Kriminálka Anděl

TV spot 6
Česko, (2008–2023), 71 h 45 min (Minutáž: 53–60 min)

David Švehlík, Marek Taclík, Martin Stropnický, Ladislav Frej st., Michal Novotný, Miloslav Mejzlík, Helena Dvořáková, Jan Skopeček, Igor Chmela (viac)

První klapkou odstartovalo v pátek 28. března v Praze natáčení původního seriálu TV Nova s názvem Kriminálka Anděl, který chce být novým typem českého kriminálního seriálu, podívanou plnou napětí s moderními obrazovými postupy, který představí Prahu jako těkavé, rychle tepoucí, moderní kosmopolitní město, jež však má i své temné stránky. Každá z epizod seriálu přinese jedno pátrání inspirované skutečnými kriminálními případy. Na oddělení fiktivní pražské Kriminálky Anděl pracuje tým celkem pěti hlavních kriminalistů, kteří pátrají po pachatelích nejzávažnějších trestných činů - loupežných přepadení, úkladných i sexuálně motivovaných vražd. Šéfuje mu nejstarší a nejzkušenější Ivan Tomeček (Martin Stropnický). Jeho kolegy jsou nováček Tomáš Benkovský (David Švehlík), praktik Oliver Hajn (Marek Taclík), dokumentarista Rudolf Uhlíř (Michal Novotný) a policejní psycholožka Jana Chládková (Helena Dvořáková). Jejich důležitým spolupracovníkem je patolog Karel Benkovský (Ladislav Frej). Celé oddělení řídí vrchní ředitel kriminálky Milan Horký (Miloslav Mejzlík). (TV Nova)

Recenzie používateľa IvcaSammet k tomuto seriálu (7)

Únos (2014) (S04E01)

Co to sakra bylo?! Skok v čase jako kráva, nové kanceláře, noví lidé, noví potomci, prakticky nové všechno a vysvětlení je kde? Námět více méně úplně žádný, vtip se taky naprosto vytratil a vyšetřování se jaksi taky posunulo na druhou kolej. Všechny postavy se chovají úplně jinak, Jana Pidrmanová se do své role navíc vůbec nehodí, ta její rádoby drsná póza byla spíš k pláči. Prostě všechno špatně, to co jsem na Kriminálce Anděl milovala je pryč, absolutní zklamání. Jen doufám, že tímto stylem nebude natočená celá čtvrtá řada, protože takovým způsobem zabít tak dokonalý seriál je opravdu hodně smutné. ()

Bláznivá smrt (2014) (S04E02)

Případ o sto procent lepší než v předchozím díle, bohužel mi ale nový styl úplně nesedí. Kamera je vcelku špatná, flashbacky jsou vyloženě amatérské a celkové řešení soukromých záležitostí mi přijde daleko častější než v předchozích řadách. Navíc Zlata Adamovská je naprostý výsměch celé Kriminálce Anděl. Tu snad nemůže brát vážně vůbec nikdo. ()

Dáma na kolejích (2014) (S04E03)

Začátky epizod otřesné, čtvrtá řada očividně hraje na to, že diváka nejdřív zmate a až zpětně mu dává nějaké útržky informací, ze kterých si sám musí utvořit nějaký obrázek předchozích událostí. Kamera strašná a herecké výkony občas až amatérské a čím dál větší omáčka okolo soukromých životů určitých postav mě taky začíná slušně vytáčet. Kvalita případů ale naštěstí zůstává stejná, takže se na to ještě pořád dá dívat. Tři a půl hvězdičky. ()

Jachtklub (2014) (S04E04)

Zase spíš tři a půl hvězdičky, případ zajímavý, ale soukromé životy postav začínají být přesouvány na první kolej. Navíc to, co předvádí Zlata Adamovská je čirá zoufalost tvůrců, kteří doufají, že když už se vytratil humor, tak se diváci budou smát alespoň jí. No, bohužel, je to spíš k pláči. ()

Krev a benzín (2014) (S04E05)

Když jdou "soukromé záležitosti" postav stranou, tak pro jistotu epizodu zabije postava Zlaty Adamovské. Navíc Koptovi jsem toho cholerika taky úplně nevěřila ... Zase tři a půl hvězdičky, a i když se stále klaním ke čtyřem, uvažuju, že ve finále plošně čtvrté řadě u každé epizody jednu hvězdičku uberu, protože i ty nejslabší díly předchozích řad byly desetkrát lepší než celá čtvrtá řada. Případy skvělé, ale ta omáčka okolo se prostě nedá. ()

Zvěřinec (2014) (S04E06)

Případ výborný, ale bohužel mám pocit, že se z Kriminálky Anděl vyklubala Ordinace v růžové zahradě. Dějová linka Tomáše a Lídy je vyloženě stupidní, celkově mi postava Jany Pidrmanové vůbec nesedla a přijde mi jako pěst na oko. Navíc polovina epizody se zase točí jenom kolem ní, případ je oficiálně až na druhé koleji. V porovnání s tím mi nějak zázračně přestává vadit i Zlata Adamovská a to už je co říct. ()

Zátiší s vraždou (2014) (S04E07)

Jasně, takže Tomáš se dá dohromady s Lídou, Oliver zase s Janou a všichni budou šťastní až do smrti ... Jo, aha, neměla to být tak náhodou kriminálka? Nějaký zajímavý případ jsem tam sice postřehla, ale mezi těma všema vztahama to tam nějak prostě zaniklo, no ... ()

SOUNDTRACK Poděbrady 2017

SOUNDTRACK Poděbrady 2017