Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

eugeene

do chvíle, než Willis popadne samopal a rozseká půlku štábu je to fajn sci-fi, nicméně konec je podle mě naprosto odfláknutej ()

Jazzzz

Z filmu beroucích si jako jednu ze zápletek cestování v čase spíše průměrnější počin. Ony nákresy společnosti v budoucnosti jsou sympatické a lákají člověka k tomu, aby se díval na film dále. Po shlednutí bohužel nutno říci, že šlo o pouhé náznaky. K zamyšlení vybízí téměř kýčovitě vedle sebe postavené zabíjení neviných dětí a láska matky ke svému dítěti, která je filmu prezentována jako věc, která může být svoji bezmezností až nebezpečná. Závěrečné řešení filmu mě sklamalo, paradoxi cestování v čase jsou ve filmu těžce nedořešené. Stylové oblečení, které je ve filmu považováno za retro bylo užito výborně, ale mrzí mne, že nikdy nebylo ve filmu postaveno do kontrastu s moderním oblečením. ()

uiu

Jeden z těch filmů, po jehož shlédnutí si řeknu, ještěže jsem na něj nešla do kina, protože za něj ta vstupenka nestojí. Netvrdím, že to je špatný film, právě naopak. Přinutí vás přemýšlet, získá si sympatie obou hlavních hrdinů, každý má svůj důvod proč se chová tak, jak se chová, každá akce vyžaduje svou reakci a neštěstí jednoho je štěstí druhého. Logické chyby v ději a čase mě nechávají klidnou a ani nad nimi nepřemýšlím, protože sám film se nesnaží tvářit jako brilantně promyšlená podívaná typu Inception a především sází na emocionální stránku fandění diváka hrdinům. Takže film mě bavil, ale mám k němu dvě velké výtky. 1. Typické americké otravné děcko, které dělá voloviny a dostává tím ostatní do prekérních situací mě ve filmech šíleně irituje a popravdě jsem si přála, aby se mu už stalo to, co s ním Bruce plánoval. 2. Konec, od kterého jsem očekávala nějaké šokující překvapení, rozzuzlení či zauzlení a dočkala jsem se jen utnutí, které si takový film nezaslouží. Dávám ale 4 silné hvězdy, protože je to opravdu skvělá podívaná a Joseph Gordon-Levitt nehrál Bruce Willise, on se jím stal. ()

Pavlínka9

Skvělé téma. Ale pro mě dost špatně využito a natočeno ještě hůř. Nebýt několika dobrých zpomalených scén s malým "chlapcem" a hodně zajímavým závěrem, s kterým téměř nikdo nepočítal, tak bych si vzpomínku na tento film vymazala z paměti ihned při odchodu z kina. Pár scén tam ale bylo dobrých a nebýt své úžasné spoludivačky a jejím hláškám, nevšimla bych si dvou výborncýh detailů :D :D Aneb - "To povlečení je z IKEY, to musím mít." :D A "No není to idiot?" :D :D Ještě jedna věc mě na celém filmu zaujala - Joseph opravdu chvilkama vypadal jako úplně jiný člověk a dokonce jsem několikrát přemýšlela jestli je to opravdu on. Tak moc dobře se ho snažili upravit do podoby budoucího svého já. ()

Phietros

Opět jedno originální dílko! Tentokrát trochu jiné podání o cestování v čase.. V budoucnu, kde vynalezli stroj času a všichni lidé jsou očipování a je defakto nemožné zbavit se mrtvého těla, přišli na systém jak tento systém obejít. V naší současnosti respektivě v roce 2044 si najmou zabijáky, tzv.loopery, kteří budou odměnováni stříbrnými cihlamy, když budou v daný čas na určitém místě připraveni se zbraní. Na toto místo s připravenou plachtou bude odeslán člověk z budoucna na jistou popravu, kterého se musí následně zbavit! Tím se v budoucnu vyřeší problém a zde o těle a identitě nikdo neví.. Co se ovšem stane, když člověk kterého musíte zabít jste vy o 30let starší?! Napínavý akční thriler s Levittem a Willisem, kteří nás nenechají vydechnout! Ikdyž 85% tak dávám 5* ()

