Ako je možné prežiť vo svete, ktorý doslova zo dňa na deň prevalcovali davy zombíkov? Nuž, dvaja muži, ktorí by ani nemohli byť rozdielnejší, zjavne našli odpoveď na túto neľahkú otázku! Večne nervózny a ustrašený Columbus (Jesse Eisenberg) je síce naozaj ukážkový zbabelec, no prekvapivo sa mu zatiaľ podarilo vyhnúť sa všetkým útokom nemŕtvych – vďaka tomu, že sa striktne drží svojich dosť zvláštnych, ale účinných „47 pravidiel prežitia v Zombielande". Jeho život sa začne uberať zaujímavým smerom, keď sa ako jeden z posledných ne-zombíkov vo svojom nemŕtvymi obsadenom rodisku zoznámi s drsným Tallahasseem (Woody Harrelson). Ten, na rozdiel od Columbusa, zjavne nemá strach vôbec z ničoho. Spolu sa rozhodnú zrealizovať vskutku odvážny plán – raz a navždy skoncovať so všetkými zombíkmi. No ešte predtým budú musieť voľky-nevoľky čeliť najväčšiemu strachu zo všetkých... Samým sebe! Ešteže im osud priveje do ceste dvoch ďalších ne-zombíkov – temperamentnú Wichitu (Emma Stone) a drobnú Little Rock (Abigail Breslin), ktoré si medzičasom už tiež našli svoj vlastný, dosť svojrázny spôsob prežitia v chaose, ktorý vládne všade naokolo. Nanešťastie ale netrvá dlho a budú sa všetci štyria musieť naozaj poriadne zamyslieť nad tým, čo je horšie – nejako to spolu vydržať alebo... Sa zombíkom jednoducho vzdať? (TV Dajto)

SOLOM.

Konečně po dlouhé době zase nějaký zombie film, který jsem si užíval od začátku až dokonce a ani jsem při tom moc netrpěl. Kdyby tam ovšem nehrál excelentní Woody Harrelson, bylo by to celé na hov.. Právě tenhle típek byl ve svěží formě a už bylo na čase aby zase ukázal, že je to pán herec – komik. Jeho postava byla vybroušeným diamantem mezi zombie killery. Emma Stone mě však zaujala spíše svým vzhledem, než hereckým výkonem. Trefné hlášky i scény při kterých kosili zombíky jsem si náležitě užíval, vědom že jde o komedii. Jinak totiž tenhle žánr u mě moc neboduje. Jako další plus vidím v přítomnosti Billa Murrayho, který se rovněž velkou zásluhou podílel na mém konečném hodnocení.70% ()

Thomick

Mladší, o dost chudší brácha Shaun of the Dead. Tam trvalo půlhodiny, než si vůbec hrdinové uvědomili "zombie realitu" - to tady do ní sice skočíte rovnou po hlavě, ale přesto působí Zombieland rozmělněnějc, utahanějc; prostě nudnějc. Vůbec si totiž neví rady jak vrstvit příběh - zatímco Shaun of the Dead pěkně plyne, tohle spíš jen tak kodrcá. Humor je docela dobře nepřítomnej, odkazy nefungujou, zbytečně moc prostoru dostává násilná citová ždímačka a Emma Stone zase jednou potvrzuje, že "bejt sexy" fakt neni nic pro ni. --- "So do you have any regrets?" - "Garfield maybe." ()

Karamanlis

Značne odľahčená zombiáreň v coolovom teen comedy šate, ktorú drží nad vodou najmä morbídnym humorom ovplývajúca drsňácka postava Woody Harrelsona. ()

Ilicka

Filmová pohodička mezi zombíky. Nápadité, vtipné a milé. Tak milé, jak může být milé namlouvání mezi vystřelenými zombie mozky. Hodnocení je maličko nadsazené, za příjemnou atmosféru u projekce. ()

Necrotongue

Pamatoval jsem si, že jsem se u filmu před lety dobře bavil, takže jsem se rozhodl vyzkoušet, jestli na mě bude fungovat i dnes. Fungoval. Příběh nebyl nikterak složitý, děj byl místy nelogický, ale i tak jsem byl spokojený. Líbilo se mi celkové zpracování a potěšilo mě i kvalitní herecké obsazení (včetně štěku Billa Murrayho), takže jsem neměl důvod něco na svém původním hodnocení měnit. ()

