Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

D28

Škoda, že nám niekto z budúcnosti nemôže doniesť na ukážku zopár filmov , ak by ma bavili aspoň ako tento výlet, dvakrát ma to mrzí. Ale sci-fi je už len to, že vôbec som dnes nevedela, čo chcem a napriek tomu som to presne dostala. Príbeh bol dostatočne zrozumiteľný, postavy príjemne nejednoznačné, drsnosť a romantika vyvážená.Drobné mínusy vymazalo pár fakt úžasných scén nekrvavého charakteru, hlavne kvôli ktorým si filmík ešte neraz pustím. ()

šerminator

Docela povedený film na akční sci-fi střílečku. Scénář si s cestováním časem slušně poradil, takže nebylo tak těžké ty časové paradoxy přežvýkat. Taky rozdělení na dějové linie maledého a starého Joea přišlo vhod, poté už byl scénář předvídatelný. Přestože se Joseph Gordon-Levitt při nácviku role učil kopírovat Willise, tak to u mě byl paradoxně Bruce, kterému jsem jeho herecký výkon starého Joea nějak nevěřil. Dobrý byl taky ten malý synek, z toho šla fakt hrůza. Škodaže tam trocha více nerozvedli zvěrstva v budoucnosti terorizujícího Rainmakera. Takže celkově: dobrý námět, slušné tempo, parádní Joseph Gordon-Levitt, nijak extrémě náročný film. ()

V.Silver

Tak toto jsem nečekal. Když jsem se na tenhle film chystal, říkal jsem si, že si k odpolednímu žehlení dám trošku akce s Brucem a mým oblíbencem Josephem - v půlce filmu najednou zjistím, že je tam i Emily Blunt (!) a hlavního záporáka ztvárnil sympaťák Jeff Daniels. To bylo první mínus - Jeff je prostě klaďas, ať už chcete nebo ne :) Každopádně příběh byl vymyšlený hezky, dvě hodiny to v klidu utáhlo - hezky rozložená akce i konverzace. Závěr mě trochu zklamal, protože i když jsem s tou myšlenkou koketoval tak od půlky filmu, v poslední scéně už bylo jasný, co se stane - a to mě trochu zklamalo. Přesto jsem byl spokojený a ani mi moc nevadilo, že nikdo hloubějš nevysvětlil ani to, co se v budoucnosti stalo, jak se to stalo nebo proč, jak fungovaly drogy v kapkách do očí atd. Režie byla moc hezká, stejně tak očividně limitovaný rozpočet vlastně ani moc nevadil, dialogy a herci vyvážili to, že ani většina střílení se konala buď velice zkratkovitě, nebo byla úplně přeskočená. Tohle klidně mohl natočit i někdo u nás - akorát si nejsem jistý, jestli by sehnal takové herce :) Za mě 5 hvězd s přimhouřeným okem! Těším se na další kousek od pana Johnsona :) Btw. pro podrobnější recenzi si určitě přečtěte Marigoldův komentář ;) ()

Guzo

Nebylo to špatné, ale chyběla mi větší propracovanost a práce s postavami. Jinak vcelku originální a přímočarý film trpící klasickými nedostatky i přednostmi "filmů, kde se cestuje časem" (totiž to, že se u toho nesmí moc přemýšlet). Trochu mi přišlo divné časové zasazení i vyobrazení budoucnosti, ale nakonec se z toho vyklubal spíše thriller než sci-fi, takže tohle se dá v klidu odpustit. 6/10 ()

mkubalikova

Já doufala, že to skončí jinak, ale jak se film více a více zamotává, tak je jasné, že konec bude / tedy musí být fatální... Parádní film, který mě neskutečně překvapil hloubkou emocí. Opravdu jsem čekala sci-fi, ale dostala jsem solidní kriminálku s výbornými Joem Gordon-Levittem a Brucem Willisem. 90% P.S. Po druhém zhlédnutí přidávám 10%. ()

vyfuk

Musím říci, že jsem od scénáře čekal mnohem více. Navíc, někdy jsem příběhu vůbec nerozuměl. Ale jinak to tak špatné nebylo a ani tak mi to nevyhovovalo jako mé představy. ()

kklepkaa

Na začátku jsem si říkala, že to bude asi pěkná blbost. Film se ale slušně rozjel a závěr byl skvělý. V hlavních rolích jsou moji dva oblíbenci a oba předvádí skvělé výkony... to samé mohu říct i o ostatních hercích. Za mě 4 hvězdičky :) ()

Myrreczech

Zajímavý a vcelku originální námět zabitý nezajímavým a neoriginálním filmem. Nesympatický hlavní hrdina, jeho o milion procent víc cool budoucí já, krásná farmářka s velkou brokovnicí a idiotský hororově dementní pětiletý x-men ... i ve šmoulí vesničce je menší rozmanitost postav. Navíc budoucnost za 30 let má jen jednu novinku - mopedy s raketovým motorem ... (eh???) ()

