Návrat Temného rytiera

• Česko Temný rytíř povstal (viac)
USA / Veľká Británia, 2012, 158 min

Predloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Kamera:

Wally Pfister

Hudba:

Hans Zimmer

Christian Bale, Gary Oldman, Tom Hardy, Joseph Gordon-Levitt, Anne Hathaway, Marion Cotillard, Morgan Freeman, Michael Caine, Matthew Modine, Alon Aboutboul (viac)

Gotham sa zmieta v temnotách neistoty potom, čo bol jeho maskovaný ochranca uznaný vinným zo zločinov, ktoré boli pre dobro ľudu uložené na jeho bedrá. Nedôveru v Batmana (Christian Bale), a v to čo predstavuje, nahradila u väčšiny nenávisť a pohŕdanie. Joker možno hnije v polstrovanej kobke v Arkhame, ale s úsmevom. Lov na netopierieho muža je totiž v plnom prúde a gothamské policajné zložky pod vedením komisára Jima Gordona (Gary Oldman) nie sú to jediné, čo ide alteregu miliardára Brucea Wayna po krku. Zdanlivo odnikiaľ sa vynára akýsi Bane (Tom Hardy) a nocou sa ako tieň zakráda tajomná mačacia žena Selina Kyle (Anne Hathaway). (TV Markíza)

pirate

Potíž tohoto filmu, který je horší než jeho dva předchůdci, je v tom, že se nic moc záživného až do finále neděje. Děj sám o sobě by špatný nebyl, právě naopak, rozuzlení a vše kolem něj zapadalo do sebe jako puzzle a upřímně mě dost překvapilo, jak je to promyšlené, jen je závada, že se táhl dvě hodiny a vzhledem k tomu, že Batman v obleku se za tu dobu objevil maximálně čtyřikrát (a právě o něm a jeho "akci" je film), tak to prostě bylo nedostačující a ani napětí z minulých dílů už nedokázalo držet svou část. Jediné, co zapůsobilo, bylo především jeho vznášedlo a pak ještě ta bomba, která dala zabrat stadionu. Vlastně Baneovo získávání "vlády" mě na filmu, hned vedle konce, zaujmulo nejvíce. Každopádně, stát se to nejspíše muselo a tak trochu jsem to čekal, jen jsem nechtěl film předem odsuzovat, a proto byl zhlédnut. Je mi líto, ale časem bylo vše zdlouhavé a ztrácel se i ten zbytek lepšího. Bohužel, chlápek v černém obleku s nějakým tím vybavením není tak super, jako chlápek v kovovém, téměř nezničitelném brnění s všemožným arzenálem, jako supervoják, jako bůh hromu s kladivem a božskou silou a jako velká zelená bestie, kterou skoro nic nezastaví a vše kolem sebe efektivně zničí. Tím myslím hlavně, když jsou spolu. Za Batmana 40%. ()

freos

Nerealistické, se zbytečnými dialogy, podle mě při některých scénách přehnaně a uměle gradovaná hudba. A ty polibky a rychlo sex u hořícího krbu, COŽE ?!?! JE TOHLE VÁŽNĚ TEN TEMNÝ RYTÍŘ ? oproti minulému dílu je tohle utahaná pohádka. Opět jeden z filmů, u kterých je nejlepší jeho trailer. ()

Lukkyn

Uff jak to udělat??Jak zabránit chrlením superlativů, které mám po včerejší návštěvě kina a shlednutí (doufám, že závěrečného) dílu Batmana??Bohužel to jinak nejde opravdu jsem chrochtal blahem nad tím co mi bylo nabídnuto. Postavy opět válí a všechny jsou zajímavé. Dávno jsem si zvykl , že nemůžu postavy Nolana srovnávat s těmi Burtonovými. Kočičí žena tu nebyla úplně kočičí ale byla sexy a uměla někomu nakopat prdel a to stačí :-) Nové Bat hračky byli super (jediné na co jsem si nikdy nezvykl byl nový Batmobil a tak jsem rád za jeho absenci v tomto díle) . Cesta zatraceného hrdiny zpět na výsluní byla trnitá , ale uvěřitelná díky spousty překážkám. Nakonec ohodnotím Banea. Naprosto skvělý záporák - z neohrabaného , po lobotomii vypadajícího hovada se změnil ve strach a respekt nahánějícího záporáka, který dokázal Batmanovi nakopat netopýří varlata. Celkově to na mě udělalo dobrý dojem a skvěle jsem se pobavil. Jen opravdu doufám , že to byl poslední díl - nerad bych viděl v akci znovu například Robina :-) ()

H3LLfire

Všechno již bylo řečeno, takže je asi zbytečné opakovat jako ÚŽASNÝ to byl zážitek. Ano, některé scény byly přehnané, ano, vývoj se dal předvídat, ale opravdu na této Nolanové skvělé práci chceme hledat chyby? Já jsem si promítání neskutečně užil a určitě plánuji v kině ještě jedno shlédnutí. Co soundtrack? Možná to k takovému dílu bereme jako standard, ale Hans Zimmer odvedl neskutečně dobrou práci. Jeho hudba posunuje celý snímek minimálně o úroveň výš na jasných pět hvězd (bez diskuze). ()

cyberMythius

Nolan umi. O tom nikdo nepochybuje. A je velka skoda, ze ho Batman nezaujal natolik, aby protahl stopaz tohohle dilu o 100 minut a rozpulil ho na dva filmy ... dle meho nazoru by to jenom prospelo k rozebrani hromady aktualne relativne zbytecnych postav, divaci by se meli na co tesit dalsi rok, studio by vydelalo a dalsich par set milionu $ navic... a vsichni by zili spokojene az do smrti. Ale to se nestalo. A tak dostavame hodne hodne hutnou zabavu, ktere proste necele 3 hodiny nestaci. Hromada WOW zaberu (z nichz bylo asi az moc naservirovano v pul hodine traileru...), skvela hudba a atmosfera. Na druhe strane je tady pribeh i diky sve komplexnosti slabsi nez v predchozich dilech. Hlavni zaporak neni nic extra, ac mam Hardyho hodne rad...ale tak srovnavejte neco s Jokerem :). Podtrzeno, secteno ... 8.5/10. A to jen z duvodu, ze ten film porovnavam s moc tezkymi kalibry. Kdo nebyl, doporucuju. ()

weca

Pro mě osobně nejlepší díl. Batman hraje prakticky po celou stopáž druhé housle, což působí lehce depresivně. To je ale moc dobře. Právě ta beznaděj tenhle film ukrutně žene dopředu. Jestli máte rádi předchozí díly, tak hned na začátku do filmu okamžitě vplujete a po třech hodinách budete chrochtat blahem. ()

fricek12

Paráda, konečně po dlouhé době poradny thriller. Ale musím si rejpnout: (pozor spoiler) A. Hathaway pro me zbytečná postava. Připadla mi jen jako laciná lákačka diváků podobně jako Claudia Blacka ala Vala Mal Doran v SG-1. Zloduch Bane... tak trochu mi připomíná Lorda Humunga z Mad Maxe, ale asi jen náhoda. Co prilivová vlna ze 4 Megatunove bomby? Neznicila by Gotham take? Neutronove záření by vodou pohnout nemelo, takze ok, ale pak nema smysl mluvit o sile v Mt ani prirovnávat bombu k atomove bombe kde vzniká tlaková vlna. Odhadnout kdy bude v jadru kritické množství nestabilnich prvku přesně na sekundy? Njn hloupý divak asi potřebuje mit pred nosem bombu s kuchyňskou minutkou, aby rozpoznal nebezpečí :-) ()

Waizi

Kdo říká, že tento projekt někomu přerostl přes hlavu ... No mám na to jiný názor, opět skvělá práce Christopra Nolana, nejlepší film za poslední dobu. Jeden z nejlepších vůbec. Poprali se s tím skvěle. Ta spousta zvartů tomu jen přidávala na atmosféře. Když začly hrát v určitých momentech ty chorály Zimmera běhal mě až mráz po zádech. ()

hiroito

Veliké uznání. Nolan jde cestou, která musí bavit. Dokáže profláklé téma natočit naprosto jinak, možná i zajímavěji nežli kdokoliv před ním. Nakonec jeho spojení s fantastickým hercem Ch.Balem se stává z této série něco nezapomenutelného. Poslední dobou je celý filmový průmysl takový jalový a Nolan je jeden z mála, který točí filmy co mají aspoň nějakou hodnotu. Ještě musím zmínit T.Hardyho, jeho podání Banea bylo fantastické. Každému doporučuji si ho dát v originálu a užívat si jeho projevu. Klobouk dolů, fantastické, tleskám a těším se na něco dalšího i když to třeba už Batman být nemusí, uvidíme. ()

capone

už dlho som nevidel tak zobrazený smútok a depresiu ... keď všetky cesty vedú dopekla .. ale tiež tak krásne tlejúcu nádej .. ktorá je v zárodku tak slabá .... skvelé zobrazenie batmana, vykreslenie ostatných postáv a charakterov , dej plynie i keď má pár logických zádrhov , ale nakoľko ide o batmanovsku sériu, zapadá to do jej logiky a príbehu. Práve z toho dôvodu nepotrebujem kritizovať niektoré logické chyby. Myslím, že najlepší diel série :) ()

