To, co bylo v roce 1968 zamýšleno jako pokojný protest proti sjezdu demokratů, se změnilo ve vlnu násilí a střetů s policií. Organizátoři protestů, včetně Abbieho Hoffmana, Jerryho Rubina, Toma Haydena a Bobbyho Sealea, byli obviněni z podněcování nepokojů a soudní proces, který následoval, je jedním z nejznámějších vůbec. (Netflix)

PeDe

Os-ca-ra! Os-ca-ra! Os-ca-ra! Ale nie, to bol naozaj, po dlhej dobre, pozeratelny film, vyborny scenar, obsadenie, no co dodat? (a Michael Keaton sa tam tiez mihol ako ceresnicka na torte) .. Najlepsie pribehy pise sam zivot ()

jizvoun

Půjdu proti proudu, protože mě film vážně nebavil. Vtip?Náznaky humoru zde byly, ale nestály ani za pozdvihnutí koutku. Nějaká chvíle napětí, gradace, cokoliv, co by mě chytilo a já to musel sledovat, tu nebylo. ()

Awer

Zase zvládnuté a žánrově sedící. Nevím, nakolik věrné, ale na Hollywood/Netflix přiměřeně prokreslené a dobře, že to někdo těm, co to znají leda z Wikipedie, připomene. Jen jeden otravný komentář: scéna se vstupem do budovy soudu... Zvuk špatně (má tam být hluk!), hraní špatně (jsou na veřejnosti, ne ve vlastním světě, prosti interakce s okolím! Takové sdělení by se dalo vnímat metaforicky, ale vůbec tam nepatří, je to bohapustá pohodlnost filmařů, herců i diváka), světlo špatně (nehorázně přesvětlené, hlavně tedy ten rozhovor s Kunstlerem). Ach jo... ()

Malyszs

Kvalitní, záživný, zajímavý, vtipný i vážný. Herecký obsazení top a jejich výkony taky top. Ani jeden z těch slavnějších herců se nemůže stydět za svůj výkon. Yahya Abdul-Mateen II za mě nejlepší. Ale všichni z "lavice obžalovaných" byli skvělí. Respekt ()

baron156

Snímek si zaslouží pozornost díky hereckým výkonům (velmi dobrý Mark Rylance a Eddie Redmayne) a skvělému scénáři. Netflix má velkou šanci zabodovat na Oscarech. ()

ollie24

Aaron Sorkin je zkrátka "klasa" a Chicagský Tribunál jistě nezklame nikoho ze Sorkinových fanoušků. Skvělá konverzačka, skvělá výprava i velmi vděčný příběh. Snad jedinou skvrnou na jinak perfektním filmu je příliš patetický závěr, který by se ale dal přisoudit spíš jeho režisérské "nezkušenosti". Stejně tak se dá v podstatě mávnout i nad možná trochu rychlým tempem snímku, který nedá divákovi příliš šancí se vžít.... Ale ani to nevadí; stále je to Aaron Sorkin, jehož scénáře jsou zárukou kvality - ať už je režíruje kdokoliv a jakkoliv. ()

Raziel811

Nečekal jsme nic a dostal mnoho. Zde je vidět, že hvězdy nižší svítivosti mohou zářit víc než dost. Skvěle zahrané, dobře natočené a hlavně velmi zajímavé. A když k tomu člověk ještě připočítá, že se to tehdy asi tak nějak stalo, jde z toho až mráz po zádech. Tzn. "svobodná Amerika" se tu ukazuje v pravém světle a je vidět, že svobodná je jen pro někoho a jen někdy, podle aktuální politické nálady. ()

JohnyMax

Aaron Sorkin je za mňa jeden z top scenáristov ktorí momentálne pracujú a Trial of the Chicago 7 túto moju teoriu potvrdzuje. Nenechajte sa odradiť tým, že nepoznáte okolnosti deja, film vám všetko dôležité povie mimoriadne pútavou formou. Odmenou vám bude perfektne štrukturovaný film, ktorý krásne graduje od prvých momentov až po emotívny záver. Tento film proste treba vidieť. ()

MotMotkovich

Opravdu skvělí herci, pár z nich i Oskarem oceněných, to je jeden z důvodů, proč film vidět. Nicméně, člověk neznalý zobrazované problematiky, bude zřejmě dost tápat a film nejspíš nedocení. ()

Bogrant

To, že je Sorkin verbálny bombardér, je dlhodobo známa vec, ale že sa z neho stane aj svižný režisér, to je potešujúce zistenie. Najmä v takomto politicko-súdnom, ostrom procese, ktorý by nezainteresovaných (čo bude asi väčšina) normálne unudil k smrti, nebyť práve nápaditej, živelnej a vyspelej réžii, podporenej ako inak bravúrnym scenárom, kombinujúcim nadhľad, napätie a vyhrotenosť, bez zbytočného pátosu, ktorý sa dnes už pri podobnej tematike málokedy nevidí. A že je to celé aj výborne zahrané, o tom už nemusí byť ani reč. Dráma, ktorá ešte môže zarezonovať. ()

Royaldell

Skvělý film, nemůžu hodnotit jinak, než pěti hvězdičkami, a to jak za úžasné obsazení v čele se Sashou, tak za dobovou atmosféru a dojemný konec. Tak to pro tento rok zatím vypadá na hezký Oskary! ()

ZOUi

"Whole world is watching"... yet not much has changed since those days ...and USA keep thinking that the world considers them a role model). ()

jojo33

"These are their names" - Aaron Sorkin, Sacha Baron Cohen, Mark Rylance, Frank Langella (ten si svojim ultra-odpornym vykonom koledoval v kazdej svojej scene o uder tehlou do hlavy) - ...and Oscar won't go to them, because Academy members are corrupted bastards". ()

Alvin

Po dlouhé době film, který mě zaujal, ba přímo nadchnul svým příběhem, podáním a hereckými výkony. Hvězda navíc za "based on true story". ()

dinzbir

Systém spojených států fašistických v akci. Dnes to není nijak jinak, Assange a Manning v base a Snowden někde chudák v Rusku. Boj s větrnými mlýny, který nakonec nějak dopadl. Čest takovým lidem!!! ()

Peddro

Silný příběh, dobře zahrané role, nicméně příliš jednostranně pojaté. Bylo správné, že byl nakonec rozsudek zrušen, ale ve filmu byli aktivisté vykresleni výhradně pozitivně, což tak nebylo. V šedesátých letech představovali hrozbu pro společnost, řád a zákony. Ostatně dnes je to s BLM a progresivisty podobné. Proti systémové aktivisty nemám v oblibě, protože každý extrém je špatný. Škoda, být to objektivnější, tak jsem dal možná i pět hvězd. Navíc tam dělali padoucha z Nixona, který naopak válku ve Vietnamu ukončil, navázal obchodní vztahy s Čínou a snažil se mírnit studenou válku. Nixon byl mnohem víc, než jen aféra Watergate ... ()

motyka52

Dlouhodobě zastávám názor, že drama ze soudní síně mezi nejjistější filmové trefy. To stejné platí o filmech Aarona Sorkina. A s větší obezřetností i o filmech podle skutečných událostí. Na tomto světonázoru nemám po zkouknutí Chicagského tribunálu nejmenší důvod něco měnit. Dvě hodiny intenzivní, inteligentní, výborně natočené a skvělé zahrané konverzačky, která ani na chvíli nezačne nudit. S koncem jsem byl maximálně spokojený a malinkou husinu jsem měl. Samozřejmě že jsem okamžitě spadnul do internetové králičí nory informací o událostech roku 1968 v Chicagu. Přičítám to Sorkinovi k dobru. ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny

01.03.2021

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos… (viac)