Hovoria mu Vodič (Ryan Gosling). Cez deň je filmovým kaskadérom a pracuje v autoservise, po nociach si privyrába ako nájomný vodič zločineckých gangov, ktoré unikajú z miesta činu. Nezaujíma ho, aký zločin spáchali, rúti sa nocou s policajnými autami za chrbtom. Majiteľ autoservisu Shannon (Bryan Cranston) je jeho menotorm i manažérom. Dohadzuje Vodiča filmovým režisérom i zlodejom, ktorí sú ochotní dobre zaplatiť za jeho služby. Shannon chce kúpiť vozidlo, s ktorým by Vodič jazdil na profesionálnych automobilových pretekoch a presviedča Bernieho Rosea (Albert Brooks), miestneho boháča s pochybnými zdrojmi príjmov, aby do neho investoval. Aj napriek protestom svojho spoločníka Nina (Ron Perlman) nakoniec Bernie peniaze požičia. Dvojitý a rozpoltený život samotárskeho Vodiča osvieži náhodné stretnutie s krehkou susedkou Irene (Carey Mulliganová), s ktorou trávi čoraz viac času. Všetko sa zmení, keď z väzenia prepustia jej manžela Standarda (Oscar Isaac). Vodič mu chce pomôcť splatiť dlh za ochranu vo väzení, pre ktorý ho vydierajú gangstri, a dohodne sa s ním na poslednej lúpeži. Ukáže sa, že išlo o nastraženú pascu a všetko sa začína komplikovať. Standard pri prestrelke umiera a Vodič, aby ochránil seba i Irene so synom Beniciom (Kaden Leos), musí urobiť to, čo vie najlepšie - poriadne šliapnuť na plyn, jazdiť na doraz a postaviť sa podsvetiu celkom sám. (TV JOJ)

P.J.2

Velice chytře vymyšlená kriminálka, která sází na charizma Goslingova charakteru a světe div se, ono se to daří. Bezejmený řidič v jeho podání má koule, který by mu mohl leckterý jiný hrdina závidět. Atmosféru si snímek drží už od první minuty až do konce. Je příjemné sledovat, že jsou ještě v hollywoodu talenti, kteří natočí na málo peněz hodně muziky. ()

Ladicz3k

Tolikrát jsem se snažil napsat k tomuto filmu komentář ale nikdy by to dostatečně nevystihlo moje pocity. I teď to nebude zcela dokonalé ale už to nechci oddalovat. Nikdo tuhle roli nemohl zahrát lépe než Gosling. Občas jsem se v něm i viděl a asi proto jsem se do toho filmu absolutně zažral a hltal ho i na páté shlédnutí ! Miluju ten film a právem je u mě na prvním místě všech filmů. A to nemluvím o ústřední písničce od College & Electric Youth "A Real Hero". ()

kkarx

Pro každý film bez výjimky je důležitá formální stránka. Jistě je to základní předpoklad pro kvalitní film, avšak kladu si otázku, zda samotná preciznost vizuálního zpracování je opravdu dostačující. Pro někoho zřejmě ano, pro mě ne. Drive je ukázkou reprezentativního řemeslného provedení. Určitě ho šlechtí příjemně komorní nekomerční atmosféra, na druhou stranu každá scéna je zbytečně donekonečna protahovaná s naprostým minimem dialogů. Film můžu doporučit všem, kteří preferují do detailu propracovanou obrazotvornost, mají rádi pomalejší tempo a více než scénáře si cení obrazu. ()

helloween93

Že atmosféra a kamera dokáže udržet pozornost diváka i u tříminutových scén, kde se nemluví, dokazuje přesně tenhle film. Každý záběr hltáte, a to i přes to, že v něm pouze Gosling řídí své auto. Už úvodní naháněčka v centru L.A. vypadá opravdu cool. Jinak standartní kriminální zápletka, která ke konci vygraduje. Hudební doprovod se velmi podařil, zejména písnička u titulků a poté "A Real Hero" při jízdě kanálem. Co jsem trochu nepochopil byla někdy až zbytečná brutalita, která se do snímku vůbec nehodí a přišla mi tam trochu jako trn v oku. Silné 4 hvězdy. ()

mourinho

Tak nám Nicolas Winding Refn ty svoje uhrančivé obrazy oproti předchozímu snímku VALHALLA RISING přeci jen malinko rozpohyboval a výsledek je fantastický. Okouzlující scenérie skandinávských hor vyměnil za potemnělé ulice velkoměsta, kde se samotářský a zamlklý filmový kaskadér nechává po nocích najímat jako řidič zločineckých gangů. Z tohoto pochmurného života ho vytrhne setkání s mladou sympatickou sousedkou, leč osud není jeho štěstí nakloněn a vše trvá jen krátce. Velkým pozitivem filmu je výborný soundtrack, jež udržuje napětí i v těch zdánlivě klidnějších pasážích, a dále pak obdivuhodný Ryan Gosling, který si svoji životní roli neskonale užívá a vězte, ža po tomto představení nebude stačit další castingové nabídky odmítat. Mějte ale na paměti, že je to pořád Refn. Že i přes žánrové zařazení není DRIVE žádnou zběsilou střílečkou uhánějící v šíleném tempu, spíš taková nevšední artová gangsterka se snivou atmosférou kontrastující s místy až extrémně brutálním násilím, pomalu plynoucí k dramatickému konci, což ne každý dokáže ocenit. Pro mě každopádně pecka natočená s noblesou a šarmem, kterou nelze jinak než doporučit. ()