Roseinka

Ani jsem nečekala, že se mi to bude tak líbit. Rozhoduju se mezi 4-5 hvězdičkami, ale dávám silnou 4, prozatím. Nápad filmu mě strašně zaujal, bála jsem se, že to nebude moc domyšlené, ale nezklamalo. Trošku mi vadil mladá verze Bruce, ten herec je mi nesympatický. Přítel prohlásil, že vybrali někoho, kdo mu není podobný a najednou jako když utne, jsme si začali všímat jeho grimas a tlemit se, protože najednou mu podobný byl. Ale pro mě nebyl přesvědčivý a to především kvůli konci - nevěřila jsem mu, že by udělal to co udělal v té dané fázi jeho života, kdy byl největším zbabělcem. Každopádně druhá polovina filmu pro mě byla naprosto super a konec dle mého názoru dobře vygradoval (tu nepřesvědčivost jsem ochotná odpustit). Myslím, že by se zde nabízel dobrý námět na druhý díl, který by ale byl tedy o něčem úplně jiném, ale jako téma dobré. ()

Ravi

Pokud se Vám líbil příběh filmu Timecop (s Van Dammem), máte rádi gangsterky a nebráníte se zápletkám s prvky Sci-Fi, je Looper určitě skvělou volbou. Není to žádný Hollywoodský popkorňák, ale poctivě zamotaný a odvyprávěný příběh, který svým plíživým tempem nemusí každému sednout, ale mě sedl. Mám rád pomalé filmy, koneckonců vlastně nejsem přítelem akčních a ještě akčnějších filmů. Looper mi příjemně utekl. Je to velmi zvolna ubíhající, přemýšlivé drama o ceně života dvojjednoho sprostého zabijáka a malého dítěte. Nemůžu říct, že by film neměl své mouchy - přinejmenším smysl hrdinova morálního dilema pokulhává, ale film určitě není ztráta času a nakonec se smíříte i s čím dál méně oddalitelným rozuzlením. 75% = 4/5 ()

Bagr_007

Velká lahůdka. Navíc ukázka, že to jde i za málo peněz. To se cení dvojnásob! Johnson to ale nejen vizuálně vypiplal, ale taky si k tomu napsal originální a chytrý scénář. Prosím aspoň jeden takový film ročně. ()

Kosmik 1

Příběh mě velmi zaujal, ale k úplné dokonalosti mi přeci jen něco scházelo. Cestování časem je věc, která mě fascinuje již od dětství a baví mě filmy s touto tématikou. A spojení tohoto tématu s nájemnými vrahy je opravdu brilantní nápad. Možná bych ale vybral jiného nápaditějšího herce do mladší podoby Joea. Naopak Bruce Willis mi zde pasoval dokonale. Dávám plné 4* a snad se někdy dočkáme pokračování případně nového filmu s podobnou tématikou. 75% ()

Autogram

Žiadna bomba sa nekoná a zostal mi z filmu pocit, že toľko snahy vyšlo nazmar pre také jednoduché záverečné riešenie. Alebo bolo to sci-fi na mňa inteligentné až príliš alebo bolo príliš dlhé na to, aké bolo nezáživné. Tú tretiu hviezdu si zaslúžila len Emily, ktorá sa s puškou v ruke na svojom opustenom ranči nezľakne nikoho. Aspoň naoko. Zostala mi ešte nezodpovedaná otázka, kde sa podela aziatka, čo mala zachrániť život. ()

Casablanca

Přemýšlím, kdy se z akčního žánru stala komedie... Interní vzkaz Bruceovi: Co takhle se vzdát rolí nabušených drsňáků, co přeperou celé komando a zkusit jinou hereckou polohu? Emily Blunt mě okouzlila, malý Pierce byl přesvědčivý a roztomilý... A vtípek o Číně upřímně rozesmál:-)) ()

MiaMoonlight

Zase jednou perfektní projížďka časem, kdy Bruce Willis opět hraje charismatického "padoucha", kterému držíte pěsti jak nejlíp umíte. Jeden z nejlepších kino zážitků letoška, vřele doporučuji ať už k snídani, obědu, nebo večeři. Na film jsem našla s velkým očekáváním a o to víc nadšená jsem odcházela, jak líp to kilo utratit? Velmi milé překvapení. Skvělá myšlenka a skvěle promyšlený a domyšlený celkový příběh. Toto se opravdu povedlo. ()

Pecival

Pro mě trochu zklamání, nových Dvanáct opic se rozhodně nekoná. Malý rozpočet je nebezpečně vidět, tempo je hodně nevyrovnané a to se nejvíce projeví v prostřední fázi na farmě, kde mě film vyloženě nudil. Willis je zase výkonější než terminátor, pokosí armádu hlavního megabosse jak v nějakým komandu. Konec docela ujde a prodo budu schovívavý, ale spokojen nejsem. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)