Hovoria mu Vodič (Ryan Gosling). Cez deň je filmovým kaskadérom a pracuje v autoservise, po nociach si privyrába ako nájomný vodič zločineckých gangov, ktoré unikajú z miesta činu. Nezaujíma ho, aký zločin spáchali, rúti sa nocou s policajnými autami za chrbtom. Majiteľ autoservisu Shannon (Bryan Cranston) je jeho menotorm i manažérom. Dohadzuje Vodiča filmovým režisérom i zlodejom, ktorí sú ochotní dobre zaplatiť za jeho služby. Shannon chce kúpiť vozidlo, s ktorým by Vodič jazdil na profesionálnych automobilových pretekoch a presviedča Bernieho Rosea (Albert Brooks), miestneho boháča s pochybnými zdrojmi príjmov, aby do neho investoval. Aj napriek protestom svojho spoločníka Nina (Ron Perlman) nakoniec Bernie peniaze požičia. Dvojitý a rozpoltený život samotárskeho Vodiča osvieži náhodné stretnutie s krehkou susedkou Irene (Carey Mulliganová), s ktorou trávi čoraz viac času. Všetko sa zmení, keď z väzenia prepustia jej manžela Standarda (Oscar Isaac). Vodič mu chce pomôcť splatiť dlh za ochranu vo väzení, pre ktorý ho vydierajú gangstri, a dohodne sa s ním na poslednej lúpeži. Ukáže sa, že išlo o nastraženú pascu a všetko sa začína komplikovať. Standard pri prestrelke umiera a Vodič, aby ochránil seba i Irene so synom Beniciom (Kaden Leos), musí urobiť to, čo vie najlepšie - poriadne šliapnuť na plyn, jazdiť na doraz a postaviť sa podsvetiu celkom sám. (TV JOJ)

bonovox

Netreba sa rozplývať nad samotnou kvalitou snímku, tá je samo o seba daná vynikajúcim príbehom, Goslingom a skvelou réžiou. Ide tu hlavne o to, že vznikol film, ktorý sa Vám vryje hlboko do pamäti a navždy tam zostane. Dávam síce len 4 hviezdy ale k piatej má film veľmi blízko.0 ()

schaff

zozačiatku nuda, cakala som, kedy sa to rozbehne a čakala som hodinu, potom len veľa krvi a pobil všetky najväčšie zvery, zaujimave...ako aj to je zaujimavé, že len tak kde sa vzal, tu sa vzal, povozil sa s babenkou a zase sa šiel povoziť inam... dala by som aj viac ako 3 * kebyže mi to nepripomína kuriéra. ()

Ajka2

Tolik napětí, očekávání a skvělé atmosféry jsem u jednoho filmu dlouho postrádala. Konečně jsem to vše našla ve 100 minutách. Skvělý film, u kterého jsem nevěděla co můžu ve zlomku další minuty čekat. ()

ElBeatbox

Sice je tento rádoby umělecký kousek hodnocen jako jeden z top 130 nejoblíbenějších filmů, ale pro mě to byla od začátku do konce nuda a utrpení a neustále jsem byl nucen sledovat hodinky a modlil jsem se v to aby už byl konec. Začátek byl dost zajímavý a slušně mě navnadil na skvělou podívanou, ale to bylo asi tak to jediné a minutu od minuty to šlo jen z kopce a přestávalo mě to bavit. Špetka adrenalinu, akce, aut a čas od času takové té atmosféry kdy člověk čeká co bude a nakonec z toho stejně není nic to už nezachránila. Chování rádoby všímavého, tichého a starostlivého hlavního herce Ryana Goslinga a jeho více než občasné výrazy jako by byl včerejší a duchem nepřítomný tento film pohřbily nadobro. Jeho motto které se zdá jakoby nemělo hlavu ani patu mohli scénáristé rovnou zahodit, tohle mi připomnělo s hodně velkou nadsázkou Kobru 11 naruby ve které by všichni byli pod vlivem omamných látek. Dávám proto jednu hvězdu a to za dobrý nápad, ale bohužel mizerné provedení. ()

Fabeeh

Umělecké dílo, které mne inspirovalo svou originalitou a geniálním melancholismem, který měl za úkol předvést Ryan Gosling. Pro mne nejlepší film roku 2011. 5* ()

