X-Men: Prvá trieda

• Česko X-Men: První třída (viac)
USA, 2011, 126 min

Réžia:

Matthew Vaughn

Kamera:

John Mathieson

James McAvoy, Michael Fassbender, Jennifer Lawrence, Kevin Bacon, January Jones, Nicholas Hoult, Rose Byrne, Lucas Till, Edi Gathegi, Jason Flemyng (viac)

V roku 1962 počas kubánskej krízy vláda Spojených štátov amerických využila skupinu Mutantov s nadľudskými schopnosťami, aby s ich pomocou zastavila zločinného diktátora, ktorý chcel rozpútať tretiu svetovú vojnu. Ale prečo sa zo spriatelených mutantov stali nezmieriteľní protivníci? Čo predchádzalo chvíli, keď sa z Charlesa Xaviera stal Profesor X a z Erika Lensherra nenávistný Magneto a začala sa vojna medzi X-menmi a Bratstvom? (TV JOJ)

Hellboy

Film má zápletku jako vystřiženou z komiksů ze 60. a 70. let, což zaručuje výskyt takových naivních atributů, jako je šílený záporák a jeho plán na spuštění 3. světové války, přesto se dílo úspěšně snaží působit co možná nejvíce realisticky, samozřejmě v rámci daného kontextu, tedy komiksové adaptace. Na námětu z pera Sheldona Turnera a Bryana Singera je navíc vidět, že páni autoři mají načteno tak, že mohli operovat s ustálenými komiksovými „dogmaty“, ale zároveň neměli problém si je upravit dle vlastních nápadů. ____ Film se maximálně snaží přiblížit svému zdrojovému materiálu, což se týká jak celkového vyznění komiksů, ve kterých se zdůrazňuje paradox mutantů chránících lidi, kteří se jich ale bojí a nenávidí je, tak i různých drobností, jako například žlutočerných kostýmů, upraveného letadla Blackbird, hlášek typu: „jsme děti atomu“, srovnávání Homo Sapiens a Homo Superior s dvojicí neandrtálec-cromagnonec, a především pak postav. To vše už tu sice bylo, ale ve First Class je to promícháno tak, jak jsme to ještě nikdy neviděli, film je pojatý "dospěle" a vyváženě, působí celkově svěže, a jeho vztah k oněm komiksům ze 60. a 70. let se dá asi nejlépe vyjádřit srovnáním Abramsova filmu Star Trek a seriálu Star Trek: The original series:) ____ Děj se například odehrává na úplném počátku historie mutantů, takže se divák dozví, jaké to bylo předtím, než se Magneto rozhodl strávit zbytek života navlečený do klaunské helmy a stal se největším protivníkem X-Menů, než se Hank McCoy proměnil v modrou kouli chlupů známou jako Beast, než se z Charlese Xaviera stal pan profesor, než tento profesor usedl na kolečkové křeslo … _____ Je logické, že ve filmu jsou k vidění právě takovéto scény. V komiksech se to sice mnohem víc hemží epickými bitevními scénami, v těch ale nikdy nikdo nezemře (čest naprosto ojedinělým výjimkám, jako je smrt Gwen Stacey). (Opačný extrém zase představuje směšně nepovedený snímek X-Men: Poslední vzdor, kde umírají i ty nejdůležitější postavy, ale divákovi je to prostě jedno.) Čímž ale rozhodně nechci říct, že v První třídě nejsou k vidění epické bitevní scény. Jsou, a jsou prvotřídní. Každopádně: v komiksech prostě postavy nestárnou a často ani neumírají, jinak by zkrátka nebylo možné je už desítky let vydávat pravidelně každý měsíc znovu a znovu. Díky potřebě neustále tisknout nová čísla se nápady bezostyšně recyklují, týmy se přeskupují, z padouchů se stávají hrdinové, z hrdinů padouši a často trvá několik čísel, než se vlastně něco pořádného stane. Ve filmech na takového otálení není čas, proto zde uvidíte i několik skutečně radikálních zvratů, jako jsou ty popsané výše. ____ Příběh je celkově dost zručně vystavěný. X-Men se vždy více či méně dotýkali politiky a historických událostí. Například Profesor X je údajně inspirovaný Martinem Lutherem Kingem, a samozřejmě celou historií X-Menů se táhne paralela mezi nenávistí k mutantům a antisemitismem/rasismem. Proto se také v roce 1981 ukázalo, že Magneto je Žid, který přežil koncentrační tábor (čímž se mohla důkladně rozvinout jeho psychologie a odůvodnit nenávist k lidem). Do této koncepce naprosto perfektně zapadá nápad zasadit příběh do roku 1962 a vlastně celý děj nechat točit kolem takzvané Kubánské krize týkající se rozmístění amerických raket v Turecku a sovětských raket na Kubě. To zahrnuje také použití historických záběrů prezidenta Kennedyho a celkově pokus vtisknout filmu feeling 60. let. (Některé scény jednoznačně evokují tehdejší bondoky). V tomto směru lze jenom litovat, že tvůrci nešli ve svém úsilí ještě dál, měli klást mnohem větší důraz na dobovou módu a tehdejší technické vymoženosti (pohon jaderné ponorky tu vypadá, jako kdyby ho navrhoval Tony Stark). Každopádně z dnešního pohledu oplývají 60. léta určitým nádechem fantastiky, který se svým způsobem do komiksové adaptace perfektně hodí. Je to doba, kdy svět stál na pokraji zkázy, studená válka vrcholila, a strach z jaderného konfliktu byl naprosto hmatatelný. Tehdy se mohlo stát cokoliv, třeba i to, že do Kubánské krize vstoupí mutanti. _____ Ačkoliv film se na první pohled točí především kolem vzniku týmu mutantů známého coby X-Men, ve skutečném středu dění stojí Magneto, respektive Eric Lehnsherr, a jeho honba za pomstou. Magneto je v tomto filmu natolik dominantní postavou, že by se snímek rovnou mohl jmenovat X-Men Origins: Magneto. Ostatně Bryan Singer se nijak netají tím, že při vymýšlení První třídy použil hodně myšlenek z tohoto projektu, poté, co byl Magnetův samostatný film zrušen. Působivosti Magneta ještě přidává perfektně obsazený Michael Fassbender, stejně dobrý výkon předvádí jeho nemesis v podání Kevina Bacona. Sám Xavier hraje spíše až třetí housle, ale vadí to? Vůbec. _____ First Class je prostě povedený film, a vůbec nevadí, že se jedná o "obyčejný" letní popcorn. () (menej) (viac)

