Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

lob_o

Tak tohle me dostalo..dostal me Will...Po shlednuti filmu jsem se musel podivat na skutecne nespachal sebevrazdu:) !!!...zahral to genialne, herecky jsem ho doslova hltal v kazdem zaberu...Z pocatku jsem stale resil, co se to vlastne deje a neustale se ptal kolegy, "hele, vo co de"..ale nasledne behem filmu jsem tomu prichazel na kloub a scena autonehody byla dosvedcujici...jen jsem doufal, ze si to nakonec rozmysli a zustane a vse kolem se vyresi nejakym jinym zpusobem (naivita:) Kyc, jak to zde poppisuje rada lidi to dle meho nazoru neni...ja osobne vrele doporucuju! ()

SelfishMan

Ač si dokážu představit, jak to asi při sledování vypadalo u toho správného cílového diváka, na mě to prostě tak nezapůsobilo. Ani spousta posmrkaných kapesníku (nebo rukávu), ani kapka slzy nebo zvlhlé očko, nic. (Až takový cynik nejsem) Nějaké to "poselství" chápu, ale to podání působilo lacině. Čekal jsem pecku (top 160.nejoblíbenější film?) a nic, celkem obyčejný příběh plný emocí (míjejících se účinkem) ale i spousty klišé. Na začátku mě štvalo, že celkem dlouho skoro nic nevím...kdo to je, proč to všechno...po tři čtvrtě hoďce (a pár "vzpomínkách") to už člověk vše tak nějak dá dohromady a zase ho štve jak se to neskutečně dlouho táhne k tomu očekávanému zcela nevyhnutelnému a očividnému konci. 60% ()

vlasto24

Ohodnotiť takýto film ozaj nie je jednoduché. Od začiatku sa mi páčila smutná atmosféra a príbehové skoky, postupne sa však z príbehu stával sentimentálny kŕč a čo je horšie, film začal viac a viac nudiť. Takže sa moje hodnotenie priebežne menilo zo 4, 3 až k 2 hviezdičkam, lenže tak málo by si tento film za ten koniec nezaslúžil. A to je zároveň hlavný kameň úrazu. Napriek tomu aká je myšlienka pekná a neotrepaná, je aj dosť jednoduchá. A keďže to tvorcovia chcú spraviť čo najzaujímavejšie, pointu prezradia až na úplný záver (aj keď sa dá vytušiť skorej). A tu sa ukazuje, aká je stopáž riadne prestrelená. A to už nezachránia ani Vilko s Rozárkou. ()

carAnthony

Haterz to nemusia, no každý normálny človek trošku rozmýšlajúci nad svojím životom ten film miluje!!! Will Smith je pán herec a opäť dobre investoval peniaze... Rosario Dawson je okúzlujúca, Woody ako vždy skvelý a k Michaelovi Ealymu - Mohol si vybrať Will lepšieho brata ako on??? Ten príbeh je postupne veľmi dobre spracovaný a pozerá sa naozaj fantasticky! //99%// ()

kishi_SO

Sedem zivotov. Film, ktory Vas zo zaciatku unudi k smrti a ktoremu nechapete vobec. Postupom casu ( asi tak poslednych 20 minut :D ) Vas vsak prinuti sa plne sustredit a pred Vami sa rozplietaju vsetkych uzli a biele miesta nevedomosti. Nadherny pribeh o snahe napravit chyby, ludskej obete a voli pomoct tym, co to naozaj potrebuju. Naozaj skoda toho chaotickeho zaciatku. ()

blezg

Další snímek u kterého jsem ani nedýchal. Musel jsem si ho pustit dvakrát za sebou a zamiloval jsem si Willa Smithe. Těžko se mi hodnotí filmy, které takhle cloumají emocemi. Cloumák je můj žánr. ()