Shinnie

Priznám sa, akosi nechápem to nadšenie všetkých naokolo. Začalo sa to veľmi nádejne. Potom však pomalé tempo a najmä niektoré dialógy pripomínaly 126 diel rumunského seriálu a vy ste pomaly ale isto začali zívať. Keď už sa vám zatváralo prvé oko, konečne sa objavila nejaká akcia plná červenej farby, ktorá striekala meter a pol nad zem. Ohurujúce. Áno, hudba bola proste skvelá avšak dovolím si tvrdiť že tento film bol na nej celý založený. Ale ten príbeh ma proste nenadchol. Ale o to nejde, kľudne sa to mohlo vyvážiť spracovaním ale keď sa niečo proste ťahá jak 3x vyžúvaná žuvačka, tak z toho zážitok nebude. Ryan Gosling je fajn, akcia je fain, ale tá vata naokolo, ktorá sa zameriavala na pseudopsychológiu (?!) postáv mi liezla hore krkom. 3 hviezdičky, sklamaný výraz a odhodlanie si to pustiť možno niekedy za rok v inej nálade, možno že zmením názor. ()

qwertasip...

Drive patří do skupiny filmů, u kterých se nejdříve podíváte na vysoké hodnocení, přečtete si o co jde, a pak při jeho sledování koukáte na čas a říkáte si: „tak a teď se konečně už něco stane!“ A jak čas běží, zjistíte, že se nakonec nestane nic. Předpokládám, že po tejdnu mi v hlavě zůstane jen soundtrack - ten se opravdu povedl. Jinak je to podle mého názoru trochu rozvláčněný a zbytečně nadhodnocený film, ze kterého se dělá něco, čím není. Možná jsem měl až příliš vysoké očekávání, pro mě průměrné tři hvězdičky, nic víc, nic míň. ()

Mtytjouda

Nějak zvlášť mě tento film nenaplnil ... Plno zdlouhavých scén,které kdyby se zkrátily o půlku, vůbec nic by se nestalo ... Dobře zahrané od všech herců ... Zvláštní motiv filmu, mě celkem přirostlý k srdci, ale vlastně ani nevím, co tímto snímkem chtěl autor říci ...Žádné ponaučení, nic konkrétního ... Krásné záběry z honiček v autech ... 60% ()

DansteR

Myslím, že právě těch 80% ten film vystihuje. Stejně vypadá mé hodnocení. Ryan předvádí lepší než úžasný výkon. Režie je taky skvělá, ale hlavně film disponuje omračující atmosférou z ulic LA. Mírně to kazí scénář, ale ten je zase vyvážen dokonalou hudbou. 4* ()

Warzy odpad!

Keď som tento film dopozeraj tak som hneď skočil na net či som videl ten istý film, ktorý mal 80% a je to naozaj on. Hudba je celkom obstojná ale nič výnimočné. Herecký výkon ma vôbec neoslovil, proste úplná katastrofa. ()

vecneZivec

Tak chystal jsem se na tento film dlouho, ani nevím proč. Nějak mě nelákal Ryan Gosling na obalu s příběhem o nočním jezdci. Ale dobré recenze mě přinutily se podívat a jsem rád, že jsem to udělal. Filmu jako takovýmu bych dal tak 4 hvězdy, jednoduchý ale dobře postavený příběh s výbornou hlavní rolí, Ryan hraje fakt dobře. Ale dostal jsem facku od atmosferický stránky filmu, která mu dává další rozměr, emotivní a do děje vtahující. A to já mám rád. S tímto je to jasně za five stars! Doporučuju. ()

spacowa

Ryan Gosling v roli nemluvného drsňáka byl naprosto nepřekonatelný!! Napínavý děj, který mi nedovolil se, byť na vteřinku, zvednout z pohovky, opravdu skvělá hudba a představitel hlavního hrdiny, který nemusí říct slovo, aby Vás ohromil. Ano, tohle se opravdu povedlo!! ()

bezprezdivky

Rádoby umělecká nuda říznutá sprškami krve z ustřelených (ušlapaných, umlácených) hlav. Nevidím nic hypnotickýho ani uměleckýho na pětiminutovým záběru na dvě hlavy, z nichž jedna položí otázku a druhá na ní neodpoví, přičemž ani ta scéna ani ta otázka nemají vzhledem k vývoji děje žádný význam. No děje ..... to je trochu silný výraz na tenhle film. ()