Hubis_

Hned po úvodní scéně mě tento film neuvěřitelně vcucnul a až do konce sem ho sledoval s ohromným nadšením.Ryan Gosling toho sice moc nenamluví,ale i tak z něj vyzařuje neskutečné charisma.Film obsahuje akci i napětí dle mého gusta a patří mezi oblíbené.K tomu všemu hraje výborná muzika.Rozhodně stoji za shlédnutí!!! ()

čmelda5

Mám jednu otázku: Co na tom všichni sakra vidíte? Jak je možné, že je tohle 88. nejoblíbenější film? (Fajn, tohle byly otázky dvě, ale pokračuju...). Tomuhle umění prostě nerozumím. Po prvních třiceti minutách jsem byla donucena to vypnout, protože ani pohled na sexy Ryana nevynahradí obrovskou nudu. Po pár dnech či týdnech jsem překonala prvotní nechuť a pustila si řidiče znovu. Třičtvrtiny filmu jsem se snažila bedlivě sledovat zapeklitě složité dialogy, abych jim porozuměla(haha), až se děj ke konci filmu konečně rozjel a pan Gosling ukázal, jaké zvíře v sobě skrývá. Když se ale podívám zpětně, úplně pitomý film to není, ale na takovéto hodnocení, jaké zde máme, to teda nevidím. Těšila jsem se na to a byla jsem zklamaná... Bohužel. ()

Kaštan

Začátek filmu vypadal velmi slibně, ale pak to pro mě byla naprostá nuda. Soundtrack byl sice fajn, ale kvůli hudbě se chodí na koncerty. Asi jsem na film pohlížel z jiného úhlu než tvůrci, ale snad u každé scény jsem si říkal proč? ()

BOURQUE

Tak malý a jednoduchý film, ktorý by som označil ako základ novodobého štýlu „NOIR“. N. W.Refn dokonale zvládol problematiku pre presný balans medzi rýchlymi a pomalými scénami. Príbeh je nekomplikovaný a predsa len dokáže z človeka vyvolať zaujímavé myšlienky. Hudba je geniálna a máte taký pocit, že pre každú scénu je dokonalá (Nemýlite sa!!). Hlavná postava je akoby šitá na R. Goslinga, ktorý podal neskutočne vyrovnaný a hladno krvný výkon. Jeho scéna s kladivom je síce brutálna, no zároveň je jedným z top momentov vo filme. A jedno je isté – novodobým kráľom asfaltu sa menuje Ryan Gosling. Osobné hodnotenie: 93% (*****) ()

viktorka181

Ach jo, já nevim. Buď opravdu začínám magořit z neustálýho žvatlání na svoji ratolest a zheblo mi už minimálně 50% mozkovejch buněk, nebo se ze mě prostě stává povrchní pinda, nebo mě můj chlap s lehce povrchním vkusem, co se filmů týče, zvládl pomalu a nenásilně (ne nadarmo mu říkám Gándí) předělat k obrazu svému, ale tohle jsem prostě nějak nepobrala. Jako jo, hezky natočený a ze začátku to vypadá na opravdovou lahůdku, ale bohužel se z toho cca. po půl hodině stane spíš taková nepovedená rajská (rozuměj - hodně červené barvy a hodně chuti nemusí znamenat, že je to dobrý, a taky to pekelně nudí). Škoda no... ()

michellerih

Nebýt Ryana Goslinga, tak film okamžitě ztratí něco, díky čemu je tak výjimečný. Nejen že jeho nonšalantní poker-face dává snímku takovou atmosféru, po které vás až mrazí, ale do všeho toho napětí se ještě přidá neuvěřitelná práce s tichem, což se málokdy vidí. Pokud nevládne filmu mlčení a výstižné dialogy, které často působí až děsivě reálně, hraje na pozadí elektronická hudba, která zvedá film o stupínek výše a to ani nemusíte být zapálení fanoušci tohoto žánru. Do Carrey Mulligan se zde zamiluje kterákoliv bytost a sto minut uteče jako voda. Zkrátka a jednoduše: moment překvapení, důraz na atmosféru a vcelku vydařená zápletka, u které sice nemusíte nijak pečlivě přemýšlet, ale stejně ve vás zůstane dojem, že jste zhlédli něco výjimečného a rádi se k tomu znovu vrátíte. ()

koniklecka

Skvělá atmosféra, skladby a občas až neuvěřitelné záběry. Po druhém shlédnutí, kdy ještě dva dny na to si pouštím songy z filmu, musím zařadit mezi oblíbené a konečně mi zde něco přibylo po hodně dlouhé době. There´s something inside you, it´s hard to explain :) ()

