Pred pár rokmi boli Sara (Cameron Diaz) a Brian (Jason Patric) Fitzgeraldovci tými najšťastnejšími manželmi a rodičmi na svete – mali malého synčeka a dcérku a k dokonalému šťastiu im v podstate nič nechýbalo. Lenže jedného dňa sa ich pokojný, obyčajný život rozpadol na prach - vo chvíli, keď ich iba dvojročnej dcérke Kate diagnostikovali leukémiu! Obaja sú zúfalí a odhodlaní urobiť všetko potrebné, len aby ich milovaná dcérka prežila, obzvlášť však Sara. A v tomto prípade je potrebná Anna – Kateina malá sestrička, ktorú Sara a Brian splodili len preto, aby Kate zachránili život... Od toho momentu uplynulo už niekoľko rokov. Kate (Sofia Vassilieva) a Anna (Abigail Breslin) k sebe majú oveľa bližší vzťah, ako súrodenci zvyčajne mávajú. Pretože hoci je Kate staršia, jej život úplne závisí od Anny. Hoci sú veľmi mladučké, majú už za sebou mnoho náročných a bolestivých lekárskych procedúr a nemocnica sa v podstate stala ich druhým domovom, tak často v nej sú... Rodina drží v ťažkých časoch neustále spolu, matka Sara sa už dávno vzdala slušne naštartovanej kariéry právničky, len aby sa o chorú Kate mohla nonstop starať a jej manžel Brian ju vo všetkom podporuje, ako vládze, no v porovnaní so Sarinou neuveriteľnou vnútornou silou si často pripadá ako slaboch... Ich syn Jesse (Evan Ellingson) sa nie bezdôvodne cíti akoby bol neviditeľný, pretože stredobodom rodičovskej pozornosti sú stále len Kate a Anna. A potom sa stane niečo nepredstaviteľné – medzičasom už jedenásťročná Anna sa totiž jedného dňa vzbúri! A aby sa z medicínskeho hľadiska stala úplne nezávislou od rozhodnutí svojej matky, požiada známeho právnika Campbella Alexandra (Alec Baldwin), aby ju zastupoval pred súdom.... (TV Markíza)

Jaro_slav

Mám rád, když film o umírání umí bejt nedebilní. A mám rád pomalu vyprávěný filmy. A tady je obojí. Plus Abigail Breslin. Její herectví mám rád taky, i když už dávno ztratila to kouzlo Little Miss Sunshine. 80 poctivejch . ()

Sygauras

Jakýkoliv jiný soud na světě by tuhle matku odsoudil na 20 let za zneužívání dítěte. Vážně se nad tímhle nikdo nepozastavil ? Vážně je v USA možné se soudit kvůli tomu aby vaše dítě darovalo orgán ? ()

TheGunner

Nikterak nemusím filmy, kde se už motiv snaží člověka dohnat k slzám. Zde se to všechno naštěstí podařilo udržet v rozumné míře. Je to rozhodně jeden z těch lepších amerických filmů na tohle téma, akorát mi trošku vadí, že děti byly dospělejší, než jejich rodiče. To u mě ubralo hvězdu, jinak by to byl plnej počet. A Alec Baldwin, sympaťák jako vždy. ()

Meteorista

Tento film hraje šíleně na city. To sice není žádná vada, ale tohle je tak intenzivní nábuch na slzní kanálky, že to po chvíli už člověka donutí říct si, že už brečet nechce, že už nemůže a že to vydrží. Ba ne, nejde to. Příběh je ze začátku podáván trochu chaoticky a porád lítá sem a tam - od minulosti do přítomnosti a naopak. Ale po chvíli se člověk zorientuje a kouká se na to hezky. O průběhu konce filmu je v podstatě rozhodnuto už v jeho polovině, ale přesto (díky podávaným flashbackům o osudech každého z členů rodiny) má film spád a nutí diváka nejít si uvařit kafe, či čaj (či pro jiný důvod opustit obrazovku). ()

majo_svk

Smutný a zároveň krásny príbeh, ktorý nenechá nikoho bez emócií. Emócie z vás vytrysknú obrovským gejzírom. Možno budete ja plakať. Donúti vás prehodnotiť vlastný život. Určite si to pozrite. ()

