Robert Rath (Sylvester Stallone) je profesionálny zabijak. Keď dostane zaujímavý kšeft - zabiť mafiánskeho bossa Alana Brancha (Steve Kahan) - pri plnení zákazky narazí na mladého ambiciózneho zabijaka Miguela Baina (Antonio Banderas), ktorý má „záujem“ o tú istú obeť. Od tej chvíle sa s Bainom stretáva všade - akoby ho jeho mladý kolega vyzval na súboj o toho najlepšieho zabijaka! Ďalšou Rathovou zákazkou je mladá počítačová hackerka Electra (Julianne Moore), ktorá ukradla prísne tajné dáta a má v pláne ich výhodne predať. V hoteli, kde má dôjsť k transakcii, je ale opäť Bain, ktorý postrieľa nielen agentov Interpolu, ale aj všetkých štyroch obchodníkov. Electre sa podarí ujsť, no nie na dlho. Nájde ju totiž Rath, ktorý jej pomôže. Čoskoro ich vyhľadá i Bain, z prostého dôvodu - Rath sa má stať jeho ďalšou obeťou... (TV Markíza)

cab

Robert (Sylvester Stallone) je starnouci profesionalni vrah, ktery je predbehnut mladsim kolegou Miguelem (Antonio Banderas) pri vykonavani jednoho z ukolu, coz se mu nelibi, ale na druhou stranu uz zvazoval odchod do ustrani. Ackoliv je finance zajisten a laska se nahle objevi, klidu a odpocinku se mu samozrejme nedostane, jak uz to u takovych profesi byva. Dobre vybrana dvojice najemnych zabijaku v napinavem thrilleru svadi krasne honicky a prestrelky, i kdyz delka a obcasna nelogicnost film srazi. 65% ()

Paity

Čtyři hvězdy dávám v podstatě za zajímavou titulní dvojici herců, kteří snímku pomohou ještě k jedné hvězdě v hodnocení. Celkově ale hodně zkratkovité, hodně střihu, že nevíte co se děje a také mám Banderasovi problém cokoli věřit. Natož, že je neohrožený zabiják. ()

AdamesWWE

[7/10] Až prekvapivo bláznivý, no perfektný Antonio Banderas ktorý svojím špičkovým hereckým výkonom zatienil aj druhé herecké eso tohto filmu - Slya Stallona. Síce aj on je bezchybný, ale u mňa si spravil lepšie meno Banderas. Ešte aj Julianne Moore stojí za reč ktorá ma milo prekvapila. Film má dosť dlhú stopáž, až 128 minút, čo je pre klasické akčné filmy veľa ale toto nieje akčný film ale skôr akčný thriller, no mohlo to byť o niečo kratšie, pretože táto dlžka film ublížila. Príbeh ma zaujal viac ako dobre už od začiatku a slušne som sa bavil po celý film, ale niektoré scény mohli byť skrátené, poprípade úplne vylúčené. Síce nie sú nudné a ani nie sú nezaujímavé, no nepridávajú k filmu žiadnu hodnotu a zbytočne naťahujú dej, čím sa znižuje jeho celková kvalita. Richard Donner točí akciu solídne, aj ked´ jej nieje veľa čo od žánru ani neoočakávam, ale je dobre rozložená po celej dlžke, nedočkáme sa ničoho veľkého ale to menej čo tu je bolo fakt dosť dobré, ide hlavne o prestrelky a celý film má aj dobrú thrillerovú atmosféru, k čomu sa pridáva dobrá hudba od Marcinu, ktorý opäť exceluje. Len škoda tých spomínaných scén ktoré tu byť nemuseli, ktoré tento film dosť brzdia. Inak sú ZABIJACI veľmi dobrý thriller. ()

jasiska

Neunudí na smrť, celkom slušný dej, záver trochu moc rozvláčny. Zo Stallona nie som zrovna na větvy, J. Moore nebola nijak zvlášť výrazná a Banderas hral celkom slušne maniaka - suma sumarum 3 hviezdičky. ()

Káronoš

Hodně jsem zvažoval, jak Assassins ohodnotit. Nijak výraznější a chvilkami dost děravý scénář, (jenom) slušná režie a Stallone ve své standartní či typické prkenné roli (kterou víceméně zvládl dobře). Přesto vše nemám to srdce zařadit tento napínavý thriller do průměru a to hlavně díky ÚŽASNÉMU Banderasovi, který svojí roli výbušného "psychopata" zvládl na výbornou. Akční sekvence též nebyly vůbec zlé, dalo by se říci, že byly přímo porádní a přesvědčili mě o zasloužených 4*. Hodnocení: 7/10. BTW: historka o zmrzlém ptáčkovi se mi moc páčila=) ()

mirkaaa

Sylvester Stallone vs. Antonio Banderas v napínavém thrilleru. Sylvester Stallone se svojí typickou kamennou tváří, která naznačuje ledový klid a situaci pod kontrolou, hraje nájemného vraha, který se chystá do důchodu. Do cesty se mu ale připlete jiný nájemný vrah, lehce vyšinutý Antonio Banderas. A trojúhelník uzavírá mladá hackerka Julianne Moore. Film je napínavý od začátku do konce a patří mezi špičku mých top filmů. ()

