Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

venalce

Působivé...velice působivé sci-fi. Udělá na vás takový dojem, že mu pravděpodobně odpustíte i tu logickou díru v ději o velikosti druhého největšího města České republiky. ()

Beatle

"Skoro-sci-fi" s malým počtem vizuálních efektů, které když už tam jsou, tak jsou cpány divákovi do hlavy přesně tak, jak si představujete, že by měly (tudíž jsou fajn, ale překvápko se nekoná). Dějová linka se tváří hrozně komplikovaně - přiznávám se, že na 14h jsem díky jedinému zavádějícímu záběru, film pochopila jinak - ale ve skutečnosti je vlastně jednoduchá, až hanba. Je to na první pohled klasické timey wimey wibbly wobbly, takže se divák nejprve snaží neřešit cestování časem, jako spíš si užívat film sám o sobě. Problém je v tom, že si toho není moc co užívat, takže stejně jsem tak nějak skončila nad řešením timey wimey wibbly wobbly věcí, jenž jsou v podstatě zábavnější, než celý film. Krásný výpravný příběh do looperovy duše začne po 40 mintuách, kdy se stále nic pořádného neděje, docela nudit. Je tam spousta zbytečných scén, a ukecaných scén, a zpomalených záběrů, a plakající Bruce Willis, a střílející Bruce Willis, a motorky, co zní jako speedery ze Star Wars. Vlastně nic z toho ve skutečnosti nemůže zaujmout, a společně už to pro mě osobně nefunguje vůbec. Trapně motivované hlavní charaktery mě přišly ploché, a příliš očividné (hlavně právě zmiňovaný Willis), a zoufalá Emily Blunt měla v první řadě tomu malému spratkovi jednu vlepit, a ne ho nechat zničit barák a rozrýt pole...to je hold ta liberální americká výchova dětí....mno....mám ráda filmy a seriály s časovými paradoxy, ráda je sleduji, zkoumám. Mám ráda to, jak to na lidi působí, a jak z toho může jednomu solidně jebnout...ale tohle. Potenciál tam byl, ale nadčasová show se nekonala.................60%...hlavně nechápu, proč měl Joseph Gordon-Levitt nabarvené obočí. ()

drake31

VY-NI-KA-JÚ-CE. Pred pozretím som videl asi len jeden trailer, žiaden obsah, pár obrázkov, a bol som oboznámený s tématikou - cestovanie v čase - a čokoľvek príde s týmto, dostane sa mi do merku. Looper je filmom kde si nemôžte byť príliš istý čo sa stane, môžte odhadnúť niektoré prvky, ale celok predsa len bude zastretý. A taktiež je tu aj fakt že očakávania boli predsa len iné, než je konečný výsledok. Namiesto non-stop sci-fi akcie, sa tu jedná o príbeh dvoch a tých istých ľudí ktorí chcú niečo iné, a tak je ten film viac osobnejší než by sa na akčný výplach patrilo - čo je dobré. Akcie je tu pomenej, ale v tej naservírovanej dávke je úplne postačujúca, a aj tak jedinou vašou starosťou je ktorá z postáv dosiahne svojho, a aký dopad to bude mať na jej budúcnosť. Lopper je nápaditý, skvelo zahraný a zrežírovaný a pôžitok pri sledovaní sa dostavil. 5* s jedinou výtkou že Levittova tvár ma neskutočne vytáčala ... ()

majkl44

Jsern rád, že z toho nebyl Počátek. Dobré obsazení. I ten příběh o cestování v čase se jim povedl dobře zpracovat, ale nějaký extra zážitek ve mě ten film nezanechal. Možná až na "podobnost" Gordon-Levitta a Willise:-) ()

Brain-D

Opravdu překvapivá pecka. Příběh jednoduchý jako facka. Je zeskládaný (okopírovaný) z nápadů z dřívějších snímků jako: Terminátor, In Time, Equillibrium, The Omen, Kukuřičné děti a bůhví co ještě. Tohle když zlátáte dohromady, tak by vám měl vzniknout Looper. Nejvíc při sledování se mi vybavoval pořád Terminátor. V T. byl hlavní zabiják stroj, zde je to člověk a má city. Navíc je tam určitá propojenost. A teď schválně ruku na srdce a přiznejte se, kdo přál tomu malému klukovi smrt. Já držel palce ať ho Levvitt či Willis oddělá. No jak to dopadne se sami podívejte. Rozhodně jde o překvapivý a hodně působivý zážitek roku 2012. ()

