Comeback

• Česko Comeback
Česko, (2008–2011), 22 h 38 min (Minutáž: 25–29 min)

Tomáš Matonoha, Kristýna Leichtová, Martin Dejdar, Dana Batulková, Matouš Ruml, Marie Doležalová, Simona Babčáková, Jakub Žáček, Karel Gott (viac)

Říkal si Tomi Paci a svět šoubyznysu a fanynky mu ležely u nohou. Teď na zašlou slávu jen vzpomíná a se svým svérázným bratrem Ozzákem vychovává sedmnáctiletou dceru Ivu... Jsou stejní jako vy a dokáží se tomu zasmát. Původní český sitcom. (oficiálny text distribútora)

Adasin

Říkejte si, co chcete, ale pro mě je Comeback nejlepší český sitcom. Úžasní herci, promyšlené postavy a spousta super hlášek i narážek na českou hudební scénu, které se vám i nevědomky zaryjí do paměti. Není tu výrazně slabšího dílu (Boží mlýny pro mě prostě nejsou plnohodnotná epizoda) a i soundtrack (tedy spíš výběr písní) se náramně povedl. Hodně jsem se u Comebacku nasmála a jednou za čas si nějaký díl pustím pro zlepšení nálady. Docela mě mrzí, že zůstalo jen u 51. dílu, ale když nad tím tak přemýšlím, tak možná "konec v tom nejlepším" byl správnou volbou. 9/10 ()

Wysch

Zatím se stotožňuji se zdejším hodnocením. 51% Dejdar je fajn, ale ten pupek má vycpanej otřesně, kulisy jsou chudé a první díl měl jednoduchounký "scénář", zato je nacpaný fajn osazenstvem (kromě Dejdara jeho "brácha" Matonoha a jeho "neteř" Leichtová, která stojí za pohled)... Mno a některé vtipy se povedly, jiné byly trapnější, ale což. První díl je první díl a třeba se to rozjede a nebude to takovej otřes jako jiný sitcomy...EDIT: Už se nestotožňuju, ale zvedám na 75% - konečně českej sitcom, kterej má koule na to, aby bavil. ()

Greg

Prakticky dokonalý seriál se spoustou humoru a výborných hereckých výkonů. Prakticky žádný herecký výkon nezaostává za ostatními, a proto se seriál podle mě řadí k nejlepším... ()

frashmaker

Když jsem se podíval na první díl s názvem "Křeslo", tak jsem nebyl příliš potěšen.. Říkal jsem si, že je to strašně suchý a mdlý pokus o sitcom. Rozhodl jsem se ale Comebacku dát ještě druhou šanci a ta byla proměněna. Comeback není dokonalý sitcom a mám pocit, že právě v jeho nedokonalosti vidím tu krásu. Ani jsem v něm nespatřil nějaký výraznější pokus o kopírování jakéhokoliv jiného sitcomu. Navíc mi přijde, že Comeback má dosti takový čecháčkovský ráz. Že z toho necítím ani Ameriku ani Anglii Svými myšlenkami se vrací ve světě hudby do dob dávno minulých a jako by lehce naznačoval, že ne jen novou moderní muzikou je člověk živ. Jako by lehce prosil, abychom nezapomínali na hudbu, která určovala směr a nebýt které by třeba nebyli teď ani skupiny, které poslouchá dnešní mládež. Nicméně to, že se v seriálu budou zjevovat celebrity, které budou hrát sami sebe mi přijde trošku jako pokus o nalákání publika. A proto dávám možná pouze 4 hvězdičky. ()

Paxxx.cz

Zpočátku mi to přišlo dost průměrné, ale po několika dílech, které jsem viděl v poslední době měním názor. Slušne sranda a to nejen díky Ozákovi... ()

Bajda

Novácký pokus o první český sitcom. Humor, který většinou předvádí Tomáš Matonoha mám rád, ale tady se prakticky nevyskytuje, stejně jako alespoň průměrné herecké výkony. Jak už bývá u televizních seriálů poslední dobou zvykem, je to vážně krize a jediným (alespoň trochu) zajímavým hercem je Martin Dejdar, který je už od záčatku (nejspíš i scénáristy plánovaným) tahounem seriálu. Sitcomy nejsou jenom o humoru, ale i o charakterech na které se rádi podíváte znovu a budete se na ně těšit do dalšího dílu. V Comebacku žádný takový není (až na zmiňovaného Dejdara) a to je problém. Bohužel i typický "sitcomácký smích" následující po gagu působí (alespoň na mě) v kombinaci s češtinou neuvěřitelně divně, ale to je asi jenom nezvyk. Po pilotním díle maximálně 1-2*. EDIT: Po pár prvních dílech musím hodnocení radikálně pozměnit :-) Pořád to není žádná sláva, ale úroveň zatím neklesá podobně, jak jsme zvyklí u českých seriálů. Některé vtipy jsou slabší, některé lepší, ale pořád je to jediný český sitcom. 3* za kvalitu a 1* za odvahu tvůrců. ()

ivishka

Martin Dejdar,který má na sobě úděsné hospodské oblečení spolu s tričkem příšerného zpěváka Ozzyho Osbourna,skvělý Tomáš Matonoha atd..Mě se ten humor líbí, ale občas to dost přehánějí.Na to,že je to novácký seriál je luxusní. ()

Karlas

Příjemně stravitelný humor pro poklidný večer bez vyšinutých nerváků, kterými přetéká řada našich novodobých seriálů. Jediný dobrý český sitcom je pohodou po hektickém dnu. Podává nám pochopitelnou přívětivou komiku, vtipnou sebereflexi naší mentality a lidovou nenáročnou zábavu. ()

Sandiego

Díky druhé řadě musím zvednout hodnocení. Scénáristický tým se opravdu činí, zápletky jsou ještě divočejší, navíc využívají více linií podle postav, čímž prakticky nevznikají hluchá místa. Vtipy jsou někdy hodně odvážné, což však hlavně v našich zatuchlých televizních podmínkách působí neuvěřitelně svěže (muzikál Emil Hácha možná způsobil etický skandál, ale dle mě to byl zatím bezkonkurenčně nejlepší a nejdotaženější nápad, který tvůrci vymysleli). Rušivě působící roličky "guest stars" zcela vymyzely (vyjímkou může být překvapivé zjevení Zuzany Bydžovské jako pivní lahve) a herci v hlavních rolích se už ve svých rolích zabydleli (všichni působí sympaticky, opravdovou trefou do černého je však Simona Babčáková a její netradiční role matky bez závazků). Podle mě jediný český seriál na komerčním kanálech na který se dá v současné době bez újmy dívat ()

