Harry Potter a Dary smrti - 2.

• Česko Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (viac)
Veľká Británia / USA, 2011, 125 min

Scenár:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (viac)

Prichádza posledné dobrodružstvo ságy o Harrym Potterovi. V tomto výpravnom finále eskaluje bitka medzi dobrom a zlom do otvorenej vojny čarodejníckeho sveta. Nikdy nebolo v stávke toľko ako teraz. Nikto už nie je v bezpečí. Je to ale Harry Potter (Daniel Radcliffe), kto možno bude musieť podstúpiť obeť najväčšiu, keď sa priblíži rozhodujúca bitka s Lordom Voldemortom. Tu všetko končí ... (TV Markíza)

DavidAAAA

Trapnej, nechutnej a slizkej konec pro mne zabil celou sérii, která by byla tak nějak v průměru koukatelná, ale posledních pět minut jsem se z toho sladkýho slizu div nepozvracel. Kdo nechcete podobný hnus zažít, stopněte film ve chvíli, kdy je titulek - o 19 let později... ()

ferda12

A je to tu, nedokázal jsem zastavit proudy slz. Opět jsem si dokázal, že se vydržím dívat i na takovéhle kraviny do konce. Tahle série vypadala ze začátku velmi slušně (hlavně 3 díl), ale pak se to zvrhlo v přemedializovanou kravinu, kde záleželo jen na tom, aby z toho byl co největší cash. Paní Rowlingová a všichni tyto rádoby herci se asi musejí mít nějak takto. Děkuji, že jsem mohl být svědkem tohohle skvostu i předchozích (hlavně minulý a předminulý). Trvalo to 10 let, 7 debilních knih, ale konečně jsme u konce tohohle maratonu. Já jen doufám, že už žádná další knížka paní Rowlingové (jestli vůbec nějaké další má/vydá) nebude zfilmována. Tak to finále, o které jsem si přečetl ve všech novinách, snad jen kromě Klatovského deníku tak bylo tak monstrózní, až jsem pomalu spadl ze židle. Ta závěrečná bitva byla tak super, že se mi z toho chtělo brečet. Bože, já si pod pojmem monstrózní představuji něco jiného. Už od Fénixova řádu jsem velmi fandil Voldemortovi. No co už, happyend pro polovinu planety splněn, onanisti jedni. Dávám 3 hvězdy a tím bych chtěl zhodnotit CELOU SÉRII, PROTOŽE TENHLE PASKVIL JE TAK NA JEDNU. ()

hanzikk

Čím vícekrát se na ten film podívám, tolikrát asi budu muset zvednout hodnocení. Prostě toto je film který je třeba shlédnout opravdu mnohokrát, protože až po několikátém shlédnutí se člověk opravdu může zaměřit na tu spoustu luxusních detailů, na tu strhující hudbu která je propletená skrz film a vaše srdce, a také nato překrásné zpracování filmu jako celku, včetně hereckých výkonů. A na konec ty efekty, ta bitva, no prostě nádhera. Člověk si připadá jako by byl součást filmu, přímo uprostřed vřavy a užíval si vše do posledního dechu. ()

Klokly

Více než důstojné zakončení "Potter" ságy a dle mého dost možná nejlepší díl celé série. Pohádkový svět plný kouzel ukazuje svou druhou tvář a začíná válka. Dříve položené otázky jsou konečně zodpovězeny, ukáže se že ne každý je takový jako se nám zdál ze začátku a dočkáme se i velkolepé bitvy o Bradavice na jejímž konci nesmí chybět střet dvou nepřátel na život a na smrt. Nesmím ještě opomenout pochválit herecké výkony E. Watson, R.Grinta a D.Radcliffea kteří tomu dodali správný šmrnc. ()

machopoltar

uz nie detcke , ale dospele ladenie poslednych 3 casti ma silu,,,,patrim medzi ludi ktorí odpozerali pottera koli zanru, ktory tato saga ponuka,,,,,,,,,šedé, rozpravkove, melancholicke prostredie ineho sveta o ktorom sniva kazdy cítiaci clovek,,,,,,,,kazdy diel ma svoj pribeh, no vsetky dokopy z diela na diel ukazuju, ako sa z nicoho vratilo zlo v podani lorda voldemorda, ktoreho monstruozne-uzasne zahral ralph fiennes,,,,,,,,,,,,vsetky casti som bral ako dobru zalezitost,, posledne 3 ako nieco lepsie, no a posledny diel ako vrchol po vsetkych strankach,,,ked harry zistil zo slz severusa snapeho kde je pravda ,ovladol ma uzas ako malokedy,,,znicoho nic pozdvihol HP uplne niekde inde,,,co to napisala joanna rowling, ake velkolepe dielko ,,,,,,,,, tento posledny diel vam vrati vsetko za to co ste obetovali pocas pozretie vs castí,,neskutocne napisane,,neskutocne natocene,,pribeh,,hudba,,hudba,,,hudba,,efekt,,,ralp fiennes ako voldemord a alan rickman ako severus snape boli hereckymi modlami pre mna,,,,,,jednoducho po pozreti zaverecnej casti povazujem celkovo HP za jednu etudu mojho kinematografickeho vnimania,,,,,,,,,,hercom,,rezii,,animatorom,,nametu,,............EXPECTO PATRONUM,,,,,,,,,,,,, po dlhsom case som si pozrel v klude poslednu cast,,,,,severus a jeho ,,,,NAVŽDY,,, myslim ze neexzistuje vo filme nic krajsie,,,nic,,,,,,neuveritelna, nekonecna kraasa,, doslova ma trhá ako moze byt vo filme 5 minut tak neuveritelne tazobne prenadherných, co sa to stalo cooo, nikdy somnou ziadny film takto nezatocil,,nikdy,,,,,,,,, ()

aDancer

Všech sedm dílů (osm - vezmeme-li v potaz, že poslední je dvojdíl ) Harryho Pottera se dá shrnout jedním slovem - strhující! Proč? Protože příběh je promyšlený od úplného začátku až do úplného konce. Protože charaktery hlavních hrdinů jsou propracovány do detailů a jejich herci byli vybráni dokonale. Protože svět, který je zde vytvořen, je vypracovaný tak skvěle, že má člověk chvílemi pocit, jakoby opravdu existoval. Protože vizuálně film působí velmi povedeně a vůbec ne lacině. Zkrátka troufám si říct, že Harry Potter je už opravdu pojem a zaslouženě. ()

xSimax

Jak starým (mladým) dětem byl určen první díl Harryho Pottera? Co vím z rodiny, tak děti v 5ti-6ti letech věku už Harryho klidně shlédnou. Co mi vadí je asi jasné - tyto stejné děti dnes narozdíl od těch, které stárly spolu s malým čarodějem a tudíž při shlédnutí tohoto filmu už byly v těžce pubertálním věku můžou "relikvie smrti" shlédnout spolu s prvním dílem během jednoho odpoledne a odcházejí od obrazovky pochcané a s nočními můrami zbaveni veškerých dětských iluzí. Z Harryho se totiž stal tuctový týpek, který na konci zemře aby mohl povstat z mrtvých ... mno zkrátka kouzlo "pohádky" kouzelnické školy čar a kouzel je nenávratně v prdeli a změna režiséra od Fénixova řádu je naprosto patrná, filmy se stávají tíživé, méně zabavné a zdlouhavé. Rozdíl je asi takový, jako když se bude předškolák chtít podívat na "ten film o robotech" ... vy mu nejdřív pustíte Transformers a potom Terminátora 2 - protože jsou přece oba o robotech, stejně jako první i poslední díl této série jsou o Harry Potterovi. Každopádně tento díl byl solidní psycho, "k dokonalosti" chybělo jen tolik, aby na konci všichni zemřeli. ()

matej888999

No to snad není možné, na vzdory ostatním dílům haryho propra je tento snad poslední . U tohoto dílu by možná malé děti brečeli ale já ne!!!!!!! Tady si lord kokot word usmyslí že zabije propra a co se nestane propr se koukne na skvělou televizi která je ve vodě a zjistí že brumbál tam říká že musí zemřít a takové pindy , pak propr vztoupí do tajuplného lesa a tam ho zabije kokot word. Ale ještě před tím zachrání propr malfoje lízliho a jeho matka bude krýt propra aby mu lord kokot nedal další smrtící ránu svojí válcovitou hůlkou kterou úplně nenápadně čmajznul brumbálovi z hrobu.Dále tam zabijí spoustu hlavních postav které jsem měl obzvláště rád . ()

Sbisa22

Je až zajímavé jak od HP: Kámen mudrců, kdy všichni vesele honí zlatonku, skončí série Pottrovek neskutečným horrorem. Nicméně jak je v knize psáno, na plátně hráno. Všichni netrpělivě čekáme za těch 10 let na velkolepý a závěrečný boj mezi Harrym a Voldemortem, kterého se dočkáme, kdy během 15 minut je vymalováno. ()

Firefox69 odpad!