Epco

Technicky skoro bezchybné, emočne pokrivkávajúce zakončenie Batmanovskej trilógie. Aj napriek úctyhodnej dĺžke som mal pocit, že som o niečo ochudobnený. Príbeh dokáže od začiatku vtiahnuť a držať, akurát keď je človek na konci prepustený začína sa pýtať sám seba, to je všetko? A miesto toho aby si v hlave začal hýčkať obrázky z práve videného začínajú sa vynárať otázky, prečo, prípadne naozaj? Ale aj napriek tomu že film nejde tak pod kožu ako som možno čakal ide o jeden z vrcholov doterajšej filmovo-comicsovej tvorby. Bohužiaľ nie Nolanovej. ()

enzo_cz

Můj původní komentář nezněl moc pochvalně a film jsem ocenil třemi hvězdami. ALE. Nakonec jsem se nechal přesvědčit a film jsem po té shlédl ne jen jednou, ale ještě třikrát. Troufám si tvrdit, že jsem nikdy předtím nic takového neudělal. Poprvé mi uniklo spoustu drobností a taky jsem asi od Nolana očekával nemožné. Přeci jen je scénář místy děravý jak ementál, některá chování postav krajně nelogická spolu se třemi naprostými WTF momenty (SPOILER: naprosto odfláknutá smrt paní Tate, chvíli před tím pád kamiónu, kdy z návěsu "vykulhá" Gordon jakoby nic plus polibek Bruce s Catwoman, kdy jim "deadline" brutálně dýchá na záda. Jenže jinak je to opravdu výborná podívaná a já z úcty k Nolanovi a taky k sérii dávám 5 hvězd. Sice s odřenýma ušima, ale s daleko lepším pocitem :D ()

davebono

Velkolepé zakončení trilogie o Temném rytíři, kterému k dokonalosti něco málo chybí a něco málo zase nadbývá. Hudba je úplně úžasná, stejně jako u posledních Nolanových filmů. "Hlavní" padouch, posilněný výrazným zabarvením hlasu přidávajícím mu na padoušství, sice nedosahuje dokonalosti Jokera z minulého dílu, ale kdo by ho vlastně mohl překonat? Batman už není nejmladší, ale pořád ve formě. Kočičí žena vypadá krásně a směle přikuluje Batmanovi. Ta trocha klišé je naštěstí skoro vyvážená nečekanými zvraty, takže celkově hodně dobrý, ne však dokonalý, filmový zážitek. BTW: Pro připomenutí jsem si měl nejdřív pustit první díl trilogie. ()

AnimalMother

Lepší než sem čekal. Vůbec sem nevěřil, že by se Nolanovi podařilo překonat předchozí díl, ani sem si nemyslel že se mu kvalitou přiblíží. Má to pár věcí, které zapřičiňují že nebudu hodnotit plným počtem. Přemíra patetických keců, možná až příliš doslovný závěr (bez posledních deseti minut by bylo lépe), málo smrtí ze strany kladných hrdinů které by umocňovaly Baneovské zlo (jako tomu bylo v případě Rachel z předchozího dílu), pasáže kdy je Bruce Wayne odklizen do vězení trochu odpoutávají pozornost od dění v Gothamu a jedna drobnost ohledně záporáka, kterou ale nemůžu vyspoilovat. I přes tyto výtky se ale jedná o velmi kvalitní, atmosférické dílo, které hodně šlape svému předchůdci na paty. Anne Hathaway mě překvapila a nelezla mi vůbec na nervy, Hardyho voice acting byl super a výrazy v jeho očích všeříkající. Jeho Bane není chaotické zlo jako byl Joker, je přímočařejší a destruktivní, ale jinak s Jokerem srovnatelný. Pro mě je to velice důstojné zakončení série, jejíž poslední díl ukazuje jak je celá trilogie velmi komplexní. Na poli komiksových filmů je to nevídané a bezkonkurenční a celkově jedna z nejlepších trilogií vůbec. Už se těším na další film Nolanovic bratrů. 90% ()

