Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

boul

Velice příjemná záležitost, po dlouhé době zajímavé Sci-Fi, skvělý Gordon-Levitt a Willis po dlouhé době v normálním filmu. Zvažoval jsem kino, teď lituju, že jsem nešel... 80% ()

Raziel_cz

Trochu moc ukecané, ovšem zajímavě a bez kompromisů natočené, s pár pěknými zvraty, přesto ne úplně odtržené od klišé. Ale když překousnete, že Gordon-Levitt půlku filmu vypadá jako Jan Werich, dokážete si užít těch nemnoho akčních scén s "Old Joem" Brucem Willisem a proniknout do impozantního světa looperů, který je příjemně přitažený za vlasy, budete se bavit. Přes nepopiratelné kvality snímku ale pociťuji mírné zklamání. ()

owwidius

po dlhej dobe vyyborne scifi ktore som si uzival kazdu minutu. halusky s cestovanim v case a s tym suvisiace paradoxy riesi presne len do rozumnej miery ("to neries"), vyborny napad a k tomu to je aj skvelo natocene. taktiez zopar scifi hraciek bolo pekne vyhranych, vyborni herci pricom clovek ani nevie komu ma fandit a komu nie. velka spokojnost. 9/10 [#69/2012, kino #36] ()

Luk Skywalker

Začátek dobrý (jen ten jeden zvrat jsem nepochopil a nebyl vysvětlen), prostředek nudný a nezajímavý (vodotrysk emocí si mohli tvůrci odpustit - nejedná se o romantické drama) a závěr byl parádní a nečekaný (mohlo to skončit jakkoli). Herecky je to dobré až na Emily Blunt (té jsem tu milující matku nevěřil). Podařilo se tady z mála vytěžit dost a navíc originální nápad, jen škoda té prostřední části filmu. ()

P.J.2

Film tak dobrý, že jsem plesal nad jeho originalitou a tvůrči vizí. Levitt dokázal že je opravdu herec, jehož kariéra si zaslouží pozornot a Willis dokázal že ještě nepatří do starého železa. S matrixem se nedá srovnávat, protože to je uplně jiný žánr, jediná podobnost je snad v tom že když tyto snímky vyšli, stalo se z toho strašný halo, a je to dobře, je potřeba takovéhle filmaře podporovat v jejich projektech, uvidíme čím nás ještě pořekvapí. ()

studo

Jediné čo mi vadilo je, že to bolo predvídateľné. To je asi jediná chyba na kráse tohto parádneho sci-fi za smiešnych 30mil. Teším sa, čo dokáže Johnson spraviť, ak mu dajú do ruky nejakých 100+ ()

Zajdo

Looper ... prvá polovica filmu nuda. Celý ten dej, nápad ma vôbec nezaujal, a to sci-fi mám rád. Gordon-Levitt mal na sebe tonu make-upu aby sa podobal viac Willisovi, no neviem či im to vyšlo. Celý film sa u mňa začal lámať a baviť tak v polovici, keď do príbehu vstúpil chlapec, ktorý okorenil celý dej a mal pár skvelých, oku lahodiacich scén. ()

agassi68

Isteže, logiku tu nehľadajte lebo by vás piclo už v úvode. Je to ako o sliepke a vajci. Na druhej strane je tu Bruce Willis v klasickej roli so zbraňou v ruke, ktorému zdatne sekunduje Emily Blunt, tiež nemá v ruke varešku. To prebiehanie v čase skúste vytesniť a vyjde vám celkom podarený akčný thriller. A nakoniec musím pochváliť aj zvukárov lebo tento sound je jeden z najlepších za ostatné 2 roky. Ak to pravdaže nepozeráte na mobile.. ()

Rokle

Nikterak výjimečné, natož zajímavé. Viděl jsem za celou dobu mnohem lepší nízkorozpočtové sci-fi, které oplývaly nápadem a provedením, na které se Looper ani zdaleka nezmohl. Willis postopadesáté se stejným ksichtem a Levitt pro změnu s ksichtem, kterej byl digitálně upraven pro potřeby Willisova mladšího já. Jsem rád, že nejsem sám, který si při scéně s malým prďolou vzpomněl na Kukuřičné děti :) ()

Wargoo

Pekne si ten Gordon-Levitt tú mimiku Willisa naštudoval :) Človek v dnešnej dobe nanešťastie zabúda, že aj za málo peňazí sa dá natočiť film, ktorý je niečím výnimočný, kvalitný a pri ktorom je trošku aj toho myslenia treba. Levitt-Willis-Blunt a malý Cid boží, velice príjemné a nečakané prekvapenie pre mňa. Klišé ?? No a čo !!! 4**** a 75,818% ()

Naushika.

Pro mě tedy docela zklamání. Zaprvé: postavy ve mě patrně budily naprosto jiné pocity než měly, nemorálních antihrdinů už mám plné kecky, strašidelných násilnických dětí taky. (Hlavní dějová linka mi tak přišla trochu mimo a celou dobu jsem fandila Bruceovi.) Holku, která chodí s děsně vážným výrazem na pole opižlávat pařez sekyrou, jsem nebrala vážně od první scény s touto její kratochvílí (něco jako když v Matrix 3 vyráběli náboje do bazuky v moždíři) A ti bandidos v klóbrcích... Zadruhé: rozumné scifi filmy se většinou drží jednoho z těchto pojetí cestování v čase ( http://i0.wp.com/rcsmag.com/wp-content/uploads/2012/11/The-three-types-of-time-travel-in-movies.jpg ) - Looper plácá všechny dohromady a ve výsledku je nelogický a nekonzistentní až to bolí. Navíc Gordon-Levitt je tak namaskovaný, že si není podobný a není na co koukat... ()

Rockerman

Čtu tady ty komentáře a musím napsat, že skoro se všemi souhlasím a to ať už jsou kritické nebo do nebe vynášející. Je to totiž film "jiný", než na jaké jsme v tomto žánru zvyklí a ty vždycky vyvolávají rozporuplné reakce. Na mě film působil chvílemi docela nudně, chvílemi zase neuvěřitelně zajímavě a překvapivě. Proto lze asi říci, že je to dobrý film, který však kvůli lehké zmatenosti nemohu hodnotit plným počtem bodů. Samozřejmě kladem je nádherá Emily a také Bruce, kosícího protivníky dvěma samopaly v obou rukou člověk po delší době rád vidí.Také se musí ocenit samotný nápad, vlastně nápady podle kterých je film natočen. Zdá se, že si to budu muset ještě zopakovat, už jen kvůli malému "Rainmakerovi", ten byl bezchybný! Ani po čtyřiadvaceti hodinách po shlédnutí mi Looper "neodešel" z hlavy a tak jsem si uvědomil, že si zaslouží i tu pátou hvězdu. Myslím, že je správné ocenit film, který se snaží jít jinou než prošlapanou cestou. ()

sadlokan

V budoucnosti je téměř nemožné někoho zavraždit a zbavit se těla.Společnost je dokonale sledovaná.Ovšem není problém postavit časostroj a poslat oběť nechat zastřelit do minulosti,protože v budoucnosti se o minulosti prakticky nic neví.Do toho rožtomilouškej telekinetickej tlapeček v třtinovém háji.To mam nejradši. ()

Páně

Chce to mít předem určitý přístup. Hlavně ne očekávání akční zábavovky s hláškami Bruce Willise. Looper má určitou myšlenku, které se někdy možná až příliš křečovitě, ale přesto poctivě drží. A tak jestli vám nevadí, že se musíte k závěrečným velmi silným scénám prokousat někdy trochu fádními a zdlouhavými konverzačkami a máte chuť se naladit spíše na poklidnou a přemýšlivou notu, je to dílo pro vás jak stvořené. I přes veškeré výhrady které mám ke klišovitosti časocestovných - smyčkových zacyklených dějů, jsem se na konci nemohl ubránit jakémusi pocitu uspokojení. ()

fr3ak

Ach jo, já věděl že to tak dopadne. Mé hodnocení bohužel sráží přehnaná očekávání (tomuhle problému se snažím vždy tak nějak vyvarovat). Looper rozhodně není špatný film, jen jsem od něj čekal možná něco jiného, nebo prostě nebyla zrovna ta pravá chvíle na jeho sledování. Sci-fi žánr je má krevní skupina, o to víc mě mrzí že tomu víc jak tři dát nemůžu. ()

Iwiiik

Všechno je to moje chyba! Čekal jsem mnoho a to je dost často náběh k tomu, abych dostal hovno! Příjemně technicky zpracovaný film s ucházejícím Lewittem a hezounkou Blunt v hlavní roli, však již od prvních minut čpěl odporným pachem nedomyšlenosti. Někdy se povede napsat opravdovou pecku, ale někdy si to autor myslí i přesto, že je pravda opačná. Pomineme-li premisu, že za třicet let budeme mít telekinetické schopnosti, což je pro snímek naprosto zbytečná skutečnost, která pouze kazí uvěřitelnost děje, musíme se zastavit nad použitím cestování v čase. Rianu Johnsonovi chybí absolutně bazální znalost fyziky a tak předvedl jednu z nejděravějších kauzalit, které jsem snad ve filmu kdy viděl. Nesmyslnost a nepochopení principů časoprostorových postulátů, je v tomto případě doslova očirvoucí! A to jsem shovívavější než KULYK, který velmi správně zpochybňuje samotné cestování v záporném směru, tedy do minulosti. Základní myšlenka Loopera není špatná, ale zpracování scénáře z něj dělají akční béčko pro negramotné diváky amerických kukuřičných polí! ()

Ydrosten

Zvláštní film. Přes svoji zvláštnost má určitě své kouzlo, ale ne pro mě. Kopanců ( hlavně po časové ose ) bych našel několik a Bruce tady není zrovna oslňující. Levitt je tady zmalovanej jak plakát na karneval a jen těžko jsem v něm hledal " Robina " z filmu Temný rytíř povstal. Zápletka je možná zajímavá, ale opět mi nesedí zpracování celého koběhu času, návazných reakcí atd. Spousta zbytečných dialogů, které nejsou nijak zásadní v příběhu ( třeba oznámení že nový šéf podsvětí v budoucnosti má " prý " železnou čelist. Pořád jsem čekal kdy kdo komu utrhne hubu, abych věděl kdo teda bude další šéf v budoucnosti - a takových nesovisejících plků je tam plno ) Přehodnocuji své rozhodnutí dát tomu 4 hvězdy a snižuji po druhém shlédnutí na 3. ()

BOURQUE

Nadpriemerný sci-fi akčná tutovka z roku 2012! Scenár dobrý a zaujímavý, ale samotná réžia má menšie nedostatky. Každopádne spolupráca tria J.Gordon-Levitt, B. Willis a E. Blunt bola veľmi dobrá. Už kvôli tomu sa to musí vidieť. PS. Nezabudnite: „2 rovnaké látky v rovnakom časovom priestore nemôžu existovať!“ Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

hazaba

Ano, je to docela zajímavá myšlenka, ale s přibývajícími minutami se mi zdálo, že se tvůrci snaží řešit kvadraturu kruhu, aniž by pochopili, že to opravdu nejde. Film je místy docela svižný, místy se táhne. Klouže po povrchu, pokud se pokusí jít do hloubky, vzniknou z toho více méně nesmysly. Herci hrají, co jim síly jdou, ale člověk jim to moc nevěří. Příjemná je snad jen Emily Blunt a nezklame Bruce Willis (přiznávám, že jakmile se dostal do záběru, zbystřila jsem, jinak jsem filmu moc pozornosti nevěnovala). Shrnu-li to, sci-fi filmů jsem už pár viděla, a hodně jich bylo mnohem lepších. ()

WillyMarks

Snímky, které se úzce proplétají v časové smyčce, jsou vždy těžké natočit. Vše musí sedět a pěkně do sebe zapadat. Looper je ten film, kde je vše promyšleno do detailů, je to svižné, plynulé a dobře se v tom dá orientovat. Obdivuju maskéry a úpravce Levittovýho obličeje a jeho samotného, jež se snažil mluvit tak jak mluví sám Willis. Velice působivý snímek, který sice není trhákem, ale za to dokáže člověka chytnout a ukázat mu úžasné časové spojení. Lewitt, Blunt, Willis - skvělé! 77% ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)