Celou ságu Harryho Fotra jsem jakžtakž přetrpěl ze společenské povinnosti, ale při posledním dvoudílu jsem už jenom seděl s hlavou v dlaních a modlil se, ať už ta kokotina skončí. Ještěže už se madam Rowlingová začala věnovat něčemu jinému, protože jeden další díl a hodil bych po televizoru přinejmenším půllitr. ()

AdamB

Dneska jsem se poprvé od premiéry znovu podíval... Rejža a Scénárista by zasloužil pověsit! Nechápu jak tohle mohlo vzniknout z tak perfektní předlohy. Ti dva snad z knížky neviděli ani obal. ()

onik95

„Nechceš li být mrtvý, živ se jenom mrkví." Kdyby se Lord Voldemort řídil heslem Usaláma bin Játrin vulgo Salám Vraždího, mohl si teď ještě v klidu vychutnávat svůj život plnými doušky. Vrcholné zakončení skvělé filmové série, kde ale nejsilnější byl Vězeň z Azkabanu. To, co chybělo první části, tedy akce skvělý dojemně upevněný příběh, je tady rozvinuto k tomu nejdůležitějšímu a to, že Neville je borec a Draco není zas takové pako. Polovina mých oblíbených postav (Bellatrix, Voldemort, Tonksová, Lupin, Snape, a další) pomřeli po hůlce. Zato Harry a jeho parta se se svými problémy porvali úchvatně, do samého konce vydrželi, jako ti slavní pionýři a jelikož Harry nechce moc a slavný už byl, zahodil kámen vzkříšení a zlomil bezovou hůlku. To jsou ty blbé dobrohrdinské zvyky. Ale hlavní je, že se mi tenhle díl nevypařil hlavy tak rychle, jako Ohnivý pohár. Děkuji všem hercům, že se z těch kouzel, po těch letech nezbláznili a dokázali pod vedením mnohých režisérů a scénáristů, zdárně dokončit tento úchvatný příběh mladého čaroděje, který přežil. ()

Honey007

O trochu lepší než první část. Procenta navíc si pokračování Relikvií smrti zaslouží zejména za návrat humoru a trochy nadhledu. A taky akce. I když z akčních scén se dalo určitě vytěžit víc než jen panoramatické pohledy a detaily na Harryho běhajícího po schodech nahoru a dolů. Nevím proč, ale nemohla jsem se místy ubránit srovnání s Pánem Prstenů - Návratem krále a prostě se u Harryho stejně začala nudit. Konverzace vesměs příšerné, závěrečná pointa mizerná a celkově mi to prostě nakonec nějak celé nepasovalo a nesedlo. 50% ()

AMINIA

Konečně jsem se dočkala očekávaného posledního dílu největšího čarodějného příběhu všech dob. Vzhledem k tomu, že jsem knihy začala číst až po shlédnutí všech dílů, neměla jsem ani páru, jaký bude mít Harryho svět vlastně konec. Sama za sebe, která jsem s Harrym celé dětství prožívala jeho život v Bradavicích, můžu s hrdostí říci, že jsem s posledním dílem naprosto spokojená. Bradavice zůstaly nedotčenými, až na pár kamenů mimo, Voldemort je už snad konečně doopravdy pryč a Harry všechno přežil. Absolutní třešní na dortu byl neočekávaný zvrat, když se hrdinou z mého oblíbeného Brumbála stal rychlostí blesku nikým nemilovaný bručoun - profesor Severus Snape. Je velká škoda, že pro nás mudly toto dobrodružství již skončilo, s určitostí by bylo o čem ještě psát. ()

SeeSaw

Velkolepé zakončení epické ságy, která definuje nejednu čtenářskou a rovněž diváckou generaci. Yatesův smysl pro použití působivého vizuálu na úkor kvality odvyprávěného příběhu se zde oplatil více než v první části. Samotný obsah je nicméně pro nečtenáře více než uspokojivý (scéna s myslánkou dosahuje emocionálních hodnot srovnatelných s těmi Cuaronovými z třetího dílu). Celkově povedené finále, ke kterému není moc co dodat. Rostoucí tržby s každým přibývajícím pokračováním mluvili stejně za vše. ()

lucika999

Ukončenie, aké je treba. Harry už nie je malý chlapec, ktorý sa o seba nevie postarať, ale muž, ktorý sa dokáže obetovať a zachrániť svojich priateľov. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Fantastická zvířata mají stopku

Fantastická zvířata mají stopku

27.10.2023

Přestože David Zaslav, nový šéf Warner Bros. Discovery ustavičně tvrdí, že studio nesáhlo na značku Harryho Pottera od konce Relikvií smrti (a i tak si ty uplynulé roky od premiéry trochu plete),… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (viac)