Warlukyn

Celej film rozpačitej, nedává ani hlavu ani patu a scénář Goslinga by se naučil i verbal. Těšil jsem se na tento film hodně, ale nebejt hudby, tak je to spíše béčkovej film..., jinak číst bych to fakt nechtěl, když je to podle předlohy, to musí bejt dobrá sračka! ()

Nerd4Dreaming

Podotýkám že jsem si o filmu nečetl ani řádku, jediný co jsem o něm věděl bylo hodnocení v červených. Začátek parádní, navnadil. Pak přišla rádoby romantika, která mě nudila k smrti. Potom nuda/nuda/nuda protkaná pár honičkama a napívanejma momentama, a to pozor, NAPÍNAVEJMA s velkým N. Konec mě taky nebavil a vlastně mě to celý moc nebavilo ale ve výsledku lepší 3, za ty parádní krvavý vraždy a zranění, tvůrci si teda servítky neberou, krev, vnitřnosti, mozky, křupání kostí.. takhle kvalitně zpracovaný už jsem to dlouho neviděl :D Ale film to v mejch očích nezachránilo. Nevim POMO, třeba do něj někdy dozraju. ()

Raziel_cz

V pohodě film. Má dobrou atmosféru (je vidět, že odtud hodně čerpali tvůrci Hotline Miami), super hudbu, uvěřitelné mafiány, poctivé automobilové honičky, které si užije každý milovník (především klasických) rychlých kol a zážitek doplňuje potěšující explicitní násilí. Jednoduchý scénář by nijak nevadil, ovšem snaha režiséra být strašně artový výrazně podtrhuje fakt, že Hossein Amini s adaptací moc práce neměl. Ve výsledku tedy stylový, avšak neuvěřitelně nadhodnocený snímek, jenž rozhodně nenudí, ale dost by mu pomohlo, kdyby se Refn vykašlal na nepřetržité zírání ústředního protagonisty a radši mu dovolil pořádnou killing spree. Kromě toho, že mi zde Gosling poprvé vůbec nevadí, si totiž roli psychopatického šoféra neskutečně dává. ()

BeranSon

-- V RÁMCI FILMOVÉHO ÚTERKU -- Poctivě odvedená práce po všech stranách! Ryan Gosling zde ztvárnil jednu z nejlepších rolí na velkém plátně, jaká kdy vůbec vznikla. ÚŽASNÉ! - 9/10 - ()

Arquitecto

Drive je filmem, který má prostě styl. A to je sakra důležitá věc. Na jednu stranu mi tento snímek v mnohém připomíná moderní psychologickou básničku. Na stranu druhou zase retro podívanou s krystalicky čistým dějem, což je umocněno pravděpodobně tím nejoriginálnějším výběrem soundtracku, jaký jsem měl možnost slyšet. Na první polovině filmu se mi těžko hledají nějaké nedostatky. A já je vlastně ani hledat nechci. U atmosféry nočních ulic se mi zkrátka tajil dech, přičemž hned úvodní scéna mě dokonala vtáhla do děje. Sedět, nemrkat, nedýchat a upřeně zírat. Snesl jsem strohost děje i naturalistické scény. A tak jedinou výtku můžu nelibě směřovat ke konečnému rozuzlení. Snad jsem čekal o něco víc, trochu toho emočního drancu, možná i nějaký převrat či šok. Ale pravda, i ten jednoduchý závěr má svoje jisté kouzlo. No a samozřejmě nesmím opomenout verbální i neverbální komunikaci Ryana Goslinga, což je kapitola sama pro sebe. Ať si říká kdo chce, co chce, tenhle chlap svoje řemeslo prostě umí. Když jsem viděl Drive před lety poprvé, byl jsem unesen. Dnes jsem "pouze" příjemně potěšen. A to mi stačí. Možná po nějaké době změním názor a hodnocení zvednu, nicméně momentálně to cítím takhle. ()

Fujara777

ÁNO: Dlhšie zábery, skromné dialógy, hranie sa s napätím, šoférovanie, kladivko, Gosling, pozvoľné tempo, skvelý soundtrack s patinou. Už prvá minúta dáva tušiť smerovanie: bude to tmavá jazda, počas ktorej sa porušovanie pravidiel kruto trestá. Samotná hlavná postava je tajomná (nevieme ani jej meno), čo prispieva k silnejšej diváckej pozornosti. Fascinujúce rozprávanie obrazom, ktorému stačí aj menej dialógov majúcich o to väčšiu výpovednú hodnotu. NIE: Pozor, explicitné násilie. Nie stále a všade, no ten, kto má problém s horormi a Tarantinom, by mohol spozornieť. Dlhšie zábery, pozvoľné tempo a málo dialógov sú veci, s ktorými jednoducho treba počítať. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Dánský režisér Nicolas Winding Refn (Bronson, Barbar) si řádně nakopnul kariéru s Drive. Jeho předloňský film Jen Bůh odpouští ale naopak všude vyhořel, takže Refn o mainstreamovější pozornost opět… (viac)

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (viac)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (viac)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky