Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

Kopik

Účel tohoto filmů je jasný, zaútočit co nejvíce na divákovi emoce a dle mě se to povedlo. Herec Will Smith se neustále zlepšuje a jeho filmy se mí líbí čím dál více. Ze začátku mi to přišlo hodně zmatené , ale postupem času, když začnete přicházet o co jde, si začnete nejspíš taky uvědomovat, že tento chlápek trpí neuvěřitelnými depresemi, které bych nepřál nikomu. Rozhodoval sem se mezi třemi a čtyřmi, ale Will zahrál skvěle, takže čtyři. ()

kalap

Ano išlo o to diváka rozplakať, ale tak či onak koľko ľudí na tejto planéte dokáže v tom svojom najväčšom nešťastí urobiť ostatných šťastnými? Je ich tak málo, že sa nad tým treba rozplakať. ()

Lennnnna

Ač se režisér snažil emocionálně vytěžit, co se dalo a zvednout stavidla našich slzných kanálků na 100%, vyšla mu z toho poněkud plytká, místy nudná a vratká podívaná. Kouzlo podobných snímků a lá 21 gramů spočívá v pomalém okdrývání hlavní zápletky, která by vás měla šokovat těsně před koncem a ač je v Sedmi životech patrná prvotní snaha o totéž, o co jde, vám dojde poměrně záhy, takže pak už zbývá jen vést se na vlně předem očekávaného, což se v tomhle případě stává nepříjemně zdlouhavou záležitostí. Netlačit na pilu je další z deseti filmových přikázaní, citovým vydíráním totiž docílíte jen pernamentního diváckého naštvání, Willovi a Rosariiny psí oči mě budou znechucovat ještě několik týdnů, já jim to jejich drama zkrátka ne a ne uvěřit, natož aby mě chytlo za srdce. Méně je někdy více - svatá to pravda, která by se v Sedmi životech dala aplikovat prakticky na každé políčko. Šlo by to i lépe...... ()

kinderman

Těžkopádné, přepjaté a nevěrohodné melodrama o muži, který "se rozdal", nezachrání ani přítomnost dánské dogy s kupírovanýma ušima (u nás zakázáno od počátku 90.let). ()

fmash

Zpočátku trochu vystraší Smithovo přehrávání, ale to je v pohodě, protože postupem času se to už jenom zhoršuje. Těch cituplných grimas se pan herec prostě nedovede nabažit. Je to ostatně klasická dojička na city, na kterou se ale docela dobře dívá, jakkoli důvěru v detailech moc nevzbuzuje. Vlastně už si po těch několika dnech ani na žádné detaily nevzpomínám. ()

Petroff

Je výjimečně hodný, vysloveně milý, vřelý, ohleduplný, ale ze všeho nejvíc hodný. Proto mu také říkají Hodňák Ackerman. ()

honajz2

Kýč, kýč a ještě jednou kýč, který se za každou cenu snaží z diváka vyždímat moře slz, pokud možno v každé scéně. Sorry, možná jsem hovado, ale mě tyhle americké filmy strašně hrající na city navzdory ztráty nějaké uvěřitelnosti vyloženě štvou a tenhle rozhodně není výjimkou. Navíc mě i dost nudil. Viděl jsem to sice pár let zpátky, možná by se mi to dneska líbilo, co já vím (byť o tom silně pochybuji), ale nějaké druhé zhlédnutí rozhodně neplánuji. 1* ()

JOHN.NY

Ačkoliv se Seven Pounds může zdát jako kýčovité drama snažící se jen a jen o slzami smočený kapesník, dokáže ve vás od samého začátku vyvolat velké množství otázek, jež vám začnou vrtat hlavou. Pomalým tempem se díky výborné režii postupně dobíráte k odpovědím, po nichž jste tak toužili. I když se budete cítit lehce zmatení, budete navedení na správnou cestu. Scénář měl to štěstí, že se dostal do rukou vynikající dvojici Smith - Muccino, kteří si s těmito emotivními snímky dokáží poradit. Můj oblíbenec Will Smith opět nezklamal, stějně jako Rosario Dawson. ()

SonG

Neuvěřitelně silný příběh a vynikající výkon Willa Smitha povyšuje tento film nad všechny dramata posledních let....Nevím co víc napsat, ale vím, že jednoho dne bych se chtěl zachovat jako hrdina tohoto velmi lidského snímku... ()

berusche

Než jsem pochopila, co má Ben v úmyslu, trochu jsem se nudila. Pak už to nabralo poměrně rychlý spád a já si to užívala, nebo spíš brečela. Tlačí to na pilu pěkně a bohužel ač jsem se snažila, nedá se tomu uniknout. Trochu bych vyčetla distributorovi opět jeho obsah, neboť já například takový pocit ze vztahu těch dvou rozhodně nemám. Nemám v podstatě žádný a brala jsem to jen jako vložku do scénáře, aby to bylo ještě o něco více dramatické. Změny Bena jsem si tedy nevšimla. ()

Fíla

Je jasné, že příběh je dojemný a citlivější povahy si ho vezmou k srdci. Úžasné na Seven Pounds je to, že nám ukazuje, jak každý člověk na světě, může pomáhat někomu, komu život nedopřál tolik štěstí v té nejdůležitější věci, kterou máme a tou věcí je zdraví. Většinou Vás nějaká tragická událost změní. Mnohokrát a myslím si že ve více jak v 9 případech z 10, Vás poznamená negativně, pro Vaše okolí. Tenhle film, je přesným opakem. Ben promýšlí, jak změnit a zlepšit život lidem, kteří to potřebují více než on, více než ostatní. Důležité je, vzít si alespoň příklad, nebo vzít na vědomí, že je tu opravdu i někdo jiný, kdo má mnohem méně štěstí. ()

applause

Tento film mě překvapil. Podle názvu a synopse bych nečekala, že bude o tom, o čem byl. Snímek nás nechává celou dobu v nevědomosti a vše se objasní až na samém konci, ale já jsem to tušila. Obdivuji, jak mohl tohle někdo udělat, já bych na to neměla. Ještě, že to není podle skutečné události. Doporučuji. ()

(mOnkey)

Na první pohled obtížná šifra a těžko pochopitelný i uchopitelný snímek - všechny tyto aspekty splňuje Seven Pounds do puntíku. Vlažné tempo celého filmu vyvažuje jen (zas a znovu) skvěle hrající Will Smith, který nechává diváka v napětí a očekávání, "jak že se tahle unylá podívaná nakonec vyvrbí". Události do sebe bohužel začínají zapadat trochu pozdě, a tak se i přes fakt, že celou dobu prakticky víte, jak příběh skončí, dozvídáte celou pravdu až hluboko za třemi čtvrtinami stopáže. Ovšem to, co pro nás scénáristé připravili, i když poněkud povrchní a přehnaně morální, za ten čas stojí. ()

HappySmile

Výtečný film, který neprozradí hned na začátku, o co v něm půjde, ale postupně odkrývá, o co se hlavní hrdina celou dobu snaží. Postupem času začíná být film velmi emotivní a divák vlastně do poslední chvíle netuší, jak to skončí. Konec mě opravdu dojal a musím říct, že jsem pak ještě nějakou chvíli zůstala nehnutě sedět a musela o tom přemýšlet. ()

M.i.k.e

Solidní drama,které celé táhne výborný Smith spolu s Rosario Dawson.Na škodu budiž fakt,že film je zhruba do půlky značně nepřehledný a člověku dává zabrat se v něm pořádně zorientovat.Spolu s rozvlekostí (stopáž by unesla krácení),kdy filmu v některých momentech dochází dech a tím pádem ztrácí na síle a působivosti,se jedná o dva hlavní zápory,které alespoň v mých očích ubírají životům jednu hvězdu.70% ()

rakovnik

Scény s Woody Harrelsonem mě vzaly za srdce. Velice silný filmový zážitek, který velmi umě útočí na vaše city. Možná chvilkami plynul příliš nudně, ale všechno do sebe krásně zapadalo a vyvrcholení bylo opravdu dojemné. ()

lekr

Nemyslím si, že tahle role Willu Smithovi prospěla. Ano, Will Smith umí hrát, ale nemyslím si, že umí hrát tak dobře, aby zvládl takto náročnou a komplikovanou roli. Celkově mě příběh traumatizovaného muže, který se snaží vykoupit tím, že změní sedmi lidem životy připadal díky scénáři a něpřesnému Smithovu herectví mnohdy příliš složitý, nudný a hlavně divný, což se projevuje hlavně na opravdu velice kontroverzním konci. A ačkoliv mám k němu jako k herci velkou úctu, pořád si myslím, že by měl zůstat u rolí ve filmech jako Mizerové či Muži v černém, kde zcela jistě nezklame. ()

Hennes

Gabrielle Muccino přistoupil na americkou cestu vymámit z diváka slzy a emoce za každou cenu, v případě romantického dramatu. Ne že by film neměl zajímavý podtext, ale délka filmu není úměrná tomu, že po půlhodině je každému jasná pointa a závěr filmu. Will Smith je dobrý herec, Rosario Dawson přesvědčivá, když se jí koukáte do jejích krásných očí. Oba bych ale raději viděl v pořádném thrilleru, než v dojemné romantice. Hudba ještě podporuje nastolený směr, takže milovníci romantiky a slz si tady přijdou na své. ()

Figu

Víte, ono se to do topky fanouška akčních fláků a béček moc nehodí a taky nejsem moc velkej příznivec takovýchto žánrů, myslím tak moc procítěných, jenže u tohoto filmu to bylo něco jinýho. Ještě jsem to tenkrát nevěděl, ale seděla vedle mě nejdůležitější osůbka mýho života, tekly u toho slzy a bylo to celkově moc dojemný. Ano, u tohoto filmu jsem se zamiloval!!! Přesně u tohoto silnýho příběhu, kterej se točil kolem slabýho srdíčka. I srdce akčního fandy má právo vymezit si kus s názvem láska. Moje filmová srdcovka, která s přehledem zapadla do mýho "top ten" a která se hlavně zakořenila hluboko v mým srdci! F+I Navěky věků.... 100% ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)