Comeback

• Česko Comeback
Česko, (2008–2011), 22 h 38 min (Minutáž: 25–29 min)

Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Martin Dejdar, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, Karel Gott (viac)

Říkal si Tomi Paci a svět šoubyznysu a fanynky mu ležely u nohou. Teď na zašlou slávu jen vzpomíná a se svým svérázným bratrem Ozzákem vychovává sedmnáctiletou dceru Ivu... Jsou stejní jako vy a dokáží se tomu zasmát. Původní český sitcom. (oficiálny text distribútora)

Naslund

Vedle Koření je Comeback asi jediná věc produkovaná novou, která mě zaujala. Navíc ho Nova zařadila do vysílání šikovně vedle Dva a půl chlapa, kterého podle mě překonává a dělá si tak lepší jméno. V hodnocení to koukám stejně až tak nepomohlo. No, není žádné tajemství, že tu je tolik předsudkářů. Mě se to prostě líbí. Možná jsem se lehce zbláznil, ale přijde mi, že scénář je i vtipnější než třeba HIMYM. Jen ho herci dost často neumějí prodat. Nejradši mám, když se spolu baví Ozzák a Lexa... to se vždy zaručeně zasměju. Třeba po díle s rybičkama, kde dostanou oba hodně prostoru, jsem byl ještě pěkně dlouho rozchechtanej. Taky mě překvapil Gott. Sice tam byl jen chvilku, ale nikdy bych od něj nečekal, že se zúčastní natáčení, a ještě v takové roli. To si u mě hodně šplhl. ()

Žralok

Kdo by dnes neznal Tomáš Pacovského as. Tomy Paci. Jeho dceru Ivu, manažerku Marcelku. Sousedku Simonu, která po vzoru Sáry Connor z Terminátora vychovává své děti. Sašu a Lexu. Ale především Tomášova bratra Františka "Ozzáka" Pacovského. Takový člověk by se dnes hledal těžko. Příběhy této skupiny jsou místy až překvapivě vtipné a člověka mají čím zaujmout. ()

suicide

Neodolal jsem a musil jsem se kouknout alespoň na jeden díl. Na první pohled mi bylo jasné, že jde o vykradené Black Books, ale musím říct, že jsou vykradené počesku, tudíž se ztratilo to všechno skvělé, lehké, nenásilné z anglického humoru. Nemůžu ovšem říct, že by to byl úplný propadák - pár dobrých momentů se taky najde, i když je asi pravda, že jich nebude více, jak těch špatných a vyloženě trapných. Takže 50% ()

rt12

Díky tomu, že nemám v oblibě Dejdara a znám pokusy o sitcom Novy, přistupovala jsem k tomuto seriálu s despektem. Musím se omluvit. Dejdar jako Ozzák je skvělý. Kromě Matonohy, který působí křečovitě, mě všechny postavy moc baví, ale nejvíc Simona ta je nepřekonatelná. ()

Mikita

Po prvních dílech jsem hodnotila velmi nízko a nechápala. Tenhle seriál jsem ale odsoudila příliš brzy. Po druhém pokusu jsem přišla na chuť humoru i všem postavám a občas se u toho ráda odreaguju a světe div se, bavím se a mám široký úsměv na tváři. ()

..Lucas..

Nejlepší český sitcom. Všichni hlavní herci byli dobře vybraní a měli dobře napsané role. Druhá řada ze začátku dost pokulhávala a měl jsem obavy, jestli se vyrovná té první, ale naštěstí se po pár dílech kvalita vrátila. Jediný menší problém jsem měl asi s Jakubem Žáčkem, který mě tu nenadchl. Nejoblíbenější postava je pro mě Saša, ta mě vždycky dokázala rozesmát :) ()

type_B

Nedávno jsem viděl díl, kde mixovali rybičky v mixéru. A na závěr tam byl joke s koťaty. To nebylo zas tak marný, i když asi ne ouplně originální. Poslední poznámka je k té holce, co hraju Ivu, no, je pěkná, ale buď je scénář napsaný hrozně blbě, nebo hraje jako prkno. Tak co je pravděpodobnější? ()

MATADOR

Tak jsem se rozhodl. Sice má pro mě Comeback jediný zápor a tím je ... že se nevysílá častěji! Protože tohle je přesně to, co tu dlouho chybělo a každý díl mne přesvědčuje o tom, že bavit se dá i s Novou, což by mi do nedávno prostě spojit nešlo (Nova + zábava). A i herecké osazenstvo je více než povedené, sice jsou někteří nevýrazní, ale to vynahrazuje, jak každý, kdo Comeback sleduje, Martin "Ozzák" Dejdar, který neustále pořád něco skvělého hlásí. No prostě paráda, jen tak dál a více povedených vtipů, je to prostě moje skupina (akorát toho šaška v tý čepičce by mohli převléct do něčeho jiného - bez čepičky :-D ) ;-) Otřepané vtipy jsou střídány těmi velmi povedenými a celé to vede "Ozzák". ()

YURAyura

8/10 Je videt, ze to psal Baldachyn - nektere ty narazky jsou az moc chytre - tj. vetsine konzumentu tv Noha naprosto nepochopitelne. Ale na druhe strane jsou tam zase az moc jednoduche veci, aby se BFD nazral a kozy zustaly cele... Nic pro pseudointelektualy to teda rozhodne neni. Kdo si honi nad Antonionim, tak bude zklaman - v tomto dilku se i neco deje... Tak bych rekl, ze toto bude pro stavajici generaci nactiletych neco jako Dva muzi v chalupe - Takova normalni rodinka - Nemocnice na kraji mesta pro divaky ve sve dobe - kult ()

Rosalinda

Ať si kdo chce, co chce říká, tohle opravdu má kultovní potenciál. Všechny postavy jsou nějak cáklé a všechny jsou originální a něčím silně vtipné a nezapomenutelné. Jednotlivé díly svojí obsažností, vtipností a nadhledem kolísají, to je fakt naprosto nesporný, ale stále mají co do sebe. V některých se najdou opravdové skvosty. Zkuste třeba 33. díl s kuřecím fastfoodem, kde si uvědomíte současnou realitu se všemy paradoxy, co současná společnost nabízí. Je to k smíchu, ale zároveň z toho i mrazí a tento "debilní seriál" to dost vtipně zachycuje. Mrzí mě, že nás čeká už jen osm nových dílů, protože autorstvo se vyčerpalo a zjevně nechce upadat do trapnosti. Není se čemu divit. Na rozdíl od vleklých a nevyčerpatelných současných seriálů totiž na tom něco bylo. Asi mi bude smutno :-) ()

katuska138

Zaručeně nejlepší a nejvtipnější český seriál. Hlášky z něj se staly součástí mého slovníku, jeho postavy mi dokonale přirostly k srdci a na Ozzáka nedám nikdy dopustit. Jestli vše, co nova kdy vyprodukovala stálo za nic, tak comeback to vše vynahrazuje. Skvělé. ()

reqiuem odpad!

snaha napodobit úspěšný americký sitcomy skrze českej humor z týhle hrůzy udělala ještě větší hrůzu..malokterý hodnocení sedne jako prdel na hrnec a tohle je právě jedno z nich, páč přidávám ještě jeden vykřičník za naivitu režiséra, kterej se do toho pustil... ()

major.warren

"Vlasti a jak to zruším? Jo nezruším." Jeden z nejlepších seriálů možná dokonce všech dob. Originální, nesmírně vtipný sitcom. Navíc se skvělými herci. Ozzák Martina Dejdara je ikonická postava. Z ostatních stojí za zmínku především Matonoha a hlavně Babčáková s Žáčkem. Na Novu opravdu dobrý seriál. Scénář perfektní. Hudba v čele s "Vsákneš se do mě jako déšť" také. Všechny díly jsou super, těžko říct, který je nejlepší. Škoda, že už se netočí. Třetí série by byla jistě skvělá. Moje nejoblíbenější díly jsou Souboj titánů, Pravidla rodinného provozu, Zabijačka, Boží mlýny a Zlatá ledvina. ()

L_O_U_S

Po zhlédnutí jednoho dílu soudím, že tvůrci museli nejspíš ujíždět na nějakém solidním matroši, když tohle točili. Našel jsem tak dva tři momenty k pousmání, jinak směsice trapností, rádobyvtipných hlášek a afektovaného herectví, to vše s nepovedenými kulisami v pozadí. Matonohu vem čert, ale že v tom hraje Martin Dejdar, to už je opravdu na pováženou. (396.) ()

Colonist

Není to zase tak zlé. Jenže mohlo to být i mnohem lepší. Celý seriál táhne Martin Dejdar, který je ve své roli vtipný a chrlí jeden fór a narážku za druhou. Ostatní postavy jsou bohužel nevýrazné. Většina vtipů mimo Dejdara už tak vtipných není, spíše balancují na hraně trapnosti, přes kterou se často i převáží. Zápletky dílů jsou ještě jednodušší, než by se u sitcomu čekalo. Nevím, kde vyhrabali ten sitcomový smích, ale ten je neuvěřitelně otravný, raději si ho měli "vypůjčit" z nějakého amerického seriálu. Pro mě je celý seriál za **, ale ještě jednu hvězdičku musím přihodit už jen kvůli tomu, že se Nova konečně oprostila od těch nekonečných seriálů o vztazích. A to musím ocenit. ()

kajas

Lexa se prostě zná s vepřem a ještě má zabijácké hlášky, ze Saši zase nemůžu, když omdlévá při lhaní, jejich máma Simona jim dává k obědu slané tyčinky a dělá skvělé drinky ze saponátů. Tahle rodinka u mě vede trošku víc než samotní Pacovští, obsazení se ale vyvedlo na výbornou. Suverénně nejlepší český sitcom a jeden z nejlepších českých seriálů poslední doby. Některé epizody jsou ovšem výrazně slabší a nové díly už nemají takové kouzlo, proto snižuji hodnocení. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People

30.06.2015

Oscarové filmy, kultovní české seriály, přehlídku tvorby mladých nadějí českých filmových škol, originální Kinokavárnu s vybraným filmovým menu od Aerofilms a nádavkem diskuze s tvůrci. Festival Rock… (viac)