Na skále nad mořem se v autě milují muž a žena. Najednou se ozvou dva výstřely, žena vyjde z auta, zamyšleně se dívá z útesu a pak odchází... Nekonformní policejní inspektor Harry Callahan opět neuspěje u soudu. Jeho nadřízený je toho názoru, že kde se inspektor objeví, dochází k nepříjemnostem a úmrtím. Případ zastřeleného muže ale stejně svěří Harrymu. Pátrání pokračuje v malém městě San Paulu. Callahan potká mladou malířku a restaurátorku Jennifer Spencerovou. Netuší ještě, že za vraždou muže v autě stojí ona a rozhodně se zabíjením nemíní skončit. Likviduje totiž členy bandy, kteří ji a její sestru kdysi brutálně mučili a znásilnili. Jennifer a Harry se stanou milenci. Harry tuší, že Jennifer je vražedkyně, ale události nabírají stále vyšších obrátek... (oficiálny text distribútora)

pakobylka

Drsný Harry se nezměnil - jako vždycky dělá jen svou práci. Chladná kráska jde zatím bez slitování za svou pomstou ... a žádný z nich nemá na výběr. Tentokrát je děj přece jenom víc než jen trochu nevyrovnaný - jednotlivé scény jsou poskládané neúčelně a bez rozmyslu, takže plytké a lehce úsměvné momenty střídá doslova mrazivá atmosféra s těžkou vůní olova a střelného prachu. A ke slovu se opět dostává zcela zásadní a jasně definovaná otázka: Co má větší váhu - práva oběti nebo práva pachatele ? Kdybyste se zeptali Harryho, myslím, že by vám to vysvětlil - rychle a nekompromisně. Ráda jsem ho zase viděla - přála bych si, aby to byl právě on, kdo v reálu "pomáhá a chrání". Rozhodně bych se cítila líp - a tak mu věnuju s mírnou nostalgií 3,5* ()

mortak

Harry se utrhl z řetězu a naplňuje sen maloměštáka, který pracuje od rána do večera, platí daně, a když jede autem z práce, nadává na ten bílý či barevný povl potulující se po ulicích a beroucí sociální dávky. A tak Harry hláškuje a stříli do všeho, co jen vytáhne bouchačku, a logika, scénář, vše jde stranou. Jenže když se to porovná s dnešními krimi, tak jde pořád o slušnou zábavu. Představte si Dirty Harry z roku 2015 - film by měl dvě a půl hodiny, akce tak čtvrt hodiny, a ve zbytku filmu by krásná psychložka Callahana analyzovala a vedla ho k pochopení a lásce... ()

dr.fish

Tento díl se mi líbil moc. Je tam i dost nadsázky, trochu to připomíná Eastwoodovy kovbojky z předchozích let. Pěkně to šlape. 85% ()

otík

Naprosto typický Dirty Harry - kudy chodí, tudy ho provází smrt. Ve svém čtvrtém dobrodružství nám sice chalan trochu zestárnul a změknul, scény už nejsou tolik brutální, ale stále má film napětí, spád a kouzlo Clinta Eastwooda a jeho tvrďáckého výrazu nic neztratilo ze své účinnosti. Jde prostě o podařený a kvalitní akční film ze staré školy. Hudba: Lalo Schifrin ()

vesper001

V novém díle má Harry nového nadřízeného, který by ho nejradši viděl na dovolené tam, kde tak často neprší olovo, spoustu nových kamarádů, kteří by mu nejraději předepsali klid na lůžku v márnici, novou kalupinku se zálibou v barvičkách a malých rážích a nového parťáka, který má protentokrát čtyři nohy, slintá a jmenuje se Moula. Ti všichni dohromady způsobí, že Harry musí opustit poslední baštu civilizovaného světa (= San Francisco) a strávit pár dní mezi dřeváky. Nadšení je na obou stranách přibližně stejné. Co se mě týká, nadšení jako z prvních dvou dílů se neopakovalo, ale protože se od prachmizerné trojky přeci jen lecos zlepšilo, jsou to sice vydřené, ale 4*. ()

