Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

ondrula

Nevím pořádně, co si to tom filmu myslet. Předně je tedy dost stupidní příběh, který má celou řadu nelogických a hluchých míst; tak například není vysvětlen důvod klíčový zápletky - proč musí každej Looper jednou oddělat sám sebe, a když už tedy musí skonat, proč ho nezamorduje někdo jinej. Jako sci-fi bych zařadil film mezi ty míň povedený. Problém jsem měl i s herci, jež mám jinak docela rád. Joseph Gordon-Levitt hraje skvěle, ale někdy v půlce filmu se z nějakých podivudhodných pohnutek nalíčí jako buzna, namaluje si rty a zvýrazní obočí, vypadá hrůzostrašně a nedá se na něj moc koukat bez sevřených půlek; dodatečně jsem se dočetl, že se tak snad jako měl přiblížit svojí pozdější podobě Bruce Willise, ale to podle mě ani moc ne, spíš vypadá jako tranďák. Bruce už je vážně dědek a bylo mi ho tak nějak upřímně lidsky líto. Emily Blunt je v pohodě, ale nějak jsem nepochopil, proč furt sekala do toho pařezu a taky byla na můj vkus (mám jí zažitou jako pohodářku) trošku moc hysterická. Nejlíp z toho nakonec vyšel ten malej kluk, protože ten hrál tak výborně, až mi z toho běhal mráz po zádech. Ve výsledku tedy lehký zklamání a spíš průměrnej film, kterej zmařil svůj potenciál. No a Qing Xu vypadá na svůj věk famózně a je dalším důkazem, že Asiatky nestárnou. ()

Disease

Solidní dílko, které vyniká hlavně díky té bídě s nouzí, která se na poli scifi v poslední době točí. Škoda některých nelogičností, ale to je, mám dojem, u příběhů s časovými smyčkami (včetně knih) tak nějak tradice. ()

LxLuthor

Prvých 15 minút som mal pocit, že som si zmýlil kinosálu, no v momente ako Bruce pristál na tom bielom pršiplášti a ja som zacítil jeho parfém, tak som sa vnoril pohodlne do kresla. Možných koncov bolo niekoľko a až do posledného momentu som netušil ako to skončí. Bruce sa toho ujal oduševnene ako za starých čias a malý Pierce to zahral na pána, síce malinkého, no skvostného! Skvelý sci-fi zážitok, a ja sa modlím, aby Bruce ešte nad dôchodkom ani len nerozmýšlal... ()

angloumene

Po zhlédnutí traileru jsem rozhodně neočekávala tak zvláštní film. Vlastně pořádně nevím, co mám přesně napsat. Napadá mě něco jako osobitost, originalita, zvláštní kouzlo, stručnost, výstižnost a také pořádná dávka (dětské) krve. Rozhodně se nejedná o nějakou ustálenou žánrovku. Nejprve jsem měla pocit, že se dívám na výborně ozvučený a sestříhaný akční film, poté na krvavé béčko, ale to mě hned muselo napadnout: v jakém béčku mají všechny postavy tak zajímavě vykreslenou psychologii? Jedině, že šlo o sci-fi s téměř apokalyptickým prostředím točící se kolem cestování v čase. Ano i ne. Každopádně panu režisérovi Rianu Johnsonovi se povedlo všechno sladit dohromady a vytvořit opravdu působivý film. No asi se podívám na zbytek jeho tvorby a s velkým očekáváním se budu těšit na další dílko.... Tak a teď si říkám jaký to má vlastně smysl neustále si držet linii jednoho žánru? Tak ok, kdyby se Madagaskar najednou zvrhl v krvavé peklo, asi by se to trochu minulo účinkem, ale těch několik odrostlejších si snad dokáže uvědomit celkovou linii filmu a nedržet se věčně nějakých stereotypů. ()

SHit4U

Mutantní akční sci-fi o cestování časem, které vyfákne časovou smyčku...plus slabost pro Emily Blunt...plus sic jich bylo pomálu, ale když se střílelo, střílelo se nádherně! ()

vander19

Prvých 30% filmu je úžasných. A ja som si hovoril, že konečne v tomto roku aspoň zopár dobrých filmov vzniklo a že sa mi podarilo na ďalší z nich naraziť. Joeove rozprávanie o cestovaní v čase, vraždy, fungovanie syndikátov ma veľmi rýchlo vtiahlo do deje a ja som s napätím hltal scénu za scénov. A vo väčšine filmov Bruca Willisa platí, keď sa na scéne objaví on tak je to paráda, či už pre dej alebo pre celkovú atmosféru. Lenže v Looperovy to tak neni. S príchodom Bruca sa film mení na nudnú rodinnú drámu s pár milými prekvapenia. Medzi príjemné prekvapenia po tých úžasných prvých 30% považujem zistenie, že mladý Cid ma superschopnosti. Ale inak opäť len nuda a veľmi priemerné zavŕšenie celého príbehu. Je to škoda lebo základy to malo viac ako solídne, možno sa pod to podpísal rozpočet, ktorý vážne nebol vysoký. A to nie je ani moje hodnotenie 56%. ()

Ještěřák

Joseph Gordon-Levitt! Je letos všude (stejně jako Shia LaBlaf). Aktuálně nemůžu tomuto neherci přijít na chuť. Po vidění LOOPERA to zašlo dokonce tak daleko, že se bojím rožnout na hajzlu, aby z mísy náhodou nevykoukl po splachovadle nahoru se drápající Levitt. _____ Tyhlety filmy o podřizování si času, co se s nima v Hollywoodu doslova roztrhl šourek, vypadají jako kinematografický jednovaječný bráchové, a přitom je kroutil pokaždé jiný rejža. Dohromady přitom žádnej rokenrůlek, brzy se zapomene. ()

TAMEHEMP

Ne, tak tohle fakt nebylo dobrý. Ještě začátek ušel, ale pak se najednou z celkem i inteligentního thrilleru stal romantickej slaďák. Snaha vybudovat hlubší vztah v takovym filmu se cení, ale když se tim zazdí veškerá možná invence, tak je průšvih. Nehledě na to, čekal bych, že pozornost bude spíš upřena na rozpolcenost postavy, která se tváři v tvář setká se sebou samým o několik let starším. A těm nelogičnostem jsem nepřikláněl ani tak velkou váhu, ale tohle mě fakt namíchlo (spoiler): Joe si vyryje na ruku místo setkání (mimochodem fajn nápad), vzápětí ale zjišťujeme, že neexistuje žádný osud, ale jakési paralelní (ale ne tak docela) reality. A to už jsem ztratil veškerou naději. Nojo, typická hloupost, která se svým originálním nápadem naprosto vymkla z rukou. ()

tterez

Zapůsobilo to na mě! Nejvíc se mi líbila ta nepředvídatelnost děje..do poslední scény jsem nevěděla, jak to dopadne a to mě bavilo úplně maximálně. Bruce byl klasicky výbornej a velmi mile překvapil i Gordon-Levitt. Jednoduše žádná tuctovka! ()

J*A*M*A*L

Žánr sci-fi patří mezi mé asi nejméně oblíbené, ale Looper se opravdu povedl skvěle. Už je to dost dlouho co jsem neviděl film s Brucíčkem :) a tak jsem byl na jeho nový film hodně zvědav a byl jsem natěšený, i když jsem o kině neuvažoval a počkal si na dvd. A Bruce z toho opět dělal parádní akční show, bez něj by akční svět stál asi za nic a v tomto skvělém sci-fi akčňáku to opět potvrzuje. Ve srovnání s Looperem a Nolanovým Inceptionem jsem se u Inceptionu oproti Looperovi vyloženě nudil a nebavil mě, v Looperovi bych mohl jen vytknout trošku slabší začátek, ale poté se to rozjelo náramně, kdežto Inception držel stále stejnou rovnováhu a v žádné scéně mě nepřekvapil, kdežto u Loopera to říct nemohu, tam navíc každá další scéna byla o něco lepší a to se mi na filmech líbí, Mám za sebou skvělé sci-fi. ()

Holubicqa

Velmi povedené, neotřelé sci-fi. Výkon malého Pierce mě dostal.. teda dámy a pánové, nevím jak vám, ale mně se opravdu zastavoval dech a vstávaly chlupy na těle, když se do toho opřel. Rozhodně doporučuju. ()

Teabag

Zajímavě vystavěný příběh a dobré herecké obsazení. Looper je neotřelý sci-fi thriller, kterému ale schází trochu víc dobré akce. Filmy o cestování časem jsou často plné logických chyb, čehož se nevyvaroval ani Looper. Pokud tohle překousnete (osobně mi to nijak nevadí), tak vám už nic nebrání si tenhle kousek hezky užít. ()

Itar

Rozpočet rozházený za vizuální hrátky, až z toho nezbylo pomalu na nic dalšího. Jak Levitt, tak Willis jsou ve svých rolích mdlý a jsou přehráváni všemi včetně fanatického dítěte, které se sem zatoulalo snad omylem z nějakého béčka... Příběh se tváří chytře, se vztyčenou hlavou jde však pouze pár minut, načež sám sobě podrazí nohy a než film skončí, stihne si je svými logickými chybami pro jistotu ještě uříznout. Zklamání loňského roku, které může fungovat maximálně jako vizuální exhibice. ()

Hanes88

Looper je kombinace předchozích filmů, ale i přesto byl určitě zajímavý. Děj se sice dal trochu předvídat, ale to určitě tak nevadilo. Jinak se mi líbilo, jak si pohráli s obličejem Levitta, aby měl Brucovy rysy :). Spíše takový průměrný filmek, ale i přesto pobaví. 60%. ()

eratni

Pro mě teda dost zklamání, film má hodně pomalý tempo, tak pořád se tam něco děje, co na sebe moc nenavazuje a ani by tam nemuselo být a nic moc ve mně nezanechal. Terminátor je stylovější (nevim, jestli jméno Sára vybrali naschvál). ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)