Botič

Mutant and Proud! Sympatický ekvivalent k Singerovým filmům. X-Men: First Class nejsou ani horší ani lepší - jsou prostě a jednoduše jiní. Celková fragmentarizace je ze začátku bezpochyby velice sympatická a díky ní uhání děj kupředu až nečekaně rychle - nová prostředí, nové postavy, trefné dialogy a bezchybná retro atmosféra - to vše činí z X-Menů něco víc, než jen letní zábavu na jedno použití. Odpustit se dá leccos - rozkolísanost triků (o ně tu až tak moc nejde), nedotažení některých charakterů, ale s čím budu asi pořád zápasit je fakt, že se ke konci z tohoto multiplexu všeho, co mám tak rád, vytratila ona svěžest a po hodině budování něčeho, přijde Vaughn s béčkovým finále, které je tak cheesey až se to nedá téměř skousnout. Nemluvě o zvratech, které by mohly počkat do dalšího dílu. Takhle je závěrečný twist zbytečně uspěchaný a nezasloužený. Nicméně kašlat na posledních 15 minut - X-Men: FC šlapou jako hodinky a na podruhé možná Xavier a spol. pohnou nejenom s obrovským satelitem, ale i s mojí mozkovnou více. PS: skutečně neskutečně bondovské (i jeden hudební motiv to podporuje) + tolik odhalených dámských hrudí se na filmovém plátně neobjevilo už pěkně dlouho. ()