DonHUS

Rozhodně to nesedne každému a změna tempa kolem poloviny mu možná bude vadit. Ale komu to sedne, ten dostane nápadité originální sci-fi (i když je pravda, že kombinuje známé motivy jako cestování v čase nebo superschopnosti). Looper není dokonalý, vedlejší postavy nejsou moc propracované a určitě by se daly najít nelogičnosti, naštěstí jsem to během filmu nemusel řešit. A navíc má Bruce konečně zase slušnou roli. 7/10 ()

Teebo

Průměrné béčko, které při sledování shazuje především nevyhnutelné přemýšlení nad nedostatečně propracovaným dějem. Neočekávám od filmů s tématikou cestování v čase dokonale logicky konzistentní děj, ale tady je těch zádrhelů příliš. Závěr také není tak působivý, jak by chtěl být (možná proto, že už jsme alespoň jednou, a navíc lépe, totožnou myšlenku převedenou na plátno viděli). ()

lennyd

Looper, speciální typ zabijáka, který dostává své zakázky velmi neobvyklým způsobem. Z budoucnosti (která je zářivá a bez kousku zločinu) je do současnosti poslána oběť, a na Looperovi je se jí zbavit. Jedním z nejlepších je Joe (Joseph Gordon-Lewitt) - ale jen do okamžiku, kdy zjistí, že jeho další obětí je on sám - o třicet let starší. Co je přednější - vlastní život (byť o 30 let v budoucnu) nebo další léta prožitá v luxusu? ... Vím že se budu opakovat, ale stále mám Josepha Gordona-Lewitta zafixovaného jako mladého klučinu z 10 důvodů proč tě nenávidím, a i když od té doby hodně vyrostl (zmužněl), a stává se respektovaným akčním hrdinou, nějak se té fixace nemohu zbavit. I v tomto filmu jsem v něm furt viděl toho nadrženého teenagera :). Jinak ale Looper nabízí vše, co by člověk od akčního scifi thrilleru mohl očekávat - spoustu akce, střílení, cestování časem, telekinetické schopnosti, atmosféru blízké i vzdálené budoucnosti. Jen jsem měl chvilkama dojem, že to opět pejsek s kočičkou trochu přehnali, a že někdy méně je více. 3.5* ()

venison

Podle komentů a opěvných kritik jsem očekávala fakt boom - film roku a namísto toho jsem se setkala s dvouhodinovou nudnou nesmyslnou nedotaženou nízkorozpočtovou pseudoscifinkou.. Joseph Gordon-Levitt se už vypracoval, tak si myslím, že má na víc.. Bruce Willis taky nepatří do starýho železa, tak proč zrovna tohle.. Nic víc, než tyhle dva populární ksichtíky na tom nebylo :-( Ps: Jedna * určitě za masku mladého Brouska! ()

elanius

(143/2012, DVDRip) / Celkom priemerný akčný scifáčik ale kvalitne urobený, odsýpa to jedna radosť. Bez zádrhelov, prekvapení, koho mal nejako zásadnejšie zabiť záver asi toho moc ešte z modernej hollywoodskej produkcie nenapozeral. Dúfam, že sa nájde niekto ďalší komu sa akože premena Josepha na mladého Willisa zdala hodne mimo. Aj keď hodnotením asi pôjdem trochu nižšie, priznávam, že ak budú vznikať aspoň takéto sci-fi novinky budem celkom spokojný. (6/10) ()