Ištván87

Kdyby to nebyla tak očividná parodie na zombie žánr, tak bych řekl, že je to nejinteligetnější zombie horor (ovšem vstahuje se to i na jiný horory a taky na thrilery), protože se tady hlavní hrdinové chovají tak, jak se mají chovat... Bez keců dorážecí rána, upozornění na sebe jen co někam vlezu, abych pak někde nebloudil a nebyl překvapenej nenadálým útokem... Prostě se nechovají jako dementní nedonošenci - čili jako průměrný hrdina amerického filmu... Za tenhle výchovný faktor mu musím jednu hvězdičku přidat... A taky za tu perfektní přestřelku na konci.... On už sám Bill Murray by si zasloužil pět hvězdiček..... Ovšem na druhou stranu jsem celou dobu tak nenáviděl ty dvě holky, že asi jednu hvězdu odebéřu... Takže se vrátíme na ty čtyři, který si to fakt zaslouží... ()

JASON_X

Vizuálně opojná zombie komedie, výborně udělaná (už jen ten skvělý začátek), se spoustou humoru a úžasných gagů, s výborným Eisenbergem, Harrelsonem i Murraym (holky prominou, ale trochu mi lezly na nervy). Chvílemi mi to sice přišlo malinko infantilní, ale pak zase následovaly skvostné momenty. Moje nejoblíbenější část filmu je ta z domu Billa Murrayho s Billem Murraym. Akcí i nápady hýřící zombieské road movie, u kterého jsem se ani chvíli nenudil. ()

Karrfik

Jako celek perfektně provedená komedie stylu zombie - parodie. Harrelson to táhne prakticky celý film a role mu sedla. Epizoda s Billem Murray mě totálně dostala. Vážně míněné filmy o zombie nemusím, toto ovšem vřele doporučuji a dávám 4 hvězdy. ()

luka4615

Zombieland je zejména skvěle odsýpající komedií, jejíž vysoustružené gagy dokáží výtečně pobavit a snímek Vám tudíž velmi rychle uteče. Spojte si to s povedeným castingem, zajímavou ikonografikou či Billem Murraym a dostanete instantní zombie komediální klasiku, ke které se budu vždy velmi rád vracet. Skvělá práce! „So until next time, remember: Cardio, seat belts, and this really has nothing to do with anything, but a little sunscreen never hurt anybody. I'm Columbus, Ohio from Zombieland, saying good night.“ ()

Morholt

Celkem slušná zombie-komedie s romantickým nádechem, ve které řádí především Woody Harrleson, kterého bych tímto pasoval na drsňáka roku. Není to sice bůhvíjaká pecka, ale herecké obsazení je příjemné, zombíci se taky povedli a nenudí to přetaženou stopáží. 75% ()

Sawy

Time to nut up or shut up!" Tak takhle jsem se v kině nepobavil snad od loňské Tropické bouře.V kině nás bylo sice zhruba pět,ale stejně byl náš řehot slyšet až v dalším sále.Od filmu jsem dostal přesně to,co jsem chtěl a ještě něco navíc.Po geniálních úvodních titulcích se seznámíme s looserským hrdinou v perfektním podání sympaťáka Jesseho Eisenberga a s jeho pravidly pro přežití.U toho trocha zábavné brutality,která je přítomná v celém filmu.O samotné nákaze se tady člověk moc nedozví,to je ale možná dobře,zbytečné vysvětlování by filmu ubralo na kouzelné jednoduchosti.Pak se na scénu přiřítí toužebně očekávaný Woody a uzme si titul Herec roku.Jeho dvojkombo 2012-Zombieland nemá konkurenci.Dvojice sester je sice dost scénáristicky nedomakaná a jsou tam hlavně kvůli nějaké té romantické linii,ale Emma Stone je sexy a Abigail Breslin roste ve skvělou herečku,takže to nevadí.V prostřední části jednoznačně dominuje Bill Murray,on je fakt génius a u jeho scény jsem fakt umíral smíchy.Možná je pravda,že prostředek se trochu drolí na epizodky,ale stejně je to perfektní zábava.Demolice indiánského obchůdku je sice zbytečná úplně,ale stejně pobaví.No a závěr v lunaparku je kapitola sama pro sebe.Ať už Tallahassee střílí zombíky z horské dráhy nebo se zavírá do stánku se dvojicí pistolí,nebo Columbus překonává svou fóbii z klaunů,je to geniální a jen těžko se to bude zapomínat.Zombieland je snad úplně první film,kterému by prospěla o trochu delší stopáž.Při těch osmdesáti minutách to má sice šílený drive a film nestihne ani vteřinu nudit,ale pár minut navíc by prospělo romantické linii,nebo bychom se mohli víc dozvědět o minulosti postav.Takhle sice tvůrci mají hromadu možností v pokračování,ale osobně bych se do dvojky až tak nehrnul.Proč najednou musí mít každý úspěšný film pokračování?Ale to je jedno.Srovnání se Soumrakem mrtvých se vyhnout nejde,vždyť i sami tvůrci Zombielandu se přiznali,že se mojí milovanou britskou komedií inspirovali.A Zombieland z tohohle souboje nevychází vůbec špatně,Soumrak je sice moje srdcovka,na kterou nic nemá,ale Zombieland je těsně za ním.Zkrátka je to fajn pohodový zážitek,který člověku dokáže skvěle zvednout náladu,ve vánočním stresu ideální záležitost.Uvažuju,vážně uvažuju o druhé projekci.A taky ještě musím zmínit skvělý soundtrack.Ten je fakt na úrovni.90 % ()

