Fringe

• Česko Hranice nemožného (viac)
Ukážka z filmu 18
Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller / Horor
USA, (2008–2013), 74 h 31 min (Minutáž: 43–81 min)

Anna Torv, Joshua Jackson, Lance Reddick, Blair Brown, Jasika Nicole, John Noble, Kirk Acevedo, Seth Gabel, Michael Cerveris, Mark Valley, Leonard Nimoy (viac)

Příběh se točí kolem tří nepravděpodobných spojenců – půvabné a odhodlané agentky FBI, geniálního, ale duševně chorého vědce a jeho jízlivého syna s poněkud bouřlivou minulostí – kteří vyšetřují sérii bizarních úmrtí a katastrof, známých jako "Vzorec". (Warner Bros. CZ)

blez

Prva epizoda pekne navnadi na dalsie, nadsenie vystrieda nuda, v lepsom pripade cira zvedavost ako sa nakoniec zapletka zapletie. Jednotlive epizody sa delia na dve skupiny - "pribehove" ktore minimalne okrajovo rozvijaju pribeh - a nepribehove, ktorych nezhliadnutie (zvlast tych menej kvalitnych) vobec neovplivni dejovu krivku, zato vas celkovy dojem ano. Kvalita sa pohybuje naozaj divoko, od totalnej nudy po stvor-hviezdickove casti. Jedna z hlavnych negativ filmu je totalne katastrofalne obsadenie, kde hlavna predstavitelka je nesympaticka, doktor Noble napoly prehravajuci a Jackson nevyrazny, ostatni absolutne nehodaci sa, A(!) druhy kamen je casto nezmyselne konanie agentky FBI (!!!) a ostatnych postav, hlavne "federalov". Prvu seriu som dopozeral zo zotrvacnosti a zvedavosti ako to dopadne a vobec by som nelutoval keby som stym prestal skor, na vyrovnanie - par epizod je velmi zaujimavych. Priemer. ()

da-a

Svět je je jen zástěrka a my krysami v bludišti. Muldera a Scullyovou nahradil elitní tým v čele s agentkou Dunhamovou a záhadné jevy hned nabývají na bizardnosti. Našla nová generace milovníků zapeklitých záhad další zlatou žílu? --- Ale nebuďme neféroví. "Fringe" rozhodně není "jenom" Akty X pro čerstvé publikum, ačkoli je potěšitelné, že někdo talentovaný toto místo zaplnil tak kvalitním seriálem, jakým se alespoň po mnou dosledované první sérii rozhodně jeví. Hranice nemožného je hlavně dalším evolučním stupňem na poli rozvíjejících se seriálových dramat Ameriky, které nabyde zvláštního významu, až fenomén Ztracených úplně skončí (respektive jeho epizody, nikoli nabytý věhlas - ale o tom jinde). Dílo, o kterém je tu řeč, má výborný základ - a sice scénář. Jednotlivé epizody začínají údernými otvíráky (některe opatrně řadím do zlatého fondu této disciplíny), jimiž diváka nalákají na události následující, které většinou svému příslibu z prvních minut bez problému dostojí. Je to díky výborné stavbě, která zcela dle logiky příběhu vede děj k těm nejzajímavějším událostem daného případu a přitom neopomene na důležitý úkol obohacovat postavy o dostatečnou psychologizaci tak, aby byla na potřebných místech zúročena. Tím může celý seriál začít fungovat ve své vlastní mytologii, ačkoliv jeden může namítat, že zatím je hlavní propojovatel stavu věcí načrtnut jaksi vágně, aby si tvůrci ušetřili práci - alespoň na začátku - s kompletováním do komlexního celku, které bude (musí být) v plánu v následujících řadách. Funkčnost seriálu je ale podmíněna jistou spoluprácí páně divákovou, který by si měl udělat čas a naslouchat radám a tezím profesora Bishopa, neboť jedině jejich přijmutím si může užit seriálu naplno (a tvůrci, až na pár výjimek, svoji fantazii kočírují s dostatečným rozmyslem, čemuž jsem vděčen). V současné podobě vzbuzuje Hranice nemožného vysoká očekávání, podpořená kvalitou debutové sezóny. A vřele doufám, že čtyři hvězdy se nestanou tvůrčí hranicí, pro tu pátou nemožnou... ()

Pute

Béčkové akta X, když už se snaží být "cool", nebylo by špatné vrazit víc peněz do trikových scén. Čiší z toho nízký rozpočet. ()

janulin123

Já na sci-fi příliš nejsem, ale tenhle seriál je podle mého názoru velmi dobrý. I když jsem se obávala, že časem už nebudou nápady a díly budou jako přes kopírák, tak se to nestalo. Na serál se každý pátek ráda podívám. ()

Tristanian

Nejchytřejší scifárna na současných amerických televizích. První sérii hodně uškodila reklamní kampaň FOXu, kdy pět nadbytečných minut dílům spíše škodilo. Od druhé série se však rozjela v pravdě briantní jízda, kterou bohužel možná zarazí divácký nezájem. Bože já chci čtvrtou sérii!!! ()

mark65

Tento seriál mě příjemně překvapil. Zpočátku jsem si nemyslel, že mě zaujme, ale po několika epizodách mě vtáhl do děje. ()

Movie Maniak

Musím přiznat, že seriál ani ke konci třetí série neztrácí dech. Při sledování zažívám podobnou mánii jako kdysi u Akt X. Vše je pěkně zamotané, jak už to J.J. Abramse bývá, samé záhady, alternativní vesmíry a tak. Výborné herecké výkony, atmosféra a efekty. Vřele doporučuji. ()

Nyanka

Sci-fi já stále nerada, Akta X jsem taky nikdy nerada. Fringe já ráda. A jak. Cestičku si to ke mě našlo "logickým" vysvětlením všech nadpřirozenejch či mimozemskejch situací. Prostě vám to nedá se nedivat dál. Co se týče obsazení, tak Anna se mi v pozici FBI agentky nikdy ničím nepříčila, narozdíl od jiných hereček, u kterých mám potíže jim "to" sežrat i s navijákem. 92% ()

DansteR

Peter: Má zástavu srdce... Walter: Nemáš u sebe nějáký kokain?...K seriálu jsem se dostal úplně náhodou po jednom doporučení, tak jsem si řekl, že se podivám na Pilot. První díl mě dost zaujal jak už z důvodu nevysvětlitelné záhady, úžasné agentky v hlavní roli nebo blázníveho profesora Bishopa a to všechno mě tedy donutilo dívat se dál. První řada nabírá dost rychle na obrátkách a zavěrečný díl vás okamžitě donutí podívat se i na další serii (hold to prokletí i kouzlo seriálů:-D) Ostatní řady to všchno jen rozvíjí či zvrací veškeré naše představy o světě, jen s tím rozdílem, že tyto řády jedou jak plně naložený vlak od začátku do konce a neexistuje díl, který by vás nenutil podívat se na dalši. Tak se z nevinného shlédnutí pilota vyklubala závislost, na (ne)štěstí už bude jen 13 posledních dílů páté série a konec, ale znáte to možné je všechno. Další věc co mě přiměla se dívat, byla právě skutečnost, že seriál je defacto ukončený (nesnáším ty nekonečné). Hodnoceno po 4. sérii. Bohužel ta poslední 5. série je prostě jiná. Díly na sebe navazují, postavy jsou místy dost nevýrazné a akce je taky málo. Zachraňuje to snad jen dramatické finále celého seriálu. Takže u když poslední dva díly jsou super za zbytek 5. série musím ubrat nějaké to procento ze svého hodnocení Takže podtrženo sečteno J.J.Abrams a spol. vytvořili něco úžasného a dobře koukatelného, další koukatelný faktor je samozřejmě Anna Torv v roli agentky FBI a Walter Bishop zase přidává body poslechové strance filmu, některé jeho hlášky jsou vážně nezapomenutelné :-) Výsledek: 95% - 5% za 5. sérii = 90% ()

cohy

Tak tu máme konec a napíšu hodnocení. První 3 série plný počet 5/5 , ale proč, co, jak je to napadlo s 4 a 5 řadou to je pro mě největší omyl čeho se dopustili. Zbytečně to překombinovali a to se jim nepovedlo. Seriál je opravdu kvalitní u kterého jsem rád trávil čas spousta záhad a tajemna, ale díky 4,5 řadě musím dát 4/5 místo původních 5/5. ()

nuwer

První řada pro mě byla víceméně kulisa ,neměla jsem se na co dívat tak jsem si řekla že to zkusím.A od druhé řady absolutní závislost a,únava,protože jsem kvůli Fringe chodila spát ve 2 ráno. ()

Nugat

Sci-Fi mám moc ráda, ale tohle je příliš neuvěřitelné, amatérské, polopatické, jako kdyby měli všichni prsten od Arabely. Navíc na mně hlavní postavy (Olivie a Woltrův synek) působí příliš mladě, až dětinsky. ()

987Castiel

Fringe vám otvorí cesty do všetkých kútov Sci-Fi i mysterióznych záhad a odhalení. Veľmi ma to bavilo sledovať na strednej a celých 100 epizód som doslova zhltol. Ostáva to pre mňa doposiaľ ako seriál ktorý sa najviac dokázal priblížiť fenoménu Akty-X. Šialená postava "Waltra" baví najviac. ()

Teron

Bylo by to za plný počet, nebýt upatlané poslední série, která strhla kvalitu a motivy předchozích dílů a bylo na ní jasně znát "máme trochu prostorou a musíme to nějak uzavřít". Takže pokud jdeo o první čtyři: perefktní nápaditý vizuál (nápisy v terénu), fungující příběh probíhající v nějaké zmínce a prvku všemi epizodami, výborné obsazení jak známými tvářemi, tak těmi dalšími, které ale sednou k postavám, nápady, intriky a vývoj charakterů. A navíc Observeři a Leonard Nimoy a jeho: "I am William Bell." http://umenivyberu.cz/serialy/fringe-aneb-za-hranici-nemozneho/ ()

jjjerry

Pro mě nuda. Velmi slabý odvar X-filex. Herci plitcí, nezábavní. Děj nelogcký a občas nudný, někdy trapný. Pot třetím dílu jsem přestal sledovat. A že se pod to podepsal J.J.Abrams mě na to koukat nedonutí =) ()

v.indruchova

...musím díky posledním seriím snížit známku z plného počtu na 4 hvězdy. Ty dějové linky už mi nepřijdou, tak zajímavé. Už vaří z vody. Nejlepší byla první serie a pak je to střídavě slunečno a pak někdy až oblačno. I kolikrát díl od dílu. Některé věci se vlastně opakují. Vše se motá kolem mozku...no to je jasné, řeknete si, ....ale potom zápletka typu..ale hups on to zapoměl?... a čeho je moc toho je příliš. :) Jinak po dlouhé době něco co mě oslovilo. Nejsem ani typ člověka co má rád záběry na mrtvá a rozkouskovaná těla. )moc naturalismu-( večeřet u toho nic moc :D. Seriál se mi líbí že si pohrává s vaši myslí, co je a co by bylo vlastně vše možné. TO je užisné. Dělá na rážky na různé výzkumy které proběhly a jsou neodtajněné. v konečném výsledku...Pořád hodně dobrá věc. ()

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

Lance Reddick zemřel ve věku 60 let

17.03.2023

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

J. J. Abrams chystá nový sci-fi seriál

12.12.2016

Režisér Star Treku a sedmých Star Wars zatím neoznámil svůj další celovečerák, na televizní scéně ale zůstává plně činný. Ačkoliv se o Westworld staral hlavně Jonathan Nolan, jednalo se o Abramsovu… (viac)

Zemřel Leonard Nimoy

Zemřel Leonard Nimoy

27.02.2015

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

Abrams: SW VII, robopoldové a magie s Cuarónem?

29.01.2013

J.J. Abrams se oficiálně stal nejvytíženějším filmovým a televizním tvůrcem na planetě. Především: studio Disney oficiálně potvrdilo, že DžejDžej opravdu podepsal smlouvu na režii Star Wars: Epizody… (viac)