Harry Potter a Dary smrti - 2.

• Česko Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (viac)
Veľká Británia / USA, 2011, 125 min

Scenár:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (viac)

Prichádza posledné dobrodružstvo ságy o Harrym Potterovi. V tomto výpravnom finále eskaluje bitka medzi dobrom a zlom do otvorenej vojny čarodejníckeho sveta. Nikdy nebolo v stávke toľko ako teraz. Nikto už nie je v bezpečí. Je to ale Harry Potter (Daniel Radcliffe), kto možno bude musieť podstúpiť obeť najväčšiu, keď sa priblíži rozhodujúca bitka s Lordom Voldemortom. Tu všetko končí ... (TV Markíza)

PONK

Priznam sa, mal som trochu obavy ze sedmicku zbabru. No po par minutach filmu sa obavy rozplynuly a zase som sa raz vratil (pravdepodobne poslednykrat) do toho krasneho sveta. Nazval by som to peknou rozluckou so svetom carodejnikov ktory ma sprevadzal celých jedenást rokov. Som maximalne spokojny. S filmom. Na druhej strane ma pochytila nostalgia... Co uz. Nic netrva vecne... ()

CrashONE

Skvělé zakončení ságy která rostla semnou. Sice jsem čekal jiný konec ale i tak jsem spokojen s tímhle dílem. Skvělý děj, u kterého si neodpočinete. Tohle je přesně ono, samá akce, chvilku si neodechnete a ty skvěle propracované efekty? Prostě konec jak se patří. 90% ()

misul96

Od prvního dílu Harryho Pottera, jsem přemýšlela, jak to asi bude zakončené, jak to zfilmují. Kvůli tomu, jsem ani nečetla knížky, těšila jsem se na to, že u toho budu sedět a netrpělivě koukat. A tak se i stalo. Mám ráda všechny díly Harryho, ale tenhle je bezpodmínečně nejlepší, bude to asi tím, že je to velké finále. Celý ten díl je vlastně jen dramatický, odhalují se v něm odpovědi na všechno, co jsme v předchozích dílech nepochopili. Byl to jeden velký převrat a konečné vyvrcholení způsobil konec všeho strachu, co z toho filmu šel, o efektech ani nemluvím. Famózní. ()

kenvello11

Sice v knihe to bolo rospísané lepšie, ale nemám proti tomu nič. Však koľko by asi hral Harry Potter keby to bolo presne podľa knihy? Super sága vrelo odporúčam aj knihu. ()

Tempest

Velmi důstojné zakončení celé série. Mám moc rád jak knihy tak i filmy. U knih mně připadalo, že s přibývajícími díly úroveň poněkud klesá, u filmů jsem měl spíše takový rozkolísaný dojem. Je to sice zvláštní, ale přes celkovou délku lituji, že film nebyl přece jenom o něco delší. Připadalo mě, že všechno (hlavně v druhé půlce filmu) šlo až moc rychle a než jsem se nadál, už byl konec. Škoda, že tvůrci nešli stejnou cestou jako u Pána prstenů a nevyrobili i prodloužené verze (tím myslím podstatně prodloužené, ne o minuty). Hlavním námětem této části je boj. Není už kam ustupovat ani utíkat, poslední viteály musí být zničeny a Harry se s Voldemortem utká v posledním souboji o všechno. ()

Ilus

No dobrá, máme to tedy úspěšně za sebou. Nejsem velký fanoušek Pottera, knihy jsem nečetla, ale filmy jsem tak nějak příležitostně zhlédla. Poměrně vysoké hodnocení dávám proto, že si sága udržela slušnou kvalitu až do konce, což se u tolika dílů moc často nestává. Jedinou výjimkou jsou Relikvie 1, které vznikly čistě kvůli výdělku a je to na nich hodně vidět, procenta, která tu mají, si v žádném případě nezaslouží. Na druhou stranu, nemůžeme tvůrcům až tak zazlívat, že využili šanci vytřískat z toho ještě víc peněz. Všechny ostatní epizody jsou slušnou pohádkou, celkem příjemně koukatelnou, i když přeceněnou stejně jako kniha a všechno kolem. ()

Kizermen

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů je zajisté Harry Potter a tento poslední a zároveň nejlepší díl byl opravdu pecka , napínavé od začátku až do konce výborně promyšleny příběh od prvního dílu až do posledního proste nádhera 90% ()

zodiak217

Záverečný diel veľkolepej ságy o čarodejníckom učňovi, ktorý dobil celý svet nielen prostredníctvom filmových adaptácií, ale v prvom rade knižných predlôh zasiahol aj mňa. Musím sa priznať, že vo väčšine prípadov zaostáva film za knižnou predlohou, keďže do filmového spracovania nedokáže obsiahnuť všetky detaily ako kniha, vďaka ktorej sú knihy tak úžasné. No na moje prekvapenie filmu Harry Potter a Dary smrti prospelo, že ho rozdelili na dve časti. Nielenže sa podarilo obsiahnuť čo najviac z knihy, ale aj spracovanie bolo presne také ako som si predstavoval. Bolo to naozaj, naozaj skvelé. Výborne som si pri pozeraní oddýchol a naviac som si stotožnil svoje predstavy s filmovým spracovaním. Je to pekná bodka za celou sériou týchto filmov a veľmi solídne ukončenie. ()