Hookins86

Až nedávno jsem to viděl po druhý (poprvý jsem přišel z práce a po chvilce k.o) a musím říct, že Will je nejen pan hudebník, on je to i pan herec, kterej dokáže pobavit i rozbrečet. U SŽ jsem brečel jak malej s otevřenou hubou :-O Absolutně povedenej útok na divákovy city... ()

wenzik

Úžasný film.. ten pocit jaký jsem měl když to všechno končilo, úžasné... Myslím že zde metafora "darovat srdce milovanému" úplně ztratila smysl ... tento film mě dostal .. !!! .. měl jsem pocit jako bych polykal knedlík a to se mi často nestává. ()

burton-ka

Dlouho jsme nebyla schopná napsat k tomuto filmu žádná slova a ono možná dobře až moc mě to spojovalo s jistou citovou vazbou. Ovšem nic není večné a ani věčně, týká se to néjen lásky ale i smrti. O co víc mě tenhle film dokázal asi totálně... rozebrat do posledního kousku. Je až neuvěřitelné co dokáže lidská zžíravost udělat s osudem. Sedm hříchů? Nikoliv! Sedm životů! Možná, že se hříšník nikdy nespasí a možná že spasit sám sebe pomůže třeba jen lépe umírat. Důležité ale je, že jsem si nakonec svou cestu vybrali sami - nebyla nám určena ani přikázána. Jen naše vlastní "neschopnost" ignorovat jakési kroky, které jiný dávno zapomněl a někdo se k nim bude vracet do té doby, než-li najde cestu jak na kroky nezapomenout ale pamatovat si je o trochu lépe, hezčeji bez tíhy, která někdy néjen bolí ale i zžíra sebe samého. Konečná fáze filmu je jediněčně vymyšlena. Bolestivě ale v celku bez chyby a krásně !! ()

pitrson

Neskutečně silně emotivní příběh, který nemůže nechat chladným nikoho, kdo má cit a nebojí se naplno ponořit do příběhu. Už delší dobu jsem něco takového potřeboval a že jsem si pobrečel pořádně. Doporučuji maximálně. ()

faktor_xx

Will Smith ukázal, prečo patrí k tým lepším hercom....vie si vybrať rolu...tento film je vážne krásny...príbeh, ktorý môže v dostatočnej miere zaujať (i cez slzy) ... dojímavý príbeh hlavnej postavy, ktorý sa snaží dostať pod kožu diváka a vyvolať city, ktoré napáda...o nič netušiacich začiatkoch filmu sa postupne dozvedáme skutočnú pravdu a od polovice už vieme, čo bude nasledovať (i keď ten záver bol pre mňa, že "uff" ).... neznámy príbeh hlavnej postavy, láska, emócie....tak si predstavujem slušnú drámu na korektnej úrovni...Will herecky nesklamal a ďakujem mu za herecky perfektne zvládnutú postavu, do ktorej sa vedel vžiť...námet svojský a dialógy výstižné, pretože vedia presne, čo chcú nimi postavy vyjadriť...pri tomto filme som si oddýchol, ale i zasúcitil...80% ()

Marcoman1972

Předvídatelný, rozvleklý, nostalgický - a přesně to se mi na něm líbilo. Navíc skvělá hudba a velmi uvěřitelní Will Smith, Rosario Dawson i Woody Harrelson. Na rozdíl od ostatních, kteří se v okamžiku, když jim došlo, co Will Smith zamýšlí, začali nudit, já už se do konce nedokázal pořádně nadechnout. ()

suboss

Jeden z najkrajších filmov, aké som doteraz videl. V skutočnom svete by sa však také niečo asi nemohlo stať. Will Smith podal excelentný herecký výkon a všetci, čo sa na filme podieľali si zaslúžia môj obdiv. ()

vERuNk.A

Will Smith je prostě fantastickej herec, co dokáže zahrát uplně cokoliv. Místami mě opravdu film začal nudit, dlouhé natahování, párkrát jsem se koukla i na hodinky že jak dlouho se to vlastně už dívám a za jak dlouho ten film bude končit, ale jakmile se tam začal konečně rozvazovat první uzel, nehla jsem se ani o milimetr a hltala jsem každé slovo, každej pohyb. Film nabádá lidi aby si uvědomili, že tady nežijou sami a aby se taky podle toho začali chovat, poučné, hezky zpracované. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)