U opuštěné lodi na řece je nalezena utopená elitní jachtařka. Zmizela předchozí noc po bouřlivém večírku a její tělo nese stopy násilí. Detektivové zjistí, že v domovském jachtklubu byla pro svou konfliktní povahu velmi neoblíbená. Podezření padne jak na členy jachtklubu, tak na nedaleké hausbotisty a mladého alternativce, který tady dealuje trávu. Vyšetřování se ale nakonec stočí ke dvěma policistům říční policie, kteří se s jachtařkou dostávali opakovaně do konfliktu... Nová ambiciózní šéfová Věra Beránková prosazuje v týmu svou vedoucí pozici. Moc se jí to nedaří, je sice právnička, ale nemá kriminalistickou praxi. Zná dobře zákony, ale nedokáže jednat s lidmi. Jana pomáhá Oliverovi se studiem a ten se jí na oplátku snaží najít tatínka pro jejího syna Ludvíka. (TV Nova)

otík

Další ze spíše průměrných dílů. Mrtvola úspěšné závodnice v jachtingu však aspoň trochu rozčeří stojaté vody Kriminálky. Aspoň že aspoň trochu srandy si užijeme s rýmovníkem a šéfovou. ()

IvcaSammet

Zase spíš tři a půl hvězdičky, případ zajímavý, ale soukromé životy postav začínají být přesouvány na první kolej. Navíc to, co předvádí Zlata Adamovská je čirá zoufalost tvůrců, kteří doufají, že když už se vytratil humor, tak se diváci budou smát alespoň jí. No, bohužel, je to spíš k pláči. ()

rakovnik

Tento díl jistě přispěl k rozšíření rýmovníku, mně zaujali budoucí kriminalisté v "Poldovi", zde parťáci z loděnice. Bohužel nové ženské postavy jsou jedna necharismatická, druhá vyloženě směšná. Krimi příběh byl trochu na druhé koleji, byť byl zajímavý. ()

• Točilo se na Císařské louce na Smíchově. (sator)