Misha.d

Tedy jako skalní fanda Harryho Pottera musím říct, že s Relikvie smrti mnohonásobně předčila mé očekávání. Smekám před Rowlingovou a před pány filmaři, protože to je opravdu podívaná s velkým P. Výkony herců, scény, efekty... Kdyby bylo 6 hvězdiček, dávám 6. A finále v Bradavicích bylo opravdu dechberoucí. ()

Bornd

Jo celkem povedené finále série Harry Pottrům, které prováděli moje dětství. Až na to, že se film nikdy nezastavil. Prostě to šlo z akce do akce. Třeba oproti první části, která byla sice o dost slabší. Tam to zase byli furt kecy a skoro nic se nedělo. David Yates to mohl mezi částmi trošku vyrovnat no. A poslední část po x letech, byla dost trapná. Ale zase sem se skoro nenudil (hlavně díky skvělým efektům). ()

janeys

Tak a je to tady... Už se nebudu mět každý rok na co těšit jako malá na další díl. Tento "díl" mi přijde nejslabší z celé série, ale nostalgie velí hodnotit čtyřmi hvězdami. Finální bitvu jsem si představovala po přečtení knihy více drsnou, více dramatickou a rozpracovanou jako v knize a proto pro mne byla velkým zklamáním - párkrát mávnuto hůlkou a toť vše. Naopak zase rozuzlení v závěru bylo podáno oproti předloze více srozumitelně a stravitelně. Harry bohužel vyrostl a už to není kouzelná dechberoucí pohádka od Chrise Columbuse, která mne hudbou, kamerou a dětským pohledem přikovala do křesla a na závěr mě donutila uronit pár slz. A to je možná ten můj problém, ráda bych byla ještě dítě, protože podobné emoce už ve mně asi nic nevyvolá. Dodatek: na závěr jsem zamáčkla slzu:-) ()

Nandemaru

Tak tenhle kousek se dá popsat snad jen jedním slovem - EPICKÝ. Tady jde opravdu vidět, že film spolykal kupy peněz a vůbec se to nesnaží zakrýt... Velká chyba 1. části byla ta, že skončila těsně před dějovým zlomem. Druhý díl pak navázal přesně tam, kde předchozí skončil - koncem. Četl jsem všechny knížky přibližně 10x každou a opravdu mě příjemně potěšilo, že až na nějeké drobné nesrovnalosti se tvůrci snažili co nejvíce držet knižní předlohy. Pro mě jednoznačně mocný zážitek. ()

ArMinO

Pozrel som si všetky časti teraz naraz. Keď už tá mánia skončila. Musím povedať, že sa to postupne menilo od žánra "prístupné pre deti" po žáner "prístupné pre deti, ale len na vlastné riziko". No ja som sa celkom bavil. Musím povedať, že všetky herecké úlohy boli zahrané briliantne bez zaváhania. Môj favorit je určite Severus Snape. 85% ()

sweetRozarie

Oproti první části film výrazně pokulhává. První hodinu jsem téměř spala a probudila se až na závěrečnou bitvu. Děj se točil pouze kolem přípravy na excelentní finále. Škoda, že vše zajímavé se dělo už v první části a na tu druhou zbyl opravdu jen ten velkolepý závěr. Pokud by film byl spojen s první částí, ocenila bych to mnohem více, takhle mi přišla první část moc protáhlá a druhá oproti tomu skoro o ničem. Co ale mohu právem vyzdvihnout, jsou vynikající efekty, grafici se zde opravdu vyřádili. Taktéž nemohu vynechat hudbu, celý snímek vhodně doplnila. ()

ajwynko

Som rad, ze poslednu cast tvorcovia rozdelili, pretoze vo finale bolo dost casu zachytit drtivu vacsinu udalosti podla knizky, vyhrat sa s vizualnymi efektami a pod. Mne prisiel 7. diel 2. cast absolutne najsam co sa tyka vsetkych filmov o HP. ()

wenzik

Myslím že dobré vyvrcholení ságy.sice to mohlo být lepší a to hlavně smrt Voldemorta, od začátku jsem se těšil na jeho smrt a že ve 3D chytnu aspoň jeho kousínek, a bohužel kolem mně vše jen proletělo. Nic méně 5* už jen proto že je to konec něčeho co jsem od začátku miloval, ságy se kterou jsem rostl. ()

DansteR

"It is the quality of ones convictions that determines success, not the number of followers." David Yates má trochu štěstí, to co se mu nepovedlo v první části tady patřičně dohnal. Spolu s Fenixovým řádem nejlepší, co by si taky člověk přál od vyvrcholení celé ságy? Ve filmu je všechno co dřív chybělo nebo právě to co ty dřívější proslavilo. Dostatek akce, spousta kouzel, herci předvádí naprosto neuvěřitelné výkony a k tomu spousta kolikrát až vtipných hlášek. Jako nečtenáře mě ten závěr vážně dostal a celou bitvu o Bradavice jsem byl k židli jak přikovaný (samozřejmě jsem to tušil a věděl i jako nečtenář, před tím člověk neuteče, ale podrobnosti mě překvapily). Bohužel škoda že je konec 90%. PS: jestě jedno negativum mimo hodnocení: dabing za moc nestojí. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (viac)