imaginer21

Ikonický Gosling ve své noirovské póze by opravdu uhrál i značně těžší biják. Mimořádně precizní kamera, při níž jsem chrochtal blahem jak student nad ukázkovou formou umění na hraně dokonalosti. Miloučká Carey Mulligan, težcí zločinci a syrová ukázka toho, čeho jsou chladnokrevně schopni. Hudba, které právě jednoduchost a vytříbenost můžou jiní z dálky závidět. Tak proč tak nízké hodnocení? Nějak se ani po druhém shlédnutí nemůžu zbavit dojmu, že ty dlouhé záběry byly až moc za hranicí unesitelnosti a neplnily původní účel vykreslující ponurou atmosféru. A někdy právě hudba zachránila jinak zbytečně natahovaný záběr, či dokonce celou scénu. Nebo naopak vnuceně nastavila tempo jinak, než by to v dané chvíli člověk cítil. Ale chápu, že je to čistě jen o vkusu a taky o tom, že Drive je v rámci žánru něco "jiného", proto je k tomu taky třeba jinak přistupvat. Na mě ten efekt ale prostě nezapůsobil, i když dojem rozhodně zůstal. O něco slabších 70 procent. Rozhodně to neznamená, že by se Refn, Martinez nebo snad Gosling měli za co stydět... ()

Hamar

Drive je rozhodně zajímavý filmový počin. Trošku emocí a dialogů by sice opravdu nezaškodilo. Řidič je ve filmu za takového němého Bobše, ale co se týče umně budované atmosféry, tak nemám výhrad. Stejně tak k hlavní postavě, kterou výborně stvárnil Ryan Gossling. Co mě však dostalo nejvíce, je skvělý výběr hudby. Je to jedna z nejlepších filmových hudeb:-), kterou jsem v poslední době slyšel. ()

Venceslao90

V podstatě jsem dostal to, co jsem očekával. Skvěle natočený a skvěle zahraný atmosférický snímek se zajímavým soundtrackem a příběhem, který mě ale částečně mine. Opravdu nejsem fanoušek příběhů o všelijakých gangech a mafiánských rodinách a o tom, kdo komu visí kolik prachů a v jakým kufru auta jsou právě schovaný...Z toho důvodu mi druhá polovina filmu přišla trochu méně zajímavá než první. Každopádně jsem ale velmi rád, že jsem se k tomuto filmu po delším váhání konečně odhodlal, protože jsem si ho i přesto skvěle užil. Lepší 4 hvězdy. (Kdyby byl pro mě příběh trochu více stravitelnější, dal bych plný počet.) ////// Aktualizace: No vzhledem k tomu, že se mi nepodařilo film dostat z hlavy a po opakovaném shlédnutí určitých pasáží filmu, jsem se rozhodl že dám nakonec plný počet :) Holt jsem si to potřeboval rozležet v hlavě :) Mimochodem i soundtrack jsem ocenil až s odstupem času. Nicméně výtku vůči dějové zápletce mám stále. ()

nuwer

Ted už muj oblibeny film.Má užasnou atmosferu,děj,herce a ten soundtrack! Už se mi velmi dlouho nestalo,že bych si jeden film chtěla pustit znovu hned druhý den. Oblibená scena : Vytah- dokonalé,naprosto. ()

MiniRecenze

Upozorňuji,že filmový snímek Drive není pro každého.Nejde tady o nějaký masakr,to vůbec ne.Jde o styl natáčení,který je hodně ceněný a proto si film sbírá v ostatních recenzí hodně bodů.Bohužel mě tak film nepřipadal.Nudné a "roztahané".Doprostřed filmu vlastně čekáte jaký bude příběh.Drive se stěží řadí do akčního žánru,poněvadž posledních dvacet minut se ve filmu něco děje. ()

Etherium

Film o jednej tvári, ktorá sa stále len pozerá... Nechápem ako mohol zbaliť tu babu... Že sa len tak kukal? Jak idiot? Ako do toho auta sa to hodí, keď bol v aute 5*, scéna s autom 5*, zimomriavky áno boli. Lenže ten film sa ťahal ako sopeľ mastný, ťahááá sa a ťahá a stále sa pozerám ako sa ťahá. Normálne sme sa začali smiať aj, že toto som ešte nevidel. Takže toto je pre mňa veľmi zaujímavý film, ale ako unikátnosťou, že ako môže byť niečo tak dlhé a pritom to mať len 100 minút´. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Dánský režisér Nicolas Winding Refn (Bronson, Barbar) si řádně nakopnul kariéru s Drive. Jeho předloňský film Jen Bůh odpouští ale naopak všude vyhořel, takže Refn o mainstreamovější pozornost opět… (viac)

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (viac)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky