Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

Hafran

Zbytečně úchylný a drastický film v nepřiliš přesvědčivém sci-fi kabátu. Paul Dano a Jeff Daniels se příjemně blýsknou, kdežto Levitt s Willisem moc nezáří. Nepříliš kladné postavy, nemorální skutky a drsné násílí ke kvalitnímu filmu dávno nestačí. ()

Doudis19

Nízkorozpočtová sci-fi facka stagnující Hollywoodské originalitě. Občas se ani Looper nevyhne myšlenkové berličce (12 opic, Vyměřený čas), avšak osobitost a nové postupy převažují a tak zamrzí pouze neúplně přesvědčivá evoluce podoby Levitta s Willisem a až příliš mezer ve stopáži při kterých se v křesle budete vrtět více než je zdrávo. Vyústění mírně komplikované zápletky ale vše vynahradí a dá vzpomenout na pocity fascinace a úžasu při závěrečné scéně zmíněných 12-ti Opic. Nejkvalitnější sci-fi 2012. ()

chelseaman22

To šlo zcela úplně mimo mě. Po atraktivním intru následovalo něco jako parodie na Počátek. Zběsilá kombinace všeho možného i nemožného byla doplněna chlapcem, jež se dokáže NASRAT jako Hulk (neplést s letní posilou Zenitu!). Těšil jsem se na báječný herecký výkon ze strany Robina z TDKR, ale jediné čeho jsem se dočkal, byly bláboly a neustále kapání nějaké tekutiny do očí. Jedinou nevyřešenou otázkou tedy zůstává, jestli zrovna byla pylová sezona. 45% Celosvětový výdělek 9. 12. 2012: $165,165,147 ()

Cedr

Velmi sympatické low-costové sci-fi. Atmosférou, nebo spíš "pocitem" mi to připomnělo (relativně kultovní) Strange Days. Looper snahu být trendy... cool... hip(ster) sci-fi snímkem příliš neskrývá a paradoxně to není na škodu, protože Looper prostě cool je. Celou linii s "děckem" si mohli sice odpustit nebo aspoň výrazně přepsat, protože tato rovina filmu je všechno jen ne "hip" a patří spíš do tradičních "rodinných" sci-fi. Nevadila mi tolik jako ostatním komentujícím, nicméně šlo by to i bez ní. Dát tedy 5 hvězd, čili stejně jako např. Blade Runnerovi, je velká zvrácenost, ale i přes občasné zádrhely je Looper mimořádně fajn záležitostí a na poli sci-fi bohužel v současnosti nemá konkurenci. Plus Bruce Willis. A Joseph Gordon-Levitt, který je definitivně na vrcholu své kariéry, která mu snad ještě pár filmů vydrží. ()

Mr.Ripley

Tak si to shrňme. Joseph Gordon-Levitt po faceliftu pobíhá sem a tam, aby se pokusil zabít sám sebe (Bruce Willis) ve starším podání, které by narozdíl od něj facelift potřeboval jako sůl. Do toho se nám připlete drsná Emily Blunt trpící sexuální frustrací + Malý klučina, jež utekl z castingu The Omen a na místo toho nastoupil do filmu o plantážnících trávících polovinu stopáže v polích. Promarněný potenciál? Slabé slovo. Prosím o přidání označení KOMEDIE mezi žánry! ____ P.S. Dokreslené obočí Josepha a (ne)herecký um Bruce, jehož nejlepší léta jsou dávno v tahu, mne budou rozesmívat ještě hodně dlouho. ()

eye candy

Tak si to rozebereme. / Akční - akce Loopera je lehce zkostnatělá a neduživá, chvílemi jsem přemýšlel jestli se nevracím v čase někam na počátek 90.let, při pohledu na lehce zdědkovatělého Bruce se ale divák rychle ocitne znova v přítomnosti (bohužel). / Scifi - Looper se rozhodně logikou příliš nezatěžuje a nesnaží se ani vytvořit žádný futuristický gadgety natožpak svět. Hodně času se odehrává na farmě uprostřed kukuřičného pole a jako zbraň hlavnímu hrdinovi slouží trubice od vysavače, technologickým vrcholem jsou pak žabí pagery. / Thriller - v tomto směru naštěstí Looper celkem srdnatě bojuje. Že by bylo příliš mnoho filmů, ve kterých je třeba zabít malého fakana, to se říct nedá. Takže plusové body za odvahu a připomínku T2. Nejvíc jsem se ale asi bavil sledováním JGL a jeho celkem zdařilou imitací klasických Willisových úšklebků a gest. Překvapením pro mě je i E.Blunt, pěkná a talentovaná, žádná laciná silikonová výplň. A nakonec i ten malej xman byl věrohodnej. Je to tak někde na půl cesty mezi 2 a 3*, takže průměr. ()

