Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

Chladek

Předvedl se nám Heath Ledger coby Willy Doškař a myslím, že se nám do podvědomí vryl dobře. Středověkký film lehce parodující dnešní svět ovšem kromě humoru nezapomíná na romantiku a dobrodružnost děje. Film je špica za doprovodu moderní hudby, která snímku dodává správně parodující šmrnc. ()

pasqviL

Je to pěkná americká pohádka. Sice mě občas rozhodil nějaký ten popěvek od Quenů ale i to jsem ustál. Určitě nikoho neurazí ale nejspíš ani nenadchne k tomu aby začal cvičit na ritířské turnaje. ()

leafi

Příběh blonďatého "rytíře" je dost šílený. Nejen pro naprosto nedobovou hudbu, kostýmy a všechny další věci, na které se bystré oko recenzenta okamžitě zaměří. Jenže je tu Heath Ledger, je hezký, vtipný a když si v půlce filmu zděšeně uvědomím, že mu šíleně fandím a proklínám tu mrchu, kvůli které schválně prohrává, je už pozdě. Moje guilty pleasure. ()

akcul

Historikům nechť stoupají chlupy na zádech, ti ostatní ať se baví lehkou komedií plnou správných chlapů (Ledger, Bettany, Purefoy), s jedním záporákem a několika krásnými ženami (Shannyn Sossamon není můj typ) a vtipně neúměrných soundtrackem. Pohodový film, se kterým nemám problém:-) ()

Ygan

Dvě hvězdy jsou herci, další dvě jsou za svěží zpracování. Samozřejmě, že je to někdy trochu blbější, nudnější, rádoby duchaplnější, ale jinak fajn zábava i na víckrát. ()

sirrgulo

Příběh rytíře je fajn film, je vtipný, plný zajímavých scén na kolbišti a zároveň plný lásky i napětí. Jediné co mi trošku nesedělo byly některé vložky opepřené rockovou hudbou. ()

natalanka

Tak u tohohle filmu se nenudíte. Moderna a doba rytířů protkaná extravagancí a humorem. Značka NIKE na brnění, tak to mě opravdu dostalo. Opravdu jsem se dobře bavila. Pomocníci a kamarádi Williama zdárně sekundují jeho hlavní roli. Jsou solí a pepřem celého příběhu a vyloženě se na ně těšíte. Občas film pokulhává v ději, ale vynahradí Vám souboje a Paul Bettany, jako ukecaný moderátor, či Alan Tudyk, jako nervní dobračisko. :-)) ()

kosaka

Rytíři ve zbroji, to je něco pro mne. A když se do pohledu na ně citlivě přidají moderní prvky, nemusí to být vůbec na škodu. Tenhle film jsem viděl zatím asi každý rok a ještě mě nezklamal. ()

Bilky

Takto si predstavujem oddychovku na nedeľné dopoludnie. Modernizácia stredoveku nedopadne vždy tak odľahčene a pritom s ftipom a nadhľadom ako v tomto prípade. Sympatické výkony, šibalské odkazy a rockový podmaz dávajú filmu istú dávku originality, ktorá sa už dnes stále ťažšie hľadá... Hviezdička navyše za historicku postavu potulného básnika - gamblera Geoffrey Chaucera, ktorého s gráciou stvárnil Paul BETTANY... ()

Reproduktor

Příjemné a vtipné odreagování. Dokonce řeknu i milé překvapení, protože krom Temného rytíře jsem Ledgera viděl hrát už jen v tomto filmu. ()

Lukinek.cz

Zábavné ,stručné,skvěle nahrané. No,prostě kvalitní film ,který neurazý. Herecké výkony jsou perfektní,všichni herci mi byli sympatičtí ( a to se moc často nestává ). Ve filmu nalezneme romantiku,spoustu hudby. Dávám 85 % :) A mohu vám tento film jen doporučit, určitě vás nezklame. :) ()

Jupii

Tak trošku viac premakanejší priebeh rastu hviezdy hlavného hrdinu byť mohol, keďže vziať brnenie, palicu a začať vyhrávať proti rokmi ostrieľaným rytierom asi nie je až tak možné, každopádne pre mňa ako milovníka historických filmov parádna rozprávka ktorej nechýba krásna princezná, zlý lotor a hrdina ktorý nakoniec prekoná všetky prekážky a zmení svoj osud. ()

swinevenca

Přestože Queeni před prvním soubojem jasně prozradí, že se to nemá brát vážně, některé pasáže týkající se hlavní "romantické" linky jsou tak nesmyslné, že se u toho nedá ani smát, ani zajíkat dojetím. A tím tahle nadsazená a velmi vtipná středověká odysea ztrácí šmrnc. ()

dudo24

Ďalší film z môjho detstva, ktorý mi prináša nostalgiu. Vtipné, akčné, pútavé, romantické. Hneď v prvých minútach keď sa ozvala na štadióne “We Will Rock You“ od “Queen“, tak asi každý pochopil, že toto nebude len taký obyčajný stredoveký príbeh. Film si zachoval všetky dobové charakteristiky – česť, pýcha, etiketa, kasty, dvorenie, láska na prvý pohľad – v kombinácií s dnešnými modernými prvkami a hudbou, čo vytváralo kvalitnú zábavu. Neskutočné obsadenie – pamiatka Ledgerovi. Všetci herci presne vystihli svoje postavy. Neviem si pomôcť ale tento film mal toho v sebe toľko veľa a tak dobre to spolu všetko fungovalo – od napätia, cez humor, po emócie – že musím zaslúžene hodnotiť plným počtom hviezd. “The protector of Italian virginity.“ ()