noriaki

Mám striktní přístup k časovým paradoxům - neřeším je, protože dokud někdo nevynalezne stroj času, tak nemá smysl rozebírat logiku něčeho, o čem nikdo neví jak to funguje. Tolik k výtkám na stupiditu děje. Looper považuji za proklatě chytrou sci-fi, ani ne tak kvůli domyšleným detailům, ale kvůli námětu a scénáři. Originalita se vždycky cení a tenhle sympatický film jí přímo plýtvá. A to dokonce až tak, že jsem zatoužil aby šel mnohem více do hloubky. Vize budoucnosti je zpracovaná chytlavě a i když některé atributy stojí na vratkých základech, tak působí mnohem reálněji, než mnohé jiné dystopické světy. O hereckých výkonech se nebudu zmiňovat, jména trojice protagonistů mluví sama za sebe. Zbývá tedy poslední velký klad, což jsou emoce. Willisovo řešení problému chce pevné nervy a silný žaludek a to i pro diváka. Snímek působí občas nepříjemně naléhavě, některé scény jsou až brutální. To platí zejména pro závěr, který má do happyendu daleko. Doufám, že tyhle new wave sci-fi se budou točit i nadále. ()

terunka003

..začátek dobrý, nápad slušnej, ale ten konec, už byl takovej, nějakej moc v kukuřičným poli..a toho spratka bych doma teda mít nechtěla.. ()

neoBlast

Looper je malorozpočtové sci-fi, kde autorská vize vládne, kde talentovaný Rian Johnson konečně prorazil i do mainstreemu a záda mu hlídá JGL a Bruce Willis. Ne moc úspěšně a dle mého by film fungoval mnohem lépe bez známých ksichtů - bez nutnosti tuny divného makeupu. Dobře vykreslené univerzum mi ale kazí omezení nízkého rozpočtu (proč jsme někde na farmě, když město vypadá tak bohatě a zajímavě?). Johnson má před sebou světlou budoucnost a tohle byl kvalitní první krůček. 70 % ()

BoncheR

Je naozaj pravda, že v tomto filme ani tak vôbec nejde o cestovanie časom. To je len pozadie, to čo je vzadu, na na čom v podstate stojí celý príbeh, ale divák si to nevšíma. Poňaté tak trochu akčne, tak trochu filozoficky, tak trochu nezvyčajne, a výsledok je... super. Skvelé prelínanie dejových línii, to som zatiaľ v žiadnom súčasnom filme nevidel. (( 74% )) ()

ivan bohatyr

Pěkný příběh, akce taky dost, občas sem se trochu ztrácel v tom cestování v čase, ale jinak pohoda. Není to film pro každého, ale fanda ačních sci-fi si jistě přijde na své. Co se týče toho cestování, tak řada filmů má problémy s přechodem mezi dimenzemi a sami si to komplikují (mnohdy nad jejich síly) efektem motýlích křídel (to že změním v minulosti jednu prkotinu může mít do budoucnosti obrovské následky). Tady to udělali naprosto jednoduše - vykašlali se na to. Možná je to dobře, možná ne, každopádně mají to vyřešeno tak, že to, co ten člověk udělal v minulosti, ovlivnilo jeho budoucnost pouze přímo. Jinak řečeno: to že byl postřelen se projeví jizvou - přímé ovlivnění, ale už ne, že když byl postřelen, jel do nemocnice a po cestě ho přejelo auto, nebo se stalo něco jiného, což se projeví, že má jiný účes, oblečení, vyražený zub atd. - nepřímé. Kdyby se tam objevili taky nějaké takové nepřímé, hned by to bylo o dost zajímavější, ale na druhou stranu pokud by to pokazili, tak by tím dost možná poslali celý film do kytek. ()

Vlado666 odpad!

