Hovoria mu Vodič (Ryan Gosling). Cez deň je filmovým kaskadérom a pracuje v autoservise, po nociach si privyrába ako nájomný vodič zločineckých gangov, ktoré unikajú z miesta činu. Nezaujíma ho, aký zločin spáchali, rúti sa nocou s policajnými autami za chrbtom. Majiteľ autoservisu Shannon (Bryan Cranston) je jeho menotorm i manažérom. Dohadzuje Vodiča filmovým režisérom i zlodejom, ktorí sú ochotní dobre zaplatiť za jeho služby. Shannon chce kúpiť vozidlo, s ktorým by Vodič jazdil na profesionálnych automobilových pretekoch a presviedča Bernieho Rosea (Albert Brooks), miestneho boháča s pochybnými zdrojmi príjmov, aby do neho investoval. Aj napriek protestom svojho spoločníka Nina (Ron Perlman) nakoniec Bernie peniaze požičia. Dvojitý a rozpoltený život samotárskeho Vodiča osvieži náhodné stretnutie s krehkou susedkou Irene (Carey Mulliganová), s ktorou trávi čoraz viac času. Všetko sa zmení, keď z väzenia prepustia jej manžela Standarda (Oscar Isaac). Vodič mu chce pomôcť splatiť dlh za ochranu vo väzení, pre ktorý ho vydierajú gangstri, a dohodne sa s ním na poslednej lúpeži. Ukáže sa, že išlo o nastraženú pascu a všetko sa začína komplikovať. Standard pri prestrelke umiera a Vodič, aby ochránil seba i Irene so synom Beniciom (Kaden Leos), musí urobiť to, čo vie najlepšie - poriadne šliapnuť na plyn, jazdiť na doraz a postaviť sa podsvetiu celkom sám. (TV JOJ)

studo

Videné v kine Lucerna. Film mal super atmosféru, celý sa niesol v akomsi slow-motione čo bolo pre mňa zážitok. Z recenzií na CSL a The Ides Of march to vyzerá na rok Ryana. Súhlas. A ešte niečo. Už dávno sa mi v kine nestalo aby som sa pri niektorých scénach usmieval ako priblblý :). A chcem tú jeho krvavú bundu! ()

Paulusek

film mi připadal jako by se atmosférou zastavil v 80. létech. Hudba úžasná a zůstane vám v hlavě ještě dlouho potom co film skončí. Děj jednoduchý nic překombinovaného, chytil a nepustil dokud nebyli závěrečné titulky. ()

PEZ

Hypnoticke a brutalne intenzivne. Neprehliadnutelny feeling doby minulej primiesany do sucasnosti s takou davkou minimalismu, ze to az krici. Zatial najvyraznejsi film roku 2011. Je zaujimave si uvedomit, ze z troch najlepsich filmov tohto roku, hral v dvoch Ryan Gosling a to NE-ZA-BU-DNU-TEL-NE. Toto je buduci kult. UPDATE 06.05.2023: Rovnako peckové ako pred 10 rokmi. Parádna filmárčina na viacerých úrovniach - réžia, herci, hudba, kamera. Je to super! 10/10 ()

Rypley

Drive...hodně jsem o tom slyšel a pak jsem ho i viděl. Rozhodoval jsem se jestli dám 4+ nebo 5 hvězdiček. Už je to týden co jsem ho viděl...a teď s odstupem času a po několikanásobném poslouchání soundtracku z filmu bych chtěl tomuto uměleckému počinu dát 6 nebo klidně i deset hvězdiček. Tento film, tento Drive, buď vás nechá chladným a můžete žít v klidu dál. A nebo, stejně jako mě, se vám zažere pod kůži a pořád se bude vracet a nutit vás přemýšlet..co to vlastně bylo? Byl to ten Tarantino jak všude psali? Né, i když možná tím skvělým soundtrackem. Nebo to byly spíše bratři Coenovi? Či snad dokonce nový David Lynch? Opravdu nevím. Jisté ale je, že je to Nicolas Winding Refn a že tohle jméno, jak doufám, ještě uslyšíme. Říkám díky. ()

the_bitch

Urcite jedna z najlepsich snimok tohto roka. Hlavna uloha ako na mieru ušita pre Ryana Goslinga,vdaka comu bol jeho vykon naozaj extra trieda. A dodam uz len ze,uzasny soundtrack,kt. som pocuval za volantom cca 450km v kuse..a stale ma neprestal bavit. ()

bolf!k

Jsem rozpolcen. Mě se to vážně líbilo. Skvělá hudba, hutná atmosféra i ta někým kritizovaná verbální úspornost. Ale přece jenom, jako by tomu ke konci docházel dech. Jeden z nejdivnějších, a pro mě z hlediska hodnocení nejkontroverznějších, filmů posledních let. 75% PS: Nečekejte nadupanou akci plnou automobilových honiček, ten film je úplně o něčem jiném. A jak trailer, tak i zde filmy, označené jako podobné, jsou vyloženě matoucí. ()

piotro

Neuveriteľné, ako sa môže film líšiť od traileru. Scény samozrejme tie isté, ale koho by podľa traileru napadlo, že to bude také uťahané a nudné? Zato to nebolo zas také zlé.... 70% ()

Bird_house

Na to, jak jsem se na tento film těšil, tak mě docela zklamal.. Ne příliš smysluplné dialogy ve mě vzbuzují pocit spánku.. Obecně se toho ve filmu příliš nenamluví.. Přesto má tento film něco do sebe.. ()

darkreider

Pekne to so mnou zamávalo. Výborná hudba, dlhé statické zábery, ponuré pomalé tempo a potom dostanem dvojitý preplesk scénami, ktoré nešetria brutalitou. Atmosféra prechádza z Art do Gore a vice versa. Zase raz ma niečo zdvihlo z kresla. Neštandardne zaujímavé, výborne zrežírované. ()

KOOHA

Dlouho jsem nevidel tak dobrej film. Az mi srdce chvilema pumpovalo jak o zivot. Super atmosfera bez zbytecnejch a mnohna az nesmyslnejch vybuchu a strileni jako to dela Michael Bay, kterej celej ten movie businees tim poslal do peknyho hnoje. Moc pekna hudba a Ryana jsem mimochodem videl nazivo minuly tyden v Hollywoodu jak nataci uplne novy film se Seanem Pennem. Tak at se mu dari ()

n3uro

Díky retro sountracku, zajímavému béčkovému hereckému obsazení a díky husté atmosféře, chutná tenhle film tak skvěle. Proč tedy jen čtyři hvězdy? Možná potřebuje trochu uzrát :) ()

Willy Wonka

Refn na vrcholu tvůrčích sil. Nemluvný hlavní hrdina v podání Ryana Goslinga je skvělý, hudba od Cliffa Martineze vysoce návyková, atmosféra filmu stylově ponurá, kamera precizní a celé je to režisérsky poskládané do takřka dokonalé artové hodinky a půl. Skvělá žánrová anomálie, která se nebojí bořit koncepty klasických gangsterek. Noirová srdcovka. ()

shereen

Ponekud plochy film, ktery dokazuje, ze charisma hlavniho hrdiny se na tichu a cuceni do prazna vystavit neda. Filmy o osamelem zabijakovi je potreba vystavet na opravdu silnem predstaviteli a atmosfere prostredi, jako je to napriklad v Tahle zeme neni pro stary. Ryan Gosling pro me nepresahuje herectvim Zapisnik jedne lasky a atmosfera prostredi je jako z beckoveho serialu. ()

GrgaPitic

Věděli jste, že neskutečně pomalé scény nemusí nutně znamenat, že film nemá spád ? Co se týká atmosféry, tak pro mě určitě film roku 2011 (pro mojí těhotnou paní ne ;-) ) ()

Torgal

V prvom rade musím vyzdvihnúť Ryana Goslinga. Ten človek má neskutočnú charizmu a kvalita Drive na jeho osobe stojí. Tento filmový rok mu jednoznačne patrí. Perfektná hypnotická réžia ma zas až tak nedostala, na to je tu až priveľa prehnane dlhých záberov na postavy, ktoré sa len na seba pozerajú. Melancholická atmosféra je ale úžasná a to, že akcie je vo filme pramálo vôbec nevadí. Čo ma ale šokovalo bolo neuveriteľne naturalistické spracovanie násilia, v takom rozpore s náladou zvyšku filmu. 8+/10 ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Dánský režisér Nicolas Winding Refn (Bronson, Barbar) si řádně nakopnul kariéru s Drive. Jeho předloňský film Jen Bůh odpouští ale naopak všude vyhořel, takže Refn o mainstreamovější pozornost opět… (viac)

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (viac)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky