Vtierka Castle

• Slovensko Castle (viac)
Ukážka z filmu 4
Krimi / Komédia / Dráma / Mysteriózny
USA, (2009–2016), 124 h 47 min (Minutáž: 40–45 min)

Tvorcovia:

Andrew W. Marlowe

Predloha:

Barry Schindel (poviedka)

Nathan Fillion, Stana Katic, Molly C. Quinn, Susan Sullivan, Jon Huertas, Seamus Dever, Tamala Jones, Ruben Santiago-Hudson, Penny Johnson Jerald (viac)

Carpe.Diem

Tenhle seriál jsem si oblíbil až po několika dílech...Obě hlavní postavy mají skvěle napsané role, kterých se zhostili dobře...Stana Katic je také velmi atraktivní herečka, takže se na to taky hezky kouká... ()

Centime

Castle je výjimečný v tom, že jako asi jediný seriál zraje jako víno a je čím dál lepší. Scénář je celkem solidní už od začátku, kvalitě pozdějších dílů však nahrává především to, že se oba hlavní představitelé naučili výborně se doplňovat. ()

Systematic

V době všech těch přetechnizovaných CSI kriminálek je příjemné dívat se na seriál, kde vraždy řeší postaru. Tedy za pomoci mozku a tabule. Žádné odrazy v oknech a klikách na dveřích. Navíc, mezi Castlem a Beckett to řádně jiskří. ()

mata77

Seriál som sledovala diel za dielom, a približne v polovici druhej série sa u mňa prejavil syndróm deja vu. Niektoré diely sú ako cez kopirák, na začiatku vražda, nasleduje vyšetrovanie plné dohadov a v posledných 5 minútach dielu rozuzlenie. Okrem epizódnych dielov sa seriálom tiahne dejová linka, ktorá sa týka minulosti hlavnej ženskej postavy - detektívky Becketovej a jej neúspešné vyšetrovanie vraždy jej matky. Prípad bol odložený, chápadlá chobotnice neodseknuté úplne všetky. Čakám, že tejto téme sa budú tvorcovia ešte venovať intenzívne a nenechajú to na jeden diel. Potom je tu, samozrejme, vzťah Castla a Becketovej. Trochu umelo natiahnuté, myslím, že v reálnom živote by na seba skočili už dávno. Milo ma prekvapili sentimentálne odkazy na seriál Firefly, v ktorom si zahral hlavnú rolu Nathan Fillion. No a ako to už u dobrých seriálov chodí, vyskytlo sa aj niekoľko vybočujúcich dielov, ktoré sa zamerali na témy terorizmu, lúpeží, komiksov a iné, čo jednotlivé série príjemne osviežilo. Neberiem to ako typickú kriminálku, skôr emocionálne vyplnenú drámu. ()

xpaja

Nesdílím zdejší nadšení. Fillion má občas dobré hlášky, Katic je velmi atraktivní, ale na opravdu kvalitní kriminálku to nestačí. Případy jedou jak přes kopírák. Vrahem je vždy minimálně třetí podezřelý (musí se přece nějak zaplnit celých 45 min.). O tom jak se ústřední dvojice dostává na stopu skutečného vraha raději nemluvit. Děj epizod často posouvá kupředu Castlova přemoudřelá dcera, která se chová dospěleji, než všichni ostatní hlavní představitelé dohromady. Celé mi to připomíná mix Moonlighting a Jessicy Flatcher v moderním kabátě zaměřený na mladší diváky. Na zdejších 80% to rozhodně není, ale i díky tomu, že se seriál nebere vážně a pobaví, dávám ---== 55% ==--- . Zajímavé komentáře: Grogodil, Sitmin,Gereth ()

LordMack

Nejlepší kriminální seriál posledních let, který navzdory těm kriminálkám miami, NY a kdovícoještě, sází na ještě něco jiného a dělá to neskutečně dobře. Castle a Beckettová jsou snad nejvíc cool pár od dob Hana a Leii a Maddie a Adisona :) ()

Lastsurvivor

Moje nechuť k tomuto žántu se tu dostala do přímého rozporu s mým oblíbeným hercem Nathanem Fillionem a ne zcela zavrženíhodnými případy. Po dvou sériích 80%. Jo a Beckettová je taky dobrá. ()

Mišísek

Tohle je prostě jednoznačně nejlepší americká kriminálka v televizi poslední doby. Zajímavé případy, skvělé příběhy, chemie mezi hlavními představiteli. Rozhodně se nebudete nudit a to je to nejdůležitější, ne? ()

ESNYR

Ze začátku působil Castle jako zjevení. Byl jiný než ty smrtelně vážné kriminálky a samotný Castle je kousavý rypák, který se z ničím moc netají a klidně je ochotný házet sarkastické hlášky na jakoukoliv adresu. Jenže postupným vývojem seriálu se z něj ta tuctová kriminálka stala. Z vtipných dvojsmyslů se staly životní modra, z kousavých komentářů se přešlo na lehký humor a vyšetřování vražd se přesunulo z vedlejší koleje na tu hlavní.Většina podezřelých je nezajímavá a samotné vyšetřování je založeno na tom jak se zrovna scénáristé vyspaly a jak moc to dává smysl : "zavraždil jste ho aby vám nepokazil reputaci" ~ "Já žádnou reputaci nemám" ~ Tak jste ho zavraždil aby jste si udělal na váš podnik reklamu" ~ "Nepotřebuju reklamu" ~ "Sebral vám z kasy 2 000 dolarů, to vás muselo naštvat". Prostě tady máme týpka a snaží se to na něj hodit asi 15 teoriemi. A 5 minut před koncem se oběví pravý vrah a je konec. ()

AndrewNewman

Keď Castle bežal na JOJke dosť som ho podcenil. Po prvej sérii musím povedať, že ma to skutočne baví a dokonca ma baví s hlavnou dvojicou riešiť ich prípady a lúštiť meno vraha. To sa mi naposledy stalo ešte pri Sherlockovi od BBC. Oproti pre mňa nudným seriálom ako Mentalista či NCIS je toto nečakaná perla. ()

STORM70

Skvělý oddechový seriál s parádním českým dabingem v podání Jitky Ježkové. Bohužel jen do šesté série kdy Kate Beckettová ztratila svůj sexy hlas. Takže poslední tři série jsem si moc neužil. 7/10. ()

blazma

Dlouho jsem se tomuto seriálu vyhýbal, protože byla doba kdy nic jiného v TV nebylo než jedna kriminálka za druhou a už to bylo otravné. Tak moc mě mrzí že jsem se ke Castlovi dostal tak pozdě. Je to výborný a super. Nic víc k tomu nemusím asi říkat. Nathan Fillion společně se Stana Katic se výborně doplňují a vztah Otce a dcery je prostě výbornej a defakto jen díky tomuto vztahu můžeme vidět jak čas i v tomto seriálu plyne, protože na začátku to byla malá puberťačka a na konci je z ní dospělá žena která pomáha otci s případem. Jen bohužel, poslední řada už byla spíš navíc. ()