Príbeh začína vo chvíli keď sa skupina ostrých chlapcov dostáva na miesto určenia – na ostrov Vilena a postupne zisťujú, že misia, v ktorej majú zlikvidovať nebezpečného diktátora, nebude ani zďaleka jednoduchá. Niekto sa veľmi usilovne snaží zmariť všetky ich plány. Nebojujú len proti priamemu nepriateľovi, ale aj proti nepriateľovi, ktorý je medzi nimi. Keď ich okolnosti donútia „obetovať" vnútornú spojku – bojovníčku za slobodu Sandru (Giselle Itie), Barney (Sylvester Stallone) sa rozhodne manipulácii vzdorovať. Spoločne so svojimi mužmi sa vracia na ostrov Vilena. Nielen preto, aby zachránili rukojemníčku, ale možno aj preto, aby zachránili svoje duše. (TV Dajto)

Andreas83

Na poprvé nic moc, podruhé dobrý. Jestli patříte mezi příznivce klasických akčních filmů tak bude víc jak jen spokojeni. Akce střídá akci, náboje lítají všude okolo a stačili by na malou válku, krve je v zásobě taky dostatek. Zábava zaručena. ()

Tereza666

Předčilo všechna má očekávání. Naprosto strhují akce. Nemám slov, absolutně mě to rozhodilo. Stallone dokázal, že je pořád v perfektní kondičce a ještě hodně hajzlům natrhne prdel. Stallone je pořád akční hrdina, jakýho filmový svět postrádá, Li nejlepší pidi frája v dějinách filmu. Lundgren si konečně zahrál v normálním filmu a byl fantastickej. A ať už Randy "květáček" Couture, Terry Crews, Mickey Rourke, Arnold Schwarzenegger a nebo Bruce Willis, ve mě zanechali naději, že Terminátor, Rambo a nebo John McClane tady pořád jsou. A jako poslední kousek skládačky Statham. Vynikající akční nářez! ()

Danny F.

Jediné co na tomto filmu potěší je, že se stále něco děje a divák se nemůže nudit. Ačkoli zde pořád někdo běhá a střílí, vrhá nožema, dává rány pěstmi, mi chvilkama připadal klišovitě. Cítil jsem jakýsi závan osmdesátkových filmů. V podstatě v něm není nic, co by nás překvapilo. Úžas v nás má vyvolávat vizuální stránka, ale to už tu hodněkrát bylo a v dokonalejším podání. Vyjímkou je hvězdné obsazení a můj oblíbenec Arnie a dobrá narážka na jeho postavení v politice:-) Výtku mám jen k nápadně digitálni krvi a střelbě Slyho z devítky, jako by střílel ze samopalu a otřesné roztřepané kameře při soubojích. Je to jen dobře natočený akční film, né však super dílo. Komentář od Kiddo má něco do sebe. 75% ()

zdenny

Ano, některé věci jsou nelogické, některé hodně nereálné - prostě je to hodně osmdesátkové. Ale jelikož nám bylo řečeno, že se jedná o poctu této dekádě, co proti tomu vlastně můžu říct? Faktem je, že být herecké obsazení jiné, dal bych maximálně tři. Toto je ale tak nadupané akčními legendami a jejich testosteronem, že prostě nemůžu jinak. Problém filmu je tak trochu v nekoncepčnosti, protože se Sly snažil každému dát svou zaslouženou minutáž. Takže zde máme akci Sly + Statham, pak Sly + Jet Li. A na své si přišli i M. Rourke a D. Lundgren, kterého výkon se mi dost líbil. A kvůli této rovnoměrnosti vznikají pasáže, které ne úplně logicky staví příběh tam, kde by jinak mohl být. Ale na druhou stranu, povede se někdy podobný projekt? Akční legendy stárnou a nové nejsou tak charismatické. I když si umím představit akčňárnu i s některými dnešními akčními hochy. Už by to ale nebyl Sly, Arnold a třeba i Bruce. PS: Poprvé jsem tento film viděl na PC 15" monitoru s velmi tichým zvukem. Dnes (5. 2. 11) jsem si konečně obstaral DVD a pustil jsem si to na plazmě 107 cm se zvukem 5.1. A v tom je rozdíl minimálně té jedné hvězdy (původně jsem chtěl dát tři). Proto říkám, že na některé filmy je nutností dívat se opravdu v nejvyšší kvalitě. ()

Ceres

Akční podívaná solidní, a i jako pěkná nostalgie vidět Stalloneho, Lundgrena a Robertse. Příběh nemá cenu řešit, ale co mě fakt iritovalo bylo sázení na CGI efekty, prkenost Jeta Liho, nevyužití Lundgrena (hrál perfektně toho Gunnera) a Rourka, a za poslední to shazování některé už bylo moc (a reči Willise a Arnolda byla docela fraška). Chtěl jsem dát pěkně plných 65 %, ale na závěr té akce bylo poměrně dost, člověk se ani v nejmenším nenudil, navíc pumpa Terry Crewse byla okouzlující, no a za Giselle Itié bych se taky rozkrájel, takže nakonec 75 % a těsně za 4 a jsem zvědav na pokračování, doufám, že bude ještě o kus lepší. ()

nevermore

Královsky jsem se bavil. Krev, uříznuté části těla a ktomu plejáda hereckých mrtvol v chlapáckých scénách, často velice klišoidních. Nej nej nej na celém filmu je Stone Cold Steve Austin, takto přesvědčivě zahraný charakter - no to se prostě nevidí všude :) 85% Možná už mi hrabe, ale musím dát plný počet.. ()

dANo

Možno tým, že som bol dosť unavený, keď som to pozeral, som sa trochu nudil a nejako ma to nenadchýnalo... Akčné scény boli dobré, presne vystihovali podstatu filmu v tom, že sa jedná o poctu akčným filmom z 80tych rokov, ale ten príbeh bol dosť plytký na to, aby som to pozeral s nejakým väčším záujmom. ()

Emerelle

Jediné plus tohoto filmu je jeho hvězdné obsazení a možná pár hlášek, ale to je tak vše co se dá pochválit. Přišlo mi, že celý film je postavený jen na hereckých hvězdách a všechno ostatní jde jako by bokem. Nevím jak ostatní, ale mě tento film nudil, nebyla tam žádná originální zápletka nebo nápad. Ti co mají rádi akční řežbu bez příběhu, tak ti to ocení. ()

VanTom

Těžko se na Postradatelné dívat nezaujatě. Slyova snaha natočit "oldskůl akčňák" pro fanoušky a poprvé se na plátně (byť v jediné kratičké scéně) sejít s Arniem a Brucem je skrznaskrz sympatická, upřímná a přebíjí většinu nedostatků. Ale i bez toho bych nejspíš 4 hvězdičky dal, závěrečná půlhodinka je totiž brutálně intenzivní a vtahující, takže na kostrbatý začátek, strojené dialogy, lacinou motivaci a zbytečně zběsilou kameru a střih nechává zapomenout. ()

lykan9

Sly se opět ujal pera, křesla a tvrdé herecké práce a opět vytvořil něco, na co se fanoušek podobného žánru bude dívat pořád a pořád dokola. Když k tomu přičtu, že si na pomoc pozval ty největší badass chlapy, co kdy na filmovém plátně nakopávali zadky, tak se jedná o další Slyův kult jako Rambo či Rocky. ()

Sany33

Aj napriek tomu, že som nemal prehnané očakávania, dovolím si tvrdiť, že hociktorý z čistokrvných akčných filmov 80tych rokov má lepší dej ako Expendables. Mrzí ma, že Stallone nepopustil trochu svoju kreativitu a že si k spolupráci nezavolal hocikoho iného okrem Davea Callahama. Ten už v minulosti dokázal (Doom, Horsemen), že mu písanie scenárov veľmi nejde a Expendables sú toho ďalším dôkazom. Aj ak by som kompletne ignoroval samotný príbeh, prichádzajú na rad ďalšie pohromy. Tou prvou sú herci. OK, chápem, že z nostalgického hľadiska je pekný pohľad na všetky tie terajšie a bývalé akčné hviezdy pokope, avšak to ešte neznamená výhru - jednoducho mi tam akosi chýbalo to ich herecké umenie a scény mi pripomínali skôr nejaký typ sebaprezentácie na populárnej výstave.60% ()

fabecc1222

V době, kdy už klasickým akčním hvězdám dob minulých vesměs odzvonilo, přišla dost možná jejich poslední labutí píseň v podobě série Postradatelných. V prvním díle nás čeká převážně klasická akční jízda. Většina borců si to  tady pořádně užívá, protože je to pro ně po delší době pořádná šance se ukázat ve velkém a povedeném projektu. Dobré je jasné rozřazení postav, takž si každý příjde na své. Jet Lie pro zastoupení klasické Asijské mlátičkové školy. Statham a jeho nože. Terry Crews a jeho 200 dávek... A nad tím vším klasik Stallone, který to vlastně celé spáchal a celé to dal dohromady. Pochopitelně, nad vším pak ční dnes už v podstatě legendární scéna "Svaté trojice" v kostele mezi Slyem, Arniem a Brucem. "Co má za problém? - Chce bejt prezident"..."Zajdem na véču? Jasně, kdy? - Tak za tisíc let". ()

ganz

Pokud čekáte dokonale řemeslně natočený film s hlubokou myšlenkou, už vám muselo dojít, že Expendables asi nebudou kousek přesně pro Vás. Můžete to brát jako rekapitulaci, absolutní vyždímání nebo poctu žánru, v každém případě ale dostanete nálož nesmyslné akce, hlášek, které skoro nahrazují dialogy a malé role dvou velkých akčních legend, které se spolu se Slyem objeví v jedné z nejdokonalejších scén filmu. Jak už jsem řekl, Expendables nemají hlubokou myšlenku ani skrytý význam, ale pokud půjdete navštívit film a čekáte tohle, něco s vámi není v pořádku. Je to prostě neskutečně "cool" akce, kterou sem tam vyplní nějaký vtípek, případně hláška. Pokud tedy chcete vypnout mozek , podívat se na šílené exploze a hlavně se skvěle zasmát, tak je tohle ta pravá volba. Jediný mínus byla emocionální scéna v podání Mickey Rourka, ale i ona měla ve filmu své místo. Jelikož jsem se opravdu celou dobu bavil - 95% Díky ČSFD za možnost shlédnout snímek v předpremiéře. ()

JoseBenes

„S příběhem ve hrách je to jako s příběhem v porno filmu. Čeká se, že tam bude, ale důležitý není.“ - John Carmack, Id Software. Expandables je reklama na mužské pohlaví a připomíná právě takovou týmovou akční hru. Když už jsme zabrousili do tohohle odvětví zábavního průmyslu, filmové ztvárnění pro mě bylo reminescencí třeba Jagged Alliance 2, partička žoldáků, diktátor, malá exotická republika a utiskovaní obyvatelé...rámec byl vzat tedy jednoduchý, osvědčený, a bylo už jen potřeba na něj navěsit potřebné propriety jako zbraně co největší ráže, hlášky a nějaké ty válečné veterány, o které tu jde především. Lundgrena jsem pomalu nepoznal, Sly odešel z Barmy, dávaje po cestě na banánovou republiku slovům "důchodový věk" opět kopanec do rozkroku a Statham, společně s ostatními v roli sidekicků, hraje naprosto uvolněně a přirozeně. Tady se snad netočil akční biják, ale dokument "Vzkříšení akce: Legendy se vrací". Zásadní nedostatek filmu vidím v kameře. Seděl jsem si v horní polovině malého sálu a přesto jsem hlavně při bitce ve sklepeních neměl šajn, co se vlastně děje, protože rychlost střihu byla snad sekundová. I když si troufám tvrdit, že mám zdravé, rychlé, mladé oči, nebyl jsem z to si akci dostatečně vychutnat, částečně také proto, že záběry byly hodně detailní. Takový můj děda miluje Slye, má doma jeho DVD kolekci, Willis je pro něj pořád zárukou smrtonosné kvality, ale i kdybych mu půjčil svoje oči a posadil ho do nezazších řad, bude zmatenější než já. Prezidentská hláška zlidoví. Schwarzeneggerovi političtí kolegové a kalifornský lid ji budou používat, když je namíchne. ()

headcrab

Zábava, ale mohlo to být lepší.Nejvíc mě srala z velké části docela nepřehledná akce, jinak nemám moc co vytknout.Jedna z nejlepších scén pak asi ta s "churchmanem" Willisem :), jinak docela průměrný hlášky až ještě na pár výjimek..Na čtverku to pak zachránila závěrečná jatkařina v podání negra a jeho kanónu a Stathamovy killy :).A samozřejmě Lundgren....a Rourke....a prostě to bylo super no :) ()

blackJag

Má očekávání zůstala žel nenaplněna. Old school akce je fajn, není jí ale mnoho, jede pořád na jedno kopyto a překvapivě postrádá větší míru nápadů (čtvrtý RAMBO má v tomto ohledu rozhodně navrch). Ve scénáři je snaha o tarantinovský přístup plný nadčasových dialogů, často se ale rozmluvy stáčí ke křeči. Stallone měl možná zvážit přepuštění režie nějakému mladému drakovi, který má původní akční řemeslo v úctě, nebere jej však jako nedotknutelnou modlu (zbytečně nebláznit se střihem, ale dát tomu trochu švih). Kromě lepší práce na scénáři (čtvrtý RAMBO měl stejný problém) by filmu jednoznačně prospělo i menší osobnostní zatížení (Crews a Couture přebývají - tam měl být buď Van Damme se Seagalem nebo nikdo). Jinak to ale Stallonovi přeji. Je vidět, že se udržuje ve formě a své kostelní setkání se Schwarzeneggerem a Willisem má svůj kultovní předpoklad, o tom žádná. Buď jsem ale příliš zmlsaný moderně vedeným akčním filmem nebo má nostalgie není na takové úrovni, jak jsem předpokládal, protože POSTRADATELNÍ ve mě budí spíše rozpaky než nadšení. II Scénář: Dave Callaham, Sylvester Stallone. 60% ()

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

Čtvrtí Postradatelní mají zelenou

31.08.2021

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo čtvrtý díl v akční sérii Postradatelní pod produkčním dohledem Millennium Media a Sylvestera Stalloneho. Vedle toho pak máme i první střípky obsazení. Kromě… (viac)

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

Jak to vypadá se čtyřkou Expendables?

08.07.2019

Sylvester Stallone (Rambo V: Last Blood) má momentálně plné ruce práce s posledním Rambem, předtím zase dokončoval práce na dvojce Creeda, a do toho má oznámených ještě několik dalších projektů.… (viac)

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

Wonder Woman vzkřísila Rudou Sonju

06.11.2017

Už řadu měsíců je jasné, že úspěch amazonské princezny přižene do kin další superhrdinky. V Sony chystají týmovku s Black Cat a Silver Sable, v 20th Century Fox řeší spin-off Logana s X-23, a jak… (viac)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (viac)