Tonyluk

Dve hvezdy jsou za hudbu... Dalsi hvezda za uctu k serii... Tak zklamany jsem uz dloho nebyl... Dialogy o nicem a dialogy s catwoman... K tem se vyjadrovat nebudu. ()

fabregas1

Skoro tří hodinový popcorn.Režisér pomalu buduje nervózní atmosféru nejistoty,takže na začátku nečekejte nic apokalyptického.Akční scény jsou natočeny suverénně.Herectvo na jedničku.Temný rytíř povstal je tak hutnou hollywoodskou podívanou,že jsem málem sežral i krabici od popcornu,ještě teď mě bolí prdel z té skoro tří hodinové šichty, ale stálo to za to. ()

Sathine

Abych řekla pravdu, já ani vlastně nevím, jak bych měla tento film hodnotit. Viděla jsem všechny předchozí díly s Balem nicméně ani jeden mi extrémně v paměti neutkvěl. Když se na to podívám zpětně, tak každý film mi přišel šíleně chaotický, ve kterém se nedokážu vyznat a nechápu, o co doopravdy běží. Jediné, co mi z aktuálního posledního dílu běželo hlavou, jak je hrozné, pokud by takto špatně měl skončit celý svět, v naprostém chaosu a jak je Bane blb, když si myslí, že když lidi "osvobodí" od vládnoucí vrstvy, tak budou strašně nadšení a budou si užívat vypleňování a samovládu. Samozřejmě, na chvíli to baví každého, ale pak si většina uvědomí, že teď už za něho nikdo neřeší některé problémy a musí se spoléhat sám na sebe. Každopádně konec byl velmi nepřekvapivý, nemůžu si pomoct, možná jsem cynik, ale někdy špatné konce můžou být přece jenom lepší :-D ()

ubikace

Batman podle mě neměl vstávat. A pokud tak učiniti chtěl, měl vstát rychleji, svižněji a silněji. Ale vstávat skoro 3 hodiny v příběhu bez myšlenky, bez akce, bez napětí a se spoustou keců bylo opravdu zbytečné. Takhle to dopadá, když dáte režisérovi volnou ruku a nekonečný kapitál. I will make this movie disappear...tadáááá. ()

majka0007

Nolan opäť raz nesklamal. 4 som si povedala, že už som tú záhadu rozlúskla a už viem, kto je kto a ako to dopadne.. a 4 krát ma dostal a zvrátilo sa to až dovidenia :)) pecka film :) Nolan je prosto bezkonkurenčný :))) ()

james11

Moje pocity z tohoto filmu jsou,,, no, řekněme, že jsem byl trochu zklamaný. Dvojka byla opravdu perfektní a já jsem teď čekal ještě něco lepšího. Na dvojku to bohužel nemá, ale to asi moc filmů mít nebude. Film je to přesto výborný (i když trochu až moc akční, neškodilo by mu někdy trochu ubrat). Nolan zase předvedl, že je nej režisér a těším se na jeho další film. Hodnotím trochu horšími 5 hvězdami. ()

Nový Batman bude rekordně dlouhý

Nový Batman bude rekordně dlouhý

21.01.2022

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

Tenet je Nolanův druhý nejdražší film

11.01.2020

Nadcházející špionážní thriller Christophera Nolana Tenet bude režisérovým druhým nejdražším filmem vůbec. Film, jenž se bude zabývat manipulací časem, má podle serveru Variety (a následně potvrzeno… (viac)

Christian Bale končí s nabíráním váhy

Christian Bale končí s nabíráním váhy

10.11.2019

Přestože zní titulek spíš bulvárně, ujišťuji vás, že se jedná o ryze filmovou zprávu. Oscarový herec Christian Bale (Fighter, Dokonalý trik) v novém rozhovoru oznámil, že už nadobro končí s… (viac)

Joker bude lámat rekordy

Joker bude lámat rekordy

05.10.2019

Podle posledních čísel serveru Deadline to vypadá, že z komiksového Jokera, jenž tento víkend vstoupil do kin v USA a dalších 74 zemích po celém světě, bude pořádný hit. Rkový snímek pojednávající o… (viac)