Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

viperDavid

No mě se to zas tak moc tak moc nelíbilo. Jo dobrej příběh, solidně zahranej, ale stejně o ničem. Až naši nanotechnologický vědci vymyslej stoj času, třeba změním názor, ale zatím se budu uklidňovat představou, že zatím dokážou jen zmutovat dna ()

Johnny.ARN

Looper chcel vyraziť už aj tak otvorené dvere. Nepriniesol v podstate nič nové. Cestovanie v čase tu už bolo, filmy o zabijakoch, tých teda je. Ale spojiť to do jedného projektu. Zaujímavé. JGL a Willis skvelí. Milka, u nej neviem. Chcela hrať na emóciu, ale tá sa nejak nedostavila. Dej vyzeral strhujúco, ale nebol. Prestrelky sa dali natočiť aj lepšie, chýbalo mi viac akčných, futuristických scén zo Šanghaja, predsa, Willis by si poriadnu krvavú prestrelku zaslúžil. Škoda. Inak, ten záver bol ale dosť predvídateľný. Už od začiatku som vedel, že sa to tak nejak skončí. Ale dobrá skoro aj akčná podívaná. 3 z 5 ()

LiborGondek

Jsem z toho zklamaný... Nevím jestli jsem od filmu moc očekával, spokojený ale rozhodně nejsem. Hodně dlouho jsem se rozmýšlel, jestli dám 2 nebo 3 hvězdy, nakonec jsem se rozhodl pro ten vyšší počet, ale to jenom díky dobrému obsazení a díky originálnímu scénáři. Nicméně mě film nijak neoslovil a hodnotím jej jen jako velmi průměrný. Nic co bych ještě někdy chtěl vidět znovu. 50% ()

Gothar

Looper bol pre mňa podobným sklamaním ako kedysi Jumper. Zaujímavý nápad, ktorého spracovanie ma z nejakého dôvodu nezaujalo. V úvode som si hovoril, že to musí byť super, ale ďalší dej na farme išiel akosi mimo mňa, vôbec ma to nevtiahlo a začalo mi byť jedno, ako to skončí. Looper bol pre mňa iba oddychovkou, ale nič vo mne nezanechal a nemám ani potrebu pozrieť si ho znova. 60 % Zo žánru týchto novodobých sci-fi sa mi o dosť viac páčili napríklad Adjustment bureau, In time alebo Source code. ()

Mrkvič

Taková složitější verze Terminatora? Bohužel si z ní za měsíc nebudu už asi skoro nic pamatovat. V jednoduchosti je síla a tohle mohlo být díky námětu mnohem jednodušší. Věnovat se to mohlo hlavní dvojici, protože to krásně fungovalo. Bohužel jen chvíli, protože potom se muselo rozebrat dalších milion věcí a udělat plno akčních scén. Které jsou teda úchvatné (až na všechny scény s levitující motorkou), ale jejich kvalitu mi sráží fakt, že jsem se nedokázal sblížit s ani jednou verzí zabijáka. Každý se někdy chová nelogicky a mě by se líbil jejich vztah vykreslený jinak. Ale třeba bude za rok či dva ještě chuť se podívat znovu a jiným pohledem. ()

ecceHOMMO

Asi som čakal niečo viac premyslenejšieho, či scifi extravagantnejšieho...A tak ma potešil najmä záver - spôsob akým bol film ukončený. ()

danco123

Film ma bohužiaľ nevedel niečím upútať a dostať do filmu aby sa pre mňa stal natoľko zaujímavým aby som si ho vedel vychutnať. Škoda toho, možno pre niekoho skvelý film pre mňa len obyčajný priemer. ()

Mr.Bulanek

Asi po půl hodině jsem měl sto chutí to vypnout, ale přemohl jsem se. 2* za Willise, jinak by to byla nuda. A to mám cestování v čase rád, ale tady to bylo takové nijaké. ()

Sokkk_y

Feťácký typan střílí jiné typany z budoucnosti, pak se objeví vyléčený feťácký typan z budoucnosti, který je ve skutečnosti úplně totožný jako feťácký typan v přítomnosti. Why not, podobné náměty už byly x-krát omleté, zpracování bylo zpočátku pěkné (s ubývajícím časem to bylo horší a horší) no a zbytek vyplnily zbytečné kecy okolo (upřímně jsem rád, že se feťácký typan s budoucnosti nedal do květnatého vyprávění o stroji času). Žádné velké poselství bych v tom nehledal, ono ostatně je otázka, zda nám vůbec něco tenhle film měl předat. Emily byla už jen takovou třešničkou na pomyslném dortu. ()

Sfinkter

Tleskám Rianu Johnsonovi, chytrý scénář a svižná režie. Dlouho jsem neviděl originálnější nápad a zpracování. Joseph a Emily skvělá dvojice. ()

Ryuuhei

Škoda, že byl film hrozně pomalý, místy tedy i nezáživný a po celou dobu sledování se mi zdálo, jakoby se točil ve vlastní, nekonečné smyčce. Jinak to mohl být peckovní snímek s jen lehkým tématem cestování v čase. 65% ()

plechulka

Povedená "časovka", která má samozřejmě svoje díry a mouchy, ale nebuďme detailisti... Kladem jsou velmi přehledné motivace jednotlivých postav, které by se v "lacinějším happy endu" museli trochu lámat přes koleno - tady je vyústění předkvapivé a i s odstupem dost logické. ()

