tech scen jsme si taky prilis neuzili. A co si budem povidat, ten konec byl uplne nejdivnejsi... ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (viac)

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (viac)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (viac)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (viac)