prome

Nebýt Billa Murrayho, tak bych asi hodnotil 2*. Film má sice kladné okamžiky, ale také spoutu slabých. Ve výsledku průměrný film. ()

Lucasion

"Welcome to Zombieland!" Zombieland je tak trošku netradiční komedie, která nešetří humorem. Columbus (Jesse Eisenberg) přežije apokalypsu a pomocí svých pravidel přežívá i nadále. Když potká drsného chlápka Tallahassee (Woody Harrelson), tak teprv začíná ta pravá zábava. Herecký tým je dokonalý. Jesse i Woody jsou nehorázný borci a "to", že tahle komedie zabijí, to bude asi pravda. Velmi kvalitní soundtrack, sexy Emma Stone a vypečený humor na každém kroku. Zombieland se mi líbil pro jeho netradiční přístup k žánru a pro jeho brutální smysl pro humor. Je fakt, že takhle jsem se dlouho nepobavil. A to, že to bylo u filmů se zombii. To bych nečekal vůbec. Ovšem Zombieland je vážně velmi brutální komedie, která snoubí dobré vypravování, akci a černý humor. Za mě plnou palbu. PS: Scéna s Billem Murrayem? Dokonalost sama! I po třetím shlédnutí to nemá chybu. "Time to nut up or shut up!" (97 %) ()

Handle

Co je to vlastně za žánr ? Neumím to nikam zařadit, ale něčím mě to prostě bavilo. Asi to bude tím, že to bylo fakt hodně dobře natočený a promakaný, všechno vypadalo důvěryhodně, fakt jsem věřil tomu, co se tam děje. Než jsem tenhle film viděl, myslel jsem, že se bude jednat o parodii typu Scary Movie, ale fakt je to úplně něco jinýho, pár vtipů to má, hororový prvky taky (i když já se teda nebál ani minutu, ale zombíci ač vypadali hnusně, mě stejně přišli vtipný). Prostě zvláštní film, v tom dobrým slova smyslu. ()

EXpenza

Tak tenhle akční-komedia-horor mě velice pobavil!! Hlody kterými tento film oplívá,jsou famozní a potěší snad všechny teenegeri či lidi co tento žánr moc nemusí. Woody byl famozní.Emě Stonne to moc slušelo(nevim proč je na CSFD tak hrozná její profilová fotka :D ) a Eisenberga bych přirovnal k Finčovi s brokovnicí :D Určitě shlídněte! :) ()

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

Piráti z Karibiku bez Johnnyho Deppa ušetří miliony

04.01.2019

Už je v podstatě jasné, že studio Disney místo klasického pokračování Pirátů z Karibiku hodlá celou sérii rebootovat. Poslední díl totiž vydělal „jen“ 794 milionů a to je po miliardových dílech pád,… (viac)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Scenáristé Deadpoola a Zombielandu Rhett Reese a Paul Wernick měli údajně mít první schůzky se studiem Disney o potenciálním rebootu miliardové série Piráti z Karibiku. Zatím není jasné, jestli… (viac)