Flynn Rider je najúspešnejší a zároveň najhľadanejší zlodej v kráľovstve. Na svojom poslednom úteku sa uchýli do tajomnej, osamelej a, ako sa domnieva, opustenej veže. Chyba! Zo sebavedomého suveréna sa stáva rukojemníkom najzvláštnejšieho stvorenia, aké kedy stretol. Vežu totiž obýva tajomná dievčina s predlhými zlatými kúzelnými vlasmi menom Rapunzel. Zlá starena Gothel ju ako dieťa uniesla z rodičovského hradu, aby z jej dlhých vlasov dlhých dvadsať metrov čerpala mladosť a krásu. Rapunzel celý svoj život strávila zamknutá vo veži s jediným spoločníkom – malým svojráznym chameleónikom. Dnes je vo veku tínedžerky s bujnou fantáziou a Flynnov vpád a následný zmätok je tak vítaným spestrením nudného života. Nečakaná zmena spôsobí, že Rapunzel po prvýkrát opustí svoje väzenie a vydáva sa aj s novými spoločníkmi na dramatický útek, plný dobrodružstva, zamotaných situácií a divokých zážitkov, pri ktorých ich životy visia doslova – na vlásku... (TV JOJ)

Johny_fork

Konečně pohádka jako ze starých časů, bez zbytečně komplikovaného příběhu, narážek na celebrity.. Jednoduchý a moc hezký příběh, který dokáže nenuceně bavit (kůň a chameleon byli boží:), rozhodně krok správným směrem. ()

Terva

Dnes vám povím příběh o tom, jak jsem zemřel......... Chameleon Pascal byl skvělej. Největší vzrůšo v této hudební pohádce dělají, zcela nehudební Max a lehce hudební Evžen. Teda hradní kůň Maximus ( Max ) a zloděj Flynn ( Evžen ). CITÁT - Šemíka nééééé!!!!! ( český dabink )........... Vím, že je to o princezně ( Rapinela / Locinka ) co má dlouhé vlasy, ale ta hrála tak trochu podřadnou roli. A navíc ty její dlouhé vlasy se v některých případech úplně z příběhu i ze záběru vytrácí - to aby nepřekážely, asi. Vtipná a pěkná hudební kreslená komedie. ()

moviesfan

Na rovinu - na pohádky do kina prakticky nechodím, ale tato návštěva se set sakra vyplatila. Velmi krásná animace doplněná nejen hezkým příběhem a písněmi, ale i humorem. Chameleon byl výborný, stejně tak kůň. Už se těším až Tangled uvidím znovu. Jen tak dál Disney! ()

Beznoh

Krásná Disney pohádka, co tu už dlouho nebyla. Výborné zpracování rozhodně se hodí pro děti, ale i dospělí se nenudí. Není téměř co vytknout, vážně jsme se bavil. ()

JohnCZ

Nádherná animace, líbivé písničky, pár opravdu vtipných scén (kůň Maximus byl dokonalej) a hlavně příběh emotivní tak, jak to umí jen Disney. Filmy od Pixaru mám rád, ale Tangled je mezi současnými animáky vskutku o kousek výše. Scénu s lampióny jen tak z hlavy nevyženu. ()

villon17

Okopírovaná stará známá pohádka upravená o pár věcí a postav mě zas tak neuchvátila. Smála sem se jenom párkrát a nečekal mě zvrat nebo překvapivej konec. 4* dávám za písničky, krásnou scénu s lampiónama a za hlavní hrdinku, protože byla dokonalá. Vtipná, zábavná, chytrá, zajímavá, sympatická, roztomilá, potrhlá, zkrátka jiná a tim skvělá. Ty řeči, co měla, jak se tvářila a chovala, no prostě úžasná. Od první chvíle sem ji měla ráda. ()

tomeš

Bavil jsem se o dost víc, než jsem čekal (což mohlo být i tím ovíněním). I tak je to ale podle mě scénáristicky nadprůměrný kousek, animace klasicky dobrá. Jinak souhlasím s Dudkem, jako téměř vždy. ()

corpsy

Disneyovský tvorcovia naozaj nepoznajú medze a len v málo výnimkách neexcelujú. Na prvý pohľad barbinovské dobrodružstvo je však svižným a mimoriadne zábavným filmom pre celú rodinu a je naozaj úžasné sledovať, ako vie napr. podobná a už inde mnohokrát videná klišoidná plačlivá scéna dojať aj v tomto prípade. Na to treba talent. ()

Marek1991

Ako malému chlapcovi mi rodičia čítali knižky z krásneho papierového kufríka rozprávok bratov Grimmových. Boli v ňom príbehy o Snehulienke, usilovnom krajčírikovi, zlatej priadke, žabom princovi a príbeh, ktorý som si najviac obľúbil, keďže mi pripomínal realitu môjho života o Šalátočke z chudobnej rodiny, ktorý bol trocha prestrelený, ale krásny, mal veľa motívov, ktoré použili aj v tomto filme Na vlásku. Akurát, že zlodejom bol tu chlapík, čo sa do nej zamiloval a nie jej otec, čarodejnica sa neomladzovala a neliečila kúzelnými vlasmi, princa zhodila z veže, čím si na tŕní vykľul oči, z dievčiny sa po odstrihnutí vlasov nestala bruneta a neodstrihol jej ich princ, čím zničili ježibabu, ale ježibaba odstrihla jej, ale aj mnohé iné veci. Malo to aj veľa spoločného ako blond farbu vlasov hlavnej hrdinky, vyliečenie slzami avšak nie vrátenie života, čo bolo trocha príliš na tento film. Celý čas sa tváril ako nezbedný film pre deti a až ku koncu sa prejavil dosť dospelácky s vraždou, potom zhodením ježibaby z okna. Nuž mal som zmiešané pocity, hlavná hrdinka a prostredie bolo nádherné, taktiež romantika s lampiónmi na vode, či stretnutie rodičov s dcérou a jej budúcim manželom, ale malo to aj zvláštne body okolo vojakov, vyzerajúcich ako zmes Rimanov a Nemeckých rytierov, talianske gondoly, domy ako z Anglicka, tance a hudba ako z Írska, prepletaný vrkočovitý účes s kvetinkami Lociky ako z Ukrajiny, bláznivého koňa ako zo Shreka a veľa divných rečí o zmene snov, ak sa staré naplnia, o rebélii, o využívaní, klamstvách a iných, sem tam to svedčalo filmu, niekedy však nie. Film je veľmi vyčančaný, zapamätám si ho najmä kvôli roztomilým ksichtíkom Lociky, ale inak na mňa pôsobil neokúzľujúco. Je to síce odľahčené ako mnoho rozprávok od čias Shreka, ktorý zmenil tvorbu rozprávok, ale pôsobí to moderne, nie nadčasovo, je to len ďalšie z rady rozprávok s ktorými sa u Disneyho pohrali. Sem tam to pôsobilo aj trápne ako panna medzi zloduchmi, záchrana zlodeja a podobne. Film by mal mať čaro aj vnútri seba, nie len navonok ako pozlátko, mal by niečo deťom hlavne dať. ()

Pegas1632

Příjemný animovaný film, plný krásných písniček. Nádherně zpracovaný, graficky parádní, akční a vtipný - prostě má všechno co by měl mít. A i když některé scény mi přijdou lehce laciné, tendle film to tak nějak snese. Animáky moc nemusím, ale na tendle se kdykoliv podívám ráda znovu :) ()

El Pistolero

K úplné dokonalosti schází této novodobé disneyovské pohádce jen jediné: o trochu míň muzikálových vložek. Kdyby byl splněn i tento můj požadavek, neměl bych k „Na vlásku“ výhrad. Z dílny Walta Disneyho jde totiž jednoznačně o to nejlepší, co jsem v rámci filmových projektů slavného studia měl možnost vidět. Žádný animovaný projekt nikdy neměl sympatičtější a krásnější princeznu, než jakou je plavovlasá Locika s nejúchvatnějšími blond kadeři v celé galaxii. ()

prkalil

Mezi 4,5 a 5, a to navzdory několika písním, který mě nejdříve nepříjemně (nečekala jsem je tam) a pak příjemně (daly se vydržet, víc bavily než otravovaly!) překvapily. Míra zábavnosti neobyčejně vysoká. Nad očekávání (N). ()

PauloZ

Opět velice povedený kousek od Disneyho. Krásná animace, skvělé písničky a pěkný příběh. Tenhle animáček patří mezi ty dojemnější a citově více založenější. Samozřejmě nechybí ani prvky a postavy směřující k pobavení publika, tudíž zasmějete se určitě. Zde je k tomu předurčen havně kúň Maximus a je skvělý :) ()

F.man

Starý dobrý Disney včetně všech kladů a záporů. Je tady krásná (opradu krásná) princezna, je tady zvířátko, chameloeon, jsou tady písničky a je tady i samozřejmě princeznil druh, toho času hledaný zloděj s dobrým srdcem. Předvídané až až, ale zpracované tak krásně, že se to dá prominout. Great. Now *I'm* the bad guy. ()

ConanVJ

Na vlásku je pro mě jedna z nejlepších animovaných pohádek vůbec. Má pěkný příběh o princezně, která je od jejího únosu vězněná ve věži až do svých 18 let, kdy její osud změní zloděj, který se zde schová před pronásledovateli. Po technické stánce je to fakt parádní záležitost. Musím přiznat, že nemám rád filmy (pohádky), kde se hodně zpívá. V této pohádce mi to ale vážně nevadilo. Další věcí, která dělá pohádku zábavnou jsou dvě vedlejší postavy, a to roztomilý chameleon Pascal (kterého si snad každý zamiluje) a vojenský kůň Maximus (ten zas rozesměje svými stopařskými schopnostmi a tím, jak jde tvrdě za cílem). Viděl jsem film jak v originále (ten mám přece jen radši), ale i v cz dabingu, kterej se hodně povedl a skvěle filmu sedne (až na přejmenování postav). Na tuto pohádku se vždy rád podívám a dávám jí 100% :) ()

Astaroth12

Svieži animák z dielne Walt Disney. S príjemnými postavami či je to zlatovláska Locika,koň Maxim alebo útoční chameleón.Hovorí sa že v jednoduchosti je krása a to je presne o tomto animáku.Jednoduchý príbeh bez žiadnych trápnych scén,len s čistím sviežim humorom.Animácia bola miestami dokonalá,hlavne keď púšťali tie lampióny. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

Zloduši od Disneyho dostanou seriál

05.03.2019

Visí vám v pokojíčku plakát Jokera, v dětství jste vždycky fandili Darthu Vaderovi a Hans Gruber je podle vás pravý hrdina Smrtonosné pasti? Pak pro vás má studio Disney dobrou zprávu, po vzoru… (viac)

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Po seriálovém Chuckovi by člověk Zacharymu Levimu prorokoval velkou kariéru - zatím se k ní ale neodpíchnul. Jeho největším kinoúspěchem je animák Na vlásku, v němž namluvil zlodějíčka Flynna, a… (viac)

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (viac)