Sú síce partneri, ale nemohli by byť rozdielnejší - losangeleskí policajti Martin Riggs (Mel Gibson), výbušný bitkár s dušou romantika, a jeho partner Roger Murtaugh (Danny Glover), vyrovnaný otec rodiny s jediným prianím - dožiť sa v pokoji dôchodku... To však s Riggsom nie je vôbec jednoduché. Keď sa jedného dňa dostanú k náloži v podzemí jednej z mnohých luxusných kancelárskych budov, výsledkom Riggsovej horkokrvnosti je kopa trosiek a vzápätí degradácia na obyčajných pochôdzkárov. Tak si Murtaugh určite posledný týždeň pred dôchodkom rozhodne nepredstavoval... S Riggsom sa však ani na ulici nenudí. Hneď v prvý deň sa stanú svedkami prepadnutia banky. Obaja detektívi dostanú šancu prípad vyšetriť a okamžite sa dostanú do konfliktu s temperamentnou agentkou Lornou Coleovou (Rene Russo), ktorá má s nimi spolupracovať. Kým sa hádajú, je ich jediný zdroj informácií zavraždený bývalým policajtom Jackom Travisom (Stuart Wilson). Do prípadu sa samozrejme zapletie aj starý známy Leo Getz (Joe Pesci), živiaci sa teraz ako realitný agent. Dvojici detektívov prezradí, že Travisovi zaobstaral permanentku na hokej a vydá sa spoločne s nimi na štadión. Tu Travisa skutočne objavia, ale ten im utečie. Vzťahy medzi sebavedomou Lornou a oboma kolegami sa pomaly otepľujú, a to nielen pri vyšetrovaní - ale pokiaľ ide o Riggsa, i v súkromí... Pátranie sprevádzané množstvom dramatických naháňačiek a prestreliek zavedie detektívov až na Travisom financovanú stavbu domu v Mesa Verde, kde sa rozpúta finálna prestrelka, pri ktorej musia Riggs, Murtaugh i Coleová dokázať nielen odvahu a presnú mušku... (TV Markíza)

gogos

Tento dil jiz nedosahuje kvalit jednicky a dvojky. Nektere sceny mi pripadaly docela nepovedene (napr. hadani se o vetsi jizvu...), ale ve filmu je stale spousta vynikajici akce, zabavy a perfektni trojice hlavnich predstavitelu. Stale se jedna o vynikajici akcni komedii a jako serie bude mezi ostatnimi akcnimi komediemi hledat jen tezko konkurenta... ()

Bat55

Smrtonosná zbraň je veľmi vyrovnaná séria, pretože každý diel si je kvalitou veľmi podobný, každý je niečím originálny, zaujímavý, zábavný. Martin Riggs a Roger Murtaugh tentoraz prenasledujú zlodejov zbraní, ktorí ich potom predávajú. Pribúda nová hlavná ženská postava (konečne) seržantka Lorna Coleová. Podaktoré scény, ako napríklad kop z otočky na policajnej stanici, prítomnosť postavy menom Leo Getz - fakt hustý týpek, či samotná abstinencia Riggsa od cigariet a náhrada za "psie" kostičky (ale len dočasne) ma jednoducho nútia tejto humorne nacpatej komédii dať plný počet. /90%/ PS: Mel Gibson a Danny Glover vytvorili najhumornejšie (aj najlepšie) duo policajtov a jednu z najlepších filmových dvojok. ()

kaylin

Je až neuvěřitelné, jak jsou jednotlivé díly série vyrovnané. Opět je co řešit, opět jsou zde témata, která dokáží rozvíjet dění okolo jednotlivých postav, a díky nimž je třetí film neméně zajímavý. Dvojice Gibson a Glover jsou doplněni Pescim po stránce hlášek, a Russo po stránce zajímavého příběhu a vývoje postav. Společně fungují skvěle. ()

