Agentka budúcnosti

• Česko Duch ve stroji (viac)

Major je veliteľka Sekcie 9, špeciálnej policajnej jednotky, ktorá bojuje proti tým najhorším kyberzločinom. Príbeh sa odohráva v blízkej budúcnosti, kedy je svet závislý na moderných technológiách ešte viac než dnes a každé narušenie technologického poriadku môže mať ďalekosiahle následky. Hrdinka filmu je tiež hi-tech produktom, dokonale vyváženou kombináciou robota a človeka. S ľudským mozgom a vyspelou robotickou schránkou sa Major snaží chytiť zločinca, ktorého cieľom je zničenie spoločnosti Hanka Robotics, lídra vo vývoji umelej inteligencie. Major sa však nestretáva len so zlom, ale tiež s vlastnými pochybnosťami, keď ju začína zradzovať jediná nedokonalá časť jej inak dokonalého tela – mozog. Čím ďalej častejšie sa jej v hlave vynárajú nezrozumiteľné vnemy, ktoré najskôr potláča, ale neskôr podľahne zvedavosti a túžbe odhaliť túto záhadu. Tieto vnemy by mohli byť odtlačkami jej predchádzajúcej existencie, mohli by byť kľúčom k spomienkam na jej ľudské Ja, ale mohli by byť aj kľúčom k otvoreniu jej osobnej Pandorinej skrinky, po získaní ktorého sa už na svet nebude pozerať rovnakými očami. Pretože všetko je inak... (Cinemart SK)

C0r0ner

Těšil jsem se dost, ale nakonec z toho vylezla nemastná neslaná sci-fi, která být natočená před třiceti lety, zaznamenala by obrovský úspěch, nicméně dnes už nemá co nabídnout. Překvapivě hodně jsem se nudil a i když tam bylo pár dobrých scén, tak je celkový dojem vyloženě průměrný. 50% ()

necisty

No já nevím, celkem ucházející sci-fi. Dlouho jsem jej neviděl, ale přišlo mi, že to vykrádá Pátý element. ... GA Cinema ()

pakobylka

Špičková futuristická akce říznutá kapkou neukotvené filosofie - sofistikované pátrání po vlastní identitě směřující k neodvratnému osudovému finále ... po jehož neosobním, dokonale hladkém povrchu veškerá osudovost neočekávaně steče stejně lehce jako voda po pověstném kachním peří, neboť jí chybí odvaha k obžalobě SYSTÉMU. Z toho vyplývá, že si musí vystačit s tradičním, leč poněkud alibistickým selháním jednotlivce, což je typické. Ne snad stoprocentně nevyhnutelné, ale TYPICKÉ ... pro naši "západní" filosofii, jíž se holedbáme. Takže oproti japonskému originálu (Kôkaku Kidôtai, 1995) jednoznačně lehké zklamání. Nicméně zároveň jsem pocítila cosi jako nepříjemný chlad v zátylku ... s ohledem na jednu z možných budoucností lidské společnosti. Jako bychom žili ve věku, který se nezadržitelně a nezodpovědně, s naprosto nemístným nadšením řítí kamsi do neznáma - k blíže nespecifikovanému bodu, po jehož překročení už nebude návratu. V podstatě jsem vděčná osudu, že mi dopřál prožít dětství a mládí v době nedokonalých černobílých televizních obrazovek a číselných "vytáčecích" telefonů ... v době, která se zdála být prostší, přímočařejší - a snáze uchopitelná ... kdy jsem o robotech četla jen ve vědecko-fantastických románech a genetické inženýrství se zdálo být stejně vzdálené jako Mléčná dráha ... v době, kdy se většina schůzek domlouvala z očí do očí, nikdo nebyl "on-line" - a nikomu to nevadilo. ()

PavelVanekArt

Solidní future cyberpunková věc. Mangu a ani anime neznám a pokud bych znal, asi bych remcal. Tohle mě ale bavilo. Některý efekty byly trochu mimo a několik hluchých míst se našlo, ale rozhodně jednohubka se sympatickou akcí. Z tohodle světa bych si dal klidně další kus. Podobné Minority Report, ale pro mě atraktivnější. 4* a.k.a 75% ()