Gore

Podle mě by se dalo z příběhu vykřesat víc. Emoce byly spíše chladnější a nedokázali do sebe vlákat divákovo srdce natolik, aby ho to vyždímalo, což by s kvalitnějším režisérem určitě šlo. Z Breslin se pomalu ale jistě stává kvalitní herečka a Diaz je prostě bitch na facku (jestli to měla takto předepsaný, tak to zvládla na jedničku, jestli ne tak je prostě bitch na facku). Suma sumárum - stále je to lehce nadprůměrné dílo. Jen škoda toho vysokého potencionálu, který zůstal nenaplněn. ()

skunumunu

Filmů, kde někdo dvě hodiny umírá na rakovinu, už jsem viděla několik, ale ještě u žádného jsem neprobrečela tolik balíčků kapesníků. Tentokrát to byla beznaděj v čiré podobě. ()

embecka

Plakali všetci. Iba ja nie... Netvrdím, film pekný, myšlienka bola, všetko, čo dojať má, tam bolo... Možno tým, že som od toho mala mimoriadne očakávania, tak to neprišlo. Téma rakoviny je v skutočnom živote totiž oveľa strašnejšia. Sprevádza ju strach zo straty blízkej osoby, ani nie strach, ale to, že viete, že tá osoba skôr či neskôr naozaj zomrie. Že ju nemôžete vziať z nemocnice na pláž, že reálne nemáte peniaze, ani možnosti na milión operácií. Je ťažké dívať sa na tento film, keď sa to človeka osobne dotýka. Tretiu * dávam Cameron za rolu matky. Tá bola z tohto všetkého asi najviac uveriteľná. ()

wampire23

Veľmi krásny film o láske, boji, živote, smrti, odpustení, radosti, súdržnosti, chorobe, pochopení, kráse a ešte o veľa ďalších životných pravdách. Výkony všetkých hercov boli profesionálne, prekvapila ma Cameron Diaz, ktorá zahrala nikdy sa nevzdávajúcu matku nad moje očakávania. Takisto starý vlk Alec Baldwin si strihol roličku ušitú presne na seba. A najviac na mňa zapôsobili výkony všetkých detských protagonistov. Jediné čo v mojich očiach zráža celkový dojem je prílišné tlačenie na pílu v emocionálnej oblasti, keďže nadpolovičnú väčšinu filmu tečú postavám po tvárach potoky sĺz. Nebyť toľkého emočného dojáku, bolo by to zrejme za 5*. ()

LuccinyFilmy

Všechny postavy jsou nesobecké, milující a vůbec plné pohnutých citů. Film diskutuje zajímavou otázku vlastnictví nad svým tělem, ale je přespříliš optimistický, co se lidské povahy týče. ()

Stanley619

Příjemná americká citová ždímačka, která se od ostatních liší propracováním děje a samotné zápletky. Samozřejmě, že hlavním tématem filmu je ono "umíraní", ale i tak je docela zajímavé, když se nad tím člověk opravdu zamyslí. Ale k slzím mě kupodivu nedohnal. 77% ()

METHOD_

Dávam 4 hviezdičky len z toho dôvodu, že 5 hviezdičkové filmy si chcem niekedy v budúcnosti pozrieť ešte raz. Tento už druhýkrát pozerať nechcem. Je to citová vydieračka ako sa patrí, musím priznať, že ma poriadne dojal a je to tuším 4. film, ktorý ma rozplakal. Dokonale ma vtiahol do deja, strih, hudba, emotívny príbeh a herecký výkon Cameron Diaz robí tento film autentickým a kvalitným zážitkom i keď smutným. ()

naxicka

Už dlouho mě nic tak nezasáhlo... Brečela jsem od začátku do konce a nestydím se za to! Poprvé jsem viděla Cameron skutečně hrát. Velmi působivý zážitek. ()