Hovoria mu Vodič (Ryan Gosling). Cez deň je filmovým kaskadérom a pracuje v autoservise, po nociach si privyrába ako nájomný vodič zločineckých gangov, ktoré unikajú z miesta činu. Nezaujíma ho, aký zločin spáchali, rúti sa nocou s policajnými autami za chrbtom. Majiteľ autoservisu Shannon (Bryan Cranston) je jeho menotorm i manažérom. Dohadzuje Vodiča filmovým režisérom i zlodejom, ktorí sú ochotní dobre zaplatiť za jeho služby. Shannon chce kúpiť vozidlo, s ktorým by Vodič jazdil na profesionálnych automobilových pretekoch a presviedča Bernieho Rosea (Albert Brooks), miestneho boháča s pochybnými zdrojmi príjmov, aby do neho investoval. Aj napriek protestom svojho spoločníka Nina (Ron Perlman) nakoniec Bernie peniaze požičia. Dvojitý a rozpoltený život samotárskeho Vodiča osvieži náhodné stretnutie s krehkou susedkou Irene (Carey Mulliganová), s ktorou trávi čoraz viac času. Všetko sa zmení, keď z väzenia prepustia jej manžela Standarda (Oscar Isaac). Vodič mu chce pomôcť splatiť dlh za ochranu vo väzení, pre ktorý ho vydierajú gangstri, a dohodne sa s ním na poslednej lúpeži. Ukáže sa, že išlo o nastraženú pascu a všetko sa začína komplikovať. Standard pri prestrelke umiera a Vodič, aby ochránil seba i Irene so synom Beniciom (Kaden Leos), musí urobiť to, čo vie najlepšie - poriadne šliapnuť na plyn, jazdiť na doraz a postaviť sa podsvetiu celkom sám. (TV JOJ)

anitae

Tak dlouho se jsem se na Drive těšila a po pravdě, pro mě to je zas další přeceňovaný film. Nuda, kterou občas vystřidá masakr. 2,5* ()

Jordan.17

Ve většině filmů to na vás rozbalí už ze začátku. Drive vás pouze na záčátku naláká, "hm ten Ryan má ale zajímavej job" a pak vás nechá cca 50 minut čekat, někomu ta první část může přijít divná, zdlouhavá, ale nakonci to všechno dává perfektní smysl a zapadá to jak ozubený kolečka ve švýcarskejch hodinkách. A ta akce co přijde ve druhé části ... No docela jsem místy čuměl jak chleba z tašky, jak se nám to hooodně rozjelo. Příjemnou zábavu ()

Grimlok odpad!

"Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn. (oficiální text distributora)" Tim asi distributor myslel ty tři šlápnutí na plyn během celýho filmu. Člověk čeká nějakou tu honičku s pořádnejma auťákama a dočkáme se trapný honičky, kterou najdeme i v těch nejhorších filmech. Příběh je strašnej, Gosling se snaží působit drsně a prakticky nemluví (sorry Ryane, Terminátor je jenom jeden), styling a la 80.léta, no prostě děs. Zavádějící text distributora a 80% hodnocení láká, ale je to past. Já se nachytat nechal. BOHUŽEL. ()

Al44...

Nevšední a tichý hlavní hrdina. Perfektní vizuální zpracování. Pozvolna podaný, dosti neoriginální a okoukaný příběh. Celkově mě osobně tento snímek tolik nedostal a hlavní hrdina mi tam též jaksi neseděl - proto jen 3*. ()

Lucas87

Vynikající film, na tohle se můžu kouknout vícekrát i když čekal jsem tam profi jízdu i v průběhu filmu nejen na tom začátku :) ()

jsemzuzu

A real hero :) Ryana Goslinga začínám těžce milovat... !! Drive je retro a melancholický s naprosto originálním soundtrackem, který dodává filmu tu správnou tvář... pomalé záběry, snový efekt, já jsem se zamilovala fakt :) excellent...!! ()

TommyGun89

Ryan Gosling( alias Driver )jako nájemný řidič gangů... patří určitě do TOP 10. Soundtrack je naprostá špička, už jen za něj je ***** hvězd. ()

Dimo

Excelentní tempo, neutěšující klid ostře kontrastující s náhle explodovanou gradací, následováno opět dalším neklidným klidem. Grandiózní atmosféra, fantastická hudba a hluboce procítěné role herců. Scénář ani kamera se s ničím nepáře, když krev a násilí, tak ospravedlnitelně, nic není prvoplánovité. Toto je film, ne žádná naháněčka ve stylu rychle a zběsile. Vřele doporučuji. ()

Joppo88

Až také mrazenie... Ľadový hlavný hrdina ma dostal už od privých minút. Napätú atmosféru dokázal režisér udržať počas celého filmu a práve to robí z filmu "Drive" neobyčajný snímok... Už som si začínal myslieť, že skvelé Krimi sa dotočili minulé storočie, ale toto je dôkaz, že aj v tejto dobe sa dá natočiť kvalitná akcia s viac ako slušným dejovým rámcom. Hlavný hrdina toho veľa nenahovoril ale to vôbec neubralo na kvalite - práve naopak - dodalo to na vierohodnosti a mrazivej atmosfére. Niet čo vytknúť Drive má drive... ()

Fionor

Dlouho to bylo tak akorát na 3 z 5, ale okolo 40 minuty se to zlomilo k lepšímu... Největší problém jsem měl s absencí jakékoliv osobnosti u hlavního hrdiny a hodně jsem váhal zda je to autista, sociopat nebo neschopnost scénáristy. Pak se ukázalo, že je opravdu sociopat a jeho chování začalo trochu dávat smysl. I tak jsem ale rozpačitý - ta záměrná bariéra mezi divákem a hlavním protagonistou je prostě příliš velké sousto, a nebýt kvalitního střihu a práce s kamerou, asi bych se unudil k smrti. ()

maaan

"There's a hundred-thousand streets in this city. You don't need to know the route. You give me a time and a place, I give you a five minute window. Anything happens in that five minutes and I'm yours. No matter what. Anything happens a minute either side of that and you're on your own. Do you understand?" Epic. ()

pepa3rd

Naprosto skvěle rozjetý začátek s úžasnou atmosférou se po první půlhodině pomalu přetaví v utahaný prázdný sled obrazů, hudby a násilí. Zajímavý koncept, ale provedení mě moc neoslovilo. Až příliš je tu cítít snaha o natočení "kultovního filmu", který ale nenabízí jedinou scénu, kterou by si člověk mohl pamatovat. Lehce nadprůměrných 60 % ()

Yomega

První polovinu jsem byl nadšen, jak minimalistickým hereckým podáním Ryana Goslinga, tak určitou poetikou a skoro až meditativní náladou, kterou u mě film vyvolával. Jenže těch nekonečně dlouhých scén a detailních záběrů na hlavního hrdinu bez jediného slova je stále více a ke konci už mě to spíš štvalo. Pokud by film obsahoval kvalitní scénář, rád bych se přes to přenesl. Ovšem konec ala: „kterak šikovný automechanik zlikvidoval mafii v L.A.“ je mírně řečeno úsměvný. A když už jsme u toho Artu, tak romantický polibek ve zpomaleném záběru ve výtahu, následován rozšlapanou kebulí na podlaze za velké umění nepovažuji.... i když jistá originalita se tomu upřít nedá. Někde jsem četl srovnání s Pulp Fiction...ehm, počkejme si kolik lidí si na toto dílko vzpomene za pět let. Jedna hvezdička za první polovinu filmu a druhá za fajn soundtrack... ()

palmrus

Po půl hodině jsem se rozhodoval mezi 3* a 4* nakonec ale jesnejch 5*. Né že by se film nějak rozjel do zběsilý jízdy, ale prostě se hodně, hodně zlepšil. Navíc se mi i líbilo, že se tu moc zbytečně nekecalo, řek bych že všechny rozhovory nebo proslovy by se vešly na dvojstránku A4. ()

LadyEsik

Na tento film jsem se nejdřív nechtěla dívat, protože nemám ráda Krimi / Drama / Thriller. Poté jsem ale četla dvě dobrá hodnocení obsahující informace, že to vůbec není akční a vybočuje to z filmů tohoto typu. A tak jsem si řekla, že se na to tedy podívám. Ještě štěstí, že jsem u toho neležela, protože většina scén je jak ze zpomaleného filmu. Protože jsem však neležela, ale seděla, neusnula jsem a film si docela užila. Opravdu je něčím nový, tam, kde čekáte akci, není hudba, nebo je klidná hudba, hlavní hrdina je ledově klidný a vše je to takové klidné. Což překvapí. Ještě slovo k hlavnímu hrdinovi – ten je zajímavý. Nemá téměř žádný výraz, ale překvapuje svojí psychologií. I jednáním. Kromě nej tam ale žádné zajímavé postavy nejsou. A film nekončí kýčovitě, přestože aspoň kapku ho by neškodilo. A není to film plný sexu, není tam sex žádný. Film nemusí ()

Gixian

Přemýšlel jsem jestli tři nebo čtyři, ale ten konec to pro mne zabil. Fakt nepochopitelné finále. Jinak měl Drive rozhodně i co nabídnout, ale ty přechody klid-bouře byly až moc vyhrocené, stejně jako umělecká stylizace filmu, která mi prostě nesedla. Chci atmosféru a děj, né nějaké pozlátko kolem, a i když jsem se vážně snažil najít s Goslingovým (mentálně retardovaným?) hrdinou společnou řeč, pořád mi na filmu něco nesedělo, pořád mi to co se na obrazovce dělo přišlo přitažené za vlasy. ()

redwik

What the ****? Ako je možné, že tento film má toľko percent? Jediný dôvod prečo to nieje ohodnotené ako odpad je, že tam bolo zopár zaujímavých scén, ale to je asi tak všetko. Hlavný herec ktorý na každú otázku odpovedá päťsekundovou pauzou a následným "yeah", dej ktorý je až hrôzostrašne nezaujímavý, policajti ktorí každý deň nachádzajú pár mŕtvych tiel sú "neviditeľní"... a to je len špička ľadovca dôvodov prečo tento film je jeden z (ak nie aj najviac) najpreceňovanejších filmov aké som kedy videl. ()

Kaucuk

Když tajíte dech po pár minutách filmu, je jasný, že příjde něco parádního. A ten soundtrack je trefou do černýho, parádně poslouchatelnej a zapamatovatelnej. ()

Étienne

Priznávam, že tento film sa naozaj rozloží v hlave a v myšlienkach, človek nad ním premýšľa, prečo a ako.. Odporúčam to spraviť práve takto, pozrieť a potom premýšľať.. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Dánský režisér Nicolas Winding Refn (Bronson, Barbar) si řádně nakopnul kariéru s Drive. Jeho předloňský film Jen Bůh odpouští ale naopak všude vyhořel, takže Refn o mainstreamovější pozornost opět… (viac)

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (viac)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky