Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

charlie_ando

Rianovi Jonhsonovi se podařilo za málo peněz (pouhých 30milionů dolarů) zahrát hodně sci-fi muziky. Víc takových tvůrců, kteří dokáží převést svou bujnou fantazii na papír a odsud i do pohyblivých obrázku, které nás tak baví. Hlavním dějotvorným prvkem je cestování časem, když se k tomu ještě přidá trocha neznámé mutace, která obdarovala některé jedince schopností telekineze a máme tu hned barvité prostředí pro souboj charakterů v nepříliš vzdálené špinavé budoucnosti. Film je velmi dobře řemeslně zvládnutý a nutí diváka přemýšlet, aby se neztratil. Tempo vyprávění není to nejrychlejší, ale neupadá do nudy a když přijde ke slovu akce tak má razanci a dynamiku. Velmi zdařilá je i proměna Josepha Gordona-Levitta v hlavní roli Joea tak, aby se co nejvíc podobal o třicet let staršímu já v podání Bruce Willise. Velmi milé překvapení je i výkon dětského herce Pierce Gagnona hrající Cida a zvlášť jeho mimika. Jedinou výraznou slabinou, kterou jsem pocítil je, že nebyla vysvětlena historie budoucího universa zvlášť, když se tak dobře podařilo zrychleně odvyprávět Joeovu alternativní budoucnost, když pověsil zaměstnání loopera a trombón na hřebík. Pro mě velmi příjemné překvapení a doufám, že si z něho v Hollywoodu vezmou příklad. ()

cachina

Sci- fi roku, která je založena na velmi atraktivním a mém oblíbenmém motivu cestování v čase! Hravě strká do kapsy velkorozpočtové blockbustery typu Bitevní loď, Total Recall, Prometheus či Muži v černém 3. Snímek neoplývá velkolepou výpravou a efekty, nenajdeme zde spousty nové technologie ani zcela digitálně vytvořené prostředí. Režisérovi stačila jenom jedna létající motorka, jinak se vše odehrává v reálných kulisách. Rian Johnson dokazuje, že se dá i přes menší rozpočet natočit velmi kvalitní, svěží a inteligentí sci-fi. Film Looper nás zavádí do poměrně blízké budoucnosti (asi za 30 let), do společnosti, která neoplývá blahobytem a lidský život tu nemá velkou cenu. To jenom dokládá fakt, že se dobrého postavení těší nájemní zabijáci tzv. loopeři. Zápletka na jednu stranu přináší něco nového, na druhou zase něco ne tak originálního. Např. motiv vrácení čase za účelem zabít dítě, které se v budoucnosti má stát tyranem (nabízí se tu tedy i etická otázka), známe z Terminátora (zde bylo dítě tedy osvoboditelem). Zde je ale rozdíl, že Bruce Willis není prezentován jako čistý padouch, nýbrž divák chápe jeho pohnutky a motivac a tudíž mu bude i trochu fandit v zabíjení dětí. V úvodu, který nabírá velmi rychlé tempo, jsou nám sdělena všechna pravidla světa a to, co obnáší povolání loopera. Což je možná na škodu, protože postupné poznáví nových zákonitostí vzbuzuje v divákovi více napětí. Nenechte se zmást úvodem, který svádí k tomu, že půjde o stíhací jízdu současého já na své budoucí já. FIlm se totiž odebere trochu jiným směrem. Snímek ubírá ze svého tempa ve střední pasáži, která se mění na melodramatickou. Ale je nezbytná k pochopení hrdinových pohnutek ve strhujícím závěru. Film Looper je velmi milým překvapením se spoustou nových a ještě neokoukatelných nápadů. ()

DavidS.

Looper má kromě sci-fi premisy, kterou je cestování časem, šablonu westernu o osudovém střetu dvou mužů na opuštěné farmě kdesi v Kansasu...A k tomu ambici být originální, inteligentní a touhu poprat se s omezeným rozpočtem... Bohužel jásavějšímu hodnocení brání dosti nevyrovnané tempo, Levittův facelifting a Wilisova herecká apatie... ()

Mistickzz

Zaujímavý a veľmi zvláštny film. Cítiť z toho menší rozpočet, ale vôbec to neprekáža, čo ma dosť na začiatku zarazilo bola premena JGL, no keď som si nato zvykol, tak som neprehliadol, že sa s Willisom fakt podobajú. Looper je iné sci-fi, kombinuje v sebe mnoho žánrov, využíva svoj potenciál a nápady , stojí na skvelých výkonoch a skvele graduje. Jedine čo mi prekážalo bola tá béčková akcia. 79% ()

joora1

Na sci-fi, které bude originální se čekalo hodně dlouho a Looper má přesně to, co zajímavé, nadčasové a netuctové akční sci-fi má mít. Bohužel ale naráží na spoustu nelogičnosti a nedotažených nápadů, které skrz film bijí do očí. Navíc Joseph Gordon-Levitt vypadá jak po plastice a z Bruce je chtě, nechtě stařík, který už na svou slávu může jen vzpomínat. Nicméně to oběma hlavním protagonostům nebrání předvést dobrý herecký výkon a taky, že nebránilo. Když to shrnu, Looper byl pro mě příjemným překvapením, ale s nepříjemným zjištěním, že pokud by si tvůrci s filmem lépe pohráli a zamýšleli se více do detailu nad dějem, mohl z toho být doslova majstrštyk. Takhle tu máme opět zajímavé sci-fi, které má hodně negativ-hrátky s časovým přesunem jsou často nevděčným tématem a pokud někdo vymyslí děj, kde se bude cestovat v čase, musí to udělat pořádně. ()

KoRner

Nejaké veci dovysvetliť a mohlo to byť ultra dobré sci-fi. A Joseph sa nám zo stredoškolského poseru zaujímavo mení na akčného drsniaka. Len tak ďalej! ()

korndaddy

Tomu říkám zaměstnání. Čekat, zmáčknout spoušť a spláchnout tělo do hajzlu. Pak posbírat stříbrný cihličky a jít za štetkama a fetem. A takhle pořád dokola, do tý doby než ty cihličky nezezlátnou. Pak si vzít třicetiletou dovolenou, vzít si japonku, zasadit bambus a pokusit se zplodit malýho Loopera. Pak už jen čekat na den D a umřít. Až na pár nudných pasáží a počáteční zmatení v ději, jenž se postupem času vyjasní, je to pěkná podívaná. ()

Testament

Ve výsledku zklamání. Looper je o cestování v čase. Mám rád filmy tohoto typu - zajímavá scifi, ale Looper se zkrátka mezi srdcovky u mě nezařadí ani náhodou. Joseph Gordon-Levitt je machr a "mladší verzi" Willise zahrál na výbornou. Zcela vystihl jeho typické grimasy, pohledy, atd. Zbytek je jen vykrádačka známých filmů jako X-Men (další Xavier???) a klišé typu "je to smyčka", to už bylo nudné i v době Retrograde (propadák s Lundgrenem) a dalo se to pochopitelně čekat i v případě tohoto snímku. Nemluvě o přepálené stopáži, kdy se hodně času ve filmu moc kolikrát neděje. Čekal jsem více, být v napětí, ve střehu, šokovaný koncem, atd. Ale dostal jsem jen slušnou skládanku, která ale působí jako jen další výlisek z každodenní fachy ve fabrice. Škoda, "Vyměřený čas" byl lepší a tři hvězdy co dávám, jsou jen tak tak... Update : 30.11.2012 : Zvítězil rozum, takže 40%. ()

Lukoboss

Tak se nám zase po čase objevil (doslova) B. WIllis v akčňáku po boku mladé krve v podání J. G.-Levitta. Přestože se v popisku objevuje mimojiné označení sci-fi, jde spíš o nádech, nic přehnanýho ve stylu Star Wars nečekejte. Jde o vcelku zajímavej nápad, kde v podstatě ze začátku moc netušíte, co se bude dít. Ale pak to vypukne a je to solidní jízda bez nějakých výrazných chyb. Největší grády to pak dostává ve chvíli, kdy se na scéně objeví malej chlapeček, kterej roli zvládl naprosto dokonale. K tomu se přidá parádní slowmotion efekt a není co řešit. Nadprůměr je na scéně... ()

Spike23

Bylo to celé takové divné. Emily s americkým přízvukem, Bruce, co mi každou chvílí přípomínal Kylea Gasse, ale ani tohle dohromady nebylo tak divné, jako monstrózně namalovaný Joseph, který jako by každou další scénu vypadal víc a víc plasticky. Dále, jako v každém filmu, kde se cestuje v čase, se tu objevuje víc nereálných demencí, než by bylo zapotřebí, téma je to sice skvělé, ale snad jako jediné v oblasti sci-fi, co musí mít nějaká pravidla, ať se už někdo konečně podívá aspoň na půl hodiny Hawkinga a přestane tam cpát tyhle i pro debila do očí bijící nereálnosti, jasně, bylo by to v případě Loopera dost na úkor příběhu, ale s tim by asi měl každý počítat už před tím, než se do něčeho takového pustí. ()

Chipsonator

Skvělý film s výborným nápadem. Po dlouhé době se opět ukázal film s cestováním časem, přimíchal do toho zabijáky a osudovost a vyšel z toho Looper. Pokuď na tomhle snímku mám vážně něco očenit, tak je to to že vlastně nevíte komu máte držez pěsti. Každá hlavní postava má svou motivaci, má svůj cíl a všichni mají pádné důvody pro své jednání. Taktžéž samotný nápad s Looperi se mi líbil, a klidně bych uvítal ještě jeden film s Looperi. Také musím pochválit obsazení filmu, a to především hlavní mužskou dvojici. Joseph Gordon-Levitt osobě dal opět vědět, tentokrát v hlavní roli a zvládnul ji na jedničku. Taky potěšil Bruce, kterému jsem přeci jen fandil asi ze všech nejvíc :) Looper přišel pro mě z ničeho nic, překvapil, potěšil a zase odešel. 80% ()

honzii

V některých okamžicích je tento film ztělesněným snem moderního filmového diváka i tvůrce. Spíše než logika je tu důležitější entuziasmus tvůrců, který je cítit na každém políčku. Jde o čirý filmový zážitek, ne akční, příběhový ani emocionální, ale filmový. Pracuje se tu s některými obrovsky filmogenickými motivy, jako například telekineze a cestování v čase, kamera je velmi cinematická, Joseph Gordon-Levitt je ztělesněním slova "cool" ještě než bylo zprofanované a vy si užíváte, že tyto některé spolunesouvisející prvky vidíte v jednom filmu. Není to příběhový majstrštyk, ale velký filmový zážitek ano. ()

Seti

Hodně zajímavý námět s ústředním motivem v podobě cestování časem, jakožto způsobem "řešení problémů" (řečeno terminologií pana Wolfa). Po nakopnutí děje příchodem Bruce Willise nastává ve druhé třetině trochu pomalejší "farmářský" úsek, jehož vrcholem je následně strhující finále v poli. V některých momentech sice začínaly být hrátky s časovými rovinami již drobátko překombinované a prohloubení mafiánského pozadí příběhu bych se taky nebránil, ale celkově se mi Looper dost líbil (našlo by se v něm hodně dobrých momentů, ovšem nejvíce jsem si asi užil opětovné sledování Bruce při práci s bouchačkou = natěšení na pátou Smrtonosnou past). ()

Torimmer

Čekal jsem dost něco jiného, něco obyčejnějšího a klišovitějšího. Teď už můžu jen chválit perfektně zpracovanou a nepřeplácanou budoucnost (svět se postupem času ve vývoji nových technologií zasekl na půli cesty a je z něho tak trochu šílené místo) a hravou, svěží, nápaditou a zábavnou režii. Film nepůsobí na jedno brdo, a i emocionální scény tam jsou, ale scénář trochu působí jak by byl do krátkometrážního filmu. Looper to mohl dotáhnout dál. Když se ale člověk dívá a nenudí se a říká si, že ten film je skvělý tak jak je, tak si myslím, že to stačí k celkové radosti. ()

hefoo

Looper bol skvelý. Brian Johnson dokázal, že točiť filmy to on vie! a ide mu to. Naservíroval nám túto sci-fi lahôdku, ktorá Vás od začiatku upúta ambicióznym scénarom o lopperoch - nájemných vrahoch, ktorí upratujú bordel z 'budúcnosti'. K tomu všetkému krásna Emily Blunt a rostomilé dieťa ovládajúce telekinézu(tá scéna bola božia). Všetky negatíva tohto filmu už boli vyslovené a zamňa osobne by sa mi páčilo viac keby režísér obetoval neakých 10-15 minút a trochu viac sa povenoval Joeovi a kráske z farmy :) btw, Jeff Daniels potešil. [1080p] ()

666Carnage

Viděno v kině premiéra. S nadšením jsem usedal do kina a uspokojen jsem se i zvedal. Film nabitý akcí a moc dobrým příběhem, který občas i donutí si popřemýšlet. Výborně obsazeno Willis je u mě jednička a tímhle se to jen potvrzuje a Levitt se stává čím dál tím lepším hercem. Jít na to do kina byly dobře investované peníze. 85% ()

Michelle75

Mělo to akci a spád,ale mě neskutečně rušila ta upravená tvář Josepha G.Levitta. To bylo tak nepřirozené,že by bylo vhodnější obsadit herce,který je prostě BW bude podobný přirozeně. Změnilo mu to mimiku,výraz a bylo to odporné. Typově mi ani na tu roli neseděl a tak jsem z toho filmu měla míň,než bych mohla mít. Dialog v typicky americkém baru byl taky trošku o ničem, jediná slušná postava tady byla Emily Blunt a líbil se mi konec. Slušných 60% ()

Rudinsky

UAU! Skromné, o to sympatickejšie Béčko. Do záverečnej pointy scenáristicky pomerne dosť predvídateľné a nekonzistentné - ale evidentne to pokojne môžeme považovať za zámer, pretože filmu to neuberá na atraktívnosti a stále sa nedočkavo tešíte na záverečnú pointu. Po všetkých tých gay upírskych sračkách príjemné oživenie v štýle se7en, s nekonzistentným scenárom, výbornými nápadmi, nechutne namaskovaným Lewittom a oldschoolácky presným Willisom, ktorého kukuč vekom dozrel do nepredstaviteľne kultových rozmerov. Navyše, Rian Johnson sa sám zo sebou popasoval na úrovni - namiesto egohoničského Bayovského gýču nám servíruje úprimne pokornú, solídnu a inteligentnú zábavu. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)