Helmutek

Neřikám, že kdybych hodně chtěl, že by se v Looperovi nedaly najít nějaký logický chyby, ale já jsem je tam teda na první dobrou neviděl a rozhodně mě nijak nerušily a dojem mi nekazily (možná až na tu úplně základní a nedotaženou myšlenku, proč že vlastně loopeři vůbec existujou a fungujou tak, jak fungujou - jak už třeba píše Zelvopyr) - film je podle mě konzistentní a prostě a jednoduše mě bavil. Za mě to je konečně zase slušný a zajímavý sci-fi, který jsem si navíc dokázal užívat - a ani mi vlastně nevadila ta pomalejší prostřední třetina v domě. Zato konec mi přišel vysloveně dobrej - všechno to horečnatý bujení všech možnejch do sebe zamotávajících se a vzájemně prolínajících se alternativ parádně ukončilo a posadilo na prdel řešení nejefektivnější, nejjednodušší a nejsmysluplnější. I když je to teda sci-fi, film vlastně končil nepřekombinovaně a nohama na zemi, což mi sedlo obrovsky. Jen teda ten Gordon-Levitt byl tak děsivě vyretušovanej, až jsem si nejdřív myslel, že jde jen o nějakýho jeho ošklivýho bráchu... ()

Vlado666 odpad!

Poprvé viděno v týden premiéry 12.10.2012, tedy asi dva měsíce před koncem světa. Druhou šanci film dostal na velikonoční pondělí roku 2020. Není třeba ztrácet čas vysvětlováním toho, že časové paradoxy nedávají smysl, nebo co se asi stalo s tělem manželky starého Joa. Po osmi letech už všichni víme, že to smysl nedává. Dost mě ale iritoval způsob jakým postava Joa prvních 20 minut filmu vnitřním hlasem vypráví a objasňuje některé principy fungování fikčního světa. Problém je v tom, že objasňuje věci, které si divák zvládne odvodit jednoduše sám (Jeff Daniels je budoucnosti, jak fungují stříbrné cihly, telekineze, uzavření loopu), či by mohly být odvozeny přirozeněji z dialogu Joeův vnitřní hlas pak na dvě třetiny filmu zmizí, jenom aby se objevil v poslední scéně. Moje hypotéza je, že Johnson prostě nevěděl, jak Joeovo finální rozhodnutí sdělit bez použití jeho vnitřního hlasu, tak jej prostě přidal i na začátek, aby se na konci nezjevil úplně z ničeho. Další věcí je realistický přístup, který popírá všechny "jedním zásobníkem armádu zabil". Tedy, do té chvíle, než se tak stane a Bruce vezme do každé ruky P90 (VÁŽNĚ!) a prostě celou organizaci vystřílí. Jeho kryptonitem je ale zřejmě střílení na děti v poli. ()

Lachtaan

Využití časové smyčky v tom nejjednodušším způsobu, který musel už i v onom roce 2012 leckoho odradit s tím, že jsme tuhle tématiku již viděli a o dost lépe. Akce je tu požehnaně, ale že by jakkoli kompenzovala celkem plytký scénář, to se bohužel říct nedá. [viděno na Voyo 2.5.2024] ()

anli

Čas je pro nás čtvrtý rozměr a jeho ovládání je zatím(díkybohu)nemožné.Tohle je jeden z filmů,který ukazuje,jak by to mohlo taky vypadat,kdyby to šlo.Hlavní hrdinou je nájemný zabiják,který cestuje časem ,aby odstraňoval nepohodlné osoby pro organizovanou tlupu zločinců.Zajímavé,ne?Scénář je svižný,nápaditý,i když místy mu malinko dochází dech a zastaví se.Naštěstí se zase rozběhne a do konce dojde se ctí a filmovým smyslen pro cit a napětí.Režisér Rian Johnson se s látkou dokázal vyrovnat velmi dobře a se ctí a to i navzdory velmi omezenému rozpočtu.Ano,vedle běžných filmů tohohle žánru,vypadá tenhle jako chudý příbuzný.Ale je vidět,že i bez velkých rozpočtů se dají točit skvělé filmy.Nejsou zde žádné velkolepé efekty a bombastická akce,ale vše vynahrazuje příběh samotný a atmosféra,která je během celého filmu skvělá.Ano,každý z nás si musí uvědomit,že jeho činy se nesou časem a na každé další věci v životě mají vliv a pokud ten jeden střípek bychom mohli změnit,změníme vlastně vše.A to pomalu začíná tušit i hlavní hrdina.Je tu spoustu skvělých nápadů a dokonce i hlášek.Občas se mírně zatřese logika,ale není to kupodivu nic zásadního.Herci jsou vynikající,zejména trio Willis-Blunt-Daniels.Moc mi ovšem nesedl Gordon-Levitt,který na mě působil úměle a jako,když ho to moc nebaví.Jednoduše jsem mu to nevěřil a to byl pro mě největší zápor celého filmu.Naštěstí se vše ostatní zdařilo,takže jsem byl spokojen a v klidu dávám ,lehce do smyčky, 75% a čas je prostě nekonečný kruh možností. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)