VanTom

Nad časovými paradoxy sice neradno rozjímat, koneckonců i samotná hlavní postava říká, že bychom debatou nad diagramy z párátek mohli strávit hodiny a nejspíš bez výsledku. :-) Z filmového hlediska totiž svět a zápletka fungují dobře, zajímavě a tak akorát sofistikovaně. Divák ale nesmí očekávat žádné velkolepé akční sci-fi, větší část filmu se odehrává na staré osamocené farmě uprostřed polí, kde k sobě tři postavy komplikovaně hledají cestu; přesto snímek nepůsobí podvyživeně, i když s bohatším rozpočtem by asi vypadal úplně jinak. Tady jde spíše o city a hořká morální dilemata ovlivňující osudy a budoucnost(i). ()

sskrblik

Je fajn, že scifi za pár kaček funguje. Pár poznámek: někdy mě efekty létajících motorek připomínaly prohánějící se stormtroopery na Endoru v Návratu Jediho (ano, ten 20 let starý film). Proč si Brús s Džousefem objednával steak s hranolkama, když se toho ani nedotkli mě hlava nebere. Našlo by se více "zásadních pochybností", ale nenudil jsem se. ()

Sany33

Vynikajúci námet a ešte lepšie prevedenie, herci mi dokonalo sadli do rolí. Film ide v celkom svižnom tempe. Akcia strieda akciu, jedna myšlienka lepšia ako druhá. Všetky postavy majú svoje charaktery perfektne zvládnuté a nacvičené. Dokonca sme sa dočkali aj milostnej scény, ktorá bola (bohužiaľ) vystrihnutá a ocitli sme sa nakoniec až pri klasickej porýchlovkovej cigaretke :) .... Ale film celkovo hodnotím veľmi kladne a to 80%. ()

Všivák

Film mě velmi mile překvapil. Překvapivě komorní příběh. Pojetí časové smyčky je tu hodně zajímavé. Nejlepší je ale ta budoucnost. Zákon skoro neexistuje. Krásně chmurné. Slušně akční. Rozhodně je taky dost nečekaná rovina, kam se posune příběh. Já byl moc spokojený ()

romajz15

Zajímavý film, který určitě doporučuji zhlédnout. Celý film jako celek je něco mezi Terminátorem a Počátkem, ale skutečnou špičkou je až konec filmu. ()

zdenny

Úvod i myšlenka dobrá. Později se jedná jen o trapnou honičku, ve které (nevím proč!) má Bruce Willis ponechánu vlasovou podkovu podél hlavy, přičemž vypadá jako domovník z nějakého stupidního seriálu. Naštěstí film končí tak, jak má – alespoň v jeho chabých intencích. ()

dANo

Nápad síce nie je nijak prevratný, ale aj napriek tomu to bolo originálne a zaujímavé. A ten záver? Neviem, či ho mám hodnotiť pozitívne, alebo naopak... Akokoľvek, neľutujem tie 2 hodiny sledovania. A Josephov nos? To si mohli radšej odpustiť! ()

fefee

Až do doby keď Joe príde na farmu k domu kde bývala Emily Blunt tak to bolo super akčné sci-fi, potom sa to celé akosi tvorcovi posralo... škoda. 3,5* ()

jujec

Zmatené, nelogické, nesmyslné. Ano, na první pohled velmi efektní, přitom to postrádá logiku. Jestliže v minulosti někomu useknu prst, tak dotačný v budoucnosti žije bez prstu celou dobu, tzn. mu prst nezmizí náhle, ale nebude ho mít celou dobu. Totéž platí o "vzkazech na ruce - ty se taky neobjeví najednou, ale musely tam být pořád. Takže nakonec celkem průměrná podívaná. ()

Aven

Je to dobře vymyšlené a netroufnu si tvrdit, že špatně natočené, ale prostě jsem se celou dobu tak nějak nudil. Závěr to nakonec zachránil, ale od tohohle kousku jsem čekal podstatně víc. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)