Looperi sú nájomní zabijaci pracujúci pre zločineckú organizáciu, ktorá im ľudí určených na popravu posiela z budúcnosti. Ich úlohou je fyzicky likvidovať určené ciele a zbaviť sa ich tiel, aby definitívne zmizli zo sveta. Štedrá odmena za krvavú prácu je pribalená k obeti a platí iba jediné pravidlo - nikdy nesmú nechať svoj cieľ ujsť, a to za žiadnu cenu. Joe (Joseph Gordon-Levitt) je looper, ktorý spoľahlivo vykonáva svoju prácu a užíva si luxusný a bezstarostný život. Ale to platí len do chvíle, keď dostane najnovšiu zákazku. Na jeho veľké prekvapenie sa totiž pred jeho pripravenou zbraňou objaví on sám, len o niečo starší (Bruce Willis). Ako je to možné? Organizácia totiž looperom posiela ich klientov z budúcnosti. Obete určené na popravu vždy prenesú späť v čase, a to priamo pred hlaveň určeného loopera. A Joeovi ostáva len zlomok sekundy na zásadné rozhodnutie - má zastreliť sám seba? (TV JOJ)

Stíba

Místy velmi dobře působící, někde ale zase trochu prázdný film, který nicméně celkově určitě nenudí a dokáže diváka po většinu času dobře zaujmout. Gordon-Levitt tady byl k nepoznání a předvedel parádní výkon. ()

pepa3rd

Docela slušně rozehraný scifi thriller s více či méně originálním námětem, nicméně měl jsem místy problém s uchopením děje i motivy jednotlivých postav. Každý má tak trochu nárok na svou budoucnost a přílišné přelévání sympatií filmu trochu škodí. Nic na tom nemění ani třeskutý závěr, který vlastně všechno mění. 60 % ()

misbos

Bratři, sestry, sestřenci, bratranice, celá rodino Wachovských - čumte!!! Čumte, JAK se to dělá - mnohem líp za mnohem míň peněz. ()

CarlCarlson

Přehnaná očekávání dokáží otrávit celý film. Na tento film jsem sice neměl očekávání nikterak vysoká, ale při obsazení Bruce Willise a mého oblíbence Josepha Gordon-Levitta jsem čekal více. U mě se pozná špatný příběh, že fandím tomu zlému. U tohoto filmu jsem opravdu chtěl, aby Bruce Willis zabil to neskutečně nesympatického haranta (lepší výraz mně nenapadá) s „magickými schopnostmi“. Další herecké obsazení mě nezaujalo, zbraně a technika v budoucnosti byla až směšná atd. Nevidím důvod, proč má tento film pozitivní recenze od kritiků. Mně přišel podprůměrný. ()

Gixian

Pár dobrých momentů s vážně super obsazením, ale jinak nic moc. Celý film je postaven (částečně násilně) okolo myšlenky poslední scény, která je identická s pointou jedné z mých na gymplu psaných povídek - prostě máte nápad na dobrej ending, a abyste se k němu dobrali, naplácáte kolem 120 minut průměrné omáčky. Logika cestování časem jako obvykle skřípe tím víc, čím hlouběji se nad ní zamýšlíte, a i celý ten svět budoucnosti s násilně naroubovanými prvky kovbojek je spíš pokusem o umění než čímkoliv co by člověk mohl brát vážně. ()

redwik

Cestovanie v čase bola odjakživa veľmi zaujímavá téma. Bolo už vytvorených mnoho filmov s touto tematikou, avšak zabíjať ľudí poslaných z budúcnosti, to tu ešte nebolo. A pekné prekvapenie prichádza: na konci treba zabiť sám seba. Veľmi zaujímavý nápad, už odkedy som sa o tomto filme dozvedel, som sa tešil ako si ho pozriem. A výsledok? Nič extra, čakal som niečo iné. Time-traveling má ešte stále svoje nedostatky a nevysvetlené javy a otázky. Looper asi ničím neprekvapil, snáď len chladnokrvnosťou Bruca Willisa. Urobte si o filme vlastný obraz a sami sa rozhodnite kto z postáv je záporák. ()

Kultak

Velice zajímavý námět, avšak hodně mě zklamal koncept cestování časem, který zde postrádá sebemenší logiku. Průměrná akční podívaná. ()

cerbygerby

Tento sci-fi thriller jsem jaksi taksi až tak moc nepobral.. přišel mi takový divný, chvilkama jsem se ztrácel co je skutečnost a co je jen iluze, nebo představa, a i když už jsem se do toho pomalu dostával, konečné rozuzlení mi přišlo takové o ničem, film mě prostě nezaujal tak jak bych čekal.. námět byl docela slušný, ze záčátku jsem si říkal co to je, ale pak právě když už se střídala minulost a přítomnost až moc, tak už mě to pomalu nudilo. Zpracování bylo dobré a herci taktéž...ale prostě mě film nedokázal tolik vtáhnout, takže u mě jen průměrné 3* a 55% ()

rainman93

"Looper mi přišel hlavně debilní. protože totálně selhával ve věci, ve které měl dominovat a co byla celou myšlenkou filmu. prostě se blbě poprali s cestováním v čase." Souhlasím s uživatel bradl3y, kterého jsem tímto citoval a získal, tak cený impakt bod. ()

Hpatrik

Tohle vůbec není špatné! Žádné magalomanské scény, jen chytře napsaná, dobře obsazená a s citem natočená sci-fi. Pro mě snad jen nepochopitelný převrat morálních hodnot staršího Joea (Bruce Willis), který se rozhodne jít přes mrtvoly (popravou "potecionálně" nevinných dětí), aby zabránil budoucí smrti své ženy. ()

HenryIvan

Položte si otázku, čo čakať od filmu, s tak obohranou témou ako je konfrontácia súčasnosti a budúcnosti. Looper disponuje vážne originálnym nápadom, herecky to tiež ujde a hlavne sa to dobre pozerá. Nečakal som, že sa mi to bude až tak páčiť. Môžeme povedať, že futuristické a mysteriózno-fantastické prvky filmu môžu vyznieť ako úplná hlúposť, ale záleží na uhle pohľadu a na každého subjektívnom názore. 90 %. ()

Fionor

Asi v polovině film dramaticky změní tempo, aby ho v závěru zase nabral. Mám rád sci-fi, která svoji fantastickou složku používají především jako nástroj pro vytvoření zajímavé zápletky, nikoliv jako vizuální berličku. A v tomhle Looper v zásadě fungoval. Johnson se chytře rozhodl nebabrat se logikou cestování časem a hned v první scéně, kdy by se mohl chytit do pasti, Willisovými ústy smete debatu se stolu. A to je zatraceně dobře, protože tohle není film o cestování časem, ale o zápasu několika lidí o vlastní budoucnost. ()

Sci-fi detektivek není nikdy dost

Sci-fi detektivek není nikdy dost

21.05.2015

Obzvlášť těch ambiciózních, mezi něž se bude chtít zařadit i Genus. Co si pod tímhle slůvkem máte představit? Hodně depresivní příběh z futuristického Londýna, v němž si můžete předem koupit… (viac)

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

Star Wars: Epizodu VIII natočí…

21.06.2014

... Rian Johnson. Kdo že to je, ptáte se? Za nepříliš známým jménem se skrývá jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů, jenž prorazil středoškolským noirem Zmizení, bavil podvodnickou komedií… (viac)

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

Režisér Hry o trůny natočí nového Terminátora

06.09.2013

To je docela překvapení. Podle magazínu Variety je vyvoleným pro znovuoživení zabijáckého kyborga z budoucnosti Alan Taylor. Televizní veterán režíroval epizody prvotřídných seriálů jako Řím,… (viac)

Fincher si prolistuje prorocký komiks

Fincher si prolistuje prorocký komiks

10.07.2013

Americký remake britského seriálu House of Cards s famózním Kevinem Spaceym v hlavní roli patří k tomu nejlepšímu, co se letos na obrazovkách objevilo. Není divu – za projektem stál jako producent a… (viac)