Khumbac

Kurnik to zas bylo...ten chce zabit toho a ten zas toho a vsichni dohromady udelaji moc. V hlave jsem mel zmatek. Prilis moc dramatickych vlozek tomu neprispelo. Sci-fi bylo malo zcifovate. Willisovi narostl pupek. Proste nejake nevyvazene... ()

mo cuishle

V první půlhodině mi vadily až přílišné časové paradoxy,ale od chvíle kdy se přestane řešit cestování v čase a rozjede se naplno příběh začne konečne pořádný film,na který jsem chvílema koukala s otevřenou pusou. A od scény kdy vezme Willis do ruky kulomet je to proste pecka :D . Celkem 80% ()

filmmovier

Něco mi říkalo, že ten film nebude úplně ono a stane se pro mě trochu zklamáním. A ejhle, ono se to splnilo. Na Loopera jsem se těšil dlouhou dobu i díky skvělé a velmi originální zápletce a těšil jsem se i na Bruce Willise. Ten sice nezklamal, svou roli jako vždy sehrál parádně, ale s tím příběhem to bylo už o něco horší. Ze začátku to působilo velice svěže, ale jak film pokračoval, začalo to být trochu překombinované a nesedělo mi to. Navíc to nepůsobilo ani jako sci-fi. To sice nevadilo, bylo to aspoň něco jiného, ale i na poli akčnío žánru to působilo blbě. Tím nechci říct, že je zápletka špatná, naopak, působí velmi promyšleně, ale malinko jsem se v tom ztrácel. Je tu ovšem několik dobrých scén, hlavně s tím klukem a Levittovým kolegou, který na něj přišel. Nejlepší kromě toho byl začátek, závěr slabší. Prostě to na mě působí nehorázně průměrně. Ale na zkkouknutí je to velmi příjemný snímek, který si budete pár dní pamatovat. 65%. ()

Jizni Tlapa

Lupřík vás v úvodu nenásilně vtáhně do děje, pohrává si a takticky vyčkává,aby vám nakonec zasadil podivně nenásilnou ránu z milosti! Gró všeho je skládanka, která je výsledkem relativně složitých indicií, které ale ve výsledku dávájí jasný smysl!!Přehledné,svižně akční,skvěle zahrané a...............E.Blunt to sekne jako vždy...druhý, nejlepší akční zážitek letošního roku.. ()

st.jim

Z odřenýma ušima je to průměr. Dle mně to bylo velmi špatně sestříhané, příliš upovídané a nesouměrné. To neustálé přeskakování děje mi celkem vadilo. Vůbec jsem nedokázal vplout do děje, což vidím jako kámen úrazu. Také mi neseděl upravený obličej Josepha. Prostě tolik věcí, které mi tam vadily pak vyústí ke spíše zklamání. Nezachrání to ani velmi dobré herecké výkony. ()

Honzíno

Hodně netradiční zážitek. Tenhle film mísí brutální syrovost a osudovost s naprosto béčkovými atributy a kolikrát velice úsměvnými momenty. Ano, je to dáno menším rozpočtem. Ten je znát, neboť z takového námětu by například Cameron nebo Spielberg vyprodukovali velkolepou akční výpravnou jízdu. Jenže: Zápletka je pro mě originální a příběh je vystavěn a odvyprávěn neskutečně dobře. Když se do toho přidá navíc skvělá hudba (zejména bluesovky mě dostávaly), hodně dobří herci a pevně uchopená režie, která nám mimo jiné naservíruje hned několik opravdu intenzivních scén a totální kick-ass závěr, sci-fi freak jako já jednoduše nemá co namítat. A proto jsem z kina odcházel s pětihvězdičkovým pocitem. A ještě něco. Jedná se o ten tip filmu, kde vás trailery navnadí a na oko ukážou, o co půjde, ale ono je to pak všechno trošičku jinak. A to já rád. (Maribor, English, Slovenian subtitles) ()

ivan_drago

Na Willise upravený Gordon-Levitt, skvělý Willis, kterému to s bouchačkou sluší jako vždycky, v celkem originálním příběhu o cestovaní v čase a zabíjení nepohodlných lidí... V prostřední části je to lehce ukecané, ale krásně je vykreslen kontrast a motivace k chování dvou hlavních anti-hrdinů... Atmosféra zločinné budoucnosti i technické vychytávky jsou nasnímány a zpracovány celkem skromně, ale velmi účinně... ()