MATADOR

Osobně jsem tento díl viděl nejvícekrát, než-li ostatní díly a možná proto mé hodnocení. Jelikož se na dá koukat neustále oproto temnějším prvním dvěma dílům. Gibson & Glover jsou zkrátka pro mě nerozlučná dvojice a Joe Pesci ten snad perlí jako nikdy. A vlastně i rodinka se nám rozrostla o další postavu zahranou Rene Russo. Velmi pěkné pokračování této báječné série. ()

salalala

Pořád hodně dobré, i když slabší než první dva díly (zejména dvojka). Gibson, Glover už si totálně sedí a znají se i poslepu, klape jim to. Pesci tady byl tak na hraně, někdy vtipný, jindy spíše trapný. Postava Rene Russo je taky docela dobrá, i když bych taky měl pár výtek. Každopádně scenáristé napsali docela dobrou ženskou alternativu Gibsona. Záporáci tady sice byli méně výrazní než v předchozích dílech, pořád ale docela dobří. Škoda jen, že už se sem vkrádá pár nelogičností a nesmyslů. Pořád je to ale hodně kvalitní. 70% ()

FilmFan24

Další část slavné série, která si pořád udržuje vysoký standart. Opět vyvážený mix akce a komiky. I když ve trojce je komických situací víc, vůbec to není na škodu. Je to jako se vrátit ke starým známým a něco nového se o nich dozvědět. ()

Skip

Dotřetice přibereme do týmu ženu, abychom si mohli vychutnat "romantický večer u ohně" a nejen to. Stále dost dobrá akčně komediální jízda. ()

Aleee89

Tak potřetí se vrátila Smrtonosná zbraň. Hm, nic extra. Není to můj oblíbený žánr, navíc už potřetí jsem musela přetrpět Mela Gibsona, který je všechno, jen ne sexy, navíc ani jeho herectví není dobré. Těším se, že za týden téhle série bude konec a já už se k ní nechci vracet... Prostě jeden z dalších filmů, co by filmový fanda asi vidět měl, jelikož lidi tvrdí, že je to kultovní film, ale taky jeden z filmů, který mě spíš nudil a dívat se na něj už nebudu. ()

Anglie

Takhle nějak si představuji, že má vypadat krimikomedie. Správný poměr akce a humoru, herci, kteří neurazí a slušná režie. ()

Kuzlo

Konečne som si po dlhých rokoch pozrel trojku a bavil som sa nádherne. Akčnota ako má byť, jednoduchý príbeh a hlavne hláška za hláškou mi vháňali slzy do očí. Šialenejší ako šialený Joe Pesci ma úplne dostal :) ()

GILLWANDER

Tretie pokračovanie veľmi úspešného akčného kolotoču už žiaľ nenadväzuje takým brilantným spôsobom na dve predchádzajúce časti, len ich mierne kopíruje. Russo mi nepadla zrovna do oka, ale pre mňa to opäť hlavná dvojica vytiahla na maximum. Takže nebudem zbytočne otaľávať a dám tomu plný počet. 85% ()

Joe321

Na Lethal Weapon je skvělé pozorovat, jak se postavy během let vyvíjejí, jak stárnou. Riggs se začíná víc podobat Murtaughovi a naopak. Leo Getz to zase trochu operlí. Příběh má dobrou zápletku, opět stylového záporáka a spoustu nezapomenutelných scén (hned úvodní s bombou). Humoru je zde ještě víc, ale přitom akce neubylo. Je to stále kvalitní pokračování a hlavně skvělá zábava. -"Rodge." -"Yeah?" -"Grab the cat!" a zase Leo -"Hey, guys, guys! You think I could get a gun this time?" -"No!" ()

lekr

Danny Glover a Mel Gibson jsou pořád ve skvělé formě se skvělými hláškami na rtech a výbornou akcí ( hlavně ta závěrečná honička stojí za to ). Film má skvělý příběh a přidržuje se tradičního osvědčeného receptu na Smrtonosnou zbraň nicméně film se snaží být vtipný což je dobře ale snaží se být vtipný za každou cenu což zas tak dobře není. Ale i přesto jsem se skvěle bavil!! ()