Ocitáme se na zdánlivě opuštěné palubě vesmírné lodi. Dva členové posádky se právě probouzejí z hlubokého umělého spánku a s hrůzou zjišťují, že trpí podivnou ztrátou paměti. Nemají nejmenší ponětí, kdo jsou a co na palubě vesmírné lodi vůbec dělají. Jediným zvukem je skličující rachot a skřípot ozývající se z centra lodi. Jediný způsob, jak se dostat ven z této cely, je úzký a tmavý světlík. desátník Bower (Ben Foster), mladší z dvojice astronautů, vleze dovnitř, zatímco druhý, poručík Payton (Dennis Quaid), zůstává a snaží se navázat rádiové spojení. Bower proniká hlouběji a hlouběji do centra lodi a odhaluje děsivou realitu. Astronauti si brzy uvědomí, že oproti původnímu zdání nejsou jedinými pozůstalými na kosmické lodi a rozmotávají její šokující a strašlivé tajemství. Přežití lidstva záleží jen na nich. (HBO Europe)

ottis

Horizont událostí křížený s Pádem do tmy,výsledkem je vynikající csi-fi s výbornou atmosférou,u kterého si nevydechnete od začátku až do konce.Za zmínku také stojí skvělý Ben Foster,celkově velice příjemné překvapení. ()

Zombi

Škoda že se trochu nenatáhl dusný a klaustrofobický úvod, kdy nevíme absolutně co se děje a z monster jsme neviděli ještě ani dráp, ale tvůrci chtěli jít jinou cestou a ta je taky výborná. Monstr vyvražďovačka v útrobách obrovské vesmírné lodi s pořádně temnou a špinavou atmosférou, slušnými herci i triky a trochou schizofrenie nakonec. Hodně se mi líbila tajemná atmosféra a všechny možné scifi motivy. Vzhledem k nedostatku kvalitních vesmírných scifi hororů, hlavně v poslední době, neváhám dát v rámci této škatulky 5 hvězd. ()

Tomin88

Poctivý oldschool , který mi připoměl sílu prvního vetřelce a zlatý čas horizontu události. V druhé půlce slušný masakr ze kterého se nakonec vyklubal originální a docela inteligentní film! ()

Yoss

Jednoduché, čvachtavé B-éčko, ktoré veľmi nenadchne, ale ani veľa nepokazí. Na jedno pozretie raz za život tak akurát. ()

fastum

Popcorn, co se vám v hlavě moc dlouho neudrží. Ono těžko se vžijete do překvapujícího odhalení, když je vám vlastně docela jedno co se s postavami děje. ()

Ricky_CZ

Přesně ten druh filmu, kvůli kterému si pořídím BD přehrávač a dvoumetrovou úhlopříčku. Zatemnělé, atmosférické sci-fi jsou holt tím, co miluji nejvíce :) ()

Bucounit

Pravdupovediac som si to ani pozrieť nechcel o to viac som bol spokojnejší. Ben Foster s kozatou holkou, nasratým vietnamcom a doprepínanym černochom idú naštartovať reaktor a pri tom ich naháňa banda zmutovaných týpkov a všetko vo veľmi zaujímavych priestoroch vesmírnej lode. Má to dobrý casting, temnú hudbu a parádnu atmosféru. Koniec niekoho nasere, ja by som iný nechcel. Jednoducho som rád, že som si to pozrel. ()

sona123

Pandorum není horor. Je to sci-fi, a to nic nového nepřinášející sci-fi. Představte si hybrid mezi klasickým Vetřelcem (jednu chvíli jsem uvažovala, proč je možné neustále točit horory se zombíky, a téměř se to neomrzí, ale proč netočí "remaky" Vetřelce, až jsem pochopila, byla by to nuda) a třeba Pádem do tmy. Počítejte s pár zajímavými momenty, ale jinak je to až skoro slabé béčko, které ovšem na poslední chvíli zachrání konec, který je - ale to už si samozřejmě nechám pro sebe. Pandorum není žádná extra super velká zběsilá horská dráha, ale není to ani mini řetízák pro děti, slušné, nijak pohoršující tři ***. ()

gumolit

Pre mňa veľké sklamanie zase nič nové a vidím tu úplne všetko od Cameronových Votrelcov až po Marshallov Pád do tmy presne tak vyzerajú tíe ľudožravé príšery ktoré sa pohybujú ako glum po jaskyni .Škoda skvelého Ben fostera do takejto úlohy tí jeho záporáci mu sedia lepšie ale aj tak je asi najlepší z celého filmu!Slušných prvých 30 minút potom už neviem či sa smiať alebo plakať lebo to čo sa tam deje je úbohé!Veľmi zlý sci - fi horror ktorých tu bolo už neúrekom ! ()

22matelko

za posledný čas je to najzaujmavejšie sci-fi. nápad bol dobrý a dokonca aj efekty a, herecké výkony a príbeh boli skvelé. bol to film pri ktorom treba rozmýšľať. Skvelé zápletky, dej vás po čase dostával do obrazu čo sa vlastne stalo s posádkou a z planétou zem, a keď si myslíťe že viete ako to všetko bolo stane sa uplny opak a ste opäť na začiatku. ()

Wienczaa

Oproti Horizontu události, který se zabýval podobnou tématikou je tento počin slabota. Ze začátku docela zajímavé ale od pulky filmu přijde nehorázná nuda, okázalé efekty z céčkových filmů podobného ražení a bohužel ani Ben Foster to zde již nezachránil. Uplný konec filmu je zase zajímavý a celkem nečekaný. Ale jinak zde není nic nového a zombíci nebo jak ta stvoření nazvat začnou být i na obrazovce dosti otravní. ()

Oyer

Tmavá podívaná, kdy se po kosmické loďi nahání pár mutantů s lidmi. Málo zvratů, nezaživný děj a průměrné množství akcí. ()

ProgLaney

Hezká sci-fi podívaná s trochou reálné předpovědi jediné možnosti záchrany lidstva. Filmy z vesmíru obecně patří mezi mé oblíbené a tak každý horor s nádechem vetřelce - oobrovská loď + nežádoucí obyvatelé - vítám. Tím spíš, když vlastně oni mutanti nejsou potvory z jiné planety, ale produkt člověka, díky čemuž má tento scifi snímek taky trochu morální charakter. Interiéry lodi super, mutanti jakbysmet - co ovšem sundalo 2 hvězdičky z pomyslného plného počtu byly z mého pohledu herecké výkony. Nevím, čím to je, ale hlavní hrdina na mě nepůsobil ani trochu přesvědčivě, jeho výrazy v obličeji byly občas na facku a když k tomu připočtu klasické, rádoby hrdinské prostoje a dlouhé pohledy do tmy ve chvíli, kdy zbývá asi tak 5,4 vteřiny do konce čehokoliv, mám z toho spíš hořkej úsměv na tváři, než strach a dechberoucí napětí. Tuny klišé při honičkách, kterých zde nebylo zrovna málo a nakonec samozřejmě odpočet do poslední sekundy, drama při cestě k hladině a happyend na další zelené planetě. Aspoň nějaký ten mutant mohl vycestovat v modulu také :-) Jak říkám, byla to hezká podívaná, rozhodně jsem se nenudil, nápad taky dobrej, jen ti herci... ()

Emo-haunter

Dlouho jsem uvažoval jestli dát tři nebo čtyři, nakonec pálím tři, ale hodně dobré tři - zase mě zde vadí to, že tu nejde hodnoti os stupnice 1-10, těch 65-70% odpovídá. Pěkně udělaný sci-fi space thriller, vyloženě popcornovka na zabití času, když se nudíte. Nic hlubšího ve filmu nenajdete a omílají se zde stále stejná témata, která už byla natočena. Atmosféra a akce hodně fajn, ale ta kamera a střih fakt slabší :(. Konec šel určitě udělat dynamičtěji a emočněji, ale nemohu chtít po nízkorozpočtovém béčku víc. Já se ale nenudil a film si celkem užil! ()

zdenur

Tma, špína, napětí, skvělý scénář. Zatím jsem nadšený, ale potřebuju opětovné shlédnutí protože jsem to všechno nepobral.. ()

kukentipla

O čem to je? V roce 2173 (nebo kolik) byla vyslána vesmírná loď s úkolem osídlit planetu podobnou zemi. V řízení vesmírného korábu se mělo střídat několik posádek. Nyní je na řadě pátá směna. Z hybernace jsou probuzeni dva lidé. Nic si nepamatují. Přístup na kapitánksý můstek je uzavřen, na lodi dozajista nejsou sami a navíc Pandorum......Co já NATO? Klasický příběh o partičce lidí ztracených ve vesmíru, bojujících proti šmejdům z vesmíru (jejich podoba: 85% Pád do tmy, 10% Vetřelec, 5% pankáči ze Soudného dne) ve špinavé lodi. Scenář ke dnu sráží místy lehce zmatený děj (na jednu stranu lodi to hrdinům trvá celou věčnost, zpáteční cesta je však otázkou několika okamžiků), zbytečně mnoho potvor (jeden vetřelec je lepší než tisíc skákajích bestií). Co musím pochválit jsou interiéry lodi skrývající se v tamných záběrech. Celkově průměrné Sci fi. ()

Aldanar

Laboruju mezi 3* a 4*. Bavilo mě to, velice. Po dlouhé předlouhé době, plné pitomých českých komedií, oskarových dramat nebo romantických blbostí zase jednou vcelku příjemná nervy napínající podívaná. Tendle typ filmů můžu. Ale občas to skřípalo... a někdy bohužel opravdu hodně. ()

Space opera vrací úder

Space opera vrací úder

22.03.2010

A to hned ve dvou zajímavých filmech. Mezigalaktický Interstellar je jedním z mnoha projektů, jejichž režii zvažuje Steven Spielberg. Někteří tvrdí, že se nakonec rozhodne právě pro vesmírné… (viac)

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

Zamilovaný kosmonaut Keanu Reeves

28.01.2010

Není snadné se v těchto dnech vyhnout narážkám na Avatara či přímému srovnávání s ním, ale dnes se ho pokusím nezmiňovat ;-). Budu dělat, že „lovestory ve vesmíru“ nazvanou Passengers považuji za… (viac)

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

14.05.2008

...otevřou dva muži, kteří se probudí v útrobách kosmické lodi a nemají nejmenší ponětí, odkud se tam vzali, ani co jsou vlastně zač. V temném, klaustrofobickém sci-fi thrilleru Pandorum je ztvární… (viac)