3DD!3

Hodně retro a hodně stylový bratr původních Singerových X-Menů. Pro začátek bych rád uvedl, že Vaughn je machr, protože to množství děje, zvratů a vývoje postav slévá do tak krásně kompaktního celku až zůstává rozum stát. Vlastně bych se nezlobil, kdyby film měl tři hodiny a rejža do filmu dal scény, které určitě skončili na podlaze ve střizně. Akce je špičková. Nechybí záběry, ze kterých budete valit oči a i decentní triky (s mincí) jsou použité hlavně tak aby sloužili příběhu, ne jen jako okrasa, která má přes trailery nalákat lidi do kina. Charaktery jsou promakané skoro všechny, o tom snad ani nemá cenu diskutovat, ale PRVNÍ TŘÍDA stojí hlavně na Fassbenderovi a jeho Magnetovi (lidi jsou svině, šel bych s ním). Je zhruba stejně důležitý jako byl pro první díl Wolverine a je minimálně stejně, ne-li ještě ikoničtější. Loganova účast by mě ale potěšila víc, kdybych si o ní nepřečetl skoro v každém komentáři. McAvoyův Charles taky není špatný, překvapil a hodně, jak svým playboyovským chováním, tak suverenitou s jakou se role zhostil. Ze záporáků zaujali skoro všichni, nejvíc tajemný Kevin Bacon (užíval si to, to je vidět :) a mrazivě krásná January Jones. Jinak je to chytrá letní pecka, která dělá své značce čest a já bych se vůbec nebránil tomu, aby jsme se ještě jednou do téhle minulosti podívali. ()

Le_Chuck

"Len" vyborné. Vaughn prekvapivo nedrtí akciu a ked porovnám vyčínanie Azazela a Nightcrawlera, tak má modrásek jasne navrch. A rovnako je na tom aj Singer. O drzosť navrch. 85% ()

NinadeL

Days of Future Past ten prequelový svět X-Menů ještě dotáhli do dokonalosti, ale už tohle vydalo na velmi slušný film. Herecky to povýšilo, scénář zaujal i tam, kde původní trilogie selhala. Takže díky za ty dary, zejména za chlapce z Argentiny. ()

Kaka

Asi se to nečekalo. Vaughn to zmákl v podstatě podobně zdatně jako Singer. X-meni se vždy vyznačovali (později platilo spíše "měli vyznačovat") lepší psychologií klidně i na úkor množství akce. V prvních dvou dílech tomu tak bylo, třetí a hlavně čtvrtý tak úplně nenadchly, ačkoliv příznivci megalomanie si zcela jistě přišli na své, jednalo se totiž o žně. Tento prequel se díky bohu vrací na začátek. Výtečně na sebe kupí dějové vrstvy tak, aby krásně zapadl do mytologie a skončil přesně tam, kde to v roce 2000 Singer odstartoval. Akce je monstrózní, ale není účelová - ani jednou. Neni jí ani příliš mnoho, je zkrátka jen když už to nejde jinak. Což se u akčního snímku příliš často nevidí a ani Batman není v tomhle tak ryzí. Ve finále povedené, velmi. Bez zbytečného patosu, bez hereckých kiksů, či technických nedostatků. Fassbender je bůh a zřejmě největší ikona budoucnosti akčního filmu. ()

Spiker01

První třída je bezesporu skvěle natočený biják plný zvratů, akčních pasáží a má všechno, co si od celovečerního filmu můžete přát. Film, až na pár maličkostí, přesně popisuje, co se stalo před původní trilogií a dělá to naprosto skvěle. Bryan Singer na film tentokrát dohlížel jen z pozice producenta, Matthew Vaughn ovšem ukázal, že právě Singer není jediný, kdo umí výborné X-meny natočit. I přesto utržil tento díl pro Fox poněkud neuspokojivý zisk, lidé zřejmě pořád chtějí ty staré známé tváře. Co se týče obsazení, tak James McAvoy a Michael Fassbender naprosto válí a užívají si své vysněné role a o nikom se nedá říct, že by předvedl vyloženě špatný výkon (i když takový Banshee mě dost iritoval) a rád je uvidím v dalších dílech. Navíc ultimátní a skvěle napsaní záporáci Sebastian Shaw a Emma Frost, ve výborném podání Kevina Bacona a January Jones. Casting tedy bezkonkurenční. Skvěle se také povedl hudební motiv (speciálně Magneto theme, který vás doprovází po všechny napínavé situace). X-meny si pochvalovali snad všichni, ale nejvíc si je samozřejmě užijete, pokud znáte tu mytologii a to si to pak doslova budete vychutnávat, jako já. PS : Jako třešnička na pomyslném dortu je cameo Hugha Jackmana aka Wolverina. Jsem celkem rád, že se ho nesnažili do filmu nějak násilně naroubovat, ale čestnou roličku mu ale přecejen vytvořili; snad jen Big Stan chybí. EDIT 1.6.14 : Po zhlédnutí DotFP musím konstatovat, že jelikož mě film fakt hodně bavil a byl jsem na něm 3x v kině, tak Vaughnův styl mi sedí více a u 1st class mi přišlo, že zanechal větší autorskou kvalitu a tento film je tak moje číslo 1. Snad se k X-menům někdy vrátí...100% ()

Lavran

Nesmírně opojné! Vlastně je to takové ideální vyjednání mezi Singerovou komorností a spektakulárností Ratnerova dílu, přičemž je mnohem více zdůrazňována komiksovost a hravost. Vrstevnatá stylizace do raných bondovek, kterou stvrzují závěrečné titulky, je pak vyloženě třešničkou na dortu. Vaughnova "estetika nedokonalosti", která jde zcela proti hollywoodské vypulírovanosti, mě nepřestává fascinovat. ()

akisha

Ne taková bomba, jako jsem čekala. Dojem mi kazil například výběr adolescentní sebranky, až na pár jedinců totiž žádná sláva. A ten jedinec byl vlastně jenom jeden, ten s tím křikem. Mimochodem, taky vám mladej Beast strašně moc připomínal dospělýho Cyclopse? Byli by jako otec a syn! Taky nic proti McAvoyovi, ale nějak mi jako Xavier neseděl, i když je jen o dva roky mladší, než Fassbender, tak tady mi přišlo, jako kdyby mezi nima bylo tak deset let. Na mě působil až moc mladě. Totiž to by mi nevadilo, ale on se choval tak... staře, jako by to byl už Xavier v šedesátce. I když to tak možná mělo bejt. A kupodivu mě ani moc nestrhnul "zlý" Bacon, to on záporáky umí, ale už jsem u něj viděla lepší (Sleepers). Navíc jsem si před filmem přečetla Chermyho komentář a nemohla nezírat na tu helmu a přemejšlet, jestli náhodou brácha nedostal k desátejm narozeninám podobnou (je to fakt děs, s tím bohužel souhlasím). Ale to je ke kritice tak všechno. Fassbender je tradičně perfektní, pár vteřin s Jackmanem a Romijn pobaví, zápletka obstojná, rozvíjení tématu taktéž. Tenhle prequel se nemá za co stydět a dělá jménu X-men čest - rozhodně větší, než Last Stand nebo Wolverine. ()

Falko

Reziser Matthew Vaughn ma prekvapuje stale viac. Najprv natocil fantasy rozpravku s demonickou M. Pfeiffer HVIEZDNY PRACH (2007) a tym som si myslel, ze ako reziser skoncil a uz bude natacat len lacne jednohubky direct to dvd, ale nestalo sa tak. Pred rokom ma prekvapil akcakom KICK-ASS a dnes tymto filmom, takze sa nemozem dockat na jeho dalsi film. Myslim si, ze scenar X-Menov je velmi zaujimavy, pretoze nielenze zodpoveda na otvorene otazky z predchadzajucich casti ako aj dovod, preco boli Charles Xavier a Erik / Magneto priatelmi a preco neskor naopak nepriatelmi, ale odohrava sa aj pocas studenej vojny, kde stacila len mala iskra k vyvrcholeniu tretej svetovej vojny. Kevin Bacon si tu zahral velmi silneho zaporaka, co filmu len polepsilo. Vyprava i hudba od zatial este nie moc znameho Henryho Jackmana boli skvele, ale to najdolezitejsie - film ma ani chvilku nenudil, vsetko bolo jasne, teda nebolo to zbytocne komplikovane, ako pri inych filmoch, co mne ako divakovi vyhovuje. ________ James McAvoy - (Charles Xavier) +++ Laurence Belcher - (12 ročný Charles Xavier) +++ Michael Fassbender - (Erik Lehnsherr / Magneto) +++ Bill Milner - (Mladý Erik) +++ Kevin Bacon - (Sebastian Shaw) +++ Rose Byrne - (Moira MacTaggert +++ Jennifer Lawrence - (Raven / Mystique) +++ Morgan Lily - (10 ročná Raven) +++ Oliver Platt - (Muž v čiernom obleku) +++ Jason Flemyng - (Azazel) +++ Matt Craven - (Riaditeľ CIA McCone) +++ James Remar - (US Generál) +++ Michael Ironside - (Kapitán) +++ Hugh Jackman - (Logan / Wolverine) +++ Rebecca Romijn - (Staršia Raven / Mystique) +++ Produkcia: Brian Singer, Stan Lee +++ (Videl v kine 14.06.2011) ()

castor

Nějaké přemrštěné nadšení jako všude kolem určitě ne, příjemný pocit docela ano - i když spíš takový prapodivný (stejný jsem v posledních letech zažíval třeba u Star Treku, Speed Racera nebo čtvrtého Terminátora).. Celkový dojem bez překvapení, emocí i zapamatovatelných scén. Řada nevýrazných postav, o omladině ani nemluvím.. Na závěr nicméně přidávám upozornění: nikdy jsem nebyl fanoušek komiksového žánru!! ()

viperblade

Neuvěřitelně parádní komiksový film. Už když jsem se dozvěděl, že má Vaughn na starosti nové X-Meny, byl jsem rád a hodně zvědavý, jak se s nimi vypořádá. A výsledek předčil všechna má očekávání. Především casting je neskutečný - Fassbender je tahounem tohoto filmu (jo, rok 2011 byl jeho) a jeho Magneto je opravdu lahůdkově zahraný. McAvoy je pohodář, přesně tak jsem si představoval mladého Charlese. Jennifer Lawrence, January Jones, Zoë Kravitz jsou krásné a talentované herečky a Kevin Bacon jako záporák byl boží. Taky se mi líbilo, že Vaughn nezapomněl na předešlé X-Meny a dal jim pár cameo rolí (Rebecca Romijn a hlavně geniální cameo Hugha "go fuck yourself" Jackmana) a do vedlejších rolí obsadil herce, které třeba neznáte jménem, ale vidíte je v každém druhém filmu (Michael Ironside, například). Zkrátka a dobře, tento film má vše, co mi chybělo u snímku X-Men Originis: Wolverine - mozek, epičnost a fakt, že jde o něco víc. Myslím, že momentálně máme dva machry (režiséry) kteří se osvědčili jak u "normálních" filmů, tak u komikových. A doufám, že oba čeká hodně bohatá kariéra (doufám, že nemusím zmiňovat, kdo je ten druhý). K tomuto filmu nemám co dodat, vše už bylo napsáno, snad jen - 100 %. ()

D.Moore

Bryan Singer to sice není, ale myslím, že lepší náhradu než Matthewa Vaughna (jehož filmu teď ovšem poprvé dávám méně než pět hvězd) si mutanti přát nemohli. Noví mladší představitelé známých postav jsou bez výjimky skvělí a líbí se mi, že První třída kromě té klasické struny superhrdinského trháku hraje také na strunu komorní, osobní až romantickou, a že se jí to daří - tím se X-Men vždycky lišili od ostatních podobných filmů. ()

MM_Ramone

X-Meni! Prvú časť mám veľmi rád, tak isto aj druhú. Tretie nepodarené pokračovanie ma však hlboko sklamalo. Takmer až tak, že som na túto komiksovú sériu zanevrel. Našťastie však onedlho prišiel výborný sidequel o Wolverinovi. No a teraz som zhliadol ďalší perfektný spin off - "X-Men: Prvá trieda". Užil som si parádnu jazdu plnú namakanej akcie a dozvedel som sa zaujímavé informácie o profesorovi Xavierovi a Magnetovi. O ich vzájomnom vzťahu, o tom čo ich spojilo, i o tom čo ich rozdelilo. Taktiež sa tu odkryje minulosť niektorých ďalších mutantov. Najmä záhadnej Mystique. Tento snímok vo mne znova naplno vzbudil X-Men mániu. Päť hviezdičková "Prvá trieda". ***** ()

kulyk

Slušně natočený příběh z doby, kdy se ještě kryplík a pán, mající na šišce podkovu z mamuta, kámošili. Maně tak vzpomínám, jaká superhéra jsem měl v první třídě za spolužáky já....Byla tam jedna děvčica se schopností nebýt ve tmě vidět, ta však skončila hned po půl roce proto, že jiných darů od boha nedostala.......Mlčící Majkl, který se zarytě projevoval pouze písemně, což činilo učitelům problém přinejmenším do té doby, než se naučil psát.....holčina, která již od šesti let slušně práskala knírem, tu však za pár let diskvalifikovala z ročníku poměrně neodkladná transplantace srdce.....pak jsme tam měli jednoho lunetika, který se pro neustále potulky ve vlastní fantazii hodil při dětských hrách pouze na slintajícího fackovacího panáka....Bolelo to a nerad jsem chodil do školy.... ()

Hild

Čekala jsem skvělý film, ale že až tak? To přiznávám, že ne. X-Men: First Class předčil všechna má očekávání, tenhle film je totiž vážně bomba. Takhle já si představuji ty nejlepší letní blockbustery. Svižný, akční, zábavný a přitom se stále drží při zemi, aby z toho nevznikl žádný přehnaný pitomý blockbuster, ale aby divák z kina odcházel s vědomím, že skutečně viděl dobrý film. Akce je dokonale vyvážená s klidnějšími částmi, které tady fungovaly na jedničku. Aby ne, když měl Vaughn takovou hereckou dvojku jako McAvoy - Fassbender, kteří jednoznačně zastínili všechny své kolegy a strhávali pozornost na sebe po celou dobu filmu. Scény, ve kterých byli pouze tito dva, jsem si nadmíru užívala, strašně to mezi nimi zafungovalo a každý jejich rozhovor byl naplněn určitými emocemi a správným napětím. Myslím, že i celý závěr emočně zapůsobil přesně tak, jak měl. Akční scény výborně natočené. Na Matthewa Vaughna musel být určitě velký tlak, teď si však může oddechnout, zvládl to excelentně. Musím také pochválit hudbu, ta se povedla. Já jsem z filmu nadšená a myslím, že nejlepší film tohoto léta měl premiéru už na začátku června, protože tohle jen tak něco toto léto nepřekoná. ()

Spooner

Vaughn to opět dokázal a nakopnul tuhle comicsovou značku přesně tak, jak potřebovala. Stylem se postavil někam mezi Singerovi "intelektuální" díly a Ratnerovu akční jízdu a navíc to celé zabalil do retro hávu. A ono to opravdu funguje. Celé to výborně šlape a Vaugn zvládá excelentně jak akčnější, tak emotivnější pasáže. Scénář je navíc výborně napsaný a párkrát mě i mile překvapil (přátelství Xaviera a Mystique) a celé se to opírá o výborné obsazení, kterému ale bezpochyby vládne Michael Fassbender, který udělal z Magneta totálního drsňáka, kterýmu musíte prostě chtě nechtě fandit (tady to má holt sympaťák McAvoy prohraný). Jen škoda, že půlka, ve které dochází na představení prvních žáků, trošičku drhne a není tolik našlapaná jako úvod a emociálně vyždímaný konec. I tak ale Matthew Vaughn dokázal, že je opravdu Pan režisér, který si dokáže hravě poradit s kterýmkoliv žánrem. 90% ()

Davies182

Upřímně... maximum dávám jako spokojený geek a velký fanda všech komiksových adaptací. Jinak jsem poslední dobou toho názoru, že 100% si zaslouží filmy, které jsou nejen řemeslně dokonalé, ale dokáží také v divákovi vzbudit silné emoce. Katarzi, dojetí, atd. To jsem ve First Class nenašel. Takže jakkoliv se Vaughnovi OPĚT podařil mistrovský kousek a i když mi tam chybělo silnější vyvrcholení, stejně mu tu nášivku s pěti hvězdami na x-menovský žlutý kostým přišiju. Ať žijou okénkové romány. ()

gogo76

Zbožňujem celú sériu X-men, hlavne prvé dva Singerove diely. Tento prequel ma veľmi potešil, jednak skvelým obsadením , menom režiséra, ale hlavne príbehom a postavami, ktoré nadväzujú na predchádzajúce filmy. Prvá trieda si drží vysokú laťku kvality počas celého filmu, nevšimol som si nejakého hluchého miesta. Výborne sedí i prenesenie príbehu do 60-tych rokov, no mňa najviac potešila úvodná i totožná scéna z prvého dielu, ktorá tu má pokračovanie. Úvodná scéna s Baconom a mincou je skvelá a každému je jasné, že mincu ešte uvidíme. Slizký záporák Bacon nikdy nesklame, ale čo iste mnohých poteší najviac je detailné rozobratie vzťahu Profesora a Magneta, ktoré bolo v doterajších dieloch iba hodenou rukavicou. Bolo naozaj načase, že sa jej niekto chytil. Je fajn, že na tento prequel sa dá nadviazať v podstate akýmkoľvek príbehom. Nechajme sa prekvapiť, či sa tak stane. 90%. ()

Sedmá Mission nabírá posily

Sedmá Mission nabírá posily

12.01.2020

Sedmý film v sérii Mission: Impossible dorazí 23. července 2021, o režii se znovu postará Christopher McQuarrie, který si zároveň napsal i scénář. Jako bonus pak natáčí sedmý a osmý díl zároveň,… (viac)

Seznamte se s novým MacGyverem

Seznamte se s novým MacGyverem

22.03.2016

James Wan, režisér Saw nebo Rychle a zběsile 7, se řadu let snažil dostat MacGyvera na velké plátno. Seriálová klasika to tam nakonec nedotáhla, Wan ale rozjel alespoň televizní reboot, který právě… (viac)

Co čeká Jennifer Lawrence?

Co čeká Jennifer Lawrence?

14.10.2015

Jen málokdo by asi polemizoval o tom, že je teď nejviditelnější mladou herečkou Jennifer Lawrence. Hvězda Hunger Games a X-Menů se od svých 22 let chlubí Oscarem, nijak ji to ale nevede k tomu, aby… (viac)

Comicsové Mýty mají scenáristku

Comicsové Mýty mají scenáristku

20.01.2015

Stříbrnému plátnu střídavě kralují comicsové adaptace od Marvelu a DC, neměli bychom ale zapomínat ani na Vertigo. Dospělácká odnož DC nám dala filmy jako Constantine, Dějiny násilí, V jako Vendeta… (viac)