Pierre

Po 14 letech od  premiéry (takže jako již u mě tradičně s velkým  zpožděním.:D) mě   tento seriál začal bavit. Sledujeme  to od října  s mladším bráchou a musím říct, že na mou oblíbenou činnost ,,společné sledování něčeho komediálního´´  je to dobrá bejkárna, i když je to vážně bejkárna, ale    zábavná, byť některé epizody jsou slabší a slabší momenty se objevují v jednotlivých dílech taky často. Ale dá se u toho dobře kolektivně nenáročně lidově pobavit, je to pohodovka s náhodu dobře vystiženými situacemi z každodenního života..i když míchané samozřejmě s nadsázkou. A právě ta pohodovost, blízkost a nadsázka je velké plus.  Sitcomů je spousta, bohužel jsem zatím v tomto oboru velký neznalec. Ale Comeback je  český a náš.:-))  A to tím správným způsobem. Kdybych byl seriálovec tak skoro řeknu: národní seriál.:D  Nejvíce mě baví jednoznačně borec  Lexa v  podání Matouše Rumla. Někdy mi přijde, že v té naivitě jsme si i dost podobní.:D  A bez jeho stripýzu byl můj život určitě chudší.:D A bez tanečku na křečka Mirečka zase moje Vánoce.D Martin Dejdar jako Ozzák je prostě skvělý,  načež je škoda, že od té doby zase spadl do sedě a vhodnou roli asi nenašel stejně jako u Matonohy, kterého jsem měl za takového  nezáživného šaška, ale jako puritána a staromilce Tomáše/normalizační hvězdu Tomiho Paciho ho žeru. Doležalová a Babčáková jsou přirozené komičky. A pak je tady Marcelka, která mi mezi rodinnou Pacovských a Bůčkových příjde poněkud na víc a místy i trochu otravná a teatrální, asi bych se bez ni obešel, ale dá přežít.  Kristýnu Leichtovou jsem ani neznal, ale Iva alespoň plní pubertální vzpurný  element a Lexova posedlost je docela pochopitelná.:o Fajn je to i to občasné hudební/showbyznysnové zaměření. Řekl bych, že díl, který je skoro geniální a nemá moc těch slabých míst je Krev, pop a slzy včetně legendárního songů a snového melancholického podtitulkoveho zakončení.:D To bych se nebál označit za klenot.:D Z dalších dílů, co mě dost pobavily mě napadá třeba Těžká hodina nebo Pomáhat a chránit. Celkově velký  triumf Novy. Možná největší od odchodu legendárního Vladímira Železného, který byl ale na rozdíl od jiných nováckých projektů  brzy zastaven. Možná naštěstí, možná bohužel. Ale také mě napadla představa: Kéž by se Comeback a mistr všech rolí Jakub Žáček  vrátil. Těch dílů by mohlo být fakt víc. Tak díky za přečtení a já jdu dál. Disko koule nad hlavou mi ukazuje směr. AKTUALIZACE: Jen dodávám, že postupně jsem si uvědomil, že i přes slabší momenty, slabší Marcelku a neviditelného Zorana je i COMEBACK ŽIVOTNÍ STYL a patří mu plný  počet hvězd už jenom proto abych plivl do tváře  zdejšímu směšnému procentuálnímu zisku navzdory všeobecné oblibě seriálu. Ale ok, mnohdy se tady v komentách dá přečíst pěkná konstruktivní kritika, to jsme u čtrnáct let starého seriálu a (některých) podobně starých komentářů...dneska běžíme v černých barvách se Ženami v běhu a je to OK. BTW:  ♪Má bohyně, jsi z Chropyně! ()

Vojcl

Pozitivně hodnotím rockové hudební vložky a také musím uznat, že v českých televizních vodách prakticky ojediněle místy skutečně zábavná záležitost, jenž se oprávněně smí nazývat sitcomem. Na druhou stranu by se zde hodilo rčení "jednooký mezi slepými králem". ()

Tony.cs

Už proto, že jsem rocker a taky za originalitu. A tak hrozný sitcom to není. Navyšuju...místama pokulhává ale docela se zasměju ()

gogos

Mě první díl docela sednul a Dejdar je vážně borec... Jsem zvědavej dneska na dvojku. .... EDIT .... Po 4 dílech musím říct, že až na jednu průměrnou vyjímku si tato show drží opravdu vysoké tempo!!! Po Hospodě a Ranči u Zelené sedmy je to třetí český koukatelný seriál... ()

blackrain

Komediální večerníček na dobrou noc podle TV Nova. Martin Dejdar předvádí jako Ozzák šílený koncert. Postava tupého Lexy taky nemá chybu. Ty dva ten seriál táhnou. Docela legrace. ()

Zemřel herec Norbert Lichý

Zemřel herec Norbert Lichý

18.01.2024

Kinokavárna na Rock for People

Kinokavárna na Rock for People

30.06.2015

Oscarové filmy, kultovní české seriály, přehlídku tvorby mladých nadějí českých filmových škol, originální Kinokavárnu s vybraným filmovým menu od Aerofilms a nádavkem diskuze s tvůrci. Festival Rock… (viac)