skrblik007

Hodně zajímavá sci-fi. Z nic moc námětu vyždímali tvůrci maximum a to bez velkého rozpočtu. Willis válí jako vždy a Gordon-Levitt potvrzuje, že je dobrý herec. Bohužel to nemá takový efekt, aby se to vyrovnalo vrcholovým filmům žánru. Solidní film. P.S. Lepší arzenál jsem dlouho neviděl - Levittův "trombón" a Willisova P-90 :-) ()

pytlák

Uff! Zajímavý příběh se skvělými postavami. Ta jejich 100% jistota a odhodlanost dosáhnout svého je skvělý nástroj jak diváka protáhnout příběhem s nečekanými zvraty bez jakéhokoliv reptání. 80%. ()

kinghome

Škoda pomalého informačního začátku. V tom filmu to být musí ale mohli to udělat více zábavně nebo záživně. Ten začátek je prostě nudnej ale od doby co přijde Joe na farmu,tak to teprve začne. Nejdříve jsem chtěl dát *** ale konec rozhodl, že dám nakonec ****. Ten konec je úžasnej a to propojení, no prostě úžasný. Paradoxně nejlíp hrál ten malej kluk a vedlejší postavy. Joseph mi přišel hrozně křečovitej a nějak mi do toho filmu nehodil. Ale i tak úžasnej zážitek. 75% ()

kristianzen odpad!

Nevim jestli se lidé už dočistal zbláznili, ale film kde se ze vteřiny na vteřinu hlavní hrdina hraný určitým hercem změní na jiného herce, který má hrát onoho hlavního hrdinu hraného někým jiným... --- chápete to? Přesně. Já taky ne. Dva zcela jiní herci mají ztvárnit toho samého v rozmezí 30 let? Navíc takové známé tváře, které vypadají úplně jinak? Tvůrci filmů dělají z diváka totální blbce a evidentně jak koukám na hodnocení ostatních, jim to dost prochází. Takhle to ale vážně nefunguje. Takže až v půlce filmu divák pochopí o co jde, jinak to je velká podivnost. DObrý nápad, ale velmi složitý a scénáristicky zcela zmatený. A pokud je pro vás tendle film dobré low-cost sci-fi za 700 set miliónů korun, je to smutné. Mě přijde 700 miliónů korun celkem dost pro film, kde hrajou dva zcela jiní herci a režisér je vydává za toho samého. Navíc bych připomenul, že v tomdle filmu neumí nikdo střílet a celá idea cestování s časem by dávala ve filmu takových možností pro hrdiny, jak se zachovat, že to co tam všichni dělají, ukazuje na to, že maj velice nízké IQ a koukáme se na bandu nemyslících idiotů, kteří se snaží za každou cenu postřílet. ()

Dado

Začiatok filmu je perfektný, po nástupe postavy starého Joea a teda začiatku hlavnej dejovej línie však rapídne upadá tempo celého deja a dochádza mu šťava. Snímky pojednávajúce o cestovaní v čase mám veľmi rád, no zdá sa mi, akoby bol podobného názoru aj scenárista a jeho pohrávanie sa s časovým kontinuom sa mu veľmi rýchlo vymklo z rúk a nabralo spád, ktorý priebehu filmu v žiadnom prípade neprospel. Rovnako aj postavy sú i napriek bez sporu kvalitným hereckým výkonom nezáživné natoľko, že vás prakticky ani nenapadne prikloniť sa na stranu jedného či druhého hlavného hrdinu, alebo jednému z nich dokonca fandiť. Je to ešte väčšia škoda vzhľadom na to, že sci-fi námet v sebe niesol minimálne rovnako veľký potenciál, aký mal v minulom roku Vymedzený čas, no narozdiel od spomínaného filmu sa ho tvorcom Loopera nepodarilo ani zďaleka využiť. (55%) ()

karlik4801

U Loopera jsem zažil zase něco nového. Cestování časem si každý vybaví jako skvělou věc, v Looperovi je tomu ale jinak, temnější podání je fantastické. V hlavní roli je navíc můj, za poslední dobu, oblíbený Joseph Gordon-Levitt. K tomu kráska Emily Blunt a nejlepší akční herec současnosti v nejlepších letech Bruce Willis. Vznikne z toho skvělý film, s nejlepším výběrem herců, které mohl mít. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)