Radiq

Sakra, já si to spletl s tímhle - čekal jsem scény s opancéřovaným autobusem a zatím jsem dostal jen nějakou mstu za nedobrovolnej šuk. A to je ta horší stránka celýho filmu a bohužel ta podstatnější. Má to několik much: Sondra Locke není pěkná a ani neumí hrát. Hodněkrát haprovala logika všeho možného. Hrálo se tady na náhody (kurva jak je možné, že se potkali kdesi v prdelákově a pak ještě několikrát na ulici, to zas asi scénárista vysral hovno velikosti zajíce). A konečně: byla tam scéna na kolotoči - a scény na kolotočích (potažmo na poutích) s takovou tou typickou kolotočovou hudbou byly pro mě vždy největší zlo ve filmech! Na druhou stranu Harry Callahan se tady několikrát dostane do křížku se zločinci všeho druhu (a že jich bylo!), vůbec se s nima nemaže a cedí hlášky krz zuby. To je ten drsnej Harry, o kterým měl být klidně celej film! ()

andrii

Za luny, v lůně lůzy. Zužuje dávné hrůzy, kterými stůně. V lunaparku, vystavuje parte. Múza bledá v bludné blůze. V garde s ní. Mistr střel. Rozparovač. Klasická partie. Půl tuctu špinavců, činy obludné, hází ihned do rakve. ()

Cedr

Není to taková bomba jako předchozí "seventies" díly, ale Clint Eastwood i po padesátce vypadá stále drsně. Důstojné pokračování, kterému mírná změna prostředí celkem prospěla. Jediné co mě mrzí je hudební stránka. Monumentální orchestrální skladby z předchozích dílů byly nahrazeny dobovou syntetickou hudbou, která sice do atmosféry 80. let neyvhnutelně patří, ale po předchozích soundtracích působí z dnešního poslehu jako pěst na ucho. ()

hans500

Náhlým úderem vstoupil Drsný Harry do 80. let a dokázal že nepatří do starého železa. Harry hláškuje více než v předchozí části (Násilník), akční scény jsou tradičně výborné. Příběh se tentokrá se neodehrává ve velkoměstě a tudíž i atmosféra je odlišné, což je příjemnou změnou. Pochvalu tentokrát zaslouží nadmíru povedený závěr. O režii se tentokrát postaral sám Clint a nic nezkazil, ba naopak, právě jeho režie zajistila že i tentokrát jde o velmi nadprůměrný film. ()

Jizni Tlapa

"Ty homimo. Co je to homimo?Hovno místo mozku!" Drsného Harryho prostě můžu. Je to ten prototyp vysněného "benga", který jde do všeho po hlavě, s věčně nabitým magnumem "pětačtyřicet" a pořádnou dávkou hlášek, které sype z rukávu na hodně dlouhé počkání. On si totiž na moc keců nepotrpí a to mám rád. I já tak budu stručný. Charismatický nadprůměrný Clint. Průměrné akční segmenty. Dobrá kamera a pokulhávající příběh. ()

JohnSmith

Asi nejslabší Dirty Harry. Příšerně roztahané a místy dost nudné, za to s nejpomalejší honičkou jakou jsem kdy viděl, motorka s přívěsem vs. minibus s důchodci. ()

fabecc1222

Úvodní scéna ve restauraci ("Smith,Wesson a já") dává připomenout těm nejlepším hláškám, který Harry dokáže vyprodukovat, ale dále už je to spíše průměr, a často dostává více prostoru ženská pomsta, a Harry si tam někde v pozadí vyšetřuje. Až ve westernovém závěru s parádním nástupem na scénu je to opět ten pravý Harry. Prdící pes, to jako fakt??? ()

Spock

Očividně průměrné krimi o tom, jak si mladá žena vyřizuje účty s bandou, nechutných individuí, která ji a její setru za mlada znásilnili. Možná se nakonec také ztotožníte s hlavní hrdinko a budete jí fandit při likvidaci těch jejích „nočních můr“. Pro inspektora Callahana to není úplně typický případ, navíc už to není ten tvrďák z Magnum Force, sedmdesátá léta jsou holt pryč. Pořád ale jde o pohodovou oddychovou záležitost, která neurazí. ()

J-o-k-e-r

Náhlý úder zas vrátil Harryho do těch správně temných vod. I když je na Clintovi už vidět pár vrásek (je to přece jen 15 let od Dirty Harry) s pistolí se umí pořád ohánět a pozná to nejeden gauner. Po slabší trojce pro mě velký krok kupředu. Clint zkrátka jako režisér ví co děla. ()

Pecival

Za to, že film souzní s mým světonázorem, že s ksindlem je třeba bez pardónu zatočit, tak přihodím půlhězdu. Režije je trochu statičtější, ale atmosféra je příjemně temná a Clint je samozřejmě zarputilej až běda což je super. I příběh není španý, celkově mě film docela zaujal a byl jsem spokojen. ()

mozkomor

Dirty Harry měl raději zůstat v 70. letech. Eastwoodovi to sice pořád hláškuje,ale jinak je to už jen odlesk dřívější slávy, bez pořádného záporáka a navíc z větší části se odehrávající mimo San Francisco. Takhle ne! 5/10 ()