Poprvé viděno v týden premiéry 12.10.2012, tedy asi dva měsíce před koncem světa. Druhou šanci film dostal na velikonoční pondělí roku 2020. Není třeba ztrácet čas vysvětlováním toho, že časové paradoxy nedávají smysl, nebo co se asi stalo s tělem manželky starého Joa. Po osmi letech už všichni víme, že to smysl nedává. Dost mě ale iritoval způsob jakým postava Joa prvních 20 minut filmu vnitřním hlasem vypráví a objasňuje některé principy fungování fikčního světa. Problém je v tom, že objasňuje věci, které si divák zvládne odvodit jednoduše sám (Jeff Daniels je budoucnosti, jak fungují stříbrné cihly, telekineze, uzavření loopu), či by mohly být odvozeny přirozeněji z dialogu Joeův vnitřní hlas pak na dvě třetiny filmu zmizí, jenom aby se objevil v poslední scéně. Moje hypotéza je, že Johnson prostě nevěděl, jak Joeovo finální rozhodnutí sdělit bez použití jeho vnitřního hlasu, tak jej prostě přidal i na začátek, aby se na konci nezjevil úplně z ničeho. Další věcí je realistický přístup, který popírá všechny "jedním zásobníkem armádu zabil". Tedy, do té chvíle, než se tak stane a Bruce vezme do každé ruky P90 (VÁŽNĚ!) a prostě celou organizaci vystřílí. Jeho kryptonitem je ale zřejmě střílení na děti v poli. ()

kubikzeme

Ááááh!!! Pokud máte čas, peníze, chuť, jste trochu inteligentní a nevadí vám u filmu přemýšlet, neváhejte a rozběhněte se do nejbližšího kina! Looper je totiž madafakátní pecka, díky niž nebudete moc dva týdny spát a myslet na cokoliv jiného. Ten konec je naprosto bechderoucí, aneb minutu po skončení filmu, jsem nehybně seděl a čuměl, co nám to režisér právě naservíroval. ()

hroubek

V roce 2009 měli premiéry tři výrazné sci-fi snímky, které ukázaly, že je pořád možné překvapit v žánru. Píši o Star Treku, Avataru a hlavně Districtu 9. Pokud bych měl Loopera přirovnat k jednomu z nich byl by to právě Distrikt 9. Samozřejmě nechci tvrdit, že si jsou filmy podobné. Jen tím chci říci, že oba filmy mají talentovaného člověka za kamerou, skvělou vizi budoucnosti, parádní příběh a opravdu zajímavé postavy a poměrně malý rozpočet, kterým jim nedovoluje naplno ukázat co v nich je. Pokud jste si při sledování ukázek říkali, že příběh bude komplikovaný a složitý, tak Vás skvělý úvod přesvědčí o opaku. Všechno jednoduše vysvětlí a představí, takže se snadno ponoříte do světa, který je Vám představen. Tímto krokem režisér Rian Johnson zabije dvě mouchy jednou ranou. Popíše příběh a vysvětlí jistá pravidla, které v něm platí. Tato efektivní půlhodinka je plná osvěžujících nápadu a upřímné radosti z tvůrčí svobody. Bohužel přijde prostřední část, která trochu kazí tempo snímku, jelikož se příběh doslova zasekne na farmě. Což bych já osobně bral jako odpočinkový čas proto, co má přijít. Looper v poslední dvacetiminutovce, předvádí opravdu moc pěkné věci, které vynahradí strávený čas na farmě. A ještě k tomu předvede parádní zakončení příběhu, jaké se jen tak nevidí, jelikož jde až na krev. Tohle všechno by se, ale nepovedlo bez dobrého obsazení jakým je Joseph Gordon-Lewitt, který má parádní rok a jde z filmu do filmu. Bruce Willis, je taky vidět všude, ale tady je vidět hlavně tak, jak ho máme nejradši a to se zbraněmi v ruce. O to horší je to s ženskými postavami filmu, jenž nepůsobí tak dobře, jak by měly. I přesto je Looper jedno z největších překvapení nejen podzimu, ale i roku a důkaz toho, že zajímavý příběh a tvůrčí svoboda jsou mnohem příjemnější než sériová výroba filmů na jedno brdo, které celoročně zaplňují program kin. ()

venalce

Působivé...velice působivé sci-fi. Udělá na vás takový dojem, že mu pravděpodobně odpustíte i tu logickou díru v ději o velikosti druhého největšího města České republiky. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)