Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

pravdovravny

No. Všetku akciu ktorú uvidíte v trailery, tak to je paradoxne aj všetká akcia v celom filme. Dámy a Páni a tento film ma 114 minút!!!. Nápad je výborný, len je to celé také ležérne, urozprávané a neslané. Bruca si ,,užijete" naozaj len na chvíľku cca takých 15 minút. Dve hviezdičky za nápad+necenzurovanosť. ()

Master19

Jasně, dá se v tom pitvat a každý si celkem lehce nějakou tu "svou" nelogičnost. Ale! Jde tu přece o úplně něco jiného. O motivaci, změnu žebříčku hodnot a vůbec stárnutí obecně... Pokud tedy přijmeme, že existuje cestování časem. Že existuje pouze nelegální cestování časem! Pak už můžeme přijmout i ostatní nesmysly a považovat je za legitimní. Pak může a musí tento film strhnout a bavit. Bruce tu agreguje postavy z hromady timetraveláckých filmů, ale zůstává svůj. Až na ty "vlasy". Závěr je hutný a byl jsem rád, že už je konec... ()

VasaX

Looper mě velmi příjemně překvapil. Nápaditou zápletkou, dějem, kvalitou zpracování i světem, celé to sedí velmi hezky dohromady a moc to neskřípe. Herecky je to příjemné, jen malá věc na Gordon-Levitta - s ním jsem měl poněkud problémy, jeho obličej mi k němu místy neseděl, jakoby tuna makeupu nebo hodně zdařilí dabléři. Looper je poutavý, napínavý a velmi dobře koukatelný od začátku do konce. Takhle nějak si představuji kvalitní skromný sci-fi thriller. Není třeba to extra přehánět. Looper je fajn tak, jak je. Za mě hodně silné čtyři hvězdičky. ()

svobik

Super, výborné. Rozpočet využitý do posledního centu, výborné obsazení a hlavně co do nápadů extrémně nabušená a nekompromisní pecka. Rozhodně jeden z klíčových snímků (nejen) letošního roku. 9/10 ()

rumczeis

Takové wibbily wobbly timey wimey, moc nevěřím, že tvůrci vůbec věděli, jak to vlastně myslí. Děj byl od půlky už mírně předvídatelný, mnohokrát během sledování jsem se neubránil srovnání s filmem Dvanáct opic, ale jeho kvalit to opravdu nedosahuje. Je to tak na 3,5 hvězdy, je to lepší než 3 ale na 4 to zase nemá. ()

Mr.KarlAdler

Tolik trhlin a tolik událostí, co nejdou logicky vysvětlit. Bruce si střílí celý film, jako by se nechumelilo, ale v rozhodujících chvílích netrefí na pár metrů. Ale co, zlobil bych se zbytečně. To, že mi nezapadly některé dílky (málo jich nebylo) do sebe, nijak nesnižuje velice silný a pro mě neskutečně uvěřitelným způsobem zvládnutý vztah mezi matkou a synem. A nepopírám, že i závěr byl pro mě nečekaný a skvělý. Jen si říkám, proč to vlastně muselo být sci-fi? ()

zigíš

low budget indie scífko s old schoolovou 90´s kamerou a parádnou zvukovou stopou režisérovho bratranca Nathana. Rian Johnson je hračička (!) minimálne v tom s akou bravurou kamufluje rozpočet (triky sú na úrovni 3x dražších snímkov) filmu čo rezonuje ešte pekných pár hodín po odchode z kina, hlavne vďaka nekompromisným scénam (!) ano, všetky dejové zvraty sú predvídatelné (čo je asi tak jediné mínus) a vo finále nie je looper lepší než adjustment bureau -sic- je ovela kompaktejší než režisérov predošlý brothers bloom a na ďalšie autorské sci-fi s predošlej doby in time stačí s prehladom ..rád si počkám na to (ešte jeden, dva filmy) až sa z Riana Johnsona stane klasik (!) našlápnuto má slušne ()

ghatos

Sympatický pokus o svižnou sci-fi. Finální smyčka je ovšem banální. Tohle napadne každého hned na začátku. Afmosféru to má. 69% ()

Killda

Celou dobu se ničemu nedivíte, až na konci vám to ale dojde. Nadprůměrné scifi, sázející nejen na efekty, nebo akci, ale hlavně na charaktery. Plus boží pointa na konci! ()

masw

Slušné, nenudné ale tak nějak bez napětí. Skvělý výkon dětského herce, jen Levittovy rty ve stylu Willise mi připomínají kdy naposledy jsem viděl Želvy Ninja. ()

Jacob23

Bruce Willis opet cestuje casem v temne sci-fi budoucnosti plne originality ale treba i humoru nebo totalni akce (masakr u sefa byl good :) 3 hlavni herci jsou vyborni a tak se podarilo prekonat i castecne nudne pasaze na farme. 1. pule je o dost zajimavejsi a napinavejsi nez ta druha. ()

J-o-k-e-r

Přiznám se, že jsem si schválně nepřečetl obsah, i když jsem tušil o čem to zhruba bude. No spletl jsem se, bylo to trochu jinak :). Cestování časem nelze, ale za 30 let to možné bude. Osud si ovšem s časem zahrál a na hrdinu čeká rozhodnutí týkající se vyhlídky na lepší budoucnost. To mu samozřejmě neusnadní další postavy přesvědčené o své vlastní pravdě a touze...Nápaditý, dějově i herecky rozmanitý a překvapivě přehledný sci-fi zážitek. ()

JohnSmith

Další Willisova sci-fi, tentokrát s cestování časem. Myšlenka není špatná, Gordon-Levitt se dokonce snaží mimikou napodobit Willise, ale celkově mě film moc nezaujal. ()

drackula

Žiadny megalomanský rozpočet, ohromné výbuchy, mimozemšťania, gigantický roboti, prípadne prekopávanie legendy. Looper je skvelé scifi vďaka originálnemu nápadu, dobrému spracovaniu a sympatickému hereckému obsadeniu. Kiež by do roka vychádzalo viac takýchto filmov ! 85 % ()

MI-380

Rian Johnson dostal úkol: natoč sci-fi o cestování časem a na papíru dostal načmáraný závěr. A sci-fi ho asi moc nebaví (nebo to neumí), tak to takhle dopadlo. To je můj pocit po skončení většinou nudného putování, honění, střílení a zabíjení. Jen ten konec z papíru byl dobrý. 55%. (74% je průměr 5573 hodnotících přede mnou). ()

blackJag

Ztvárnění jedné postavy á la Levitt/Willis asi nikdy nebude úplně štymovat (pomněnkově modré kontaktní čočky na tom nic nezmění), leč film jako příspěvek k tématu cestování časem vůbec není špatným počinem. Spousta nosných nápadů, jednoduchý a naprosto funkční vizuál, solidní koncovka. Jak málo stačí ke štěstí :-) 85% ()

Dreadd

Krásný příklad toho, že i v dnešní době jde natočit docela kvalitní sci-fi za hubičku. Stačí jenom chtít a místo prvoplánových předražených efektů, které mají diváka donutit zapomenout, že děj je o ničem, se musí tvůrci trochu zamyslet. Ona nekonečná smyčka konfrontace dvou generací pomocí jedné a té samé osoby, kdy mají oba dva naprosto odlišné názory a jdou si po krku, přestože mladší bude jednou sedět sám naproti sobě je stokrát lepší než vybuchující lodě nebo toporná Sněhurka. A diskutovat o dogmatech cestování v čase by měl jenom ten, kdo to skutečně umí :) ()

Zagi20

Tak skvělý film to mohl být. První hodinka naznačovala, že by se to mohlo podařit, ale pak začne celkové tempo neskutečně upadat (ani Bruce a jeho jatka nepomůžou). Zatímco v první polovině filmu se neustále něco děje, odkrývají se pravidla světa blízké budoucnosti a sledujeme nahánění mezi mladým a starým Joem, druhá polovina se v drtivé části odehrává na farmě, kde se nic neděje a divák jen čeká na konec. To pro mě bylo největší zklamání. Takový potenciál, jaký námět nabízí, je potřeba využit na 100%. Jenže jak říkám, v polovině filmu Johnsonovi asi došel dech nebo prachy. Naopak Joseph má u mě obrovské plus a nepřestává mě překvapovat svými výkony, aj Bruce dokázal že ještě nepatří do starého železa. Kvalitní podívaná. 80% ()

klima777

Vím, že bych se měla vykašlat na kauzalitu atp. a soustředit na vztahové a jiné linie, ale onen zádrhel v podobě likvidace staršího "já" mě (ne)skutečně ruší, ba štve. Existují přece jednodušší a daleko elegantnější řešení. Když smyčka, tak smyčka, ne??? Prostě nesnáším, když se z lidí činí blbci. Respektive ještě větší blbci... (IMHO). ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)