Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

Fairbanks

Nemůžu říct že jsem pochopil úplně všechno, ale dal jsem na radu Bruce Willise "It doesn't matter!" a užil si velmi netradičně vyprávěný a inteligentní coby-kdyby příběh. ()

Bozvav

Film mě nijak neuchvátil. Snaha o drama, akci i zamyšlení nad životními prioritami se dle mého zcela minula účinkem. Zbylo jen mdlé, vycmrndané cosi, jenž místy zcela postrádalo logiku a navíc ani vizuálně mne nechytlo. Přitom ta myšlenka je velmi zajímavá, ale zpracování ani herecké výkony mne nezaujaly. Za mne tak dvě hvězdy. ()

Brousitch

"Přepadla mě během natáčení taková vlna sentimentu a vzpomněl jsem si na ty dny, když jsme natáčeli Zmizení a přišlo nám, že děláme něco fajn. U Loopera to bylo kupodivu podobné, a i když jsme věděli, že v něm hraje Bruce WIllis, že se film bude propagovat, a že na něj přijde určitě více lidí než na Rianův debut, snažili jsme si zachovat tu rodinnou atmosféru. Navíc Rian stejně říká, že soudit film podle tržeb, je jako soudit ženu podle velikosti podprsenky." - Joseph Gordon-Levitt ()

Folky

Dokonalé sci-fi a jeden z největších zážitků poslední doby. Je to už dlouho, co my nějaký film zůstal takhle dlouho v hlavě. Scénář perfektní. Dělat film o cestování v čase není lehké, ale Johnson to zvládl perfektně. Netřeba zmiňovat, že oba hlavní herci hrají výborně, a ani ten makeup Gordon-Levitta mi nepřekážel. Kamera je úchvatná, a i v té prostřední části na farmě, kdy se toho nejmíň děje, jsem se nenudil. Po všech směrech čistých pět hvězdiček. ()

Gumby

Na to jak je výchozí situace dementní (proč by probůh cestování v čase používali jenom "nejmocnější gangsetři" a jen k odklízení těl?!) se filmu daří odvyprávět celou smyčku napínavě, neotřele a poměrně inteligentně (kazí to jen ta kýčovitá závěrečná dovysvětlovací mašlička). Ani na chvíli jsem neměl tušení, co se bude dít dál. Navíc se jedná o můj oblíbenej žánr + další bod za opět plešatýho Willise cestujícího v čase :) ()

GOREGASM

16.10.2012 - Moje první návštěva zrekonstruovaného kina Centrum v Havířově mi udělala radost nejen příjemným prostředím mého, od píky překopaného, domovského kina, ale taky samotnou projekcí jednoho z nejpříjemnějších překvapení roku 2012. Úvodní čtvrthodinová seznamovačka s alternativní realitou a budoucností, švihá jako když bičem mrská a děj má akurátní spád. Josepha Gordona Levitta sice ani zkušené oko pod nánosem digitálních prostetik nepozná, jeho postava je přesto hlavním tahounem minimálně první půlky příběhu. Snaha o digitální synchronizaci s Brucem bohužel snad kromě stoneface výrazu obou zúčastněných vyznívá vyloženě do prázdna. Slabší chvilku si snímek vybírá ještě jednou ve středové pasáži, kde se měly dialogům kapánek přistřihnout křidélka, jelikož výrazně zpomalí Looperovo tempo. Posledních 40 minut na farmě už ale nekompromisně ždíme z filmařů to nejlepší a z diváka i docela slušnou dávku emocí. Je sice fajn, že Johnson zlákal Bruce Willise, ale hlavní housle hraje ve vrcholných otáčkách oscilující Emily Blunt a vynikající předškolák, Pierce Gagnon (je úžasné, jak dokáží být děcka před kamerou přesvědčivé). Chytrý a inteligentní low budget, kterému jeho chyby rádi odpustíte, protože si o to svou ucelenou kvalitou hlasitě říká. 80% ()

panjan

Naprosto úchvatný film, s rozuzlením, které asi nikdo nečekal. Looperovi se snad nedá ani nic vytknout, Joseph Gordon-Levitt opět potvrdil, že je to pan herec. ()

Toka

Viděl jsem v tom lehkou napodobeninu Terminátora, ale co už. Jak už bylo řečeno, hodně sem si užíval "neutrálnosti" postav, kdy nevíte, komu fandit. Dlouho se mi to u filmu nestalo a o to víc to oceňuju. Jinak to bylo velmi dobře provedené, bavil sem se v kině. ()

Majkak

Není to super designovaná podívaná, ale to vůbec není škodu. Na prvním místě hraje slušný příběh. V cestování časem nebude nikdy fungovat neúprosná logika, a ani není třeba to řešit, pokud to nedestruuje příběh jako takový. Můžu změnit budoucnost nebo ne? A jaké budou důsledky mého rozhodnutí? Mám právo jen na vlastní štěstí? Joe neměl zrovna šťastné dětství a charakter to taky na začátku moc velký nebyl. Sympaticky se však dokope k odvážnému řešení. Závěr příjemně překvapil. ()

Radek.SCH

Nový Matrix se nekoná, jako slušná žánrovka obstojí (Zrození planety opic, District 9), Cowboy-Bepop-styl potěší (obzvlášť ty co ví, o co go), pomrknutí po Číně osvěžující (že by si to Amící konečně přiznali?). Prostě jděte do kina. - 80 % ()

Hapretor

Willis na starý kolena by měl přestat hrát. V rolích drsňáka už vypadá naopak trapně. Dějově divné a nezáživné. Ostatní herci mě nezaujali vůbec. Kouknul jsem na to jen kvůli Willisovi, ale ten mě už velmi nudí a jeho vrchol trapárny byl v Expendables II., kde vypadá díky svému "účesu" jak obří penis s obřízkou. Ten chlap už nemá co hrát. Je na čase jít do důchodu pane Johne McClane! ()

Libby

Oceňuji netypický konec! A Joseph Gordon-Levitt si dal opravdu záležet na tom, aby v některých momentech byl Willisovi podobný! U mě dobrý! :) ()

Nikkilee

..já to nějak nestihla....nápad zajímavý, ale zpracování mě neoslovilo...Dá se říct že až nějaká poslední půl hodina filmu měla spád, aneb kdyby to bylo o 30 min kratší, nic by se nestalo...Nejzajímavější na tom všem asi Pierce Gagnon, kterého považuji za nejroztomilejší dítě v dějinách kinematografie :-) ()

char_t

Na začátku jsem se hodně bál - klišoidní sci-fi zápletka, scénář (hlavně z pohledu SF fajnšmekra) neskutečně děravý... Ale nějakým zázrakem z toho Johnson elegantně vybruslil a díky skvělé režii a dobrému obsazení to vytáhl vysoko nad průměr. Dobrá práce! Btw, Gordon-Levitt namaskovaný "na Willise" nebyl skoro k poznání :-) ()

zelda82

Vyborne sci-fi s vynikajicim obsazenim...Jen ta promena sebestredneho fetaka a sobce v ukazkoveho samaritana byla rychlejsi nez by bylo zdravo...Ale co, nikdo neni dokonaly. ()

strikeman

Nad časovými paradoxy a dírami v logice nemá smysl polemizovat, ty nechybí vlastně v žádném snímku s tematikou cestování v čase a časových smyček. Každopádně příběh mne bavil, Willise jsem po dlouhé době viděl v něčem zajímavém (i když na jeho výkonu - pravda - zrovna tenhle biják nestojí) a vůbec - takhle nějak asi vypadá "za málo peněz hodně muziky". Levittova hvězda stoupá a Emily Blunt je fakt kočka. U mne jasných 80%... ()

figliar

Otázky ohľadom cestovania čase a časového paradoxu ma vždy zaujímali. Na toto téma je natočených veľa rôznych filmov, niektoré podarené, niektoré menej. No tento sa určite stal jedným z najlepších. Skvelo natočené, originálne pojaté a brilantne zahrané. Proste, film mal všetko, čo sa od dobrého filmu čaká. ()

HDeer

Už od začiatku vás vtiahne do deja a drží svojimi sarkastickými a zároveň zaujímavými momentmi. Priznám sa, čakal som niečo úplne iné, ale som rád, že snímka nenaplnila moje predpoklady, pretože svižný dej a univerzálnu myšlienku ktorú ponúka by bolo ťažké hľadať vo väčšine Hollywoodskeho materiálu. Vynikajúci herci, vynikajúco napísané postavy (až na prostitútku zo začiatku filmu, ktorá mi prišla úplne zbytočná), vynikajúca výprava, vynikajúci zvuk a rovnako výber hudby. Jedným výrazom - veľkolepý film. ()

Tom44zKA

Ani moc akční, ani moc sci-fi... možná trochu thriller, ale co je jisté, Looper zůstal daleko za mým očekáváním. Lehce nadprůměrný film, který jakož takož ujde, a asi na něj ještě někdy v budoucnu v telce kouknu, každopádně po shlédnutí zavládlo zklamání. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)