Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

cici24

né, že by to bylo nějak špatný, ale není to ani nějak dobrý...prostě obyčejný průměr...vlastně už ani pořádně nevím o čem to je.... ()

veverysiak

Pomalý, pomaličký rozbeh, prapodivné správanie hlavného hrdinu, tušenie súvislostí, príliš krátke vyvrcholenie, posunutie Emily do popredia na úkor iných zúfalcov, ale nemám pocit, že by to až tak vadilo, výborní herci to vyvážili, hlavne Will ma príjemne prekvapil, za zmienku stojí aj scenár, aj keď v dnešnej dobe veľmi málo pravdepodobný až utopistický, takže 75%. ()

l.bejk

Nwm co bych napsal první půlka filmu je spánků vítající co se mi také povedlo a dal sem si 20 :D ale druhá polovina - tam už sem pochopyl co se mu stalo a jako situací prochází,ztratil všechno a rozdal vše :) GL Wille ()

Zeddi

V první polovině filmu jsem si stále říkal co to má jako znamenat? Proč se Ben chová jak se chová? Zkrátka minimum vodítek k pointě celého děje. Od druhé poloviny se začíná již vyjasňovat o co vlastně jde a konečný závěr je slaďák jak z červené knihovny a nejdeno oko nezůstane suché. Dojemné slaďáčky moc nevyhledávám a Will Smith mi do této role moc nesednul, ikdyž jeho herecký výkon je dozajista hodně dobrý. Celkově se dá říci, že film má něco do sebe a nutí diváka sledovat děj a přemýšlet, což je velké plus v jinak nic moc příběhu, ikdyž finální myšlenka je dozajista hodně chrabrá. ()

Chester46

Will Smith se začíná vyžívat v sebevraždách. Ať je to I AM LEGEND nebo SEVEN POUNDS. V dnešní době se Will Smith = Kvalita. Tenhle film je rozhodně kvalitní, co se týká příběhu nebo hereckého obsazení. Will Smith opět válí! Jednoznačně za ***** ()

EnneX

Will Smith dokázal, že zvládne zahrát i tak silně emotivní role jako je Tim v tomhle snímku. Gabriele Muccino a jeho Štěstí Na Dosah se mi opravdu líbilo. Jenže Sedm Životů šlo ještě dál. Pro někoho moc sentimentální, ale pro mě jednoznačně výborně natočený drama. Již od začátku je vám jasné, jak vše dopadne, jen nevíte jak. Film o velkém utrpení, se kterým už nelze žít a šance pomoci sedmi lidem je tím posledním jak odčinit aspoň z části své hříchy. Film, který vás opravdu dojme a zanechá ve vás spoustu myšlenek. Nezapomenutelný zážitek a právem hodnotím plným počtem. ()

david666

Dlouho jsem nevěděl o co tady vlastně jde. Prostě plno otázek a žádné odpovědi. Will Smith se začíná cítit podle mě čím dál lépe ve vážných rolích. Před takovými 10 lety bych si ho v podobných filmech nedokázal představit. Je sice pravda, že postupem času už film prokouknete a asi budete tušit jak to vše dopadne. Ale i tak mě konec dostal - dobrý doják. ()

popo666

Predvidatelny dej, dobre herecke vykony, spokojnost aj s kamerou a strihom. Inak ma film nicim nezaujal, pripominal mi nieco podobne, co som davno videl, len si neviem spomenut na nazov. 65% ()

storkanek

Nepřišlo mi to nudné ani se mi nezdálo, že by snímek nějak moc hrál na moje city. Zkrátka zajímavé téma je dobře zpracované a díky mému rozpoložení jsem si to hodně užil. Will Smith je skvělý a dalším snímkem mě přesvědčil o tom, že hraje výborně a máme se na co těšit do budoucna. Zvlášť po scéně s telefonem na začátku jsem myslel, že to nedokoukám. Až tak mi byl nesympatický. Na závěr ještě musím vyzdvihnout režii a soundtrack. ***** ()

ArMinO

Veľmi pekné dielo. Nebojím sa napísať, že to bolo z môjho pohľadu citovo veľmi silné. Aj keď som nevedel polovicu filmu o čo išlo, no ten film si ma získal. Či už dejom, alebo Benovou minulosťou, no Will sa položil do role profesionálne ako aj ostatní herci. U mňa je to za 98%. ()

gpx

Brrr... tak tohle byla ale prázdná 79 procentní bublina. Seven Pounds je nudná nekonečná volovina o novodobém tmavě hnědém Ježíšovi plná černobílých postav. Dopouručuji ke shlédnutí pouze lidem, kteří chtějí vědět co má medúza společného s kikirikí. ()

BEJB

Film s krásnou a dojemnou pointou. Mala som slzy na krajíčku. Will sa do tejto úlohy vložil dokonale a myslím, že najlepšie ako len mohol. Škoda len, že to bolo také rozťahané. ()

jopal

Trosku matuce, pokial clovek nevie, o co ide. Po zaverecnej sceny, som si musel film pozriet opat, s uplne inym nazorom. Par prehnanych scen tam bolo, ale odpustam... (12.2010) P.S. Aj takto sa da odcinit osudna chyba v zivote... ()

ZAUME

Will Smith u mě po tomhle dílu stoupl v nehorázném měřítku. Vím, že by se neměly přisuzovat role hercům, ale kdykoliv Smitha uvidím v jiném filmu nebo jen v televizi, vybaví se mi Sedm životů a jeho vynikající výkon a neuvěřitelně správná role. Geniální námět a výborné provedení - gratuluji Muccino. ()

silent64

Film sa snaží hrať na city diváka, ale neponúka nič iné, len zvrátený a šialený pohľad na život nešťastného človeka, ktorý sa snaží odčiniť svoje chyby doslova úchylným spôsobom a netuší, že si takýmto spôsobom ešte oveľa viac priťažuje... ()

BlondSw

Tenhle film mě vážně dostal. Totálně nečekaný a poměrně dost zvrácený konec byl dojímavý. Kam až a k jakým věcem dokáže člověka dokopat jeho vlastní svědomí, je neuvěřitelný. Musím říct, že tento příběh dokázal obrovsky zahrát na city a vážně to srazilo mou mysl na dno. Zkus se zamyslet nad tím co kdyby..co kdyby si zavinil nehodu..to už ti nikdo nevezme..TY S TÍM BUDEŠ MUSET ŽÍT.. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)