New Orleans uprostred zúriaceho hurikánu Katrina. Detektív z miestneho oddelenia vrážd Terence McDonagh zachráni väzňa pred utopením, ale zaplatí za to neznesiteľnými bolesťami chrbta, ktoré zvláda len s pomocou silných liekov. Z akcie si odnesie povýšenie a slušnú závislosť. Napriek tomu je z neho o pár rokov jeden z najlepších vyšetrovateľov v okolí. Počas vyšetrovania brutálnej masakry rodiny afrických prisťahovalcov zo Senegalu sa dostane na stopu miestneho drogového dílera. Očitý svedok vraždy sa pre neho stane nepohodlným a Terence ho má chrániť. Lenže Terence zrazu nevie, či má riešiť seba, korunného svedka alebo problém svojej lásky, luxusnej prostitútky Frankie, ktorú zmlátil klient. Jeho život sa dostáva do veľmi nebezpečnej špirály a je otázne, či ešte dokáže zaradiť spiatočku... (TV JOJ)

Cl3ricK

Docela dobrý film. Cage se mi v roli bad poldy docela zamlouval. Ale co se mi už nezamlouvalo byla skoro DVOU HODINOVÁ stopáž. Musím se přiznat, že po hodině sem málem usnul. No naštěstí ten konec nebyl tak hrozný. ()

berusche

Ano, tohle je přesně ta stará škola, kdy kriminálky stály za to. Nemluvě o tom, že Nicholas tu nehraje duševně jetého čaroděje ani křižáka. Tohle je totiž asi poslední dílko, které herecky vyzdvihl tak, že tomu můžeme říkat dobrá herecká forma. Jeden herec totiž obsadí brilantně celý film tak, že jeho osud v jedné chvíli nejen, že je realisticky přijatelný, ale ještě byste mu snad i drželi palce. A to mám na dobrých výkonech ráda. Navíc, má to přesně ty prvky, které kriminálky z USA mívají: drogy, prachy, vraždy, korupci a hezký ženský. Strašně ráda bych vám práskla jak to dopadlo, protože tohle si zaslouží pozornost, ale to nemůžu. Můžu vám ale říct, že pokud se vám líbily skvosty jako Training day, L.A.-přísně tajné nebo si pamatujete na léta, kdy Cage hrál slušné role v dobrých filmech jako Obchodník a 8 mm, pak se vám to bude líbit. Není to námětem podobné, ale má to přesně to, co dnes už umí málokdo. ()

M.i.k.e

je dobré vědět,že Cage hrát nezapomněl a svého věčně sjetého "bad-copa" si evidentně užil,nicméně Herzogův film je asi ten nejzvláštnější co sem v poslední době viděl a ne každému sedne.Film jako takový de-facto nemá nosný příběh (takový jaký by se na kriminálku slušelo),tempo je pomalé,některé záběry (pohled krokodýla,leguání) celkem (pro mě) rušivé a zbytečné a posledních cca 15-20 minut,jako by bylo úplně z jiného filmu.Jako celek Bad Lieutenant neurazí,ale ani nijak výrazně nenadchne a nebýt Cageova výkonu asi by po chvíli upadl do zapomnění.3,5 a 70% ()

Necron

original byl mnohem ucelnejsi, smysluplnejsi a vyzivnejsi. cage sice lepsi nez v jeho nedavnych predchozich rolich / filmech, ale harveymu keitelovi se rovnat bohuzel nemuze. navic mi prisel vetsinou jak hystericky baset, kteremu dana role ani trochu nesedi. ()

lekr

Docela zajímavý filmový počin, ve kterém Cage konečně pořádně hraje a který je díky své reálné tématice víc než jen obyčejnou kriminálkou. Jen je škoda, že některé bizarní scény a absurdní konec, který doslova z minuty na minutu podkope celou pointu filmu, dělají ze snímku jen lehce nadprůměrnou záležitost. Škoda, mohlo z toho být mnohem víc. Přesto slušné tři hvězdičky. ()

Martin741

Coraz viac a viac si zacinam mysliet, ze Nicolas Klec nenatoci novodobu Skalu a ani Lord of War. Tento film je podpriemerny az strach. Rezia je doslova amaterska, temna atmosfera ma sice bavila, ale nic som z filmu nemal. 122 minut je priserna dlzka, dialogy su nudne a dlhe ..... no proste ma to neoslovilo. Dal bych aj tri, len som kukol na trzby - a bolo zle! Film komplet zhorel, takze hodnotenie bude krute. Jo, bavi ma ked som kruty voci niektorym filmom. Klec ma tymto nakrocene na zumpoidne filmy. Nuda. 15 % ()

shyster

70%. Herzog jako režisér se mi prostě líbí. Tenhle film asi nesedne každému, i já si často říkal WTF? Ale i tak film mi přijde jako správná tripová jízda. O trošku horší než Temný úsvit. ()

Langy10

Dlouho jsem se rozhodoval, jestli mám dát 3 nebo 4 hvězdy. Došel jsem k závěru, že dám 3, protože mě to moc nenatchlo, jen občasný scény, který Nicolas Cage prostě umí zahrát. Film jako takovej byl na úrovni standartní krimi filmu. Nic extra prostě jenom natočen z nudy.... A já se i bavil i nudil, takže jako ve škole za 3 ... ()

O´Neill

Úžasný Nic Cage, slušná hudba, ucházející námět, špatný scénář a nudné provedení. Zhruba takhle bych film kompletně zhodnotil. Dvě hodiny je lehce nadprůměrný čas, ovšem zde platí, že je to jednoduše přemršený čas. Nudných scén je tady více než těch slušných, a opravdu jediná perfektní věc je Nicolas. Dvě hvězdy, a to jen za Nicka. ()

Amroth666

V mém nabitém programu filmů, které chci zkouknout a věcech okolo Vánoc mi zbylo jen málo času. Je 20.11. a já si pouštím prý staronového Nicolase Cage, který je opět zpět, opařen horkou vodou, nepříjemný a závislý na drogách. V novinkách jsem se hodně zaměřil na hudbu a tedy ta úvodní melodie to je něco pro mě.Moc se mi líbila klasika, jak šel pro léky a jak tam řekl to : Please.To mě vždycky rozesměje. V tomto filmu se také ukazuje, jak jsou dnešní lidé posráni, když by mohli mít nějaký problém nebo když by měli jít do basy. Cagemu se povedly ty nečekané smíchy, když přišel za těmi negry kvůli tomu kšeftu. Celkový dojem : Trochu nadprůměrný film, který bych ještě dobrousil o nějakou tu akci. ()

Džef!

"Co na tom stole dělaj ty leguáni?" "My tam žádný nevidíme." To je přesně to, že my nevidíme tu komerčnost dnešních filmů, ale tento nebyl natočen tak, aby lámal Hollywoodské příčky a zaujmul cenou za natáčení atd. Je natočen úplne odlišně, tak rebelsky. A ještě do toho zamíchali Nicolase Cage, u kterého by nikdo nečekal takovouhle převratnou roly. ()

ad

Komedie je to dobrá...nikdy mě nenapadlo, že Herzog má i smysl pro humor, i ta harmonika ze Stroszka působí najednou tak nějak rozjíveně ()

starbrejkr

Mnozí z vás o tomto filmu píši jako o návratu herecké formy Nicolase Cage. S tím nemůžu v žádném případě souhlasit. Nicolas Cage totiž špičkovou hereckou formu nikdy neztratil. Jistě, v novém tisíciletí se většinou nepotkal s dobrými scénáři, ale byl to právě on, kdo svým výkonem ty filmy vytahoval výš. Ve Špatném poldovi konečně přišel i ten scénář a postava poručíka Terence je pro mě vůbec jedním z nejzajímavějších policejních charakterů. Sice je to hajzl a "zkažený" člověk, ale zároveň má toho spoustu (už od úvodní scény) co do sebe a já mu takřka pořád fandil. Film obsahuje několik parádích scén, z nichž za neluxusnější bych považoval scénku v domově důchodců. Dost ozvláštňující jsou také halucinogenní prvky, kde se režisér poměrně vyřádil a pan Klec to opět parádně sehrál. Celý film pak naprosto shrnuje konec, kde je nám nejdřív naservirován deus-ex machine happyend, aby pak byl přehlušen do dálav doznívajícím halucionogenním oparem, který vlastně vrací vše na začátek. V podstatě nemám co vytknout - snad jen sexy potenciál Evy Mendes mohl být využit víc. Místo něj tu máme jen podivný a těžko uvěřitelný u-turn její postavy směrem do léčebny.... ()

bourec

Co sem taky mohl čekat od tohodle skopčáka.Vidíš ty leguány.Nevidíš.tak jdi do prdele.Nejdřív chlast,teď fet.Divim se ,že ten Cage ještě dejchá.20%. ()

Wormboy

No ja by som to zase az tak optimisticky s tymto filmom nevidel. Mozno, keby ho Herzog natocil pred niekolkymi rokmi, ked Cage este mal aku taku herecku fazonu alebo do hlavnej ulohy obsadil niekoho ineho. Teraz na mna N.C. sice v podstate dobre napisanej ulohe, posobi ako jeho postava z Leaving Las Vegas, ktora sa zrazu rozhodla byt fizlom, ale zasekli sa mu stavce na chrbte a tak sa jeho herecky prejav zuzuje na zhrbene krivanie. Mohol to byt jeden velky herecky koncert, avsak takto pre mna cely film pada na jednej osobe...skoda...Cagea som mal niekedy rad. 2,5/5* ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Kdysi dávno existovaly plány učinit z drsné krimi Bad Lieutenant/Poručík s Harvey Keitelem v hl. roli filmovou sérii. Snímek z roku 1992 měl sice přísný mládeži nepřístupný rating, diváky si však… (viac)

Nicolas Cage přichází o zrak

Nicolas Cage přichází o zrak

26.01.2014

Těžko říci, jestli má Nicolas Cage špatného agenta, nebo už o něj přední hollywoodští filmaři nemají takový zájem, pravdou ale je, že v poslední době jde oscarový herec z jednoho průměrného žánrového… (viac)