Martin Riggs a Roger Murtaugh majú chrániť korunného svedka Lea. Popri tom však vedú neľútostný boj s Ruddym, juhoafrickým konzulom, ktorý stojí za drogovým syndikátom a praním špinavých peňazí. Obaja detektívi majú dostatok dôkazov, ale Rudd a jeho zabijáci pod rúškom diplomatickej imunity nerušene pracujú ďalej. Riggs, prezývaný Smrtonosná zbraň, sa uchýli k nevyberaným metódam a využije proti Ruddovi aj jeho príťažlivú sekretárku. Medzi gangstrami a obidvoma policajtmi vypukne nevyhlásená vojna. Murtaugh so šťastím unikne nastraženej bombe a Riggsov karavan sa po stretnutí s Ruddovými mužmi zmení v rozstrieľanú trosku. Nezničiteľní detektívi však pomaly získavajú prevahu a Rudd sa chystá na ústup. Schyľuje sa k rozhodujúcemu stretnutiu v priestoroch losangelského prístavu. (TV Markíza)

Likan7

Smrt jedný vedlejší postavy mě fakt naštvala. Pamatuju si málo filmových párů, kterým bych to přál tak, jako těmhle dvěma. Tahle smrt je fakt totálně zbytečná a kdyby zachovali původní verzi scénáře, bylo by to mnohem lepší. Jinak ale film neztratil téměř nic ze skvělý jedničky. Humoru je habaděj (reklama a toaleta rulezzz), akce je taky fůra a Melovi s Dannym to furt klape na jedničku. Těžko říct, jestli je lepší jednička nebo dvojka, spíš to berte jako celek. ()

Nix

Pořad je to nadprůměrná řežba a zábava v jednom. Jasně, řežba berte s rezervou, hlavně slovní. Námět má pořád koule a celé to odsýpá a baví. Tahle dvojice je nadčasová a mohl bych to vidět pořád dokola. Je to stále pro mne kult a legenda. ()

Inozuka

Perfektní esence osmdesátkové akční komedie. Po jedničce si všechno pořádně sedlo, Riggs a Murtagh jsou již sehraná dvojka a palí jednu pecku za druhou. Buddy feeling jak prase. K tomu Joe Pesci solí svého užvaněného účetního Getze s fakt dobrými hláškami a mix humoru a akce tak povyšuje k naprosté dokonalosti. Pejsek, nádherná sekretářka a neobyčejně odporní záporáci pak jen podtrhují fakt, že dvojka je vrcholem celé série ... ()

rublik05

Oproti první Smrtonosné pasti přibylo humoru, za nějž můžeme vděčit především postavě Lea Getze, kterou geniálně ztvárnil Joe Pesci. Seržanti Martin Riggs a Roger Murtaugh opět jedou na plný plyn, hláškují jak o život, film ani na chvíli nenudí, má svižné tempo i gradaci, akce je moc povedená, líbil se mi i záporák, který tentokrát není ani tak moc drsný, jako spíše nechutně slizký. Tohle pokračování se povedlo na výbornou, kvalitativně je prakticky srovnatelné s jedničkou, filmu absolutně není co vytknout. Smrtonosná zbraň 2 zkrátka nemá chybu. 10/10. ()

fojtas

pořád velmi dobrá akce, bomba na wc zahane snad každého člověka.přesto pro mě už film ztratil něco z krásy prvního dílu ()

Lokran

Pokud mohu hovořit za sebe, lepší než jednička. Více akce, více vtipu. Jinak totéž jako u jedničky. Velkým plus jsou výkony hlavních představitelů. 80% ()

Alojs

Akčnější, srandovnější - no prostě dvojka výtečné jedničky. Nicméně na nehorázné výši. Už jen za tu scénu na záchodě bych přiklepl čtyři hvězdy... Riggs je dobrej magor, Murtaugh zase fajnovej přizdikakáč, který se toho důchodu nedočká, ani kdyby chodil o berlích a nechtěně vyměšoval. Někdy si říkám - škoda, že to má "jen" čtyři díly. ()

vince

Ešte lepšia ako jednička. Toto je proste geniálna dvojica. Film sa mi páči aj z toho dôvodu že z toho filmu cítiť aký dobrý kamaráti sú Riggs a Rog. Joe Pesci ten nemá chybu a keď bol na scéne tak som sa proste musel smiať a zaver filmu pre mňa osobne jeden z najpamätnejších vôbec, dojemný, vtipný proste super. ()

Rodin

Od té doby se cestou na záchod dívám za mísu. :-) A nemohu zapomenout ani na vynikajícího Erica Claptona v hudebním doprovodu (a na scénu loupežného přepadení banky v Mavericku). ()

donkocicak

Mel Gibson a Dany Glover je velmi povedená dvojka. A co teprve, když se k nim ještě přidá Joe Pesci. Pokračování Smrtonosné zbraně je naprosto výborné, pro mě lepší než první díl, který byl ale také skvělý. Muzika opět stojí za to a závěrečnou píseň nám zpívá George Harrison. Co stojí za zmínku, je i velmi povedený český dabing. Film je napínavý od začátku až do konce a drsné scény (např. vyvražďovačka policajtů) střídá nadsázka a humor, který jako by v celé sérii Smrtonosné zbraně s každým dílem stoupal (např. bomba na záchodě). Hlášek je tu plno, např. "Rogi, dostals je všechny? -Jo, vodnegroval jsem je!" nebo "Diplomatická imunita. -Právě byla zrušena" :) nedá se na to zapomenout. Klasika akčního žánru. ()

vetsinezobri

Ta vedlejší linka s dcerou Murtaugha v reklamě je boží. Nebýt toho, tak ani nevím co je prcgumovník. Zkrátka ryzí akční komedie, nadupaná honičkama i hláškama. Tak se mi to líbí. ()

kyLuke

Geniální film , který se jako jeden z mála v daném žánru vyrovná geniální jedničce ( a to jestli není tenhle film lepší ! ) . Akčních scén zde moc není , ale ty , co tu jsou se staly nezapomenutelnými a skoro kultovními ... výborný scénář , skvělá režie a Joe Pesci - nezapomenutelný ! ()

Stanix

Druhý díl dokázal výborným způsobem nenásilně navázat na první, rozvinul a doplnil vztahy a vazby a při tom ještě přitlačil na pilu v násilí i v humoru a výsledkem byl další sqelý díl, který mírně překonává jedničku, přitom ji ale v ničem nezastiňuje. Tomu říkám regulérní kvalitní pokračování. ()