Prochy38

Kvalitní thriller s vážně výborným hereckým obsazením. Moc se mi to líbilo. Sly ledově klidný, Banderas naopak horká hlava a krásná J. Moore. Moc dobrá myšlenka spojit tyto herce v jednom filmu. Spokojenost. 85% ()

Hanes88

Parádní akční thriller!! Stallone zahrál opravdu skvěle, ale co předvedl v roli záporáka Antonio Banderas, bylo naprosto geniální. Hlavně proto právě dávám 4 hvězdy. 80%. ()

Paldiny

Zatiaľ čo všetko v Špecialistovi lietalo do povetria, tu sa vybavujú účty cez tlmič. Lenže skutočných akčných Bohov nerozhádže ani iný ostreľovač poškuľujúci cez priezor svojej pušky. Ďalší Sylvestrov počin popisuje duel tichých zabijakov, z ktorých je jeden mladý, ambiciózny, temperamentný, zato druhý oplýva skúsenosťou a chladnokrvnou spoľahlivosťou. Stallone podáva tradičný výkon a rolu osamelého strelca s nevyrovnanou minulosťou mu veríte. Jeho náprotivok je svojou impulzívnou povahou a španielskym akcentom, viac než konkurencie schopný a každé ich spoločné stretnutie, kde dochádza ku konfrontácii oboch praktík, v sebe nesie náboj. Julianne Moore, čoby holubička poletujúca medzi dvoma kocúrmi a finálny zvrat prinavracajúci na pieskovisko tretieho, sú len štedré bonusy k poslednému poriadnemu akčňáku od Slya v deväťdesiatkach. ()

Milodar

Dva zabíjáci a hezká hackerka? Jak nápadité. Do toho pár překvapivých odhalení, že jsem až čekal, kdy na scénu vstoupí inspektor Colombo. Oslí můstky nebyly třeba, vše obstaral superpočítač Karel. Co bylo na té disketě, to snad ani nechci vědět. Co drží toto dílo v pásmu průměru, je velmi dobrý herecký výkon Stalloneho. Jo, málem bych zapomněl - Banderas je průměrný herec, zde jeho projevy byly na hraně trapnosti. ()

Skalda

Banderas vás prostě musí dostat na lopatky - totéž se ovšem nedá říct o Slyem, kterej vás svým "herectvím" alá mám smutný voči a hraju šachy - dostane tak možná do kolen. A pokud si vypnete film deset minut před koncem, můžete ještě tvrdit že to ujde...a možná i něco lepšího. ()

Cement73

No Miguel to tu sice Roberovi nenatre, ale herecky je niekde uplne inde. Ovacie pre Banderasa. Inka celkom slušný príbeh udržiavajúci v napätí. ()

rossi001

paradni akcnarna,jak se tam Sly nahani s Anthonym je perfektni,jedine co mi chybelo bylo vice akcnich scen,ale ty co tam byly,staly za to ()

Ukko

Pěkná atmoška a přeci jen docela netradičně pojatý akčňák. Výborný "šílený" Banderas a elegán Stallone. JO, dáse na to koukat. ()

Yoss

V istých momentoch vydarené a aj zábavné. Ale... Antonia nemusím. Akýkoľvek iný záporák ako on a hneď by to bolo o hviezdičku lepšie. ()

lareinna

90. roky v USA. Milujem toto filmové obdobie a som presvedčená, že je častokrát vydarenejšie ako dnes, keď hovoríme o žánroch – akčný, thriller, krimi. Dnes možno lepšie efekty oslnia zrak, ale v mnohých prípadoch to napríklad skákavá kamera hneď neguje. Tieto staré americké filmy ale majú v sebe aj čosi iné, čo mám v láske. Nie je to len spôsob nakrúcania, ale určite sa na tom podpísalo aj to, že som na týchto filmoch vyrastala. Dve hodiny zbehli ako voda. Typický Sly – silný muž s dobrým srdcom, ktorý je síce nájomný vrah, ale zabíja len tých „ktorí si to zaslúžia“ a šialený nervák Miguelito (Banderas), ktorý zabije každého kto sa mu čo i len trochu nepáči. Aj po 17 rokoch patrí tento film medzi tie skvelé, ktoré si divák pozrie rád aj viackrát. ()

spiritus

Dnes už téměř klasický film o dvou zabijácích naprosto rozdílných povah a zájmů. Zatímco Sly se snaží pomalu odejít do důchodu a měkně, Antonio se dere na výsluní, chce být nejlepším a kráčí za svým cílem přes hromady mrtvol. Spojení dvou rozdílnýh živlů do nelítostného boje na život a na smrt, se povedlo na jedničku. Film i po letech funguje, disponuje výbornou atmosférou, kvalitní dějovou linkou a dobře zpracovanými akčními sekvenemi. Za mě určitě jeden z nejlepších filmů Silvestra Stalloneho, ale i jedna z nejlepších rolí Antonia Banderase. Roli nemilosrdného a horkokrevného zabijáka zvládl na jedničku. Viděno hodněkrát, přesto nikdy neomrzí a proto si zaslouží poctivé 4*. ()

Garch

mooc dobrý scénář, Sly v jiné poloze, než bych čekal a Banderas v jednom ze svých nejlepších výkonů. Co chtít víc? ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)