Martrix

Budu milosrdný a nebudu srovnávat s Ghost in the Shell (1995). A to i když jde o přiznaný remake. Jako náhrada, nebo dokonce lepší verze originálu, toto dílko neposlouží snad ani zapřísáhlým odpůrcům animovaných sci-fi. Je tedy velká výhoda, pokud jste se se slavným anime o Majorovi ještě nesetkali. Přesto je nový Ghost i přes nevyužitý potenciál námětu, vcelku dobré sci-fi. Ano, toho CGI je tam opravdu ohavně nadužito a v TV to místy působí až jako digibordel. Ano, režijně je to bez nápadu. Ano, hudba byla páté kolo u vozu, přestože mohla hodně pomoct s atmosférou, kterou se moc často nedařilo udržet. Celkově vše působilo poněkud plytce a jakoby zrychleně, zkratkovitě. Ostatně příběh sám o sobě není nic převratného. To, co činilo předlohu výjímečným, bylo zpracování a ghost, který se tím podařilo do příběhu dostat. Ale proč ne. Diváci, kteří anime nemusí, titulky nečtou a filosofický přesah je nudí, dostali svou západní verzi i s hvězdnou Scarlett(mimochodem...snad ve všech sci-fi kde hrála, jezdí na motorce). Na hollywoodskou produkci je to vcelku ok...viděl jsem mnohem horší kousky. Myslím, že na hodnocení se hodně podepisuje právě zklamání těch, kteří čekali upgrade klasiky. Ale stejně tak je možné, že bez znalosti originálu...mnozí nepochopili pointu. ()

Pajky3

Na původní animovanou verzi se chystám už asi deset let a pořád jsem se k tomu ještě nedokopal a tak když mi Netflix nacpal hranou verzi, tak jsem to zkusil. Ale žádného zázraku jsem se nedočkal a nepřináší nic, co by jiné filmy ze stejného žánru už nenabídli. Třeba triky mě moc nebavily. ()

Juto

Existuje frustrujúca absencia osobnosti, čo znamená, že napriek všetkej jej fyzickej prítomnosti je tento film jednoducho málo pútavý. Je to väčší problém filmu ako samotnej Johansson. I keď jej výraz tváre nie je bohviečo. Príbeh bol tak zaneprázdnený vytvorením atraktívneho sveta, že zabudol priniesť dostatok ducha. 6/10 ()

animaxis

K filmu jsem přistupoval skepticky a nakonec tomu nemám prakticky co vytknout. Anime jsem viděl, ale to už je pár let. Přesto jsem ve filmu poznal hodně jeho prvků. Jinak ale Ghost in the Shell funguje velmi dobře jako samostatný film. Je vcelku zvláštně natočený a to v tomto případě, stejně jako mnoha dalších, oceňuji. Zdejší svět jako by žil svým vlastním životem a je to z něj cítit. Rozhodně se nejedná jen o nějaké akční sci-fi jak na mě působil marketing, tohle je sci-fi k zamyšlení a dalo by se říct, že má svou vlastní filozofii (i v tom je tu podoba s anime). Atmosféra tu na mě působila v pravém smyslu kyberneticky, což kromě vizuálu ovlivnila i skvělá hudba. Rozhodně jsem velmi překvapen jak moc se mi film líbil a že nakonec dávám tak vysoké hodnocení, to jsem od tohoto filmu nečekal. ()

mortak

Všichni se strašně snaží, aby to bylo víc než obyčejné béčko, jenže nakonec je to béčko, ovšem moderně levicové - zlí kapitalisté vlastnící výrobní prostředky, váhající a mlčící inteligence, a někde vzadu bouřící se... (ale to by byl spoiler). Do toho Scarlett s podivnými hereckými etudami na téma stroj nachází emoce, a Juliette Binoche, která si neuvědomila, že toto není francouzský artový film pro intelektuály. Pohříchu totiž filmu naléhavě promlouvajícím o emocích chybí.. emoce. Vše, co by je mohlo dodat - hledání sexuality,interakce s okolím, je potlačeno, a zůstává jen béčkový scénář. Na druhou stranu se člověk nenudí, takže tři hvězdy jsou adekvátní. ()

dr.fish

Děj bychom odbyli v rámci desetiminutového večerníčku, stejná je i úroveň nároků na inteligenci diváka. Film pro děti. Poselství je zcela elementární- bojujme za pravdu ať je jakákoli. Dokoukal jsem, ale nic to ve mně nezanechalo. A bylo mi úplně jedno jak to dopadne. Studené jak psí čumák. 55% ()

SeanLSD

Ani sa mi nechcelo veriť, že by takým oslnivým kabátikom zakrývali tak nečakane priemernú, na kosť ohlodanú kostru. Pozor, to nie je Sandersova chyba - on svoju prácu odviedol viac neż slušne! GHOST IN THE SHELL je veľmi podobný prípad ako I ROBOT, kedy vizuálne fenomenálnemu režisérovi dajú realizovať totálne zholyvúdený sci-fi príbeh, ktorý vlastne vôbec nemá dôvod byť spracovaný akčným spôsobom - jedine, že producent tak žiada.. ()

alchac

Tak trochu jsem čekal zprznění oblíbené sci-fi klasiky a ono helemese! Po stránce příběhové se to od originálu odchyluje tak akorát, aby to bylo snesitelné, ba vlastně mi změny přišly celkem povedené a i očekávané holyúdské zblbovzdornění kvůli zámořskému obecenstvu nebylo tak hrozivé, jak jsem se obával. Johanssonka mě snad poprvé bavila, byť možná jen proto, že ona mi jako kyborg přijde úplně pořád a kybersilikony jí sedly k sestřihu. Ovšem ultracharismatický pan Takeši, to je úplně jiná miska rejže a zde vysloveně potěšil - inu, tu jakuzu a slepého filetáře člověk asi fakt musí mít v sobě. Vše uvedené by bylo tak na lepší trojku, nicméně vymazlený, neskutečně atmosferický bladerunnerovsko tronovský audiovizuál (přičemž byť audio bylo výborné, tak vizuál podtrhuji) přesně toho druhu, pro který mívám slabiny, a to v plné pohotovosti, mi nedovoluje jít pod plný počet. Kdo ovšem nemá pochopení třeba pro mé slintání nad Blomkampem, ať si to o jednu poníží. ()

alisa.upir

Já vůbec neznám hru, ani žádné jiné story linie, které s tímhle filmem jsou spojené, takže hodnotím fakt jen film. A ten byl naprosto super. Musím podotknout, že jsem GITS viděla v Dolby 3D, což má být zatím nejlepší 3D cinema experience, která existuje. Příběh mě naprosto pohltil, možná až moc, protože jsem u toho dvakrát brečela :D což nechápal ani můj přítel, natož já. Za mě naprostá spokojenost, postavy i příběh byly mnohem vypracovanější a složitější (a vůbec dávaly smysl!) než třeba v porovnání s posledním Resident Evil. Pecka, chci vidět víc. ()

NiWi

Ghost in the shell je přehlídka úžasného světa blízké budoucnosti. Vizuálně jsou prvky klasického japonského anime, které je zde předlohou, vystihnuty skvěle a neměl sem jedinou výtku. Výstižně vykreslený svět, kde technologie už překonali pomyslnou hranici "pomocníků" v běžném životě, ovšem staly se jeho důležitou součástí a kdo je nemá, pohybuje se na spodní hranici životní úrovně. Vizuál je prostě hlavní + filmu. Dál už to bohužel tak slavné není. Příběh o odhalování tajné minulosti není úplně originální, avšak není zpracovaný špatně a každý nový poznatek o minulosti majora je alespoň trošku zajímavý. Už z traileru však víme, že vše v životě hlavní postavy není tak, jak se zdá být a tak divák snadno předvídá. Scarlett Johansson sice celý film jeden stejný výraz, ovšem její půvab to tak nějak překryje. Za zmínku stojí i věrný parťák Bato, který je uvěřitelný a zajímavý, ostatní postavy jsou tak nějak nezajímavé, nerozvinuté. Co mě ale nejvíc mrzí je konec, který je až moc uspěchaný, jako kdyby se nevědělo kudy kam, tak to nějak prostě ukončíme. Mohlo to být zajímavější. Ve výsledku je film vizuálně efektní a krásný, ovšem má svoje menší mínusy, které mu ubírají na kráse. ()

URBAN

Ostatní nejspíše ne, ale mě tento svět velice zaujal. Je plný barev a originálního materiálu. Někdo by, ale mohl říct že se zde nedávalo velkou váhu příběhu a ano je to pravda, jenomže u tohoto filmu není podle mě nutné nějaké rozšíření příběhu. Byl bych rád kdyby jsem se dočkal pokračování. ( 19.6.17/MAC ) ()

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

Scarlett Johansson jako šéfka podsvětí

04.07.2018

Herečka Scarlett Johansson (Vicky Cristina Barcelona, Lucy) a režisér Rupert Sanders (Sněhurka a lovec) za sebou mají čerstvě spolupráci na filmové adaptaci slavné mangy Ghost in the Shell. A zřejmě… (viac)

Akira od režiséra Thora?

Akira od režiséra Thora?

21.09.2017

Letošní hraná verze Ghost in the Shell moc velký byznys neudělala. Hollywood se z toho ale nepoučil a studio Warner Bros. momentálně žene do kin Akiru. Šestidílná manga Katsuhira Otomy se v roce 1988… (viac)

PF 2017

PF 2017

31.12.2016

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

Scarlett Johansson v Ghost in the Shell

06.01.2015

Když se v rozmezí čtvrt roku objevíte ve dvou akčních filmech, které vydělají 714 a 458 milionů dolarů, nabídky na další výbušné role se k vám jen pohrnou. A přesně to je případ Scarlett Johansson,… (viac)