Kick-Ass

• Česko Kick-Ass (viac)

Tínedžer Dave Lizewski nevyniká žiadnymi mimoriadnymi schopnosťami. Žije priemerným životom stredoškoláka. Popoludnia trávi poflakovaním sa s nudiacou sa partiou. Jediné, čo ho naozaj baví, sú komiksy. Tie ho privedú k jedinečnému nápadu – stať sa superhrdinom a pomáhať ostatným ľuďom! Bohužiaľ mu k tomu chýba istá drobnosť, ktorá je pre každého hrdinu tým najdôležitejším – výnimočné schopnosti... (TV JOJ)

Aky

Velmi povedené, originální, akční. Celkově chytrý a vkusný film, ve kterém se v přesně odhadnutém tempu střídá napětí, humor a zejména sebeironie, která to všechno nesmírně odlehčuje a činí prostě k sežrání. Herci jsou skvělí a nejskvělejší je Nicolas Cage, který je stejně tak praštěný jako uvěřitelný i v těch nejbláznivějších sekvencích. Nemám důvod nějakou hvězdičku tomu odpírat. ()

Rosaviva

Teda trochu ujetej film, sice ne tolik jako Scott Pilgrim, ale taky slušnej nářez. Chloe byla výborná, jinak mě to teda zase tolik nepodlomilo kolena, ale dívat se na to dalo. Poměrně zajímavej film, jen ten Nicolas Cage mi tam dost vadil. 3* ()

Brygmi

Být třináctiletý kluk, tak jsem bez sebe blahem, takhle to bylo pouze fajn. Akční scény byly docela efektní a hudba výborná (Prodigy vedle Ellie Goulding pobaví). Ve srovnání se slaboučkou předlohou ovšem skvělé. ()

666teen

Až za vámi jednoho krásného dne přijde vaše desetiletá dcera s přáním, že chce k narozeninám motýlka, roztrhejte entomologický atlas a zkuste se svojí roztomilé ratolesti v tichosti zbavit. Náklady na úklid po holčičkách se zálibou v motýlcích vám totiž zcela jistě zruinují rodinný rozpočet. O právních postizích nemluvě. Hit Girl, dumb-ass! ()

Cappuccino

Aké to asi je byť v koži superhrdinu? Odpoveď dostanete na zlatom podnose od režiséra Matthewa Vaughna, ktorý má tuším na komiksové adaptácie výborný cit. Uvidíme, čo sa vyvinie z jeho budúcich projektov X-Men: First Class a Kick-Ass 2. Tak či onak, dokázal spojiť možné s nemožným. Film súčasný, zároveň vôbec nie detský (možno z časti komerčný), dokonalé "cool" hlášky, ktoré taktiež neusínajú na pubertálnej trápnosti. A najdôležitejšie - svižné, priamočiare tempo, plné krvavých bojov! Celú akčnú líniu len podtrhujú správne zvolené skladby. Nicolas Cage mi po dlhej dobe sadol ako riť na šerbeľ a rola Big Daddyho bolo minimálne "potrebná" pre skvelú dcérku Chloe Morety ala "Hit Girl". Najväčšia akčná čistka roku 2010. Vtipné, rýchle, pestré a zábavné! Chce niekto protestovať? ()

Allien.9

"Jste tři hajzlové, co řežou jednoho chlapa, a ostatní jen civí! A ty se ptáš, co je SE MNOU?!?" Syrový, svěží, ironický, drzý, sebe (a jiné výtvory) parodující a díky přemítacím vsuvkám hlavního hrdiny též překvapivě uvěřitelný nářez, který ocení každý, koho už začínají unavovat typičtí superhrdinové, moralizující kecy a PG-12 až 13. Bude dvojka?:-) ()

HAL

Jeden z nejlepších komiksových filmů všech dob, cokoli od Marvelu strká hravě do kapsy. Tak dokonalá syntéza stylového akčního filmu a promyšlené žánrové reflexe, že se na ni dá dívat znovu a znovu, a pokaždé uchvátí nejen tou kulervoucí akcí a fantasticky působivými emocionálními scénami, ale odkrývá nové a nové vrstvy i v rovině kritiky společnosti. Společnosti co oslavuje tupé a nesmyslné superhrdinské komiksy bez jakéhokoli požadavku na to aby měly nějakou hloubku, aby neskrývaly za plytké mlžení fakt že jejich hrdinové jsou čistokrevně duševně narušení psychopati. Kick-Ass hloubku má, a je radost se do ní ponořit. ()

pornogrind

Akční komediální nářez.Jestliže mi Chloë Grace Moretz neseděla v Carrie,tak tady byla naprosto dokonalá.Film je skvěle vyvaženej co se týče akce i komedialní stránky.Music je taky skvěle vybraná.Přesto nemůžu dát 5 hvězd,protože střih při soubojích je docela chaotickej.Takže silnější 4 hvězdy to jistí.Kdo neviděl,tak honem dohnat. ()

Vančura

Za sebe nemám problém napsat, že mě tahle filmová pozéřina srala na druhé zhlédnutí snad ještě víc než poprvé. Proč? Třeba protože mám strašně rád Bessonův film LEON z r. 94, a KICK-ASS mi přijde jako jeho velmi pokleslá variace. Protože se mi chtělo zvracet z každého záběru na představitele titulní role. Protože mě nesnesitelně irituje přemoudřelá postava Hit Girl a její nadlidské schopnosti (malá holka, která levou zadní řídí auto po New Yorku a která dokáže vyřídit partu dospělých chlapů - to jako vážně?). A především proto, že mi tenhle film přijde jako nejmainstreamovější mainstream do multikin, který je nesnesitelně povrchní, politicky korektní a teenagersky debilní, a protože to je film, který znásilňuje superhrdinský žánr do tvaru, s kterým se nedokážu smířit. Pokud jde o mě, budu si vždy stát za tím, že to poslední, co svět potřebuje, je další DEFENDOR (kterého jsem ještě dokázal vzít na milost) - je to přesně naopak. To, co tu nejvíc chybí, jsou filmy jako Muže z oceli, které berou žánr vážně. Ale co už, celé to moje naříkání je odvislé od toho, že nejsem obeznámen s předlohou - protože co já vím, třeba je to super komiks, který by se mi líbil. Pokud jde ale o její filmovou adaptaci, za sebe mám jasno - tohle je komerční sračka, kterou hluboce opovrhuji, a to tím spíš, čím víc cool a alternativně se chce tvářit. Nasrat! ()

DJ Obelix

100% očekávání / 95% naplnění - Ani nevím, kam se těch pět procent podělo. Nejspíš to bylo tím, že především ze začátku jsem se "jen" výborně bavil, nicméně druhá polovina filmu mě naprosto přikovala do sedačky. A jednu věc vím jistě. Za tohle si rád zaplatím v kině. ()

Goldbeater

V poslední době se objevuje hodně originálních superhero snímků. Každý nově vzniklý trumfuje toho předešlého a pořád dokola. Kick-Ass je ale trochu jiný - jentak se předstihnout nedá. Je to prostě vtipně zdokumentovaný vzestup jednoho superhrdiny, jestli se tak dá nazvat, včetně všech pozitivů i negativů (a že těch negativů sakra je). No a hlavně střídání velmi vtipných scén s hodně vážnými, dramatickými scénami, je tak trochu netradiční, alespoň v takovém rozsahu. Je to něco nového a rozhodně to je fuckin' cool. ()

kingik

Je to doslova o ničem. Nebylo zde nic, co by mě zaujalo, a o čem bych prohlásil, že to bylo super. Akorát tady byl jeden obrýlený loser Dave (Aaron Johnson), co se ze dne na den rozhodne stát se "superhrdinou" z opravdu vážných pohnutek jako je neúspěch u opačného pohlaví, nuda a tíživý pocit, že tahle společnost si nechce hrát na Spidermany a Batmany. V příšerném kostýmu vyjde do ulic nakopat všem podvratným živlům zadky, ale nejen, že ho nikdo nebere vážně, ale procitnutí do šedivé reality bývá kruté. Nevím, zda režisér Matthew Vaughn usoudil, že nazrála doba pro oslavu antihrdinů, nebo je to jen nepovedený žert z jeho strany, protože tohle šlo dost mimo mě. Obsadit malou Chloe Grace Moretz a uvěřit jí, že dá do zubů statnému chlápkovi jako je záporák Mark Strong a postřílí v závěrečné scéně asi tucet jeho noshledů, je opravdu úkol pro chorou mysl a netrpím iluzí, že mě to přesvědčilo, abych za tohle zvedl hodnocení. Je to stejně hloupé jako většina scén ve filmu, který chce být odvážný a originální, ale činí to tak nezábavnou formou, až mně skoro bylo líto, že jsem si tento film pustil. Odvaha tvůrců spíše vyznívá trapně hlavně ve scéně sexu hlavního hrdiny s dívkou snů (ačkoliv scény Davea s Kate, který se ji snaží okouzlit a ona ho považuje za gaye, byly asi nejzábavnější), anebo směšné pokusy o brutalitu s přídavkem slabších akčních scén. Obsazení Nicolase Cagea špatný dojem nevylepšuje (vzhledem připomínal spíše úchylného strýčka, než muže hnaného pomstou), ale jinak většina partů byla obsazena schopnými herci. To by ale Vaughn nesměl režírovat tak, aby každá druhá scéna vypadala jakoby se vyloupla z jiného filmu a jeho necitlivé střídání stylů, a úporná snaha být "cool", byla až nepříjemná. Nelze se pak divit, že ve výsledku je to prázdný a nezajímavý film prosazující demýtizaci comicsů, které ani nebylo zapotřebí. A i když to byl film natočený podle comicsové předlohy, tak comics skoro vůbec nepřipomínal. A hlavně se mně vůbec nestrefil do vkusu. ()

Snorlax

Téměř nactiutrhačné pojetí akčního filmu hned s několika superhrdiny je roztomilým políčkem všem těm pánům v komických kostýmech, kteří se původně zrodili v kreslené podobě. ()

Payushka

Kick-Ass je Namrd. Akci nabity, svezi milostnou zapletkou oplyvajici, Nicolase Cage zesmesnujici. Je to az k nevire, ale tenhle v posledni dobe neprilis uspesny herec si ze sebe dokaze udelat srandu jako malokdo. K tomu si pridejte krev a organy vyhrezle z rozstrilenych tel, narazky na kultovni filmy a nekorektni fory. Kamera bozska, bojove sekvence napadite (zvlast kdyz si jeden chudak vystreli sam sobe mozek). Neexistuje duvod, proc byste Namrd nemeli videt! ()

Aknah

Už podle fotek sem si říkala, že todle bude prostě pecka ! A taky se mi dostalo pořádné dávky komiksové tvorby, což já naprosto miluju a něco takovýho tu ještě nebylo, bych řekla... Ze začátku sranda, někdy dojetí, jindy akce a napětí. Ale to, co se mi dostalo ke konci, to byla naprostá paráda.... samozřejmě musíme to brát s rezervou, je to jen film a je to KOMIKS.. proto leč je to o superhrdinech, tak asi těžko jsou některé ty jejich akce možné, ale prostě má to takovou šťávu a kadenci, že nechcete jinak, chcete víc a nakonec vás to naprosto pohltí... že se smějete, když u největší střelby, kterou vlastně provozuje malá holčička, hraje Bad reputation :-D To jako je mazec... tohle mě fakt, ale FAKT bavilo, až do poslední minuty ! Jsem asi nadšenec, protože tohle mi přijde naprosto perfektní nápad, ztvárnění bylo povedené...celkově to bylo hezky vymyšlený a prostě to na mě zapůsobilo.. fakt že jo.. takže sem zvědavá na ty předchozí dva kousky od tohoto režiséra, protože tohle byl NÁŘEZ ! ()

InJo

Žánrově podvratná lahůdka, v jejímž případě je úplně fuk, jestli komiksové příběhy o maskovaných superhrdinech nade vše zbožňujte, nebo z celého srdce nenávidíte - Kick-Ass je totiž schopný uspokojit oba tábory. Ty první například už samotným hlavním hrdinou, který je klasický loser a geek, ze kterého se superhrdina stává sice pomalu, velice obtížně a hodně netradičně, ale přesto podle očekávání svému "osudu" nakonec stejně neuteče. Skupinu odpůrců by měl oslnit svým neskutečně tvrdým a - vzhledem k námětu - až překvapivě při zemi se držícím pojetím. Pokud Vaughnův třetí režijní počin ale něčím opravdu není, pak filmem pro malé děti (těm "přerostlým" je naopak přímo určen), jelikož je přeplněný dospělým přístupem k látce, krví, násilím, brutalitou, nadávkami a nečekaně vyhrocenými situacemi. A kulervoucími scénami s jednou neobvyklou jedenáctiletou holčičkou, která se pro mě stala skoro modlou a již rozhodně považuji za jednu z nejlepších filmových postav posledních několika let (její vztah s "Taťuldou" je něco geniálního!). Z hlediska motivů, odkazů, citací a vlivů by se dal Kick-Ass rozebírat dlouhé hodiny, ale řekl bych, že ještě lepší bude si tuhle neuvěřitelně nabušenou, originální a ukázkově zábavnou smršť akce, humoru, nadhledu a emocí dopřát co nejdříve znovu! 90 % ()

gilmore_girl

Tak tohle neni nic pro me... chlap rozprskly v mikrovlnce? Dalsi rozdrceny lisem? Dalsich par rozrezanych a propichanych malou holkou? Kde to jsme? Vazne zvrhly hnus. Kdyby to nebylo tak zvracene nechutne, mohl to byt dobry film, protoze nektere sceny staly za to. Takhle to nezachrani ani sympaticky hlavni hrdina, ani obstojny Nicolas Cage, ani dost dobra hudba. Mrzi me to o to vic, ze v britske produkci si posledni dobou dost libuju... ale v tomhle pripade se na dvojku urcite tesit nebudu. Matthew, zlaty Hvezdny prach! ()

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

Co Matthew Vaughn plánuje s Kick-Ass a Kingsmany?

25.01.2024

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

17.10.2023

Vaughn by stále rád natočil Supermana

Vaughn by stále rád natočil Supermana

22.12.2021

Režisér Matthew Vaughn (X-Men: První třída) v posledních dnech dělá press tour ke svému nejnovějšímu snímku Kingsman: První mise, a během nedávných rozhovorů tak již stihl potvrdit celou řadu věcí.… (viac)

Kick-Ass se dočká velkého rebootu

Kick-Ass se dočká velkého rebootu