Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

Radyo

Tomuto filmu pomohlo to, že tvůrci od samého počátku dali najevo, že není myšlen smrtelně vážně. Rockové vsuvky z děje udělaly spíše akční než historický snímek. Heath Ledger se své role zhostil velmi dobře a ani ostatní herci nehrají špatně, i když samozřejmě největší pozornost na sebe strhává právě Ledger. Rufus Sewell (mj. Smrtihlav) v roli titulního záporáka předvádí rovněž dobrý výkon, ovšem typově mi do té role tak úplně nesedí. Vyzdvihnout bych chtěl akční scény rytířských soubojů, ne všechny jsou sice dokonalé, ale naprostá většina z nich je strhující a kdyby kvůli ničemu, tak kvůli nim stojí za to snímek vidět, i díky skvělé práci s kamerou. ()

golfista

Velmi příjemné překvapení, které si napsal, režíroval i produkovali Brian Helgeland. Po scénáři ke "Spiknutí", přidal režii u "Odplaty" a v "Příběhu rytíře" přidal i produkci. Film je plný dobrodružství, romantiky, super muziky, krásných žen a výborných záběrů ze soubojů. Takový moderní Fanfán Tulipán. Zajímavá je i velká účast českých herců a ostatních tvůrců. Pro pobavení mohu jen doporučit. ()

Lima

Pohodová oddychovka, při níž excelují čeští kaskadéři a Paul Bettany v roli excentrického básníka. Lze vidět i vícekrát, aniž by se člově nudil. Velmi příjemná záležitost. ()

Gemini

Romantický dobrodružný příběh se odehrává ve 14. století a vypráví o touze člověka změnit vlastní osud. Nabubřelejší chvastounskej grc jsem už dlouho neslyšel. Tenhle film, že si na nic nehraje? Ale no tak... nevím co je trapnější - jestli odfláknutost nebo totální nelogičnosti, samozřejmě při tom o co jde především - při turnajích. A Paul Bettany sice občas předvede dobrý vtípek, ale vydávat ho za Geoffreyho Chaucera, to je hodně přes čáru. A to, co tady provedli Queenům, to je přímo zločin proti lidskosti... nebýt fajného záporáka Rufuse Sewella a kvalitního charizmatického prince Jamese Purefoye, je to úplně o ničem. Dejme tomu, že 50%, protože natočené to není nijak zle. Ale Brian Helgeland, scénárista legendárního L. A. Confidential, tady šlápl zatraceně hodně vedle. ()

Matty

Příběh rytíře si škodí snahou o nějakou vážnost. Jako muzikál by fungoval výtečně. 70% Zajímavé komentáře: tron, Darkslayer, SeanLSD ()

Cervenak

S odstupom času (po asi siedmich zhliadnutiach) je Príbeh rytiera synonymum pre špičkovú zábavu, ktorá skvele funguje v akčnej, humornej, romantickej i dramatickej (pri stretnutí so slepým otcom vždy plačem) rovine. Parádne obsadenie, odviazaný Helgeland (jeden z najdusenejších talentov v Hollywoode) a výborný soundtrack. ()

Malarkey

V dnešní době je tento příběh rytíře vyjímka porušující hned několik pravidel. Film odehrávající se ve 14. století převažně v Anglii s výborným trochu revolucionářským příběhem a příjemními herci spolu s pár českými, jelikož se film z velké části natáčel i u nás. Představte si průběh dřevcového turnaje, udatní rytíři na koni se na sebe řítí a publikum z plna hrdla podupává do rytmu skladby We Will Rock You. Tak názorně vypadá celý film. Mix zábavy a historie dává důkaz toho, že legrace je i když ne příliš podle pravidel. Věřte tomu, že mě tento film tenkrát při premiéře překvapil na tolik, že jsem si ho oblíbil a viděl tolikrát, že mě nikdy nedokázal omrzet a navždy zůstane ukotven v mé paměti. --- Natrhnu ti zadek, ty Quasimodo. ()

T2

Rozpočet $65miliónovTržby USA $56,569,702Tržby Celosvetovo $117,487,473║ šikovný nápad, zručne natočné, dobré herecké obsadnie, prim kamera a hudba /videl v kine: 85%/ ()

Marigold

Skvělá pohádka pro kluky, co nikdy nevyrostou. Poutavá, vtipná a skvěle natočená povídačka o chudákovi, který se stal rytířem, nepostrádá navzdory totálně ujetému ztvárnění středověku humor, emoce, napětí... prostě všechno, co člověk chce od rytíře. Herecké obsazení je brilantní – naprosto mě dostal Paul Bettany jako rťuťovitý Chaucer, ale i titulní krasavec Heath Ledger má charisma a do role snílka Williama padne jako dobře vyvážený meč do ruky. Brát tenhle film jako historický dokument o rytířství je skutečně historickým omylem – je to parodie, satira, nadsázka, komedie... prostě napínavá švanda s perfektní hudbou, skvělými kaskadérskými výkony a ano... naprosto ujetými reáliemi a kostýmy, které ale klidně připisuji na vrub nadsázce. Já to snesu bez brblání – když je mi to nabízeno takto lehkou formou. Třeba víckrát. Vy ne? No to je mi vás líto, protože tenhle středověk rocks! ()

gouryella

Co do zapletky jiz mnohokrat videny a osvedceny scenar, film vsak zaujme predevsim neokoukanymi mladymi tvaremi, necekanym spojenim stredoveku s moderni hudbou a take slusnymi rytirskymi souboji. ()

Algernons

Film vám hned v prvních momentech dá jasně na jevo čím je a buď na to přistoupíte nebo ne. Já miluju filmy, které se neberou smrtelně vážně a umí se uvolnit, ale zároveň se dokáží držet zpátky při zemi a perfektně tak balancují. Užasný sekvence, hudba, lokace, kostými, charismatický obsazení, napětí a příjemný chytře vystavěný příběh. Vesměs je to taková přijemná pohádka, ale kdo by neocenil opravdu krásnou pohádku, která má srdce, styl a funguje na všech rovinách. Nevím proč se tedy držet zpět v hodnocení, už jen kvůli všem těm lidem co museli slítávat z koně. ()

Superpero

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů pro dobrou náladu. Heath Ledger zatím nikde nebyl lepší a celé je to prostě strašně super. Jednu dobu sem na to koukal tak 2x tejdně. ()

TheMaker

Umělý rádoby doják, který na mě ale vůbec nijak nezapůsobil . . . Celý film mi připadal takový umělý, působilo to moc okatě, vůbec to nevtáhlo do děje . . . Příšerné kostýmy . . . Šlo až moc vidět, že se jedná o film . . . ()

Dever

Sexy Shannyn Sossamon, dobrý herecký výkon Heatha Ledgera a šikovne natočený dobrodružno-romantický film, ktorý sa mi tak moc páči, že ani sám nechápem................ Soundtrack Carter Burwell: 1. We Will Rock You - Queen [2:02] ,2. Low Rider - War [3:10] ,3. Takin' Care of Business - Bachman-Turner Overdrive [4:49] ,4. Golden Years - David Bowie [3:27] ,5. Crazy on You - Heart [4:50] ,6. Further On Up the Road - Eric Clapton [4:29] ,7. Get Ready - Rare Earth [2:50] ,8. I Want to Take You Higher - Sly & the Family Stone [5:20] ,9. The Boys Are Back In Town - Thin Lizzy [4:28] ,10. One Of Your Own - Carter Burwell [1:53] ,11. We Are The Champions - Robbie Williams/Queen [3:54] ,12. Pieces - Dan Powell [3:28] ,13. Eye Conqueror - Third Eye Blind [4:07], ()

Viktooorka

Tento film o změně vlastního osudu je má dětská láska, hlavně díky Heathovi, skvělému humoru i té romantické části ;o) Jestli to tak necítíte též, seknu Vám hlavu :o) ()

novoten

Spousta narážek a parodie, dobrodružná nálada, moderní hudba a pořádná dávka švihu. Jakmile se začne příliš často objímat, plakat a ujišťovat, že William dokáže úplně všechno, jde zábava o pořádný kus dolů a princezniny manýry mě při každém zhlédnutí vytáčejí pořád stejně, ale přesto bych s odstupem řekl, že Doškař předběhl dobu. Dnes by po takhle sebevědomém a občasně sebeshazovačném dobrodružství byl v kině zájem ještě větší než před dvaceti lety. ()

tron

„Hrdosť je to to jediné, čo mám. A čo mi nemôžu zobrať.“ Keď som videl Príbeh o rytierovi v kine ako stredoškolák, bavil som sa. Preto, keď som ho zahliadol cválať televíznym programom, neváhal som a sadol som si pred obrazovku natešene, ale zároveň aj podozrievavo a s miernymi obavami. Predsa len, od návštevy kina sa veľa zmenilo, dospel som nielen ja, ale aj Heath Ledger. Preto ma potešilo, že po rokoch som si k tomuto ľahkou rukou nakrútenému ťažkoodencovi našiel cestu rovnako rýchlo a bez okolkov, ako kedysi. Paul Bettany ako spisovateľ Chaucer („Teraz som síce nahý, ale napíšem o vás poviedku a vy v nej budete nahí navždy.“), brutálny cholerik Alan Tudyk (smrteľne vážne rozzúrenému davu: „No poďte, všetkým vás strieskam!“), špitálnik Mark Addy, vznešene mužný James Purefoy („Obaja sa na niečo hráme a obom nám to príliš nejde.“), diskotéka (wtf?), písanie listu, Queen, lesy, kone, hra s jasnými pravidlami, slepý otec, „lebo nie terč ale šíp“. Predovšetkým som sa ale v spoločnosti mladej a talentovanej bandy cítil dobre. Možno je to troška pridlhé a českí štatisti sú rozpačití (s úsmevom pozerajú do kamery a rozhodne nevedia dobre zahrať „krvilačný dav“), ale no a čo, wtf nikdy nie je dosť. ()

B!shop

Skutecne povedena komedie. Ano komedie, ne nejakej historickej nebo dobrodruznej film, protoze pokud bych ho mel tak brat, je to jednoznacne odpad, ale jako komedie to je vice nez dobre. Herci jsou takovy prijemni na pohled, vecne se usmivaj, takze to je fajn, ale nejakej uzasnej vykon nepredvedli. Pribeh je hodne spatnej. Vlastne jen dve hodiny turnaju prolozeny nejakejma forkama a romantickejma blbinkama. I kdyz jsou suboje hodne naivni a skoro az pohadkovy a zadnej drsnej stredovek se nekona, jsou diky moderni hudbe a sviznosti dobre. I kdyz jak se vzdycky ty drevce rozmlatily jak naky paratka mi prislo krapet prehnany. Ono je tu vic takovejhle divnejch veci. Syn doskare se hned nauci bojovat a krome toho je ze vsech nejlepsi, okamzite se nauci tancovat, s nejakejch hadru si usije vecerni kostym atd. Navic dobredu je jasny jak to vsechno dopadne. Ale presto jsem byl prekvapen jak ty dve hodky co film ma rychle utekli a ja se vubec nenudil. Hodne dobre 3*. ()