Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

Benedygtus

Zadal jsem 4* a pak jsem si polozil otazku, proc vlastne? Ono totiz se mi na tom libilo uplne vsechno. "Sladeny" - neprehnany, to uz se moc nevidi. ()

Han22

SPOILERY! Někde mezi Terminátorem a Kukuřičnými dětmi se nachází Looper. Terminátor je to tak trochu naruby, protože hrdina chrání ženu a dítě před zabijákem z budoucnosti, ale zabijákem je on sám, akorát o 30 let zkušenější a dítě nemá být světový vůdce, ale brutální tyran. Motivů a motivací nabízí tento film přehršel, až se v tom jeden ztrácí. Kromě cestování časem tu nechybí telekineze, cech zabijáků, rodinná idylka na farmě i pár brutálních přestřelek. A přebývá dost nudy, jestli Looper něco není, tak nadupaný hi-tech sci-fi thriler. A jeden megalapsus ve finále MEGASPOILER - pokud hrdina zabije sám sebe a budoucí já přestane existovat, nic z událostí ve fimu se nestane a vracíme se zpět na začátek. Nicméně i přes výhrady a tempo pomalých thrilerů 90. let jsem rád, že někdo natočil poměrně chytře vymyšlenou časovku. Možná na mě až příliš chytře vymyšlenou. PS: Willis už je fakt starej. ()

Zagros

Pominu nelogičnosti a paradoxy při cestování časem. Má to být akční zábava a obsazení je více než slušné, tak fajn jdeme na to. To byl můj pocit před začátkem filmu. Po něm? Sakra to bylo slabé. Přes snahu o akci jsem se u toho hodně nudil a popravdě jsem se nakonec nedokázal přenést přes ty velké nelogičnosti v tom skákání v čase. Dvě hvězdy především za obsazení a možná někdy v budoucnu, nebo v minulosti (?) na viděnou. ()

Loki_Six

"Time travel has not yet been invented. But thirty years from now, it will have been. It will be instantly outlawed, used only in secret by the largest criminal organizations. It's nearly impossible to dispose of a body in the future... I'm told. Tagging techniques, whatnot. So when these criminal organizations in the future need someone gone, they use specialized assassins in our present called "loopers." And so, my employers in the future nab the target, they zap him back to me, their looper. He appears, hands tied and head sacked, and I do the necessaries. Collect my silver. So the target is vanished from the future, and I've just disposed of a body that technically does not exist. Clean." ()

iXtr3m3

Back to the Future po Willisovsky. Celkom originálne, ale nedotiahnuté. Mohla to byť omnoho väčšia pecka, podobne nevyužitý potenciál ako pri Surrogates. ()

Milano33

Tak toto ma úplne odpálilo! Takýto sebadeštruktívny film som naozaj nečakal. Rian Johnson tu krásne ukázal, čo v ňom naozaj je. Looper je akciou nabité, thrillerovo podchytené, paranormálne Sci-Fi o cestovaní v čase, časovej smyčke a s nimi spojenými časovými paradoxmi. Rian Johnson prišiel so zaujímavým nápadom, ako spracovať príbeh o cestovaní naprieč čase, a pre svoj koncept vybral asi tú najlepšiu možnú voľbu. Svoje časové hrátky zaobalil do teórii chaosu a tak s každou väčšou či menšou manipuláciou s časom dochádzalo k akútnym zmenám. Najlepšie to bolo vidieť práve na mladom Joeovi (Joseph Gordon-Levitt), ktorý svojim pričinením utváral spomienky i fyzickú stránku svojho staršieho ja (Bruce Willis). Rian Johnson do Loopera aplikoval efekt motýlieho krídla, takže sme po celý čas mohli sledovať závislosť medzi príčinou a dôsledkom s možnosťou vzniku nekonečného množstva variácií. Napríklad také spomienky staršej verzie Joea priamo záviseli od mladšej varianty, ktorá ich môže podľa ľúbosti meniť tým, ako sa odchyľuje od svojej minulej (a pôvodnej) nalinkovanej časovej línie. Jeho spomienky sú tým pádom pominuteľné a premenlivé, neustále sa vyvíjajú a doplňujú, nie sú fixným bodom v čase, iba možnými eventualitami. Samozrejme pri tom dochádza k určitým paradoxom, ktorých sa u takýchto typu filmov len málokedy vyhneme. Lenže cestovanie v čase nie je jediným sci-fi prvkom v tomto filme, ktorý môžeme nájsť. Looper sa odohráva vo vzdialenejšej budúcnosti, ktorá je omnoho technicky vyspelejšiou a v mnohých odvetviach došlo k znateľnému progresu. Táto futuristická budúcnosť má okrem technických vychytávok predovšetkým zaujala vrcholovým  fenoménom, ktorý sa objavil v odvetví genetiky. V Looperovi sa totižto objavil nový záhadný gén zvaný TK gene, ktorý umožňuje hŕstke populácie užívať psychokinetické schopnosti. Presnejšie 10% z obyvateľov Zeme má vďaka tomuto vrodenému génu vlohu telekinézy. Tento mystický aspekt vzniesol do Loopera pozoruhodnú a pre mňa fascinujúcu zložku nadprirodzena a paranormálnych javov. Na Looperovi takisto obdivujem, že dokázal jednotlivé science fiction prvky spracovať pomerne komorne, neplytvá sa tu príliš efektami, vizuál je dosť realistický a po väčšinou sa drží pri zemi. Aj akcia je veľmi prízemná a to viac dynamická, človek cíti to napätie a zvýšený adrenalín, keď niekto drží tú strelnú zbraň. Príbehová štruktúra docela spolieha - či chce alebo nechce - na časové paradoxy, keďže sa vo výsledku časová smyčka neuzavrie. Aj tak však je v tom cítiť tú precíznosť a sofistikovanosť pri naaranžovaní jednotlivých scén tak, aby pôsobili čo najviac efektne. Príbeh je dosť prepracovaný, chytro vymyslený a Rian Johnson si pri písaní scenára dal očividne záležať. V hlavných rolách tu máme excelentného Josepha Gordon-Levitta, nekompromisného Brucea Willisa a nádhernú Emily Blunt. Joseph sa po Inceptionu dostal k ďalšej nesmierne zaujímavej a lukratívnej sci-fi roličke, ktorá mu jednoducho sedí. Bruce Willis ako akčný hrdina deväťdesiatich rokov sa v Looperovi prevažne ukazuje v drsňáckom svetle a scény s ním majú často akčný nádych. Očarujúca Emily Blunt zase vnuka do príbehu mierne komornejší a emotívnejší tón, do postavy Sary sa dalo naozaj pekne vžiť, keďže Emily podáva neskutočný výkon. () (menej) (viac)

borec999

Sci fi miš maš, ktorý ma absolútne nezaujal. Necharizmatický Gordon Levitt a zmätený dej, tak si budem Loopera pamätať. A keď už to nevytrhol ani Bruce Willis, vedel som že je zle. Objektívne to asi nie je tak hrozné ako moje hodnotenie, no ja nemôžem inak, tak veľmi som sa nenudil pri pozeraní filmu už dlho. 15% ()

Perry-

Relativní zklamání. Ten film si více jak 70% nezaslouží, podle mě je to přehypovaná záležitost. Hlavní premisa je sice zajímavá, ovšem v půlce filmu se ukáže, že je celá jedno velké wtf a sama sebe popře. S paradoxy vzniklými cestováním v čase se taky nikdo nijak moc nepáral. Třeba takový Butterfly Effect v tomhle ohledu fungoval perfektně, tady je to opět nedomyšlené. Za mě 60% ()

Milan25

Námět filmu je v pohodě, ale jak se k tomu tvůrci postavili, je žalostné. Děj je vleklý, a má hromadu nudných míst (farma), a místo toho, aby to byl svižný sci-fi thriller, tak diváka čeká jakési duchaplné uvědomění hlavní postavy. Potenciál filmu obrovsky nevyužitý, a závěr je strašná bída. Vzhůru do modré sekce. ()

Merkin

Svižné, vtipné, dobře obsazené(malý klučina působil opravdu ďábelsky). Logika nikdy napatřila k mým silným zbraním a především, proč se s ní trápit, když tady jde očividně o něco jiného, o zábavu, pohodu a klídek :) ()

Earl10

Neskutečně originální záležitost! Tím pádem se jedná o projekt s nedostatkem financí, ale na druhou stranu scénář je tomu uzpůsoben. Avšak sci-fi bez nařachané akce a velkého množství efektů není pro mnoho lidí zas tak atraktivní. Každopádně první polovina je rozehraná famózně, několik mini linií vytváří vrstevnatý a hutný příběh. Škoda, že mnoho z nich vyšumí do prázdna a zbytek se slije do konverzačního dramatu na farmě. Konec však opět funguje, i když se jedná asi o nejmíň originální pasáž. Herecky vysoká kvalita! Nejvíc mi vadí, že si Johnson ukousl příliš velké sousto, měl zůstat u scénáře a režisérské otěže přenechat někomu schopnějšímu (například Pierre Morrel), protože akční stránka snímku je velmi průměrná, ale hlavně místy je film neskutečně emočně plochý s nevyrovnaným tempem. Ovšem parádní scénář zachraňuje mnohé! Každopádně nadprůměrná záležitost, ale... přece jen... no škoda! [viděl v kině] [70%] ()

Kanca

Tak já nevím, může být letos v kinech ještě lepší film než je tento? Po The Dark Knight Rises jsem si myslela, že je to nemožné, ale pak přišel Looper a já odcházela z kina naprosto ohromená. Bylo tam vše, co by tam být mělo, aby se z filmu nestala pouze laciná sci-fi slátanina....Od skvěle propracované základní myšlenky, přes detailně zobrazené prostředí, kde se mísilo trochu toho oldschoolu s technickými vymoženostmi, až ke skvělému hereckému obsazení. Joseph Gordon Levitt je prostě genius a já jsem jím čím dál tím víc ohromená i Emily Blunt byla opět naprosto úžasná, ale největší radost mi udělalo obsazení Bruce Willise, který konečně po několika dlouhých letech dostal šanci ukázat, jakých hereckých kvalit opravdu dosahuje. Ovšem pro mě byl největším zážitkem výkon Pierce Gagona, který mi opravdu chvílema naháněl až husí kůži a vyvolával ve mně spoustu emocí. Já nevím, je cena Oscar nějak věkově omezená? Protože jestli ne, tak tady máme kandidáta, který by si tu cenu jednoznačně zasloužil! ()

Mazlik4

Kluka s nadpřizozenejma schopnostma nechápu. To nemluvím o další kupě nelogičností (Proč vlastně tak složité vraždění, když se v tom městě zabíjeli lidé přímo na ulici? Když měl looper zabít sám sebe, proč zkrátka na tu akci neposlali jiného zabijáka? … ) Jinak, ale zpracování konfliktu, kdy člověk při cestování časem potká sám sebe, a svým jednáním může ovlivnit budoucnost/ přítomnost, není vůbec špatné a stojí za shlédnutí. ()

Hanys_

Rian Johnson vystrkuje drápky. Tenhle snímek má skoro vše, co by měla moderní sci-fi mít (čert vem, že to je silná vykradačka Terminátora - o zábavu jde až v první řadě) a navrch přidává lahůdkové obsazení. Kdyby film pokračoval v tempu z prvni poloviny bylo by to možná i za 6 :), takhle ale počáteční nadšení rychle vyprchalo a zbyl "jen" výborný film. 8/10 ()

Corpsegrinder

Chápu že spousta lidí je nasraná protože film se tváří úplně jinak než jakej doopravdy je. Kdo čekal nějakou future střílecí variaci na Uprchlíka tak je vedle. Film se prakticky dvě třetiny odehrává na jednom místě a většinou se jen kecá. Docela se divim že Bruce tuhle roli vzal protože je vlastně záporná, i když se vlastně jedná o jednu a tu samou postavu s hlavním hrdinou... no ale v tom je vlastně pointa filmu. Jestli vražda milovaný osoby ospravedlňuje pomstu a zabití a jestli se vyplatí změnit budoucnost. Tohle si s Počátkem vytírá prdel. ()

thorewi

Na některé scény jsem obdivně hleděl a nikdy bych si nepomyslel, že se jedná o low cost - vše dotažené do detailu, napětí vrcholí ve správnou chvíli, herecké výkony skvělé. Jindy mi ale připadalo, že se divám na studentnský film nebo se mi režisér snaží vnutit hodně komiksové podání, kde musíme použít znáčnou dávku nadhledu. Celkově velmi rozpačitý zážitek :/ ()

AdamesWWE

[7/10] Rian Johnson natočil za 30 miliónov slušný film. Film nejde do žiadnych extra sci-fi efektov, ale aj tak sú pôsobivé, rovnako ako aj akčné scény. I ked´ si myslím že aj bez nich si Looper vystačil a kvalitou by príliš nesklesol, ale aj akčné scény potešia. Veľkú zásluhu má príbeh ktorého scenár je veľmi kvalitne prepracovaný,zaujme, a aj dlhšia stopáž nieje problém, aj ked´ osobne druhá polovica mohla byť troška rýchlejšia, no aj tak príbeh dobre graduje do zaujímavého finále a rozuzlenia deja. Joseph Gordon Levitt hrá dobre, Willis mohol mať viac prestoru, ale aj on je dosť dobrý a obzvlášt ma potešila účas Jeffa Danielsa. Looper je v rámci svojho žánru pekný nadpriemer. ()

jhlahulek

čekal jsem jen Scifi-akčňák a dostal jsem něco víc. Tak dobré jako často srovnávané Inception rozhodně ne, ale spíš bych to srovnal s Vyměřeným časem, kde byla perfektní myšlenka ale o to slabší zpracování. Tady je skvělá myšlenka i zpracování. K tomu povedený závěr. A po dlouhé době skvělá role Bruce Willise (když nepočítám pětiminutové obsazení v postradatelných). Plně zasloužených 80%. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)